Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Dino Polska S.A. - sieć marketów "Najbliżej Ciebie"

22 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 3 głosy

3 głosy

6 komentarzy
Praca Dino Polska S.A. - sieć marketów "Najbliżej Ciebie"
Pośród wielu sieci marketów funkcjonujących na terenie Polski można znaleźć kilka perełek zbudowanych na polskim kapitale. Tak jest w przypadku sieci sklepów spożywczo-przemysłowych Dino, która powstała w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego.

Początkowo Dino Polska Sp. z o.o. ograniczało się do rynku lokalnego w Wielkopolsce, ale z czasem popularność sklepów rosła na sile, a kolejne placówki wyrastały w szybkim tempie. W końcu Dino otwarło się na inne rejony Polski, a spółka musiała zmienić swój charakter na akcyjną.

Dziś sieć sklepów Dino funkcjonuje w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Dzięki rozwiniętej sieci logistycznej sklepy Dino oferują swoim klientom 5 tysięcy produktów. Sieć zapewnia między innymi dostęp do szerokiego asortymentu świeżych produktów.

Dino Polska S.A. jest bardzo dynamicznie rozwijającą się siecią handlową. Co prawda sytuacja epidemiologiczna w kraju wstrzymała planowane na ten rok otwarcie wielu sklepów, ale i tak rozwój Dino imponuje.

Video

Działalność firmy Dino Polska S.A.

Dino Polska S.A. przede wszystkim pracuje nad rozwojem swojej sieci marketów oraz prowadzi handel detaliczny produktów spożywczo-przemysłowych. Zadania centrali są realizowane bardzo sprawnie i od czasów założenia sieć Dino urosła w siłę, a to nie koniec ambitnych planów firmy. Spółka planuje kolejne inwestycje i ciągłe rozszerzanie swojej sieci. Obecnie przedsiębiorstwo celuje głównie w małe miasteczka i tereny podmiejskie, gdzie ma szerokie pole do działania.

Szukasz pracy?
Dodana

HSE MANAGER (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

 • Zielona Góra
Dodana

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej

 • 5 800-6 600 zł / mc
 • Gdańsk
Dodana

Specjalista ds. rekrutacji

Prosperplast 1 Sp. z o.o.

 • Rybarzowice
Dodana
Dodana
Aplikuj bez CV

Sieć marketów Dino w liczbach na koniec I kwartału 2020 roku:

 • 1257 - liczba marketów Dino;
 • 487,1 tys. m2 - powierzchnia sali sprzedaży;
 • 21,6 tys. - liczba pracowników sieci Dino;
 • 103,91 mln zł - skonsolidowany zysk netto w I kwartale 2020 r.;
 • 190,14 mln zł - wynik EBITDA
 • 2 220,38 mln zł - skonsolidowane przychody ze sprzedaży w I kwartale 2020 r.

Spółka Dino Polska S.A. w 2011 roku zdecydowała się na otwarcie Fundacji Dino Najbliżej Ciebie. Od 2015 roku organizacja pomagająca przede wszystkim chorym i dzieciom posiada status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz fundacji przy rocznym rozliczeniu PIT.

Dino Polska S.A. było także doceniane w plebiscytach i konkursach. Firma między innymi została uznana za najlepszą sieć handlową w kategorii "Supermarkety" w ramach badania "Retailer of the Year 2018". W 2017 roku firma uzyskała tytuł "Diamentu Forbesa" zajmując 30 miejsce w kategorii dużych polskich firm z przychodami powyżej 250 mln zł oraz 3 miejsce w województwie wielkopolskim w tej samej kategorii.

Video

Struktura zatrudnienia w firmie Dino Polska S.A.

Dino Polska S.A. prowadzi sieć marketów, ale nie tylko one generują miejsca pracy. Oprócz stanowisk stricte handlowych w punktach sprzedaży spółka poszukuje pracowników także do innych swoich obiektów. Nabór jest prowadzony również do licznych magazynów oraz do centrali i na stanowiska pracy w terenie. Kogo szuka sieć Dino?

W magazynach Dino Polska S.A. pracę znajdą nie tylko magazynierzy o różnych specjalizacjach, ale także dyspozytorzy transportu, kontrolerzy produktów czy specjaliści z zakresu logistyki.

Centrala mieszcząca się w Krotoszynie korzysta z usług specjalistów ds. podatkowych, optymalizacji kosztów, transportu czy chłodnictwa i jakości. Spółka zatrudnia prawników i księgowych, a także inżynierów projektów budowlanych, którzy będą odpowiedzialni za rozwój infrastruktury sklepów. Jak widać, zakres stanowisk jest naprawdę szeroki.

Praca w terenie jest oferowana dla kontrolerów logistyki, koordynatorów BHP czy specjalistów ds. rekrutacji. Dino Polska S.A. wykreowało także stanowisko Mobilnego Kasjera-Sprzedawcę, który jest rozdysponowywany do różnych sklepów na terenie województwa w zależności od zapotrzebowania na siłę roboczą.

Dino Polska S.A. oferuje wiele interesujących stanowisk. Wygląda więc na to, że w tej spółce można budować karierę. Jak zdobyć pracę w sieci Dino?

Praca w firmie Dino Polska S.A.

Osoby zainteresowane pracą w spółce Dino Polska S.A. mogą aplikować w czterech kategoriach: Markety, Magazyn, Centrala oraz Praca w terenie. W przypadku pierwszej kategorii nabór jest często prowadzony lokalnie przez odpowiednie punkty handlowe poszukujące pracowników. W przypadku wszystkich kategorii aktualne oferty można znaleźć na stronie internetowej https://marketdino.pl/kariera.

Kandydaci mogą odpowiadać na oferty za pośrednictwem odpowiednich ogłoszeń. Jeżeli aktualnie nie ma interesującej Was oferty, to przewidziano możliwość złożenia spontanicznego CV. Rekruterzy będą się kontaktowali z aplikantami gdy pojawią się wakaty odpowiadające ich kwalifikacjom.

Opinie o firmie Dino Polska S.A.

Sieć marketów Dino Polska S.A. rozwija się bardzo szybko i co roku powstaje wiele nowych placówek. Oznacza to ciągły wzrost liczby pracowników. Pojawia się pytanie, czy praca w dynamicznie rozwijającej się sieci jest faktycznie tak atrakcyjna, jak przedstawia to sam pracodawca?

Przed aplikowaniem do pracy warto zapoznać się z warunkami i atmosferą w przyszłym miejscu zatrudnienia. Nie zawsze jest to możliwe na przykład przez rozmowę z pracownikami danego przedsiębiorstwa. Czasami muszą wystarczyć opinie na temat danej firmy umieszczane w sieci. Jak wiemy, takie opinie bardzo często są niczym innym, jak wylewaniem żalów, ale można wśród nich znaleźć wartościowe wpisy. Jak o Dino Polska S.A. mówią byli i obecni pracownicy w sieci?

Przede wszystkim praca w sklepach Dino ma wszystkie wady pracy w handlu. Niestety dużym problemem są klienci oraz chorobliwe nastawienie wszystkiego w celu upodobania się im. Takie podejście bardzo często odbija się negatywnie na pracownikach i jest to problem wszystkich sieci handlowych. Opinie o pracy w sklepach Dino są zróżnicowane, ale wszystkie podkreślają, że praca nie jest łatwa. Można także wyczytać o sporych brakach w personelu. Zarobki zaś plasują się na średnim poziomie.

Wygląda na to, że praca w Dino jest przeznaczona dla osób, które w handlu zwyczajnie czują się dobrze oraz potrzebują pracy na jakiś czas. Zatrudnienie w sklepach spożywczych jest często traktowane w roli przystanku w karierze i podobnie sprawa ma się w Dino.

Źródło: https://pl.indeed.com

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą Dino Polska S.A.

Kandydaci do pracy w firmie Dino Polska S.A. mogą się kontaktować z działem HR za pośrednictwem ofert pracy dostępnych na podanej wyżej stronie internetowej. W przypadku chęci skontaktowania się z firmą w innych celach można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie sieci www.marketdino.pl

Można również skorzystać z innych kanałów kontaktowych prezentowanych poniżej:

DINO POLSKA S.A.

63-700 Krotoszyn

ul. Ostrowska 122

Sekretariat

tel.: +48 62 72 55 400

e-mail: sekretariat@marketdino.pl

Sekretariat handlowy

tel.: +48 62 722 39 55

e-mail: sekretariat.handlowy@marketdino.pl

Dino Polska S.A. ciągle inwestuje w rozbudowę swojej sieci marketów, co generuje nowe miejsca pracy. Wygląda jednak na to, że przy okazji rozwoju sieci mniejsze środki trafiają na pracowników, a to przekłada się do sporej rotacji w personelu. Praca w marketach Dino przez większość osób wydaje się być traktowana jako tymczasowy przystanek przed dalszym rozwojem kariery.

Podsumowanie:
 • Dino Polska S.A. to szybko rozwijająca się sieć sklepów oferująca klientom 5 tysięcy produktów, zlokalizowana w wielu regionach Polski.
 • Spółka skupia się głównie na rozwoju sieci marketów oraz handlu detalicznym produktami spożywczo-przemysłowymi, a jej ambitne plany obejmują dalsze inwestycje i rozwijanie sieci w mniejszych miastach i terenach podmiejskich.
 • Dino Polska S.A. zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin, poszukując pracowników na stanowiska w magazynach, centrali, terenie oraz mobilnych kasjerów-sprzedawców, umożliwiając rozwój kariery.
 • Aplikowanie na stanowiska w sieci Dino Polska S.A. odbywa się poprzez lokalne ogłoszenia na stronie internetowej lub poprzez złożenie spontanicznego CV.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Specjalista ds. marketingu, redaktor, copywriter i dziennikarz. Ma ponad 10 lat doświadczenia. Poza pisaniem i korektą zajmuje się zarządzaniem i optymalizacją treści, a także planowaniem i realizacją kampanii marketingowych oraz projektów link outreach na potrzeby SEO.

6 komentarzy

mic

mic

Firma Dino Polska S.A. to coś więcej niż tylko sklepy. Są też różne działania społeczne, co na pewno jest na plus. Warunki pracy, jak na firmę handlową, są bardzo dobre. Fajny zespół, poza tym mamy możliwość awansu i szkoleń.
Nastuła

Nastuła

Oczywiście każda firma rozwijająca się dynamicznie to duży atut dla osób poszukujących pracy. Jeśli natomiast chodzi o sieć Dino Polska S.A., to musiałbym się na spokojnie zapoznać z ofertami pracy i dokładnie przemyśleć, czy ryzykować z pracą w handlu.
andzia

andzia

Jako pracownik sklepu w sieci Dino Polska S.A., muszę powiedzieć, że praca w handlu ma swoje wady, ale te związane z samą firmą to nie jednoznaczna sprawa. U nas warunki są dobre, zarobki na przyzwoitym poziomie, a atmosfera w zespole sprawia, że praca na co dzień to właściwie czysta przyjemność.
Klaudia

Klaudia

Z uwagi na wzrost liczby sklepów sieci Dino Polska S.A., myślałam o aplikowaniu na jedno z dostępnych stanowisk. Niestety, po przeczytaniu opinii byłych pracowników na forach internetowych, odpuściłam sobie ten pomysł. Narzekali na atmosferę pracy oraz nadmiar obowiązków. Bez wizyty w danym sklepie i porozmawiania z pracownikami, trudno ocenić, czy te opinie są słuszne.
Pato11

Pato11

Jako pracodawca w sieci Dino Polska S.A. muszę przyznać, że jest to firma bardzo dynamicznie rozwijająca się. Cieszy mnie wzrost liczby pracowników, w tym i u nas. Są miejsca pracy dla różnych specjalistów, co na pewno jest plusem. Mamy świetne warunki pracy i szanse na rozwój kariery.
rusek

rusek

Zawsze chciałbym promować i pracować w firmie co jest polska, ale gdy w takiej firmie jest negatywnie z płacą lub ceny w sklepie są wysokie to wolę lidla.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.