!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Gliwicach

16 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Gliwicach
Osoby bezrobotne chcące się aktywizować zawodowo muszą się oddać procesowi poszukiwania pracy. Ten potrafi być czasochłonny i męczący w przypadku niepowodzeń. Warto zadbać o zwiększenie swoich szans stosując odpowiednie metody poszukiwania pracy. Mieszkańcy Gliwic mogą skorzystać z kilku technik, które odpowiednio dobrane do preferencji zawodowych oraz możliwości bezrobotnego mogą przynieść bardzo pozytywne rezultaty.

Każda z opisanych poniżej metod ma swoje zalety i może zakończyć się szybkim znalezieniem zatrudnienia. Oczywiście przed rozpoczęciem poszukiwań należy sobie zdać sprawę ze swoich kwalifikacji i preferencji zawodowych. To pozwoli skupić się na ofertach prac będących w zasięgu osoby poszukującej. Sprawdźmy, w jaki sposób mieszkańcy Gliwic mogą skutecznie szukać zatrudnienia.

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach

Ludzie powielają popularną opinię, że w urzędzie pracy nie można znaleźć zatrudnienia. Nie jest ona słuszna i Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach oferuje sporo ofert zatrudnienia od lokalnych przedsiębiorstw. Krzywdząca opinia bierze się głównie z faktu, że w urzędach pracy większość ofert dotyczy stanowisk najniższego szczebla. Ambitne osoby nie są usatysfakcjonowane taką ofertą, a wielu bezrobotnych z wyboru decyduje się nie aktywizować zawodowo.

PUP w Gliwicach

  • PUP w Gliwicach posiada dużą bazę ofert pracy, a do tego świadczy inne usługi przydatne w poszukiwaniach zatrudnienia.
  • Bezrobotni mogą skorzystać z poradnictwa zawodowego, w ramach którego nauczą się przygotować dokumenty do aplikacji czy poprawnego zachowania w czasie rekrutacji.
  • Doradcy z PUP pomogą również w określeniu kwalifikacji petenta oraz doborze odpowiedniej ścieżki kariery.

Poszukiwanie pracy w Gliwicach przez internet

W dzisiejszych czasach wiele czynności jest przenoszonych do internetu i dotyczy to także poszukiwań pracy. Wiele osób chętnie korzysta z portali internetowych pokroju Aplikuj.pl. Taka forma poszukiwania zatrudnienia ma bardzo dużo zalet, jak choćby dostęp do bardzo dużej bazy ofert oraz możliwość aplikowania siedząc wygodnie w domu.

Aplikuj.pl gromadzi oferty pracy z całej Polski w tym z Gliwic. W celu znalezienia ogłoszeń z Gliwic wystarczy jedynie wybrać odpowiednią lokalizację i cieszyć się dostępem do bazy ofert. Za korzystaniem z internetu przemawia również możliwość aplikowania on-line. Składanie CV drogą elektroniczną znacząco usprawnia proces rekrutacji. Osoba szukająca pracy może w krótkim czasie złożyć wiele aplikacji, co może znacznie szybciej zaowocować znalezieniem zatrudnienia. Aktualne oferty pracy z Gliwic znajdziecie pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców w Gliwicach

Jeszcze nie tak dawno osobiste składanie CV było główną metodą poszukiwania zatrudnienia. Dziś wiele czynności przeniosło się do internetu, ale nadal warto się pofatygować osobiście do pracodawców. Wielu przedsiębiorców ceni sobie zaangażowanie u pracowników i właśnie to można pokazać, aplikując osobiście.

Taka forma poszukiwania pracy jest dość czasochłonna, ale może się okazać bardzo owocna, a do tego ma kilka zalet:

  • Wizyta w potencjalnym miejscu pracy pozwoli na ocenienie atmosfery w danym przedsiębiorstwie.
  • Jest to również okazja do podpytania pracowników o warunki pracy. Krótka wizyta może dostarczyć wielu informacji.
  • Warto też pamiętać, że w wielu firmach występuje duża rotacja pracowników. Osobiste stawienie się z CV może się przerodzić w natychmiastową rozmowę kwalifikacyjną, a nawet zatrudnienie.
  • CV można roznosić nie tylko do firm prowadzących rekrutację. Dobrym pomysłem jest zanoszenie swojego CV wraz z podaniem o pracę do przedsiębiorstw, w których chce się pracować nawet jeżeli aktualnie nie rekrutują.
  • Istnieje szansa, że takie firmy po zwolnieniu się wakatu w pierwszej kolejności zwrócą uwagę na osobę, która sama wyraziła chęć pracy w tym konkretnym miejscu.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Gliwicach

Wiele młodych osób skupia się na internecie, tymczasem sporo pracodawców w dalszym ciągu docenia tradycyjne, lokalne media. Przedsiębiorstwa nadal bardzo chętnie ogłaszają się w radiu oraz prasie. Warto więc zwrócić uwagę na bloki ogłoszeniowe w lokalnych mediach, ponieważ mogą się tam znaleźć oferty, których nie znajdziemy w internecie.

Rynek pracy w Gliwicach jest zdominowany przez duże zakłady produkcyjne. To niesie za sobą rozkwit prywatnych agencji pośrednictwa pracy. Wiele fabryk zatrudnia głównie za pośrednictwem biur pracy, a co za tym idzie, w Gliwicach znajdziemy bardzo dużo placówek tego typu. W mieście znajdują się filie największych agencji, jak Adecco, Manpower czy Randstad.

Istnieje jeszcze jedna metoda, która może być skuteczniejsza od pozostałych. Tak zwana poczta pantoflowa jest najlepszym przewodnikiem informacji. W rozmowie z osobą znajomą może się pojawić temat rekrutacji w okolicznych firmach. Nigdy nie wiadomo jakie informacje może posiadać rozmówca. Czasem może się okazać, że w miejscu pracy rozmówcy poszukują pracowników, a jeszcze innym razem można otrzymać zatrudnienie po znajomości. Wielu pracodawców bardzo chętnie przyjmie osoby z polecenia swoich pracowników, którym ufają. Ogólnie rzecz biorąc, warto rozmawiać z ludźmi.

Bezrobotni w Gliwicach mają sporo możliwości prowadzenia poszukiwań pracy. Najważniejsze to dostosować technikę do swoich predyspozycji zawodowych oraz kwalifikacji. Inaczej poszukiwania mogą nie przynieść pozytywnych efektów.

To może Cię również zainteresować

Praca Gliwice

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.