!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Katowicach

8 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 10 głosów

10 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Katowicach
Wiele osób doświadczyło trudów poszukiwania pracy. Wysyłanie CV i odbywanie rozmów kwalifikacyjnych potrafi się ciągnąć oraz nie przynosić efektów. Niestety praca nie znajduje najczęściej sama ludzi i konieczne jest nieco wysiłku.

Szukać pracy można na różne sposoby i warto przybliżyć najbardziej efektywne metody. W Katowicach bezrobotni mają bardzo szerokie możliwości poszukiwania zatrudnienia. Przyjrzyjmy się bliżej sposobom na usprawnienie tego żmudnego procesu.

Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

Katowice jako stolica województwa posiada dwie główne placówki publicznych służb zatrudnienia. Bezrobotni mogą korzystać z usług Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Przede wszystkim urzędy pracy nie są jedynie miejscami rejestracji bezrobotnych i przydzielania zasiłków.

Video

WUP i PUP w Katowicach na bieżąco analizuje lokalny rynek pracy i gromadzi oferty od przedsiębiorców. Co ważne wśród ofert kierowanych do urzędu pracy znajdują się nie tylko wakaty dla pracowników najniższego szczebla. Pracodawcy w Katowicach mają duże problemy ze znalezieniem pracowników, więc można znaleźć wiele naprawdę interesujących ogłoszeń. Urzędy pracy świadczą też usługi pomagające w przebrnięciu przez proces rekrutacji. Warto więc sprawdzić ofertę WUP i PUP w Katowicach.

Poszukiwanie pracy w Katowicach przez internet

W dzisiejszych czasach przez internet można załatwić praktycznie wszystko, także poszukiwać pracy. Wiele osób przegląda oferty pracy za pośrednictwem portali pracy, jak np. Aplikuj.pl. Taka forma poszukiwania zatrudnienia ma wiele zalet. Przede wszystkim nie ruszając się z domu mamy dostęp do wielu ofert z całego kraju.

Aplikuj.pl posiada dostęp do szerokiej bazy ofert pracy z całego kraju. Osoby szukające zatrudnienia w Katowicach muszą jedynie określić interesujące je miasto i mogą przebierać w propozycjach. Aplikowanie on-line znacząco usprawnia proces rekrutacji, dlatego szukanie pracowników w sieci ma coraz większe znaczenie. Aktualne oferty pracy z Katowic można znaleźć pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców w Katowicach

W dobie internetu wiele osób zapomina o tym, że jeszcze nie tak dawno CV składało się przede wszystkim osobiście. Dzisiaj takie podejście może również przynieść owoce. Często przedsiębiorcy doceniają osoby wykazujące większą inicjatywę i samodzielne przyniesienie swojej aplikacji do siedziby firmy może zapunktować u potencjalnego pracodawcy.

Samodzielne roznoszenie CV po katowickich firmach ma też inną zaletę:

  • Odwiedzając siedzibę firmy, można porozmawiać z jej pracownikami i zbadać atmosferę w danym przedsiębiorstwie.
  • Bezrobotni mogą składać osobiście CV w przedsiębiorstwach prowadzących rekrutację, ale także w firmach nieszukających aktualnie pracowników.
  • Złożenie CV i podania o pracę może zaowocować, gdy firma będzie potrzebowała pracownika. Rekruterzy mogą wtedy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na osobę, która zgłaszała chęć podjęcia pracy w ich firmie.

Warto też mieć na uwadze, że w przedsiębiorstwach o dużej rotacji pracowników złożenie osobiste CV może się przerodzić w natychmiastową rozmowę kwalifikacyjną. Ta zaś może się przerodzić w zatrudnienie.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Katowicach

Zatrudnienia można szukać za pośrednictwem internetu, czy przez urząd pracy, ale metod jest znacznie więcej. Wiele przedsiębiorstw ciągle korzysta z lokalnych mediów. Bardzo często ciekawe oferty pracy można znaleźć w lokalnym radio, czy prasie. W Katowicach warto słuchać bloków ogłoszeniowych na przykład Polskiego Radia Katowice. Nie zaszkodzi też sięgnąć po płatne i darmowe gazety katowickich redakcji.

Przedsiębiorstwa produkcyjne, a także wiele innych firm chętnie korzysta z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy. Takie firmy zajmują się zarówno organizacją pracy tymczasowej, jak i head-huntingiem, czyli wyszukują wykwalifikowanych pracowników na specjalne zlecenie przedsiębiorstw. W Katowicach działa wiele biur pracy od gigantów pokroju Adecco i Manpower po mniejszych pośredników wyspecjalizowanych w konkretnych branżach.

Video

Jest jeszcze jedna często niezastąpiona metoda szukania pracy w Katowicach. Jest nią zwykła rozmowa z ludźmi. Nic nie działa tak sprawnie, jak poczta pantoflowa. Czasem w zwykłej rozmowie możemy się dowiedzieć o rekrutacji w jakiejś firmie. Ludzie przekazują sobie wiele informacji, więc warto zapytać znajomych, czy nie słyszeli ostatnio czegoś ciekawego. W taki sposób można również znaleźć pracę po znajomości. Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają osoby z polecenia swoich zaufanych pracowników.

Mieszkańcy Katowic mają wiele możliwości poszukiwania pracy. Każda z powyższych metod może przynieść pozytywne owoce i wiele zależy od tego, czy bezrobotny faktycznie poważnie podejdzie do poszukiwań.

To może Cię również zainteresować

Praca Katowice

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.