PRONAR praca - największy pracodawca na Podlasiu

PRONAR praca - największy pracodawca na Podlasiu
Firma PRONAR została założona w 1988 roku w Narwi przez obecnego Prezesa Rady i właściciela Sergiusza Martyniuka. Początkowa działalność firmy skupiała się na eksporcie towarów rolno-spożywczych do byłego ZSRR. Z czasem PRONAR stał się polskim liderem w produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych i innych rozwiązań dla sektorów rolnictwa, usług komunalnych i transportu. Jak udało się osiągnąć tak spektakularny sukces w niewielkiej miejscowości na Podlasiu? Zapraszamy do lektury.

Przedsiębiorstwo PRONAR to niekwestionowany gigant w branży maszyn rolniczych nie tylko na rynku polskim. Firma zatrudnia obecnie ponad 2200 pracowników różnego szczebla. Jest największym pracodawcą w województwie podlaskim, a produkty tej firmy służą konsumentom na całym świecie. Sieć dealerska firmy rozciąga się od Unii Europejskiej, przez Afrykę i obie Ameryki aż do Nowej Zelandii.

Historia firmy PRONAR

Początki firmy PRONAR to burzliwe czasy zmiany ustroju politycznego w Polsce. Wtedy to PRONAR zajmował się głównie eksportem na rynki byłego Związku Radzieckiego. Po dziewięciu latach dynamicznej działalności firma uruchomiła Wydział Kół Tarczowych, a rok później Wydział Pneumatyki i Hydrauliki. W tym samym czasie PRONAR zajął się importem i hurtową sprzedażą materiałów hutniczych. Już w 2001 roku udało się wdrożyć normę ISO 9001:200 i firma dołączyła do liderów rynku europejskiego i zaczęła odgrywać ważną rolę w branży maszyn rolniczych oraz części pneumatycznych i hydraulicznych.

Obecnie firma PRONAR to 7 ogromnych fabryk, których powierzchnia odpowiada rozmiarom 80 boisk piłkarskich. Zatrudnienie znacząco przekracza liczbę 2000 pracowników i ciągle rośnie, ponieważ PRONAR stawia na rozwój i rozszerzanie profilu działalności o coraz to nowe gałęzie produkcji oraz handlu.

Struktura zatrudnienia w firmie PRONAR

PRONAR jest największym pracodawcą na Podlasiu, wielokrotnie wyróżnianym w prestiżowym zestawieniu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw w rozmaitych kategoriach. Jest to firma w 100% polska, z polskim kapitałem i zarządem.

Ponad 2200 miejsc pracy w firmie PRONAR to możliwość zatrudnienia w niemal każdej profesji. Od pracowników fizycznych, przez specjalistów ds. sprzedaży aż po informatyków i księgowe.

Uruchomione w 2014 roku Centrum Badawczo-Rozwojowe daje obecnie pracę blisko setce konstruktorów i niemal dwustu inżynierom. To dzięki nim powstawać mogą nowe rozwiązania, które ułatwiają pracę użytkownikom sprzętu marki PRONAR.

Najwięcej osób zatrudnionych jest z przyczyn oczywistych na produkcji. Tam działają przede wszystkim operatorzy maszyn, specjaliści ds. utrzymania ruchu, mechanicy, ślusarze i inni pracownicy, bez których produkty firmy PRONAR nie mogłyby powstać. Największe zapotrzebowanie firmy to obecnie wykwalifikowani specjaliści i programiści obrabiarek numerycznych CNC.

Tak ogromne przedsiębiorstwo zatrudnia też specjalistów z zakresu logistyki i sprzedaży. Współpraca z międzynarodowymi partnerami w zakresie dystrybucji i promocji sprzętu z polskiej fabryki w Narwi to jeden z najważniejszych elementów działalności PRONARU. Marketingowcy i specjaliści ds. handlu zagranicznego ze znajomością języków obcych również znajdą miejsce dla siebie w podlaskiej fabryce.

Działalność PRONARU

Sukces firmy PRONAR to przede wszystkim innowacyjność, ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i ludzie, którzy tworzą to niezwykłe miejsce nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat. Postępowe podejście do biznesu i dbałość o wyszkoloną i zadowoloną kadrę pracowniczą zapewnia wysoką jakość produkowanych maszyn i części oraz stały wzrost zatrudnienia w strukturach firmy. Od 2007 roku PRONAR uruchamia co trzy lata kolejną swoją fabrykę.

Przedsiębiorstwo PRONAR jest w świetnej kondycji finansowej, a co za tym idzie – jest stabilnym i rzetelnym pracodawcą.

Imponujące wyniki firmy robią z roku na rok coraz większe wrażenie:

  • W 2017 roku zysk firmy wyniósł 13 371 000 zł netto.
  • W roku 2018 obroty firmy osiągnęły pułap 800 mln złotych, zaś zysk z roku ubiegłego został potrojony i wyniósł 37 mln złotych.
  • W roku 2020 firma planuje osiągnąć 100 mln zł zysku.

PRONAR regularnie pojawia się na międzynarodowych pokazach sprzętu rolniczego oraz targach branżowych. Zawsze wracając z nowymi kontaktami handlowymi i sukcesami w sprzedaży swoich rozwiązań dla przemysłu rolniczego.

Jednak działalność produkcyjna podlaskiej firmy to nie tylko urządzenia i części dla rolnictwa. W 2013 roku firma wprowadziła na rynek m.in. pług autostradowy PUT-S58. Ta innowacyjna konstrukcja pozwala na odśnieżanie szerokich autostrad mniejszą liczbą potrzebnych maszyn. PRONAR prężnie działa również na gruncie sprzedaży gazu i paliw oraz hurtu metalurgicznego.

PRONAR jest laureatem licznych nagród, odznaczeń i wyróżnień, jak np.

  • Orły Agrobiznesu (2014),
  • Złote medale MTP (2016, 2017),
  • Inwestor i Exporter Roku (2016), 
  • Wybór Konsumenta dla przenośnika taśmowego PRONAR MPT 18g (2017).

Od 2007 roku firma PRONAR wydaje również własny bezpłatny „Kwartalnik PRONAR”. W magazynie znajdziemy najświeższe informacje dotyczące działalności firmy, najnowsze produkty wprowadzone na rynek, czy rozmowy z największymi partnerami firmy.

Praca w firmie PRONAR

7 fabryk PRONARU to miejsca pracy przede wszystkim dla pracowników hal produkcyjnych. Operatorzy maszyn CNC, spawacze, pracownicy malarni, elektrycy, a nawet stolarze – przedstawiciele tych profesji znajdą zatrudnienie w PRONARZE.

Firma jednak stale rozwija również specjalistyczne działy konstrukcyjne, struktury administracyjne, marketingowe czy logistyczne. Zatem pracę w firmie PRONAR znajdą na pewno specjaliści ds. księgowości, handlowcy, specjaliści ds. social mediów, automatycy i mechanicy.

Aktualne oferty pracy w firmie PRONAR dostępne są na stronie internetowej www.pronar.pl w zakładce „Kariera”. Wygodny podział na kategorie ułatwia znalezienie najlepszej oferty pasującej do naszego wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

Rekrutacja do PRONARU podzielona jest na trzy etapy:

  • Pierwszy z nich to selekcja aplikacji nadesłanych przez kandydatów na konkretne stanowiska. Firma wymaga od kandydatów przygotowania CV oraz krótkiego listy motywacyjnego, który jest okazją do zaprezentowania się z jak najlepszej strony.
  • W drugim etapie wybrani kandydaci mają okazję spotkać się z rekruterem oraz kierownikiem lub managerem danego działu. Rozmowa ma na celu weryfikację umiejętności i wiedzy kandydata, oraz zapoznanie go z przyszłymi obowiązkami.
  • Trzeci etap rekrutacji do PRONARU to finalizacja całego procesu i uzgodnienie warunków formalnych przed przystąpieniem do pracy.

Opinie o firmie PRONAR

Decydując się na zmianę pracy, zawsze warto sprawdzić opinie o potencjalnym pracodawcy. Najlepiej zasięgnąć języka u aktualnych pracowników, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wówczas z pomocą przychodzą rozmaite portale internetowe, na których można sprawdzić, czy praca w danej firmie będzie nam odpowiadać. Duże firmy, takie jak PRONAR muszą liczyć się z tym, że odpowiednie podejście do pracowników, może mieć wpływ tylko na ich pracę, ale również na to, jak wypowiadają się o firmie w internecie.

Źródło: gowork.pl

Źródło: absolvent.pl

Maszyny produkowane przez firmę PRONAR również podlegają opinii użytkowników. Poniżej jedna z nich, dotycząca ciągnika PRONAR 82TSA:

Źródło: agrofoto.pl

Kontakt z firmą PRONAR

Jeśli masz potrzebę kontaktu z firmą PRONAR - jesteś kandydatem do pracy, lub zamierzasz dokonać zakupu ich maszyn, to poniżej podajemy wszelkie potrzebne dane:

Źródło: https://pronar.pl/kontakt/

Firma PRONAR aktywnie działa na kanałach social media. Warto je odwiedzić, aby mieć jeszcze szerszy ogląd na to, jakie rzeczy są najistotniejsze dla tego przedsiębiorstwa i sprawdzić jaka atmosfera aktualnie panuje w firmie:

Facebook ikona

YouTube ikona

LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/pronarPL/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCmOyN6yPKxXePfGEpofktgA

 

 

https://www.linkedin.com/company/pronar/

 

 

PRONAR – największy pracodawca na Podlasiu, to możliwość rozwoju zawodowego dla tysięcy pracowników z regionu. Solidne zarządzanie i nastawienie na ciągły rozwój i dywersyfikację działalności dają szansę na stabilne i wieloletnie zatrudnienie. Działalność firmy doceniło już wielu zagranicznych kontrahentów, a użytkownicy wyrobów PRONARU mają gwarancję dostępności części zamiennych i serwisu.

Oceń ten wpis
PRONAR praca - największy pracodawca na Podlasiu
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.