!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca za granicą

Agencje pracy Wyspa Man - biura pracy na Wyspie Man

12 marca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 13 głosów

13 głosów

1 komentarz

Agencje pracy Wyspa Man - biura pracy na Wyspie Man
Większość osób decydujących się na pracę za granicą decyduje się na skorzystanie z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy. Takie postępowanie jest jak najbardziej słuszne. Prywatni pośrednicy posiadają dostęp do wielu ofert i współpracują z licznymi firmami reprezentującymi najróżniejsze branże.

Rynki pracy w wielu krajach bazują obecnie na działalności prywatnych agencji pracy i podobnie jest na Wyspie Man. W tym niewielkim kraju to agencje zatrudnienia są głównym źródłem zagranicznych pracowników.

Na terenie tego niewielkiego kraju działa sporo biur pracy zajmujących się zarówno pracą tymczasową, jak i poszukiwaniem talentów do stałego zatrudnienia. Warto jednak przed nawiązaniem współpracy z agencją zaznajomić się z pewnymi ważnymi faktami.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy na Wyspie Man?

Przed podjęciem współpracy najważniejsze jest ustalenie, czy dane biuro pracy działa legalnie. Wielu pośredników publikuje stosowne informacje o posiadanych certyfikatach bądź wpisach do rejestrów. Legalność działania agencji na terenie Wyspy Man można sprawdzić w spisie dostępnym na rządowej stronie:

W przypadku biur pracy działających na terenie Polski i zajmujących się znajdowaniem pracy za granicą dla Polaków można się posiłkować Krajowym Rejestrem Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Spis legalnie działających agencji znajdziecie pod adresem internetowym: http://stor.praca.gov.pl

Drugą bardzo ważną kwestią są opłaty. Agencje pośrednictwa pracy nie mają prawa pobierania opłat za swoje usługi od osób poszukujących pracy. Rejestracja w biurze oraz rekrutacja nie powinny pociągać za sobą kosztów. Naliczanie opłat może oznaczać nieuczciwą praktykę ze strony agencji. Nie oznacza to jednak, że pośrednicy nie mają prawa do pobrania żadnych opłat. Pewne usługi, jak tłumaczenie dokumentów czy badania lekarskie mogą wymagać zwrotu kosztów dla agencji. Także po zatrudnieniu niektóre usługi mogą być płatne. Przykładowo koszta zakwaterowania, transportu do pracy czy też wyżywienia mogą być potrącane z pensji pracownika.

Ważne, aby wszystkie koszta były uwzględnione w umowie podpisywanej z agencją pracy. Ogólna zasada mówi, że im bardziej obszerna umowa, tym lepiej. Uwzględnienie wszystkich ewentualności pozwoli uniknąć w przyszłości przykrych nieporozumień.

Video

Alternatywy dla prywatnych biur pracy na Wyspie Man

Poszukiwania zatrudnienia na Wyspie Man można zacząć od publicznych służb. Władze kraju stworzyły Office of Human Resources, czyli odpowiednik polskiego urzędu pracy. Publiczna placówka zajmuje się zarówno gromadzeniem ofert pracy od pracodawców, jak i sama zatrudnia pracowników na potrzeby publicznej administracji. Warto więc sprawdzić co ma do zaoferowania urząd, ponieważ można się natknąć na całkiem atrakcyjne wakaty. Informacje na temat usług świadczonych przez Office of Human Resources możecie znaleźć na witrynie internetowej:

Office of Human Resources na Wyspie Man

Bardzo dobrym pomysłem jest także przeszukiwanie stron internetowych z ogłoszeniami. Warto mieć na uwadze, że wiele z ofert publikowanych w sieci pochodzi właśnie od agencji pracy. W poszukiwaniach można się także posiłkować lokalną prasą oraz radiem. W blokach ogłoszeniowych można znaleźć oferty lokalnych przedsiębiorstw.

Jakie agencje pośrednictwa pracy działają na Wyspie Man?

Wyspa Man nie jest wielkim państwem, dlatego też na jej terenie nie działa wielka ilość agencji pośrednictwa pracy. Mimo to stanowią one ważny element rynku. Nie sposób wskazać najlepszych pośredników, ale można się przyjrzeć kilku pośrednikom, od których warto zacząć poszukiwania zatrudnienia.

Ambitions Recruitment - agencja pracy działająca w stolicy kraju. Pośrednik poszukuje pracowników na stałe dla swoich klientów, ale także prowadzi usługi z zakresu pracy tymczasowej oraz wynajmu pracowników na godziny.

Hamblin Employment Agency - agencja pośrednictwa pracy zajmująca się jedynie rekrutacją pracowników na stałe. Biuro operuje głównie w sektorze finansowym, IT oraz iGamingu.

McKenzie Fox Recruitment Consultants - biuro pośrednictwa pracy założone w Londynie i działające na Wyspie Man. Firma skupia się na branży finansowej oraz iGamingu.

Miracles Recruitment Consultants - najstarsza agencja pośrednictwa pracy na Wyspie Man. Pośrednik działa od 1986 roku i posiada szeroką ofertę stanowisk zarówno pracy stałej, jak i tymczasowej. Biuro współpracuje z firmami reprezentującymi wszystkie branże.

Orchard Recruitment - agencja pracy posiadająca swoje biura na Wyspie Man oraz w Wielkiej Brytanii. Pośrednik szuka specjalistów z różnych sektorów. Zazwyczaj posiada oferty dla pracowników niższego i średniego szczebla.

Video

Bespoke Recruitment - agencja pracy w dużej mierze skupiająca się na poszukiwaniu kadry zarządzającej dla swoich klientów. Biuro zajmuje się także pracą tymczasową.

Boston Recruitment (IOM) Limited - sieć agencji pracy działających w Wielkiej Brytanii, na Malcie oraz na Wyspie Man. Pośrednik specjalizuje się w wyszukiwaniu fachowców dla firm z sektora finansów, iGaming oraz lotnictwa.

Connect 2 Recruitment - pośrednik zajmujący się pracą tymczasową oraz rekrutacją pracowników na stałe. Wśród ofert można znaleźć między innymi propozycje dla specjalistów z branży IT.

EPL Ltd - doświadczone biuro pośrednictwa pracy współpracujące z firmami na terenie Wyspy Man oraz w Wielkiej Brytanii. Agencja poszukuje także pracowników średniego i wyższego szczebla.

Paragon Recruitment - agencja rekrutująca pracowników głównie średniego szczebla, ale posiada także oferty pracy tymczasowej i kontraktowej. Pośrednik operuje w wielu sektorach rynku.

Video

Recruitment Works - biuro pracy zbierające doświadczonych pracowników i szukające dla nich posad na Wyspie Man. Pośrednik działa głównie w branży IT, finansach oraz inżynierii nowych technologii.

Search & Select Offshore - pośrednik działający w wielu branżach, ale wyraźnie skupiający się na finansach, IT oraz marketingu. Wiele ofert dotyczy stanowisk średniego i wyższego szczebla.

Aspire Recruitment Limited - prężnie działające biuro pośrednictwa pracy na Wyspie Man. Pośrednik poszukuje pracowników dla lokalnych przedsiębiorców działających w wielu różnych branżach.

Evolution Recruitment - agencja z 15-letnim doświadczeniem w sektorze finansów. Pośrednik poszukuje fachowców dla banków i firm finansowych. W ofercie znajdują się także propozycje dla specjalistów IT.

Tak wygląda część z agencji pracy działających na Wyspie Man. Nie da się ukryć, że większość z nich specjalizuje się w rekrutacji pracowników dla najważniejszych branż kraju, czyli finansach, IT czy iGamingu. Poszukując zatrudnienia, warto sprawdzić ofertę kilku pośredników równocześnie. Dzięki temu można zwiększyć szanse na znalezienie interesującej posady.

To może Cię również zainteresować

Praca Wyspa Man

Podziel się

1 komentarz

sara

sara

Dobrze jest poznać wszystkie informacje w takim egzotycznym klimacie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.