Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie

30 czerwca 2020

3 z 5

Ocena: 3 z 5 | 4 głosy

4 głosy

7 komentarzy
Praca Konimpex - jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Koninie
Mieszkańcy Konina bardzo często podkreślają, że w ich regionie brakuje dużych pracodawców dających perspektywy na przyszłość. Jednak są firmy, które kuszą fachowców chcących rozwinąć skrzydła. Jedną z takich firm jeżeli wierzyć opiniom jest spółka Konimpex Sp. z o.o. założona w 1989 roku.

Spółka Konimpex powstała w celu handlu surowcami chemicznymi oraz przemysłowymi. Z czasem firma się rozrosła i stworzyła całą Grupę Kapitałową Konimpex zrzeszającą kilka firm reprezentujących różne branże. Obecnie przedsiębiorstwo oferuje wysokiej jakości produkty, a także zajmuje się dopasowywaniem rozwiązań logistycznych dla takich branż, jak motoryzacyjna, oponiarska, farbiarska, gumowa, budowlana, drogowa czy branża tworzyw sztucznych. Oferta produktów Grupy Konimpex jest naprawdę duża, a sama firma cieszy się uznaniem nie tylko na polskim rynku.

Przedsiębiorstwo w skali kraju nie należy do największych pracodawców, ale dla Konina i jego okolic jest bardzo cenną firmą. Warto więc dobrze przyjrzeć się spółce umacniającej gospodarkę Konina.

Video

Działalność spółki Konimpex

Konimpex Sp. z o.o. od początku zajmuje się handlem produktów chemicznych. Spółka pełniąca rolę nadrzędnej w Grupie Konimpex ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z grup sadzy technicznej oraz kauczuków syntetycznych, co pozwala zaopatrywać liczne branże.

Obecnie Konimpex Sp. z o.o. prowadzi także specjalistyczne usługi z zakresu logistyki. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w charakterze dystrybutora, a także dostawcy usług związanych z rozwojem sprzedaży oraz bezpieczeństwa dostaw na rynku surowców chemicznych i przemysłowych.

Szukasz pracy?

Operator maszyn (dobra lokalizacja BB)

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Szwaczka / szwacz

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Mroczeń
Dodana

Tapicer

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Mroczeń
Dodana

Pracownik produkcji (teren Panattoni)

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Konimpex świadczy usługi dystrybutora dla partnerów biznesowych i zajmuje się kompleksowym przygotowaniem łańcuchów dostaw. Firma bierze na siebie działania marketingowe oraz finansowanie działalności handlowej. Dzięki renomie marki Konimpex okazuje się cennym dystrybutorem dla firm działających w sektorze produktów chemicznych.

Przedsiębiorstwo posiada również rozbudowaną sieć magazynów. Obecnie Konimpex korzysta z 20 obiektów magazynowych w Polsce, Belgii, Francji, Włoch, Rosji oraz Turcji. Wszystkie placówki są przygotowane pod przechowywanie produktów chemicznych. W ofercie firmy znajdują się także kompleksowe usługi celne w ramach wszystkich funkcjonujących procedur.

Patrząc na działalność firmy Konimpex, warto także zwrócić uwagę na inicjatywy społeczne i charytatywne. Pracownicy przedsiębiorstwa regularnie współpracują z placówkami edukacyjnymi, jak choćby z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie. Prowadzą oni prelekcje oraz warsztaty dla młodego pokolenia fachowców.

Konimpex jest fundatorem Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Otwarcie" w Koninie. Dzięki jej działalności udało się otworzyć pierwszy w powiecie Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z siedzibą w Marianowie. Firma jest także organizatorem corocznych koncertów muzyki klasycznej dla mieszkańców Konina.

Spółka może się także pochwalić cennymi wyróżnieniami, jak:

 • Liderzy Filantropii - Konimpex zajął 5. pozycję wśród firm, które w 2015 roku przekazały największy odsetek dochodów na cele społeczne. Nagrodę przyznało Forum Darczyńców.
 • Lodołamacze 2016 - firma zajęła 3. pozycję w kategorii "Otwarty Rynek Pracy". Nagrodę przyznaje się firmom otwartym na potrzeby osób niepełnosprawnych, co daje im szansę na rozwój.
 • "200 Największych Polskich Firm" - przedsiębiorstwo znalazło się na 2. miejscu rankingu magazynu "Wprost" w kategorii Polscy Ambasadorzy - Liderzy eksportu.

Struktura zatrudnienia w firmie Konimpex

Konimpex Sp. z o.o. działa obecnie na kilku polach związanych z handlem i dystrybucją produktów chemicznych. W efekcie przedsiębiorstwo zatrudnia w dużej mierze specjalistów ds. sprzedaży oraz logistyki. Firma potrzebuje fachowców utrzymujących perfekcyjne działanie magazynów, czy organizujących spedycję.

Według informacji marketingowych Konimpex Sp. z o.o. zatrudnia 200 specjalistów w swoich placówkach. Warto także zwrócić uwagę na całą Grupę Konimpex.

W jej skład oprócz spółki nadrzędnej oraz wspomnianej już Fundacji

 • Konimpex Chemicals - podmiot odpowiedzialny za handel i dystrybucję szerokiej gamy surowców przeznaczonych głównie na rynek producentów wyrobów gumowych oraz opon.
 • Fermintrade - spółka handlowa zajmująca się krajowymi i zagranicznymi dostawami surowców chemicznych, produktów przemysłowych oraz geosyntetyków.
 • Merinvest - największy producent cynków w Rumunii. Produkty firmy ssą wykorzystywane do produkcji gumy, szkła oraz ceramiki.
 • Konimpex Invest - deweloper z ponad 15-letnim doświadczeniem. Firma działa na rynku mieszkaniowym w Poznaniu oraz Koninie.

Praca w firmie Konimpex

Konimpex jest bardzo cenionym pracodawcą w Koninie. Przedsiębiorstwo od ponad 30 lat rozwija swoje struktury i poszerza zakres działalności. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców regionu chętnie aplikuje do tej firmy oraz spółek z Grupy Konimpex.

Aktualne oferty pracy w Konimpex Sp. z o.o. można znaleźć pod adresem internetowym: https://e-recruiter.konimpex.com. Warto nadmienić, że firma zachęca także do przesyłania swoich CV przez kandydatów chcących podjąć pracę w przedsiębiorstwie, ale którzy nie znaleźli oferty na interesujące ich stanowisko. Konimpex gromadzi aplikacje i korzysta z nich w przypadku uruchomienia procesu rekrutacji.

Osoby zainteresowane zdobyciem informacji odnośnie do rekrutacji do Konimpexu mogą również skontaktować się z Działem Personalnym firmy:

 • tel. +48 63 249 77 63
 • tel. +48 694 450 345
 • agnieszka.gawron@konimpex.com.pl

Opinie o firmie Konimpex

Poszukując zatrudnienia, każdy chce się jak najlepiej zorientować w warunkach pracy i atmosferze, jaka panuje u potencjalnego pracodawcy. Najczęściej sięga się po opinie dostępne w internecie. Choć należy do nich podchodzić z pewną rezerwą, to często dają pojęcie o tym, co się dzieje w konkretnych firmach.

W przypadku firmy Konimpex można znaleźć głównie starsze wpisy, ale co ważne brakuje wyraźnie negatywnych opinii. Co więcej, wszystkie wypowiedzi mają raczej pozytywny wydźwięk, choć pojawia się jeden problem. Praca w Konimpexie najwyraźniej nie daje zbyt dużych możliwości awansu wewnętrznego. To jednak nie jest problem dla ambitnych osób.

Wszyscy podkreślają, że praca w Konimpex pozwala zdobyć bogate doświadczenie w handlu i kontaktach międzynarodowych. Umiejętności pozyskiwane w firmie pozwalają rozwinąć karierę poza Koninem, co dla wielu osób szukających rozwoju jest bardzo dobrą okazją. Wygląda więc na to, że szczególnie dla początkujących praca w Konimpex może być czymś naprawdę dobrym.

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą Konimpex

Kandydaci do pracy w firmie Konimpex mogą aplikować za pośrednictwem podanej wyżej strony internetowej. Interesanci mający inne cele mają możliwość skorzystania z wielu dróg komunikacji. Spółka Konimpex Sp. z o.o. umieściła na stronie internetowej www.konimpex.pl szczegółowe dane kontaktowe wraz ze stosownym formularzem. Na witrynie znajdziecie także adresy wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Konimpex.

Dane kontaktowe do firmy Konimpex Sp. z o.o.:

ul. Mickiewicza 24

62-500 Konin

Tel: +48 63 249 77 92

e-mail: konimpex@konimpex.com.pl

Zakład Kauczuku

tel: +48 63 24 97 723

kom: +48 694 450 353

rubber@konimpex.com.pl

Zakład Sadz Technicznych

tel: +48 63 24 96 859

kom: +48 694 450 439

carbonblack@konimpex.com.pl

Zakład Magazynów Własnych i Logistyki

tel: +48 63 249 77 15

kom: +48 694 450 387

logistics@konimpex.com.pl

Agencja Celna

tel: +48 63 240 97 09

kom: +48 694 450 609

jaroslaw.wyrwa@konimpex.com.pl

Dział Marketingu

tel: +48 63 249 68 70

kom: +48 694 450 693

marketing@konimpex.com.pl

Dział Personalny

tel: +48 63 249 77 63

kom: +48 694 450 345

agnieszka.gawron@konimpex.com.pl

Doradca Zarządu ds. Rozwoju

tel: +48 63 249 77 55

kom: +48 694 450 362

marek.graczyk@konimpex.com.pl

Warto również odwiedzić profile firmy Konimpex w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć informacje o obecnych wydarzeniach w firmie.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/GrupaKonimpex/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCxtHrMV4vY0pycFaC4wmhSw

 

 

https://www.linkedin.com/company/konimpex-ltd/

 

 

Konimpex Sp. z o.o. w swojej przeszło 30-letniej historii wyrósł na prężnie działającą firmę cenioną także na rynku pracy. Wiele osób może od tego przedsiębiorstwa rozpocząć marsz po ścieżce kariery. Wygląda na to, że szukając zatrudnienia w Koninie, warto wysłać do Konimpexu swoje CV.

Podsumowanie:
 • Konimpex Sp. z o.o. działa w branży handlu i dystrybucji produktów chemicznych od ponad 30 lat. Firma pełni rolę dystrybutora oraz dostawcy usług związanych z rozwojem sprzedaży oraz bezpieczeństwa dostaw na rynku surowców chemicznych i przemysłowych.
 • Firma prowadzi także specjalistyczne usługi z zakresu logistyki i posiada rozbudowaną sieć magazynów w Polsce, Belgii, Francji, Włoszech, Rosji oraz Turcji. W strukturze zatrudnienia przedsiębiorstwa Konimpex dominują specjaliści ds. sprzedaży oraz logistyki, a firma zatrudnia obecnie 200 pracowników.
 • Konimpex angażuje się również w inicjatywy społeczne i charytatywne, m.in. poprzez współpracę z placówkami edukacyjnymi i fundacją na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży "Otwarcie" w Koninie. Firma organizuje również coroczne koncerty muzyki klasycznej dla mieszkańców Konina.
 • Opinie na temat firmy są pozytywne, a praca w Konimpexie oferuje zdobycie bogatego doświadczenia w handlu i kontaktach międzynarodowych, chociaż możliwości awansu wewnętrznego są ograniczone.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

7 komentarzy

Anonim

Anonim

Omijajcie firmę szerokim łukiem. Przyzwolenie na mobbing był tam od zawsze, ale ostatnimi czasy jest coraz gorzej. Brak perspektyw na rozwój. Ambitni pracownicy są zastraszani przez swoich przełożonych, którzy są niekompetentni. Dla własnego zdrowia psychicznego, warto nie wysyłać tam CV
Dalia

Dalia

Nie ma się co łudzić, awanse wewnętrzne są w Konimpexie trudne do zdobycia. Niemniej jednak, zdobyte tu umiejętności i doświadczenie otwierają wiele drzwi na rynku pracy.
Dzembronia

Dzembronia

Bardzo mi się podoba filantropijny aspekt działalności Konimpexu i jego zaangażowanie w inicjatywy społeczne. To nie tylko biznes, ale także troska o lokalną społeczność.
zawiedziona

zawiedziona

Interesujące, że firma zachęca do przesyłania CV nawet w przypadku braku ofert pracy. Wygląda na to, że zawsze jest szansa na znalezienie zatrudnienia w takim miejscu jak Konimpex.
Frania

Frania

Często słyszałam o firmie Konimpex, ale dopiero teraz, szukając pracy, zdecydowałam się bliżej poznać tę firmę. Wydaje się bardzo stabilna i ciekawa, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć zatrudnienie w Konimpexie.
Tulia

Tulia

Praca w Konimpexie to nie tylko zdobycie bogatego doświadczenia zawodowego, ale także możliwość uczestniczenia w inicjatywach społecznych i charytatywnych. Jestem dumny z pracy w takim miejscu.
elf

elf

Konin może być dumny z firmy. Najważniejsze, żeby jednak poza dumą koninian była dobra płaca dla wszystkich pracujących tutaj.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.