Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie

Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie
Mieszkańcy Konina bardzo często podkreślają, że w ich regionie brakuje dużych pracodawców dających perspektywy na przyszłość. Jednak są firmy, które kuszą fachowców chcących rozwinąć skrzydła. Jedną z takich firm jeżeli wierzyć opiniom jest spółka Konimpex Sp. z o.o. założona w 1989 roku.

Spółka Konimpex powstała w celu handlu surowcami chemicznymi oraz przemysłowymi. Z czasem firma się rozrosła i stworzyła całą Grupę Kapitałową Konimpex zrzeszającą kilka firm reprezentujących różne branże. Obecnie przedsiębiorstwo oferuje wysokiej jakości produkty, a także zajmuje się dopasowywaniem rozwiązań logistycznych dla takich branż, jak motoryzacyjna, oponiarska, farbiarska, gumowa, budowlana, drogowa czy branża tworzyw sztucznych. Oferta produktów Grupy Konimpex jest naprawdę duża, a sama firma cieszy się uznaniem nie tylko na polskim rynku.

Przedsiębiorstwo w skali kraju nie należy do największych pracodawców, ale dla Konina i jego okolic jest bardzo cenną firmą. Warto więc dobrze przyjrzeć się spółce umacniającej gospodarkę Konina.

Działalność spółki Konimpex

Konimpex Sp. z o.o. od początku zajmuje się handlem produktów chemicznych. Spółka pełniąca rolę nadrzędnej w Grupie Konimpex ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z grup sadzy technicznej oraz kauczuków syntetycznych, co pozwala zaopatrywać liczne branże.

Obecnie Konimpex Sp. z o.o. prowadzi także specjalistyczne usługi z zakresu logistyki. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w charakterze dystrybutora, a także dostawcy usług związanych z rozwojem sprzedaży oraz bezpieczeństwa dostaw na rynku surowców chemicznych i przemysłowych.

Konimpex świadczy usługi dystrybutora dla partnerów biznesowych i zajmuje się kompleksowym przygotowaniem łańcuchów dostaw. Firma bierze na siebie działania marketingowe oraz finansowanie działalności handlowej. Dzięki renomie marki Konimpex okazuje się cennym dystrybutorem dla firm działających w sektorze produktów chemicznych.

Przedsiębiorstwo posiada również rozbudowaną sieć magazynów. Obecnie Konimpex korzysta z 20 obiektów magazynowych w Polsce, Belgii, Francji, Włoch, Rosji oraz Turcji. Wszystkie placówki są przygotowane pod przechowywanie produktów chemicznych. W ofercie firmy znajdują się także kompleksowe usługi celne w ramach wszystkich funkcjonujących procedur.

Patrząc na działalność firmy Konimpex, warto także zwrócić uwagę na inicjatywy społeczne i charytatywne. Pracownicy przedsiębiorstwa regularnie współpracują z placówkami edukacyjnymi, jak choćby z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie. Prowadzą oni prelekcje oraz warsztaty dla młodego pokolenia fachowców.

Konimpex jest fundatorem Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Otwarcie" w Koninie. Dzięki jej działalności udało się otworzyć pierwszy w powiecie Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z siedzibą w Marianowie. Firma jest także organizatorem corocznych koncertów muzyki klasycznej dla mieszkańców Konina.

Spółka może się także pochwalić cennymi wyróżnieniami, jak:

  • Liderzy Filantropii - Konimpex zajął 5. pozycję wśród firm, które w 2015 roku przekazały największy odsetek dochodów na cele społeczne. Nagrodę przyznało Forum Darczyńców.
  • Lodołamacze 2016 - firma zajęła 3. pozycję w kategorii "Otwarty Rynek Pracy". Nagrodę przyznaje się firmom otwartym na potrzeby osób niepełnosprawnych, co daje im szansę na rozwój.
  • "200 Największych Polskich Firm" - przedsiębiorstwo znalazło się na 2. miejscu rankingu magazynu "Wprost" w kategorii Polscy Ambasadorzy - Liderzy eksportu.

Struktura zatrudnienia w firmie Konimpex

Konimpex Sp. z o.o. działa obecnie na kilku polach związanych z handlem i dystrybucją produktów chemicznych. W efekcie przedsiębiorstwo zatrudnia w dużej mierze specjalistów ds. sprzedaży oraz logistyki. Firma potrzebuje fachowców utrzymujących perfekcyjne działanie magazynów, czy organizujących spedycję.

Według informacji marketingowych Konimpex Sp. z o.o. zatrudnia 200 specjalistów w swoich placówkach. Warto także zwrócić uwagę na całą Grupę Konimpex.

W jej skład oprócz spółki nadrzędnej oraz wspomnianej już Fundacji

  • Konimpex Chemicals - podmiot odpowiedzialny za handel i dystrybucję szerokiej gamy surowców przeznaczonych głównie na rynek producentów wyrobów gumowych oraz opon.
  • Fermintrade - spółka handlowa zajmująca się krajowymi i zagranicznymi dostawami surowców chemicznych, produktów przemysłowych oraz geosyntetyków.
  • Merinvest - największy producent cynków w Rumunii. Produkty firmy ssą wykorzystywane do produkcji gumy, szkła oraz ceramiki.
  • Konimpex Invest - deweloper z ponad 15-letnim doświadczeniem. Firma działa na rynku mieszkaniowym w Poznaniu oraz Koninie.

Praca w firmie Konimpex

Konimpex jest bardzo cenionym pracodawcą w Koninie. Przedsiębiorstwo od ponad 30 lat rozwija swoje struktury i poszerza zakres działalności. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców regionu chętnie aplikuje do tej firmy oraz spółek z Grupy Konimpex.

Aktualne oferty pracy w Konimpex Sp. z o.o. można znaleźć pod adresem internetowym: https://e-recruiter.konimpex.com. Warto nadmienić, że firma zachęca także do przesyłania swoich CV przez kandydatów chcących podjąć pracę w przedsiębiorstwie, ale którzy nie znaleźli oferty na interesujące ich stanowisko. Konimpex gromadzi aplikacje i korzysta z nich w przypadku uruchomienia procesu rekrutacji.

Osoby zainteresowane zdobyciem informacji odnośnie do rekrutacji do Konimpexu mogą również skontaktować się z Działem Personalnym firmy:

  • tel. +48 63 249 77 63
  • tel. +48 694 450 345
  • agnieszka.gawron@konimpex.com.pl

Opinie o firmie Konimpex

Poszukując zatrudnienia, każdy chce się jak najlepiej zorientować w warunkach pracy i atmosferze, jaka panuje u potencjalnego pracodawcy. Najczęściej sięga się po opinie dostępne w internecie. Choć należy do nich podchodzić z pewną rezerwą, to często dają pojęcie o tym, co się dzieje w konkretnych firmach.

W przypadku firmy Konimpex można znaleźć głównie starsze wpisy, ale co ważne brakuje wyraźnie negatywnych opinii. Co więcej, wszystkie wypowiedzi mają raczej pozytywny wydźwięk, choć pojawia się jeden problem. Praca w Konimpexie najwyraźniej nie daje zbyt dużych możliwości awansu wewnętrznego. To jednak nie jest problem dla ambitnych osób.

Wszyscy podkreślają, że praca w Konimpex pozwala zdobyć bogate doświadczenie w handlu i kontaktach międzynarodowych. Umiejętności pozyskiwane w firmie pozwalają rozwinąć karierę poza Koninem, co dla wielu osób szukających rozwoju jest bardzo dobrą okazją. Wygląda więc na to, że szczególnie dla początkujących praca w Konimpex może być czymś naprawdę dobrym.

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą Konimpex

Kandydaci do pracy w firmie Konimpex mogą aplikować za pośrednictwem podanej wyżej strony internetowej. Interesanci mający inne cele mają możliwość skorzystania z wielu dróg komunikacji. Spółka Konimpex Sp. z o.o. umieściła na stronie internetowej www.konimpex.pl szczegółowe dane kontaktowe wraz ze stosownym formularzem. Na witrynie znajdziecie także adresy wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Konimpex.

Dane kontaktowe do firmy Konimpex Sp. z o.o.:

ul. Mickiewicza 24

62-500 Konin

Tel: +48 63 249 77 92

e-mail: konimpex@konimpex.com.pl

Zakład Kauczuku

tel: +48 63 24 97 723

kom: +48 694 450 353

rubber@konimpex.com.pl

Zakład Sadz Technicznych

tel: +48 63 24 96 859

kom: +48 694 450 439

carbonblack@konimpex.com.pl

Zakład Magazynów Własnych i Logistyki

tel: +48 63 249 77 15

kom: +48 694 450 387

logistics@konimpex.com.pl

Agencja Celna

tel: +48 63 240 97 09

kom: +48 694 450 609

jaroslaw.wyrwa@konimpex.com.pl

Dział Marketingu

tel: +48 63 249 68 70

kom: +48 694 450 693

marketing@konimpex.com.pl

Dział Personalny

tel: +48 63 249 77 63

kom: +48 694 450 345

agnieszka.gawron@konimpex.com.pl

Doradca Zarządu ds. Rozwoju

tel: +48 63 249 77 55

kom: +48 694 450 362

marek.graczyk@konimpex.com.pl

Warto również odwiedzić profile firmy Konimpex w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć informacje o obecnych wydarzeniach w firmie.

Facebook ikona

YouTube ikona

LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/GrupaKonimpex/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCxtHrMV4vY0pycFaC4wmhSw

 

 

https://www.linkedin.com/company/konimpex-ltd/

 

 

Konimpex Sp. z o.o. w swojej przeszło 30-letniej historii wyrósł na prężnie działającą firmę cenioną także na rynku pracy. Wiele osób może od tego przedsiębiorstwa rozpocząć marsz po ścieżce kariery. Wygląda na to, że szukając zatrudnienia w Koninie, warto wysłać do Konimpexu swoje CV.

Oceń ten wpis
Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.