Agencje pracy Dubaj - biura pracy w Dubaju

Agencje pracy Dubaj - biura pracy w Dubaju
Rynek pracy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest niezwykle specyficzny. Ten arabski kraj polega głównie na pracownikach zagranicznych, a dysproporcje między zawodami są ogromne, co widać szczególnie w Dubaju. Pracownicy niższego szczebla usługujący bardziej zamożnym zarabiają fatalnie i są werbowani głównie z biednych krajów azjatyckich.

Wśród pracowników wyższego szczebla dominują Amerykanie i Europejczycy. W związku z wysokimi kosztami zatrudnienia pracowników w Dubaju konieczna jest bardzo dobra selekcja kandydatów. Właśnie dlatego korporacje bardzo chętnie korzystają z usług agencji pracy. Specjaliści od rekrutacji przesiewają kandydatów i dobierają najbardziej wykwalifikowanych specjalistów dla swoich klientów. Planując wyjazd do pracy w Dubaju, warto zacząć poszukiwania właśnie od agencji pośrednictwa pracy.

Przed nawiązaniem współpracy warto zapoznać się z kilkoma zasadami, według których funkcjonują agencje pracy. Przyjrzyjmy się więc biurom pracy działającym w Dubaju oraz sprawom, o których trzeba pamiętać.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Dubaju?

Najważniejszą kwestią przy poszukiwaniu agencji pracy jest potwierdzenie legalności jej funkcjonowania. Większość biur pośrednictwa pracy sama chwali się stosownymi certyfikatami, a także nagrodami potwierdzającymi legalność i jakość usług. W przypadku polskich agencji pracy można sprawdzić oficjalny rejestr KRAZ znajdujący się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl.

To Cię powinno też zainteresować: Praca w Dubaju

Agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać od kandydatów opłat za swoje usługi. Pośrednicy otrzymują wynagrodzenie od pracodawców i co za tym idzie, poszukiwanie ofert pracy dla kandydatów ma być usługą bezpłatną. Nie oznacza to, że agencja nie może pobrać żadnych opłat. Wszelkie czynności w postaci na przykład tłumaczeń dokumentów czy badań lekarskich będą wymagały opłacenia przez kandydata.

Należy też pamiętać o ewentualnych dodatkowych usługach jak zakwaterowanie czy transport do pracy. W przypadku pracy tymczasowej takie usługi mogą być pobierane z wynagrodzenia. Prawo Dubaju wymaga od pracodawców zapewnienia środków na zakwaterowanie oraz transport, więc w większości przypadków te opłaty nie powinny zaistnieć. Agencje mają obowiązek uwzględnienia wszystkich kosztów w umowie, więc należy bardzo dokładnie zapoznać się z podpisywanymi dokumentami.

Jakie agencje pracy działają w Dubaju?

Dubaj dzięki sporej rotacji pracowników jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla agencji pracy. W efekcie na terenie tego Emiratu i samego miasta działa cała masa biur pośrednictwa pracy. Nie sposób wskazać najlepszych, ale warto przejrzeć kilku pośredników cieszących się uznaniem na lokalnym rynku.

Michael Page - międzynarodowa agencja działająca w wielu branżach i poszukująca pracowników o różnym poziomie kwalifikacji. Firma posiada szeroki wachlarz ofert.

Jivaro Partners - biuro rekrutacyjne poszukujące fachowców w dziedzinie marketingu, PR oraz reklamy. Agencja prężnie działa na rynkach Bliskiego Wschodu.

Future Tense - agencja pracy z siedzibą w Dubaju. Pośrednik posiada sporo ofert z zakresu edukacji oraz opieki.

Charterhouse Dubai - agencja pracy funkcjonująca w Dubaju od 2004 roku. Pośrednik poszukuje pracowników o różnych kwalifikacjach dla firm działających w rozmaitych branżach.

Bayt - nie jest to fizyczna agencja pracy, ale największa sieć rekrutacyjna online na Bliskim Wschodzie. To dobre miejsce, aby dotrzeć do rekruterów.

Careerjet - prężnie działająca agencja rekrutacyjna obsługująca rynki Bliskiego Wschodu. Firma cieszy się sporym uznaniem i posiada duży wachlarz ofert z różnych branż.

Hays - duża agencja pracy zbierająca doświadczenie na całym świecie. Firma rekrutuje specjalistów dla przedsiębiorstw z różnych branż.

NADIA - biuro pracy funkcjonujące od 1983 roku zajmujące się wyszukiwaniem pracowników o unikatowych kwalifikacjach. Bogate doświadczenie gwarantuje jakość usług.

BAC - agencja pracy założona w 1979 roku. Firma skupia się w Dubaju na poszukiwaniu pracowników kadry kierowniczej średniego oraz wyższego szczebla.

Adecco Middle East - oddział jednej z największych agencji pracy na rynkach międzynarodowych. Adecco jest prawdziwym gigantem tej branży posiadającym liczne kontakty na całym świecie.

Be Discovered - agencja pracy funkcjonująca w Dubaju od przeszło dekady. Pośrednik współpracuje zarówno z małymi startupami, jak i z wielkimi korporacjami.

Cassia - agencja pracy chwaląca się nie tylko rekrutacją, ale także objęciem pracowników pomocą w emigracji. Obecnie pośrednik skupia się na opiece zdrowotnej oraz edukacji.

Education 1st Recruitment - międzynarodowa agencja pracy skupiająca się na sektorze edukacji. Pośrednik poszukuje wykwalifikowanych nauczycieli na potrzeby prywatnych i publicznych placówek edukacyjnych.

Manpower - kolejny gigant branży pośrednictwa pracy. Agencja działająca na wielu rynkach międzynarodowych i posiada bogate doświadczenie.

Tak się prezentuje kilka z agencji pracy działających na terenie Dubaju. Ciężko stwierdzić, od jakich najlepiej zacząć poszukiwania pracy. Na szczęście osoba poszukująca zatrudnienia nie musi się ograniczać do jednego biura pośrednictwa pracy. Warto zarejestrować się w kilku agencjach, co zwiększy szanse na znalezienie interesującej posady.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Dubaj - biura pracy w Dubaju
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.