Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Indykpol S.A. - potęga zbudowana na hodowli indyków

10 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 9 głosów

9 głosów

5 komentarzy
Praca Indykpol S.A. - potęga zbudowana na hodowli indyków
Polacy lubujący się w produktach drobiowych, a szczególnie w mięsie indyczym z pewnością dobrze znają produkty marki Indykpol. Spółka Indykpol S.A. będąca częścią Grupy Kapitałowej Indykpol jest znana nie tylko w naszym kraju, ale także za granicami Polski. Firma od lat 90. minionego stulecia prężnie się rozwija, budując swoją potęgę na hodowli indyków oraz produkcji i sprzedaży mięsa indyczego, oraz przetworów indyczych.

Bardzo możliwe, że każdy słyszał o produktach tej marki i regularnie napotyka je w sklepach. Grupa jest dziś największą w kraju organizacją spółek zajmujących się przetworami indyczymi. Producent zapewnia, że stoi na straży jakości swoich produktów już od etapu kontroli szczegółowej paszy dla hodowanych indyków po finał produkcji przetworów mięsnych. Przyjrzyjmy się bliżej historii tej dobrze znanej spółki spożywczej.

Video

Historia firmy Indykpol S.A.

Znana dziś spółka Indykpol S.A. powstała 1 grudnia 1993 roku, ale historia firmy zaczęła się znacznie wcześniej. Swoje korzenie spółka lokuje już w 1951 roku, gdy w Olsztynie powstała Ekspozytura Centrali Jajczarsko-Drobiarskiej. Po trzynastu latach w jej miejsce uformowano Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie, które w 1990 roku na fali przemian systemowych zostały rozbite na Zakład Drobiarski w Iławie oraz Zakład Produkcji Hodowlanej we Frednowych.

W 1991 roku Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie przeszły prywatyzację i rozpoczęły działalność pod marką Indykpol.

Kapitał na potrzeby nowej spółki wniosły firmy:

 • Rolmex S.A.,
 • Anrol S.A.,
 • Lattinane Investment Ltd.

W ten sposób rozpoczęła się droga firmy do utworzenia nowoczesnej spółki akcyjnej, co miało miejsce końcem 1993 roku. Od października 1994 roku Indykpol S.A. stał się spółką notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Indykpol S.A. zwiększał swój zasięg na rynku i dynamicznie się rozwijał, dokonując kolejnych inwestycji. Poważnym ruchem było nabycie pakietów akcji spółek Eldrob S.A. oraz Lubdrob S.A. w 1998 roku.

Indykpol S.A. powoli zaczął formować największą w Polsce grupę kapitałową zajmującą się produkcją mięsa indyczego:

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Agencja Zatrudnienia HR SIGMA

 • Bielsko-Biała
Dodana
 • W 2004 roku spółka wdrożyła nową strategię marketingową, opartą na marce Indykpol co przynosi korzyści do dziś.
 • W tym samym roku do spółki powrócił ośrodek hodowli z Frednowych. Kolejne lata przyniosły nowe inwestycje oraz rozwój zakładów produkcyjnych.
 • Indykpol S.A. zwiększał zatrudnienie, ale w 2018 roku sprzedał filię w Lublinie wraz z wylęgarnią piskląt kurczęcych w Turce.
 • Różne raporty donoszą, że w 2018 roku zatrudnienie w spółce spadło do poziomu około 900 pracowników.
 • Należy jednak pamiętać, że w skład Grupy Kapitałowej Indykpol wchodzi wiele spółek i zakładów, co w efekcie daje znacznie większą liczbę miejsc pracy generowanych przez grupę.

Struktura zatrudnienia w Indykpol S.A. i Grupie Kapitałowej Indykpol

Najważniejszym członkiem Grupy Kapitałowej Indykpol jest spółka Indykpol S.A. Olsztyńska firma prowadzi zakłady hodowlane oraz produkcyjne. Właśnie ta spółka odpowiada między innymi za produkcję bardzo popularnych parówek Jedynki. Siedziba główna Indykpol S.A. generuje przede wszystkim stanowiska pracy dla osób chcących się związać z produkcją przetworów mięsnych oraz hodowlą drobiu. Duże zakłady produkcyjne wymagają także odpowiedniego zaplecza logistycznego, co daje szanse zatrudnienia dla magazynierów oraz kierowców i mechaników.

W skład Grupy Kapitałowej Indykpol wchodzą również inne spółki wspierające całe przedsięwzięcie drobiowego imperium. "Indykpol Brand" Sp. z o.o. w Warszawie zajmuje się dbaniem o wizerunek marki oraz o marketing grupy i rozwój produktów. Spółka daje możliwość wykazania się specjalistom od marketingu, ale także fachowcom IT i handlowcom.

Olsztynek jest siedzibą Nutripol Sp. z o.o, czyli producenta pasz dla zwierząt hodowlanych. Obecnie Indykpol S.A. jest jedynym udziałowcem Nutripolu, co pozwala na pełną kontrolę jakości pasz dostarczanych do hodowli drobiu grupy Indykpol. Zakłady w Olsztynku po modernizacji są w stanie produkować do 200 tysięcy ton pasz w skali roku.

Grupa Kapitałowa Indykpol zrzesza także "Ozkom" Sp. z o.o. w Olsztynie. Spółka powstała w 2007 roku od 2011 roku zapewnia pełne wsparcie techniczne dla zakładów drobiarskich w Olsztynie. Firma zatrudnia techników i mechaników zdolnych do utrzymania w ruchu maszyn potrzebnych do produkcji przetworów drobiowych.

W 2018 roku uformowano "Zdrowy Drób" Sp. z o.o., czyli spółkę odpowiedzialną za odchów indyczych stad rodzicielskich oraz produkcję jaj wylęgowych, piskląt indyczych oraz produkcję żywca indyczego na potrzeby olsztyńskiego zakładu ubojowego spółki Indykpol S.A. To najmłodszy podmiot Grupy Kapitałowej Indykpol, w którym zatrudnienie znajdą osoby pracujące bezpośrednio przy hodowli. Funkcjonowanie hodowli jest szansą na zatrudnienie dla techników weterynarii.

Działalność, produkty i nagrody Indykpol S.A.

Indykpol S.A. od swojego powstania ugruntowywał pozycje na rynku, rosnąc do miana największego producenta mięsa indyczego w naszym kraju. Firma regularnie dbała o podnoszenie jakości produktów, co owocowało zdobywaniem kolejnych certyfikatów oraz nagród.

Certyfikaty i nagrody Indykpol S.A.:

 • 2004 rok - pozyskanie certyfikatów systemu ISO 9001:2000 (Quality Management System) oraz systemów IFS (International Food Standard) i BRC (British Retail Consortium);
 • 2008 rok - I miejsce w regionalnym konkursie "Krajowi Liderzy Innowacji 2008", w kategoriach: Innowacyjna firma oraz Innowacyjny produkt;
 • 2012 rok - pozyskanie certyfikatu Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP (Quality Assurance for Food Products);
 • 2016 rok - pozyskanie tytułu Lidera Rynku Spożywczego podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu;
 • 2019 rok - produkty z serii Samo dobro z nagrodami w konkursie "Złoty Paragon 2019" organizowanym przez miesięcznik "Hurt & Detal".

Indykpol S.A. obecnie skupia się na czterech kategoriach produktów mięsnych tworzonych z mięsa indyczego pochodzącego z własnych hodowli.

Firma ma w swojej ofercie:

 • mięso,
 • wędliny,
 • parówki,
 • pasztety.

Producent posiada bardzo szeroki asortyment produktów indyczych dzięki czemu, coś dla siebie znajdzie miłośnik zarówno całych indyków, jak i poszczególnych ich części bądź konkretnych wędlin. Indykpol S.A. od lat stawia na jakość produkcji oraz hodowli. Wysoka jakość stanowi ważny element marketingu marki i na każdym kroku jest podkreślany właśnie ten aspekt. Klienci są bardzo wyczuleni na punkcie odpowiedniego chowu oraz zdrowia drobiu. Właśnie dlatego dla Indykpolu zapewnienie zdrowego mięsa stało się sprawą najważniejszą.

Słowa prezesa Indykpolu Deklarujemy, że polityka jakości jest podstawą do określenia i przeglądu celów jakości w naszej organizacji.
Piotr Kulikowski, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Indykpol S.A.

Praca w firmie Indykpol S.A.

Mówiąc o budowaniu kariery w firmie Indykpol S.A., nie sposób pominąć całej Grupy Kapitałowej Indykpol. Spółki zależne od siebie generują wiele ciekawych posad związanych z produkcją drobiu oraz przetwórstwem mięsa. To jednak niejedyne okazje do rozwoju kariery w Indykpolu. Część podmiotów zajmuje się logistyką, rozwojem procesów produkcyjnych czy budowaniem marki. To daje możliwości angażu dla inżynierów, handlowców, magazynierów, kierowców czy fachowców IT.

Indykpol S.A. jest też jednym z większych pracodawców na Warmii i Mazurach. Firma często publikuje ogłoszenia związane z wolnymi stanowiskami pracy, ale także aktywnie zbiera aplikacje od potencjalnych kandydatów chcących znaleźć pracę w Indykpolu. Zgodnie z informacją na stronie firmy każdy może przesłać swoje CV na adres mailowy: rekrutacja@indykpol.pl. Należy jednak pamiętać, aby wiadomość zatytułować "Aplikacja spontaniczna".

W jakich spółkach zatrudnia Grupa Kapitałowa Indykpol?

 • Indykpol S.A. z siedzibą w Olsztynie
 • "Indykpol Brand" Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 • Nutripol Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynku
 • "Ozkom" Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie
 • "Zdrowy Drób" Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie

Opinie o firmie Indykpol S.A.

Planując podjęcie pracy w Indykpol S.A. dobrze zapoznać się z opiniami pracowników. Niestety czasem bezpośredni kontakt z obecnymi pracownikami jest utrudniony, więc trzeba się posiłkować informacjami umieszczanymi w sieci przez obecnych oraz byłych pracowników.

Do opinii publikowanych w sieci należy podchodzić z dozą dystansu, ale można z nich często wyczytać pewne fakty. Zgodnie z komentarzami na temat pracy w Indykpol S.A. rotacja pracowników jest dość spora. Wynagrodzenia przynajmniej na niższych stanowiskach zaliczają się do przeciętnych, a w firmie można zauważyć przesadnie dużą ilość wyższych stanowisk kierowniczych.

Co ciekawe wśród opinii sprzed kilku lat można znaleźć sporo pozytywnych wypowiedzi. Ciężko jednak powiedzieć, co dokładnie wpłynęło na ochłodzenie tonu opinii w sieci.

Źródło: absolvent.pl

Kontakt do firmy Indykpol S.A.

Jesteś zainteresowany pracą w firmie Indykpol S.A.? Możesz skorzystać ze wspomnianego powyżej adresu mailowego: rekrutacja@indykpol.pl bądź wykorzystać inne kanały w celu pozyskania informacji na temat rekrutacji bądź działalności firmy.

Centrala Indykpol S.A.

Jesienna 3, 10 - 370 Olsztyn

sekretariat@indykpol.pl

Oddział w Warszawie

ul. Olkuska 7, 02-604 Warszawa

tel. (22) 542 82 80

Biuro Obsługi Klienta

tel. (89) 52 62 105/182

tel. (89) 52 62 110

Indykpol Brand sp. z o.o. - reklama i promocja firmy Indykpol

tel. (22) 54 28 280

tel. (89) 52 62 300

Indykpol S.A. działa również w social mediach, które warto odwiedzić:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/Indykpol/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UC7keHYKSKJn8Po6zHDG6YQA/videos

 

 

https://www.linkedin.com/company/indykpol-s-a/

 

 

Osoby chcące rozwijać karierę w przemyśle spożywczym, a szczególnie przy przetworach mięsnych mogą zwrócić swoją uwagę na Indykpol S.A. Producent cenionych parówek Jedynek oraz wielu innych popularnych produktów może stanowić dobry przystanek na drodze rozwoju.

Podsumowanie:
 • Firma Indykpol S.A. powstała 1 grudnia 1993 roku, ale jej korzenie sięgają 1951 roku, gdy powstała Ekspozytura Centrali Jajczarsko-Drobiarskiej w Olsztynie.
 • Firma prowadzi zakłady hodowlane oraz produkcyjne i jest największym producentem mięsa indyczego w Polsce, dbając o wysoką jakość produkcji oraz hodowli.
 • Grupa Kapitałowa Indykpol skupia się na czterech kategoriach produktów mięsnych tworzonych z mięsa indyczego oraz zrzesza również spółki zależne zajmujące się logistyką, rozwojem procesów produkcyjnych czy budowaniem marki, co daje możliwości angażu dla inżynierów, handlowców, magazynierów, kierowców czy fachowców IT.
 • Indykpol S.A. jest jednym z większych pracodawców na Warmii i Mazurach, generując wiele ciekawych posad związanych z produkcją drobiu oraz przetwórstwem mięsa.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Karolina22

Karolina22

Widzę, że Indykpol to firma, która inwestuje w swoją przyszłość i rozwój. To dobry przykład dla innych przedsiębiorstw na rynku. Dodatkowo, firma oferuje szeroki asortyment produktów, co świadczy o jej elastyczności i dostosowywaniu się do potrzeb klientów.
tedd

tedd

Słyszałam, że Indykpol oferuje różne stanowiska, nie tylko związane z produkcją mięsa. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę, która da mi szansę na rozwój kariery i naukę nowych umiejętności.
Szypuła

Szypuła

Ciekawi mnie, czy w Indykpolu zawsze są jakieś oferty pracy dla osób bezrobotnych. Zawsze słyszę, że to duży pracodawca, ale nigdy nie wiadomo, czy jest szansa na zatrudnienie, gdy nie ma się doświadczenia w przemyśle mięsnym.
Aya

Aya

Pracuję w Indykpolu od lat i muszę powiedzieć, że firma dba o swojego pracownika. Ciężko pracujemy i poświęcamy wiele czasu na produkcję, ale w zamian otrzymujemy stabilne zatrudnienie i dobre warunki pracy.
oklahoma

oklahoma

Warto poznać opinie realnych ludzi co mają styczność z pracą u was? Czy poza tym obrazkiem można gdzieś znaleźć opinie w czasie rzeczywistym?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.