Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Grupa Impel - polscy liderzy usług outsourcingowych

23 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

6 komentarzy
Praca Grupa Impel - polscy liderzy usług outsourcingowych
W dzisiejszych czasach dynamiczny rozwój przedsiębiorstw doprowadził do sytuacji, w której pędzące za zarobkiem firmy rezygnują z pewnych działów zlecając część pracy zewnętrznym kontrahentom. Tak zrodziły się usługi outsourcingowe, czyli pole działań dla firm wykonujących zlecenia na rzecz innych przedsiębiorstw.

Grupa Impel jest największą w Polsce grupą firm świadczących usługi outsourcingowe. Firma zrzesza szereg podmiotów działających w prawie każdej branży na rynku. W efekcie Grupa Impel jest w stanie zapewnić wsparcie dla niemal każdego biznesu, co pozwala na współpracę z wieloma klientami.

Firmy outsourcingowe to nie tylko duża pomoc dla licznych przedsiębiorstw i korporacji, ale także potentaci na rynku pracy. Takie grupy zatrudniają specjalistów z wielu dziedzin, którzy tworzą prawdziwe armie pracowników zdolnych wziąć na siebie różnorodne zlecenia. Przyjrzyjmy się nieco bliżej Grupie Impel oraz jej działalności.

Video

Działalność Grupy Impel

Grupa Impel powstała 19 listopada 1990 roku, czyli działa na rynku już od 30 lat. Przedsiębiorstwo jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a swoje funkcjonowanie opiera na trzech obszarach:

 • Facility Management - usługi związane z zarządzaniem oraz utrzymaniem nieruchomości. W ramach tego obszaru Grupa Impel oferuje swoim klientom między innymi sprzątanie, catering, serwis techniczny, rental odzieży, dostawy produktów BHP, ubezpieczenia czy ochronę. Obszar obejmuje wszystkie usługi związane ze sprawnym zarządzaniem posiadanymi nieruchomościami.
 • Business Process Outsourcing - usługi wspierające rozmaite procesy biznesowe. W ramach tego obszaru Grupa Impel świadczy między innymi usługi księgowe, kadrowe, szkolenia, robotyzację procesów biznesowych, czy doradztwo podatkowe. W ten sposób klienci grupy mogą zrezygnować z prowadzenia wielu działów administracji, co obniża koszta utrzymania działalności.
 • Industrial Services - kompleksowe usługi dla przemysłu. Grupa Impel oferuje szereg usług pozwalających utrzymać procesy produkcji oraz wspomóc je na wielu polach. W ramach tego obszaru grupa oferuje między innymi czyszczenie przemysłowe, serwis techniczny obiektów, skanowanie laserowe 3D, inwestycje i usługi remontowo-budowlane oraz reklamę czy zintegrowaną obsługę nieruchomości.

Wraz z wybuchem epidemii Grupa Impel przygotowała także ofertę usług związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa oraz wsparciem przedsiębiorców w trudnych czasach. Spółki grupy mogą się zająć dezynfekcją, ochroną czy kontrolą ruchu.

Szukasz pracy?

Tapicer

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Mroczeń
Dodana

Elektromechanik

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Poznań
Dodana

Szwaczka / szwacz

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Mroczeń
Dodana
Dodana

Grupa Impel dzięki licznym podmiotom może się pochwalić działaniem w wielu branżach:

 • Nieruchomości komercyjne
 • Instytucje finansowe
 • Centra i sieci handlowe
 • Motoryzacja
 • Transport i logistyka
 • Hotele i apartamenty
 • Przemysł lekki
 • Chemia i farmacja
 • Budownictwo

Przedsiębiorcy zainteresowani działaniem pod marką Grupy Impel mają możliwość skorzystania z programu franczyzy. Franczyzobiorcy muszą przestrzegać zasad jakości grupy, a w zamian otrzymają pełne wsparcie ze strony Grupy Impel w prowadzonym biznesie.

Struktura zatrudnienia w Grupie Impel

Grupa Impel wyrosła z niewielkiej firmy zajmującej się ochroną oraz utrzymaniem czystości. Dziś po 30 latach działalności mamy do czynienia z potężną grupą zrzeszającą aż 63 spółki pod swoimi skrzydłami. Wiodącą spółką jest Impel S.A. pełniący rolę nadzorczą nad działaniami spółek wchodzących w skład grupy.

Grupa Impel w liczbach (stan na 31.12.2019 r.):

 • 63 spółki
 • 150 produktów
 • 45 000 pracowników i współpracowników
 • 16 oddziałów w Polsce
 •  6 krajów: Polska, Niemcy, Kazachstan, Łotwa, Ukraina, Uzbekistan
 •  6320 klientów

Dzięki dużej ilości spółek wchodzących w skład Grupy Impel firma oferuje bardzo szerokie możliwości budowania kariery. Spółki zrzeszone w grupie poszukują zarówno pracowników niższego szczebla, jak i fachowców z różnych branż, w których operuje Impel. Spółka zarządza różnorodnością, dbając o to, aby każdy miał równe szanse na znalezienie zatrudnienia w Grupie Impel. Przedsiębiorstwo w 2019 roku utrzymało stosunek zatrudnienia kobiet i mężczyzn na poziomie 42% do 58%.

Według raportu ze stanem na koniec 2019 roku spółka Impel S.A. zatrudniała na umowę o etat 277 osób. Grupa Impel zatrudniała bezpośrednio w tym czasie 14 698 osób. Pozostali pracownicy uwzględnieni w prezentowanym wyżej zestawieniu to pracownicy franczyzobiorców, spółek wspomagających oraz zatrudnieni na umowy zlecenia.

Praca w Grupie Impel

Spółki wchodzące w skład Grupy Impel regularnie poszukują pracowników z różnych branż. Osoby zainteresowane podjęciem pracy dla tego przedsiębiorstwa outsourcingowego mają szerokie możliwości kreowania swojej kariery.

Video

Aktualne oferty pracy w Grupie Impel można znaleźć na stronie internetowej: www.impel.pl/praca.php. Strona zawiera ogłoszenia dotyczące pracy w różnych podmiotach grupy. W jednym miejscu można przejrzeć wakaty we wszystkich obszarach działalności i branżach, w jakich operuje Grupa Impel.

Rekrutacja w Grupie Impel odbywa się w pięciu etapach:

 1. Zbieranie aplikacji od kandydatów.
 2. Wybór kandydatów dopasowanych do stanowiska i kontakt rekrutera.
 3. Przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej.
 4. Opcjonalne dodatkowe testy wiedzy i kompetencji oraz sesje zadaniowo-testowe.
 5. Formalne spotkanie z przyszłym przełożonym w celu ustalenia warunków współpracy.

Opinie o Grupie Impel

Grupa Impel zrzesza kilkadziesiąt spółek i na ich temat można znaleźć masę różnych opinii w sieci. Te są bardzo zróżnicowane i wśród wypowiedzi pojawiają się zarówno narzekania na warunki zatrudnienia oraz atmosferę, jak i zachwyty nad tymi aspektami pracy w Impelu.

Jak widać, wiele zależy od konkretnej spółki, stanowiska i branży. Osoby pracujące na najniższych stanowiskach firm zajmujących się sprzątaniem czy ochroną narzekają na czas pracy oraz niskie wynagrodzenia. Z drugiej strony wiele wypowiedzi o Grupie Impel mówi o cennym doświadczeniu i rozwoju. Zapewne w przypadku wyższych stanowisk w bardziej zaawansowanych zawodach warunki są bardziej atrakcyjne.

Z pewnością najlepszym sposobem na poznanie warunków pracy będzie wzięcie udziału w procesie rekrutacyjnym i zatrudnienie. Zawsze pracę w Grupie Impel można potraktować jako przystanek w budowie kariery.

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt do Grupy Impel S.A.

Kandydaci do pracy w spółkach zrzeszonych w Grupie Impel mogą się kontaktować z potencjalnym pracodawcą za pośrednictwem ofert pracy publikowanych na podanej wyżej witrynie internetowej. W przypadku pozostałych spraw zapytania można kierować do konkretnych spółek bądź do przedsiębiorstw Impel S.A. nadzorującego pracę całej grupy.

Kontakt może się odbywać za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej spółki: www.impel.pl. Można również skorzystać z poniższych danych kontaktowych:

Bezpłatna infolinia 24/7:

800 190 911

e-mail: cc.info@impel.pl

Telefon: +48 71 711 00 00

Adres:

Impel S.A.

ul. Ślężna 118

53-111 Wrocław

Grupa Impel jest także obecna w social mediach i prowadzi swoje kanały na niektórych serwisach. Warto je odwiedzić, aby zapoznać się bliżej z działalnością przedsiębiorstwa.

YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.youtube.com/user/ImpelGrupa

 

 

https://www.linkedin.com/company/impel-s-a-

 

 

Na polskim rynku outsourcingowym Grupa Impel wiedzie prym, zapewniając tysiące miejsc pracy na terenie całego kraju. Praca dla firmy Impel ma swoje plusy i minusy, ale szerokie możliwości budowania kariery w związku z funkcjonowaniem w wielu branżach stawia firmę w kręgu interesujących pracodawców. Warto rozważyć pracę w Grupie Impel choćby ze względu na możliwość zdobycia doświadczenia.

Podsumowanie:
 • Firma Grupa Impel specjalizuje się w usługach outsourcingowych, zatrudniając specjalistów z różnych dziedzin, którzy oferują różnorodne usługi z trzech obszarów: Facility Management, Business Process Outsourcing i Industrial Services.
 • Firma wyrosła z niewielkiej firmy zajmującej się ochroną i utrzymaniem czystości, zrzeszając obecnie 63 spółki pod swoimi skrzydłami.
 • Grupa Impel regularnie poszukuje pracowników z różnych branż, oferując szerokie możliwości budowania kariery, a aktualne oferty pracy można znaleźć na ich stronie internetowej.
 • Opinie na temat Grupy Impel są zróżnicowane, a wiele zależy od konkretnej spółki, stanowiska i branży, jednak wiele wypowiedzi mówi o cennym doświadczeniu i rozwoju przy pracy dla tej firmy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

6 komentarzy

Naauczyciel kontraktowy

Naauczyciel kontraktowy

Pracowałem w różnych firmach outsourcingowych, ale Grupa Impel oferuje najbardziej zróżnicowaną ofertę usług. Moje stanowisko pozwala mi na codzienny kontakt z różnymi dziedzinami, co jest bardzo doceniane. Obecnie nie wyobrażam sobie pracy gdzie indziej.
Lewandowski 9

Lewandowski 9

Zastanawiałem się, jak znaleźć pracę w obecnych czasach, ale po przeczytaniu o Grupie Impel na pewno spróbuję swojego szczęścia tam. Szeroka oferta usług i możliwości budowania kariery brzmią bardzo dobrze. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę, która spełni moje oczekiwania.
Buli

Buli

Pracuję dla jednej z firm Grupy Impel i jestem bardzo zadowolony ze swojej pracy. Otrzymuję atrakcyjne wynagrodzenie i mam szansę rozwijać swoje umiejętności. W mojej opinii Grupa Impel to świetne miejsce dla osób, które chcą zdobywać doświadczenie i budować swoją karierę.
rodzinka U

rodzinka U

Przeglądając oferty pracy na stronie Grupy Impel, zauważyłem wiele interesujących propozycji. Chętnie skorzystałbym z ich usług, aby móc rozwijać swoją karierę w różnych branżach. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć swoje miejsce w tej korporacji.
Pamnikan

Pamnikan

Jako pracodawca korzystam z usług Grupy Impel i jestem bardzo zadowolony z ich działalności. Mają szeroką ofertę usług, które są przydatne dla mojej firmy, a ich pracownicy są kompetentni i profesjonalni. Polecam!
Olusia

Olusia

Chciałbym widzieć te miejsca w tysiącach pracy. Wszystko fajnie ale rotacja nie jest dobrym pomysłem. Im więcej rotacji to wcale nie jest super.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.