!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca za granicą

Agencje pracy Węgry - biura pracy na Węgrzech

26 lutego 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 14 głosów

14 głosów

0 komentarzy

Agencje pracy Węgry - biura pracy na Węgrzech
Osoby szukające pracy mogą korzystać z wielu różnych metod, które zapewniają większe bądź mniejsze szanse na znalezienie atrakcyjnych stanowisk. Jedną z popularniejszych i skuteczniejszych metod jest korzystanie z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy.

Biura pracy posiadają dostęp do licznych ofert pracy. Znają rynek, na którym działają i często pomagają także w organizacji wyjazdu czy zaaklimatyzowaniu się na miejscu. Przed skorzystaniem z usług biura pracy warto jednak zaznajomić się z kilkoma kwestiami, co pozwoli uniknąć ewentualnych nieprzyjemności w przyszłości. Przybliżmy najważniejsze zagadnienia związane z agencjami pracy na Węgrzech oraz sprawdźmy, jakie są dla nich alternatywy.

Na co uważać szukając biura pracy na Węgrzech?

Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie, czy dana agencja pracy funkcjonuje legalnie. Pośrednik powinien być wpisany do stosownych rejestrów bądź posiadać certyfikaty potwierdzające legalność. Większość biur sama chwali się odpowiednimi uprawnieniami, a także ewentualnymi nagrodami potwierdzającymi jakość prowadzonych usług.

W przypadku agencji pracy działających także na polskim rynku wystarczy sprawdzić stosowny rejestr KRAZ znajdujący się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl. W ten sposób można szybko sprawdzić, czy dany pośrednik działa legalnie. Można też być spokojnym o największe agencje o zasięgu międzynarodowym, które posiadają swoje biura na Węgrzech.

Pamiętaj!

  • Agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać opłat za swoje usługi od osób poszukujących pracy.
  • Oznacza to, że rejestracja oraz znalezienie zatrudnienia nie mogą się wiązać z opłatami.

Nie oznacza to, że biuro pracy nie może pobierać żadnych opłat. Agencje mogą żądać zwrotu kosztów za na przykład takie operacje, jak badania lekarskie czy tłumaczenie dokumentów. Także część usług jest odpłatna. Mogą to być koszta zakwaterowania, dojazdu do pracy czy wyżywienia.

Wszystkie koszta muszą być uwzględnione w umowie. Koniecznie trzeba czytać podpisywane dokumenty, a im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej. Uwzględnienie każdej okoliczności pozwoli na uniknięcie ewentualnych nieprzyjemności w późniejszym czasie.

Alternatywy dla agencji pracy na Węgrzech

Korzystanie z usług prywatnej agencji pośrednictwa pracy jest tylko jedną z metod poszukiwania zatrudnienia na Węgrzech. Osoby znajdujące się na miejscu mogą odwiedzić placówki Państwowych Służb Zatrudnienia (Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat - NFSZ). Lokalne urzędy pracy posiadają zbiór ofert pracy z danego regionu i mogą pomóc w załatwieniu wielu formalności.

Video

Planując wyjazd do Węgier, warto też skorzystać z pomocy doradców sieci EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia działają na terenie całej Europy i pomagają pracownikom w migracji między krajami europejskimi. Doradcy pomogą określić kwalifikacje, wskażą miejsca z ofertami pracy oraz w razie potrzeby udzielą cennych informacji pomagających w organizacji wyjazdu za granicę.

Oczywiście można także posiłkować się stronami internetowymi z ogłoszeniami o pracę. Warto jednak wiedzieć, że spora część z ofert może być wystawiona właśnie przez agencje pracy. Ostatnią metodą poszukiwania jest przeglądanie lokalnej prasy i słuchanie bądź oglądanie regionalnych mediów.

Jakie agencje pracy działają na Węgrzech?

Na Węgrzech pracuje wiele prywatnych agencji pracy. Szczególnie w większych miastach można znaleźć liczne biura zajmujące się rekrutacją pracowników. Nie sposób wskazać najlepszych pośredników, ale warto zwrócić uwagę na kilku, od których można zacząć poszukiwania pracy.

CV-Online.hu - internetowa agencja pracy przeznaczona także dla zagranicznych pracowników. Firma zajmuje się rekrutacją personelu dla firm z najróżniejszych branż. Za pośrednictwem swoich stron publikuje także porady dotyczące pracy i przeprowadzki do Węgier.

Video

ARSIS Global HR Consulting - agencja pośrednictwa pracy funkcjonująca na Bałkanach. W dużej mierze firma skupia się na head-huntingu, czyli poszukuje konkretnych pracowników dla swoich klientów.

GMN Hungary Ltd. - biuro pośrednictwa pracy specjalizujące się głównie w poszukiwaniu pracowników na statki wycieczkowe w całej Europie. Pośrednik obsługuje również firmy z branży turystycznej, więc posiada często ogłoszenia dla osób chcących pracować w hotelarstwie czy gastronomii.

Profession - kolejna agencja działająca głównie internetowo. Pośrednik poszukuje pracowników dla firm z różnych sektorów. Prowadzi także doradztwo zawodowe.

Grafton Ltd. - duża agencja europejska działająca w wielu krajach Starego Kontynentu, w tym w Polsce. Agencja jest nastawiona na poszukiwanie pracowników dla firm z wielu branż, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Benusz Ltd. - firma świadcząca usługi w zakresie sprzątania i ogrodnictwa. Prowadzi także działalność pośredniczenia w pracy tymczasowej w ramach wymienionych branż.

Simonyi Es Toth Ltd. - firma rekrutacyjna poszukująca dla swoich klientów gównie menadżerów średniego i wyższego szczebla. Agencja prowadzi nie tylko rekrutację, ale także organizuje liczne szkolenia.

Hays Hungary Ltd. - część międzynarodowej sieci agencji pracy. Biuro posiada szereg ofert z różnych branż i poszukuje zarówno do pracy na stałe, jak i do pracy tymczasowej.

Video

Adab Search Ltd. - agencja pracy poszukująca zarówno pracowników na stałe, jak i do pracy tymczasowej. Firma działa w wielu branżach.

BM Recruitment Group Ltd. - biuro pracy szukające między innymi pracowników średniego i wyższego szczebla. Agencja działa w sektorach nowych technologii, przemysłu produkcyjnego, służby zdrowia czy finansów.

Adecco - międzynarodowy gigant na rynku agencji pracy, znany także w Polsce. Biuro pracy rekrutuje pracowników dla firm reprezentujących liczne branże.

Tak się prezentuje kilka spośród wielu agencji pracy funkcjonujących na Węgrzech. Osoby poszukujące pracy nie muszą się ograniczać do jednego pośrednika. Warto zarejestrować się w kilku biurach, co zwiększy szanse na znalezienie atrakcyjnej posady.

To może Cię również zainteresować

Praca Węgry

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.