Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Grupa Asseco - nowoczesne rozwiązania IT dla całego świata

22 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 17 głosów

17 głosów

1 komentarz

Praca Grupa Asseco - nowoczesne rozwiązania IT dla całego świata
Grupa Asseco pod przewodnictwem spółki Asseco Poland S.A. jest największą polską grupą kapitałową w sektorze IT. Gigant informatyczny funkcjonuje na rynkach ponad 55 krajów świata, a w Polsce jest najwyżej notowaną spółką IT na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wiele osób zainteresowanych pracą w IT kieruje swój wzrok w stronę Grupy Asseco. Nie ma się co dziwić, ponieważ przedsiębiorstwo zgodnie z materiałami marketingowymi zatrudnia niemal 27 000 osób w swoich spółkach. Osoby poszukujące pracy w branży IT mogą w Asseco zdobyć cenne doświadczenie, a w przypadku doświadczonych specjalistów budować swoją karierę.

Oczywiście konkurencja na rynku IT oraz rynku pracy w tej branży jest bardzo duża. Warto więc sprawdzić czym dokładnie zajmuje się Grupa Asseco, jaką ma historię oraz co oferuje pracownikom.

Historia Grupy Asseco

Asseco Poland zaczęło swoją historię w 1991 roku, jako firma COMP Rzeszów. Przedsiębiorstwo powstało w celu tworzenia własnych systemów informatycznych na potrzeby banków spółdzielczych. W pierwszych latach działalności firma koncentrowała się właśnie na bankach spółdzielczych, a przełom przyszedł w 1996 roku. Wtedy przedsiębiorstwo zaczęło pracę dla holenderskiej instytucji spółdzielczej Rabobank, która przejęła Bank Rolno-Przemysłowy. Polska firma informatyczna miała w ten sposób okazję zapoznać się z nowymi formami zarządzania niewykorzystywanymi jeszcze w Polsce i opracowała nowoczesne oprogramowania. To zapewniło firmie rozgłos w branży.

Video

Kolejne sukcesy sprawiły, że Asseco Poland S.A. zadebiutowało w 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym roku też oficjalnie przyjęto nazwę Asseco, co miało miejsce po przejęciu większościowego pakietu w słowackiej spółce Asset Soft. Przedsiębiorstwo nabrało międzynarodowego charakteru, a w swoich strukturach zatrudniało 633 pracowników.

Kolejne lata przyniosły głośne przejęcia i fuzje, aż w 2010 roku Grupa Asseco dokonała fuzji z izraelskim holdingiem Formula Systems. Największe przedsiębiorstwo IT z Izraela było notowane na amerykańskiej giełdzie NASDAQ i izraelskiej TASE. Fuzja została ogłoszona ósmą największą transakcją w 2010 roku. Grupa Asseco awansowała do miana największej firmy IT w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jednego z największych producentów oprogramowania na Starym Kontynencie.

Szukasz pracy?

STRAŻNIK DZIAŁU OCHRONY

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi

 • Łódzkie
Dodana
Polecana

Junior SEO Specialist

Selleo Labs sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana
Polecana

Specjalista ds. przetargów i ofert

ITURRI Poland

 • Bielsko-Biała
Dodana
Polecana

Starszy Inspektor ds. Zamówień Publicznych

Straż Miejska m. st. Warszawy

 • Warszawa
Dodana
Polecana

Od 2016 roku prowadzono proces restrukturyzacji spółek w celu poprawy funkcjonowania i uproszczenia działań poszczególnych podmiotów. Dziś Grupa Asseco utrzymuje się wśród liderów europejskich producentów oprogramowania.

Działalność Grupy Asseco

Grupa Asseco działa na rynku IT tworząc własne oprogramowanie oraz rozwiązania informatyczne na potrzeby biznesu, oraz administracji. Grupa zrzesza w swoich strukturach ponad 30 spółek funkcjonujących na całym świecie. Asseco zdecydowało się na podział swojej działalności na trzy główne sektory.

Asseco Poland - segment skupiający się na czerpaniu dochodów z rynku krajowego. Oferta spółek działających w tej kategorii jest kierowana do instytucji finansowych, przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych.

W segmencie Asseco Poland funkcjonują spółki:

 • Asseco Poland
 • Asseco Data Systems
 • DahliaMatic
 • SKG
 • ZUI Novum
 • Eversoft
 • ComCERT
 • Nextbank

Asseco International - segment obejmujący spółki czerpiące dochody przede wszystkim z rynku Europy Centralnej, Europy Zachodniej, Europy Wschodniej oraz z Bałkanów.

W segmencie Asseco International operują spółki:

 • Asseco International
 • Asseco Central Europe
 • Asseco Enterprise Solutions:
 1. Asseco Business Solutions
 2. Asseco Solutions
 • Asseco South Eastern Europe
 • Asseco Western Europe:
 1. Asseco Spain
 • Asseco Denmark
 • Asseco Lithuania
 • Asseco Georgia
 • Asseco Nigeria
 • Asseco PST
 • Peak Consulting
 • Asseco Central Asia
 • Tecsisa
 • R-Style Softlab

Formula Systems - spółki operujące w tym segmencie skupiają się na operowaniu i czerpaniu dochodów na rynku Izraela, Ameryki Północnej, Japonii, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Część firm oferuje swoje produkty także na rynku europejskim.

W segmencie Formula Systems działają spółki:

 • Formula Systems
 • Matrix IT
 • Magic Software
 • Sapiens
 • Michpal
 • TSG
 • Insync

Grupa Asseco oferuje kompleksowe usługi IT w zakresie tworzenia i obsługi oprogramowania na potrzeby różnych instytucji oraz przedsiębiorstw. Spółka zaczęła swoją działalność od systemów bankowych i do dziś rynek finansów jest dla niej ważnym sektorem. Grupa zapewnia również nowoczesne rozwiązania dla instytucji publicznych w tym dla administracji czy służb mundurowych.

Oprogramowanie Asseco powstaje również z myślą o branży telekomunikacyjnej i energetycznej. Przedsiębiorstwo pracuje także nad usługami infrastrukturalnymi pokroju centrów danych czy usług tak zwanej "chmury". Grupa Asseco pracuje nad tym, aby nasz świat stał się bardziej nowoczesny i przyjazny.

Sukcesy branżowe Grupy Asseco

Grupa Asseco przez niemal 30 lat swojej działalności stała się jednym z liderów branży IT. Jednak czy za hasłami marketingowymi idą fakty? Tak, i najlepiej świadczą o tym branżowe sukcesy, jakie odnosi grupa kapitałowa. Asseco było wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach i rankingach.

Wystarczy, że przyjrzymy się jedynie bieżącemu roku 2020:

 • Asseco ambasadorem Polski według magazynu "Wprost" - firma IT znalazła się na 4. miejscu rankingu obejmującego 100 najlepiej dbających o wizerunek Polski na świecie.
 • Asseco wyróżnione przez "My Company Polska" - firma znalazła się wśród 30 firm, które w obliczu kryzysu epidemii koronawirusa wykazały się największą społeczną odpowiedzialnością.
 • Asseco Orłem Rzeczpospolitej - przedsiębiorstwo dzięki przychodom przekraczającym 10 mld zł w 2019 roku zdobyło tytuł "Orła Rzeczpospolitek" w kategorii handel i usługi niefinansowe.
 • Asseco najlepszą firmą IT w rankingu "Wprost" - przedsiębiorstwo znalazło się na 16. miejscu rankingu "200 największych polskich firm". Asseco okazało się najwyżej notowaną firmą z branży IT.
 • Asseco największym pracodawcą w sektorze IT - Grupa Asseco znalazła się wysoko w dwóch rankingach wyróżniających największych i najlepszych pracodawców w Polsce. Zestawienia przygotowały magazyny "Wprost" oraz "Rzeczpospolita".

Jak widać, Grupa Asseco odnosi wiele sukcesów, a to tylko kilka z wyróżnień zdobytych w tym roku. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwija i inwestuje w przyszłość. Czy tworzy też dogodne warunki dla pracowników?

Praca w Grupie Asseco

Grupa Asseco składa się z wielu spółek operujących w branży IT. Firmy mają oddziały w kilkunastu miastach Polski, a przedsiębiorstwo szuka również fachowców do pracy zdalnej. Możliwości zatrudnienia w Asseco są dość spore.

Co ważne Asseco poszukuje nie tylko doświadczonych fachowców. Firma prowadzi staże dla osób edukujących się oraz zatrudnia początkujących informatyków chcących zdobyć pierwsze doświadczenia. Przygotowano także specjalny program Asseco Come Back pozwalający powrócić do firmy osobom, które wcześniej zmieniły pracę. Przedsiębiorstwo chętnie skorzysta z nowych doświadczeń swoich byłych pracowników. Byli pracownicy Asseco mogą napisać w sprawie ponownego zatrudnienia na adres mailowy: boomerang@asseco.pl.

Osoby chcące zacząć swoją przygodę z Asseco powinny sprawdzić stronę https://pl.asseco.com/kariera/ gdzie znajdą szczegóły dotyczące rekrutacji. Natomiast na witrynie https://praca.asseco.com/ można znaleźć aktualne oferty pracy w spółkach Grupy Asseco.

Rekrutacja do Asseco odbywa się w pięciu etapach:

 1. Aplikowanie przez kandydatów.
 2. Rozmowa telefoniczna z rekruterem trwająca ok. 15 min.
 3. Test merytoryczny online lub na spotkaniu z managerem.
 4. Spotkanie w siedzibie firmy z managerem oraz rekruterem.
 5. Przyjęcie do pracy.

Opinie o Grupie Asseco

Przedsiębiorstwa tak duże, jak Grupa Asseco muszą się liczyć z tym, że będą oceniane w sieci przez byłych i obecnych pracowników. Firmy powinny dbać o warunki pracy oraz pracowników, aby ci sami z siebie mogli budować wizerunek firmy.

Praca w Asseco według opinii w sieci jest zwyczajnie różna. Opinie o firmie są podzielone i możemy znaleźć zarówno bardzo pochlebne wypowiedzi, jak i narzekania na wyczerpujące projekty, niskie wynagrodzenia czy brak współpracy różnych pionów spółek.

Wydaje się jednak, że praca w Asseco jest dość dobra dla osób początkujących i budujących dopiero doświadczenie w branży IT. W zależności od projektu i oddziału także fachowcy mogą znaleźć coś dla siebie. Pensje w porównaniu do zachodnich gigantów nie należą do atrakcyjnych, ale już na lokalnym rynku wypadają nie najgorzej. Oczywiście należy mieć na uwadze, że praca w tak dużej firmie niesie za sobą wszystkie korporacyjne przypadłości, więc nie każdy może być stworzony do takiego tempa pracy oraz wyścigu między pracownikami.

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Jak się skontaktować z Grupą Asseco?

Osoby zainteresowane zatrudnieniem w spółkach Grupy Asseco mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem podanych powyżej witryn internetowych i ofert pracy. Pozostali interesanci mają możliwość wykorzystania pozostałych kanałów kontaktowych.

Dane kontaktowe Asseco Poland S.A.:

Olchowa 14

35-322 Rzeszów

Tel.: +48 17 888 55 55

e-mail: info@asseco.pl

Na stronie internetowej www.asseco.com można znaleźć również szczegółowe dane kontaktowe do wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Asseco. Warto także odwiedzić profile firmy w social mediach. Pozwoli to na lepsze zapoznanie się z pracą i projektami Asseco.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/AssecoPolandKariera/

 

 

https://www.youtube.com/user/AssecoPolandSA

 

 

https://www.linkedin.com/company/asseco-poland

 

 

Grupa Asseco stała się liderem branży IT w Polsce nie bez powodu. Firma prowadzi bardzo interesujące i rozbudowane projekty, a jej pracownicy mogą zdobywać doświadczenie na wielu polach. Nawet jeżeli ktoś nie zdecyduje się związać z Asseco na dłużej, to zdobyte doświadczenie powinno zaowocować w procesie budowy kariery.

Podziel się

1 komentarz

Barbara

Barbara

Jakoś takie firmy znane od lat nie mają dobrego wydźwięku wśród ofert pracy jak dla mnie. To przecież firmy międzynarodowe ap.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka