Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca Dino Polska S.A. - sieć marketów "Najbliżej Ciebie"

Praca Dino Polska S.A. - sieć marketów "Najbliżej Ciebie"
Pośród wielu sieci marketów funkcjonujących na terenie Polski można znaleźć kilka perełek zbudowanych na polskim kapitale. Tak jest w przypadku sieci sklepów spożywczo-przemysłowych Dino, która powstała w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego.

Początkowo Dino Polska Sp. z o.o. ograniczało się do rynku lokalnego w Wielkopolsce, ale z czasem popularność sklepów rosła na sile, a kolejne placówki wyrastały w szybkim tempie. W końcu Dino otwarło się na inne rejony Polski, a spółka musiała zmienić swój charakter na akcyjną.

Dziś sieć sklepów Dino funkcjonuje w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Dzięki rozwiniętej sieci logistycznej sklepy Dino oferują swoim klientom 5 tysięcy produktów. Sieć zapewnia między innymi dostęp do szerokiego asortymentu świeżych produktów.

Dino Polska S.A. jest bardzo dynamicznie rozwijającą się siecią handlową. Co prawda sytuacja epidemiologiczna w kraju wstrzymała planowane na ten rok otwarcie wielu sklepów, ale i tak rozwój Dino imponuje.

Działalność firmy Dino Polska S.A.

Dino Polska S.A. przede wszystkim pracuje nad rozwojem swojej sieci marketów oraz prowadzi handel detaliczny produktów spożywczo-przemysłowych. Zadania centrali są realizowane bardzo sprawnie i od czasów założenia sieć Dino urosła w siłę, a to nie koniec ambitnych planów firmy. Spółka planuje kolejne inwestycje i ciągłe rozszerzanie swojej sieci. Obecnie przedsiębiorstwo celuje głównie w małe miasteczka i tereny podmiejskie, gdzie ma szerokie pole do działania.

Sieć marketów Dino w liczbach na koniec I kwartału 2020 roku:

  • 1257 - liczba marketów Dino;
  • 487,1 tys. m2 - powierzchnia sali sprzedaży;
  • 21,6 tys. - liczba pracowników sieci Dino;
  • 103,91 mln zł - skonsolidowany zysk netto w I kwartale 2020 r.;
  • 190,14 mln zł - wynik EBITDA
  • 2 220,38 mln zł - skonsolidowane przychody ze sprzedaży w I kwartale 2020 r.

Spółka Dino Polska S.A. w 2011 roku zdecydowała się na otwarcie Fundacji Dino Najbliżej Ciebie. Od 2015 roku organizacja pomagająca przede wszystkim chorym i dzieciom posiada status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz fundacji przy rocznym rozliczeniu PIT.

Dino Polska S.A. było także doceniane w plebiscytach i konkursach. Firma między innymi została uznana za najlepszą sieć handlową w kategorii "Supermarkety" w ramach badania "Retailer of the Year 2018". W 2017 roku firma uzyskała tytuł "Diamentu Forbesa" zajmując 30 miejsce w kategorii dużych polskich firm z przychodami powyżej 250 mln zł oraz 3 miejsce w województwie wielkopolskim w tej samej kategorii.

Struktura zatrudnienia w firmie Dino Polska S.A.

Dino Polska S.A. prowadzi sieć marketów, ale nie tylko one generują miejsca pracy. Oprócz stanowisk stricte handlowych w punktach sprzedaży spółka poszukuje pracowników także do innych swoich obiektów. Nabór jest prowadzony również do licznych magazynów oraz do centrali i na stanowiska pracy w terenie. Kogo szuka sieć Dino?

W magazynach Dino Polska S.A. pracę znajdą nie tylko magazynierzy o różnych specjalizacjach, ale także dyspozytorzy transportu, kontrolerzy produktów czy specjaliści z zakresu logistyki.

Centrala mieszcząca się w Krotoszynie korzysta z usług specjalistów ds. podatkowych, optymalizacji kosztów, transportu czy chłodnictwa i jakości. Spółka zatrudnia prawników i księgowych, a także inżynierów projektów budowlanych, którzy będą odpowiedzialni za rozwój infrastruktury sklepów. Jak widać, zakres stanowisk jest naprawdę szeroki.

Praca w terenie jest oferowana dla kontrolerów logistyki, koordynatorów BHP czy specjalistów ds. rekrutacji. Dino Polska S.A. wykreowało także stanowisko Mobilnego Kasjera-Sprzedawcę, który jest rozdysponowywany do różnych sklepów na terenie województwa w zależności od zapotrzebowania na siłę roboczą.

Dino Polska S.A. oferuje wiele interesujących stanowisk. Wygląda więc na to, że w tej spółce można budować karierę. Jak zdobyć pracę w sieci Dino?

Praca w firmie Dino Polska S.A.

Osoby zainteresowane pracą w spółce Dino Polska S.A. mogą aplikować w czterech kategoriach: Markety, Magazyn, Centrala oraz Praca w terenie. W przypadku pierwszej kategorii nabór jest często prowadzony lokalnie przez odpowiednie punkty handlowe poszukujące pracowników. W przypadku wszystkich kategorii aktualne oferty można znaleźć na stronie internetowej https://marketdino.pl/kariera.

Kandydaci mogą odpowiadać na oferty za pośrednictwem odpowiednich ogłoszeń. Jeżeli aktualnie nie ma interesującej Was oferty, to przewidziano możliwość złożenia spontanicznego CV. Rekruterzy będą się kontaktowali z aplikantami gdy pojawią się wakaty odpowiadające ich kwalifikacjom.

Opinie o firmie Dino Polska S.A.

Sieć marketów Dino Polska S.A. rozwija się bardzo szybko i co roku powstaje wiele nowych placówek. Oznacza to ciągły wzrost liczby pracowników. Pojawia się pytanie, czy praca w dynamicznie rozwijającej się sieci jest faktycznie tak atrakcyjna, jak przedstawia to sam pracodawca?

Przed aplikowaniem do pracy warto zapoznać się z warunkami i atmosferą w przyszłym miejscu zatrudnienia. Nie zawsze jest to możliwe na przykład przez rozmowę z pracownikami danego przedsiębiorstwa. Czasami muszą wystarczyć opinie na temat danej firmy umieszczane w sieci. Jak wiemy, takie opinie bardzo często są niczym innym, jak wylewaniem żalów, ale można wśród nich znaleźć wartościowe wpisy. Jak o Dino Polska S.A. mówią byli i obecni pracownicy w sieci?

Przede wszystkim praca w sklepach Dino ma wszystkie wady pracy w handlu. Niestety dużym problemem są klienci oraz chorobliwe nastawienie wszystkiego w celu upodobania się im. Takie podejście bardzo często odbija się negatywnie na pracownikach i jest to problem wszystkich sieci handlowych. Opinie o pracy w sklepach Dino są zróżnicowane, ale wszystkie podkreślają, że praca nie jest łatwa. Można także wyczytać o sporych brakach w personelu. Zarobki zaś plasują się na średnim poziomie.

Wygląda na to, że praca w Dino jest przeznaczona dla osób, które w handlu zwyczajnie czują się dobrze oraz potrzebują pracy na jakiś czas. Zatrudnienie w sklepach spożywczych jest często traktowane w roli przystanku w karierze i podobnie sprawa ma się w Dino.

Źródło: https://pl.indeed.com

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą Dino Polska S.A.

Kandydaci do pracy w firmie Dino Polska S.A. mogą się kontaktować z działem HR za pośrednictwem ofert pracy dostępnych na podanej wyżej stronie internetowej. W przypadku chęci skontaktowania się z firmą w innych celach można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie sieci www.marketdino.pl

Można również skorzystać z innych kanałów kontaktowych prezentowanych poniżej:

DINO POLSKA S.A.

63-700 Krotoszyn

ul. Ostrowska 122

Sekretariat

tel.: +48 62 72 55 400

e-mail: sekretariat@marketdino.pl

Sekretariat handlowy

tel.: +48 62 722 39 55

e-mail: sekretariat.handlowy@marketdino.pl

Dino Polska S.A. ciągle inwestuje w rozbudowę swojej sieci marketów, co generuje nowe miejsca pracy. Wygląda jednak na to, że przy okazji rozwoju sieci mniejsze środki trafiają na pracowników, a to przekłada się do sporej rotacji w personelu. Praca w marketach Dino przez większość osób wydaje się być traktowana jako tymczasowy przystanek przed dalszym rozwojem kariery.

Oceń ten wpis
Praca Dino Polska S.A. - sieć marketów "Najbliżej Ciebie"
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.