Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie

30 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 3 głosy

3 głosy

1 komentarz

Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie
Mieszkańcy Konina bardzo często podkreślają, że w ich regionie brakuje dużych pracodawców dających perspektywy na przyszłość. Jednak są firmy, które kuszą fachowców chcących rozwinąć skrzydła. Jedną z takich firm jeżeli wierzyć opiniom jest spółka Konimpex Sp. z o.o. założona w 1989 roku.

Spółka Konimpex powstała w celu handlu surowcami chemicznymi oraz przemysłowymi. Z czasem firma się rozrosła i stworzyła całą Grupę Kapitałową Konimpex zrzeszającą kilka firm reprezentujących różne branże. Obecnie przedsiębiorstwo oferuje wysokiej jakości produkty, a także zajmuje się dopasowywaniem rozwiązań logistycznych dla takich branż, jak motoryzacyjna, oponiarska, farbiarska, gumowa, budowlana, drogowa czy branża tworzyw sztucznych. Oferta produktów Grupy Konimpex jest naprawdę duża, a sama firma cieszy się uznaniem nie tylko na polskim rynku.

Przedsiębiorstwo w skali kraju nie należy do największych pracodawców, ale dla Konina i jego okolic jest bardzo cenną firmą. Warto więc dobrze przyjrzeć się spółce umacniającej gospodarkę Konina.

Video

Działalność spółki Konimpex

Konimpex Sp. z o.o. od początku zajmuje się handlem produktów chemicznych. Spółka pełniąca rolę nadrzędnej w Grupie Konimpex ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z grup sadzy technicznej oraz kauczuków syntetycznych, co pozwala zaopatrywać liczne branże.

Obecnie Konimpex Sp. z o.o. prowadzi także specjalistyczne usługi z zakresu logistyki. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w charakterze dystrybutora, a także dostawcy usług związanych z rozwojem sprzedaży oraz bezpieczeństwa dostaw na rynku surowców chemicznych i przemysłowych.

Szukasz pracy?

Specjalista ds. przetargów i ofert

ITURRI Poland

 • Bielsko-Biała
Dodana
Polecana

Specjalista ds. Koordynowania Zamówieniami z j.angielskim

SGS Global Business Services Sp. z o.o.

 • Katowice
Dodana
Polecana

Pracownik terminalu z UDT

Interkadra Spółka z o.o.

 • Rzeszów
Dodana

Praca dla kosmetologa

So Beautiful Marta Błasiak, Magdalena Jaworska s.c.

 • Pruszków
Dodana
Polecana

Technolog/programista tokarek CNC

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana

Konimpex świadczy usługi dystrybutora dla partnerów biznesowych i zajmuje się kompleksowym przygotowaniem łańcuchów dostaw. Firma bierze na siebie działania marketingowe oraz finansowanie działalności handlowej. Dzięki renomie marki Konimpex okazuje się cennym dystrybutorem dla firm działających w sektorze produktów chemicznych.

Przedsiębiorstwo posiada również rozbudowaną sieć magazynów. Obecnie Konimpex korzysta z 20 obiektów magazynowych w Polsce, Belgii, Francji, Włoch, Rosji oraz Turcji. Wszystkie placówki są przygotowane pod przechowywanie produktów chemicznych. W ofercie firmy znajdują się także kompleksowe usługi celne w ramach wszystkich funkcjonujących procedur.

Patrząc na działalność firmy Konimpex, warto także zwrócić uwagę na inicjatywy społeczne i charytatywne. Pracownicy przedsiębiorstwa regularnie współpracują z placówkami edukacyjnymi, jak choćby z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie. Prowadzą oni prelekcje oraz warsztaty dla młodego pokolenia fachowców.

Konimpex jest fundatorem Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Otwarcie" w Koninie. Dzięki jej działalności udało się otworzyć pierwszy w powiecie Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z siedzibą w Marianowie. Firma jest także organizatorem corocznych koncertów muzyki klasycznej dla mieszkańców Konina.

Spółka może się także pochwalić cennymi wyróżnieniami, jak:

 • Liderzy Filantropii - Konimpex zajął 5. pozycję wśród firm, które w 2015 roku przekazały największy odsetek dochodów na cele społeczne. Nagrodę przyznało Forum Darczyńców.
 • Lodołamacze 2016 - firma zajęła 3. pozycję w kategorii "Otwarty Rynek Pracy". Nagrodę przyznaje się firmom otwartym na potrzeby osób niepełnosprawnych, co daje im szansę na rozwój.
 • "200 Największych Polskich Firm" - przedsiębiorstwo znalazło się na 2. miejscu rankingu magazynu "Wprost" w kategorii Polscy Ambasadorzy - Liderzy eksportu.

Struktura zatrudnienia w firmie Konimpex

Konimpex Sp. z o.o. działa obecnie na kilku polach związanych z handlem i dystrybucją produktów chemicznych. W efekcie przedsiębiorstwo zatrudnia w dużej mierze specjalistów ds. sprzedaży oraz logistyki. Firma potrzebuje fachowców utrzymujących perfekcyjne działanie magazynów, czy organizujących spedycję.

Według informacji marketingowych Konimpex Sp. z o.o. zatrudnia 200 specjalistów w swoich placówkach. Warto także zwrócić uwagę na całą Grupę Konimpex.

W jej skład oprócz spółki nadrzędnej oraz wspomnianej już Fundacji

 • Konimpex Chemicals - podmiot odpowiedzialny za handel i dystrybucję szerokiej gamy surowców przeznaczonych głównie na rynek producentów wyrobów gumowych oraz opon.
 • Fermintrade - spółka handlowa zajmująca się krajowymi i zagranicznymi dostawami surowców chemicznych, produktów przemysłowych oraz geosyntetyków.
 • Merinvest - największy producent cynków w Rumunii. Produkty firmy ssą wykorzystywane do produkcji gumy, szkła oraz ceramiki.
 • Konimpex Invest - deweloper z ponad 15-letnim doświadczeniem. Firma działa na rynku mieszkaniowym w Poznaniu oraz Koninie.

Praca w firmie Konimpex

Konimpex jest bardzo cenionym pracodawcą w Koninie. Przedsiębiorstwo od ponad 30 lat rozwija swoje struktury i poszerza zakres działalności. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców regionu chętnie aplikuje do tej firmy oraz spółek z Grupy Konimpex.

Aktualne oferty pracy w Konimpex Sp. z o.o. można znaleźć pod adresem internetowym: https://e-recruiter.konimpex.com. Warto nadmienić, że firma zachęca także do przesyłania swoich CV przez kandydatów chcących podjąć pracę w przedsiębiorstwie, ale którzy nie znaleźli oferty na interesujące ich stanowisko. Konimpex gromadzi aplikacje i korzysta z nich w przypadku uruchomienia procesu rekrutacji.

Osoby zainteresowane zdobyciem informacji odnośnie do rekrutacji do Konimpexu mogą również skontaktować się z Działem Personalnym firmy:

 • tel. +48 63 249 77 63
 • tel. +48 694 450 345
 • agnieszka.gawron@konimpex.com.pl

Opinie o firmie Konimpex

Poszukując zatrudnienia, każdy chce się jak najlepiej zorientować w warunkach pracy i atmosferze, jaka panuje u potencjalnego pracodawcy. Najczęściej sięga się po opinie dostępne w internecie. Choć należy do nich podchodzić z pewną rezerwą, to często dają pojęcie o tym, co się dzieje w konkretnych firmach.

W przypadku firmy Konimpex można znaleźć głównie starsze wpisy, ale co ważne brakuje wyraźnie negatywnych opinii. Co więcej, wszystkie wypowiedzi mają raczej pozytywny wydźwięk, choć pojawia się jeden problem. Praca w Konimpexie najwyraźniej nie daje zbyt dużych możliwości awansu wewnętrznego. To jednak nie jest problem dla ambitnych osób.

Wszyscy podkreślają, że praca w Konimpex pozwala zdobyć bogate doświadczenie w handlu i kontaktach międzynarodowych. Umiejętności pozyskiwane w firmie pozwalają rozwinąć karierę poza Koninem, co dla wielu osób szukających rozwoju jest bardzo dobrą okazją. Wygląda więc na to, że szczególnie dla początkujących praca w Konimpex może być czymś naprawdę dobrym.

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą Konimpex

Kandydaci do pracy w firmie Konimpex mogą aplikować za pośrednictwem podanej wyżej strony internetowej. Interesanci mający inne cele mają możliwość skorzystania z wielu dróg komunikacji. Spółka Konimpex Sp. z o.o. umieściła na stronie internetowej www.konimpex.pl szczegółowe dane kontaktowe wraz ze stosownym formularzem. Na witrynie znajdziecie także adresy wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Konimpex.

Dane kontaktowe do firmy Konimpex Sp. z o.o.:

ul. Mickiewicza 24

62-500 Konin

Tel: +48 63 249 77 92

e-mail: konimpex@konimpex.com.pl

Zakład Kauczuku

tel: +48 63 24 97 723

kom: +48 694 450 353

rubber@konimpex.com.pl

Zakład Sadz Technicznych

tel: +48 63 24 96 859

kom: +48 694 450 439

carbonblack@konimpex.com.pl

Zakład Magazynów Własnych i Logistyki

tel: +48 63 249 77 15

kom: +48 694 450 387

logistics@konimpex.com.pl

Agencja Celna

tel: +48 63 240 97 09

kom: +48 694 450 609

jaroslaw.wyrwa@konimpex.com.pl

Dział Marketingu

tel: +48 63 249 68 70

kom: +48 694 450 693

marketing@konimpex.com.pl

Dział Personalny

tel: +48 63 249 77 63

kom: +48 694 450 345

agnieszka.gawron@konimpex.com.pl

Doradca Zarządu ds. Rozwoju

tel: +48 63 249 77 55

kom: +48 694 450 362

marek.graczyk@konimpex.com.pl

Warto również odwiedzić profile firmy Konimpex w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć informacje o obecnych wydarzeniach w firmie.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/GrupaKonimpex/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCxtHrMV4vY0pycFaC4wmhSw

 

 

https://www.linkedin.com/company/konimpex-ltd/

 

 

Konimpex Sp. z o.o. w swojej przeszło 30-letniej historii wyrósł na prężnie działającą firmę cenioną także na rynku pracy. Wiele osób może od tego przedsiębiorstwa rozpocząć marsz po ścieżce kariery. Wygląda na to, że szukając zatrudnienia w Koninie, warto wysłać do Konimpexu swoje CV.

Podziel się

1 komentarz

elf

elf

Konin może być dumny z firmy. Najważniejsze, żeby jednak poza dumą koninian była dobra płaca dla wszystkich pracujących tutaj.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka