Praca za granicą

Agencje pracy Dubaj - biura pracy w Dubaju

24 stycznia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 3 głosy

3 głosy

11 komentarzy
Agencje pracy Dubaj - biura pracy w Dubaju
Rynek pracy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest niezwykle specyficzny. Ten arabski kraj polega głównie na pracownikach zagranicznych, a dysproporcje między zawodami są ogromne, co widać szczególnie w Dubaju. Pracownicy niższego szczebla usługujący bardziej zamożnym zarabiają fatalnie i są werbowani głównie z biednych krajów azjatyckich.

Wśród pracowników wyższego szczebla dominują Amerykanie i Europejczycy. W związku z wysokimi kosztami zatrudnienia pracowników w Dubaju konieczna jest bardzo dobra selekcja kandydatów. Właśnie dlatego korporacje bardzo chętnie korzystają z usług agencji pracy. Specjaliści od rekrutacji przesiewają kandydatów i dobierają najbardziej wykwalifikowanych specjalistów dla swoich klientów. Planując wyjazd do pracy w Dubaju, warto zacząć poszukiwania właśnie od agencji pośrednictwa pracy.

Przed nawiązaniem współpracy warto zapoznać się z kilkoma zasadami, według których funkcjonują agencje pracy. Przyjrzyjmy się więc biurom pracy działającym w Dubaju oraz sprawom, o których trzeba pamiętać.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Dubaju?

Najważniejszą kwestią przy poszukiwaniu agencji pracy jest potwierdzenie legalności jej funkcjonowania. Większość biur pośrednictwa pracy sama chwali się stosownymi certyfikatami, a także nagrodami potwierdzającymi legalność i jakość usług. W przypadku polskich agencji pracy można sprawdzić oficjalny rejestr KRAZ znajdujący się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl.

Agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać od kandydatów opłat za swoje usługi. Pośrednicy otrzymują wynagrodzenie od pracodawców i co za tym idzie, poszukiwanie ofert pracy dla kandydatów ma być usługą bezpłatną. Nie oznacza to, że agencja nie może pobrać żadnych opłat. Wszelkie czynności w postaci na przykład tłumaczeń dokumentów czy badań lekarskich będą wymagały opłacenia przez kandydata.

Video

Szukasz pracy?

INSTALATOR-MONTER POMP CIEPLA, C.O., C.W.U.

EKO HELIOS DARIUSZ ZIELIŃSKI

  • Dąbrowa Górnicza
Dodana
Aplikuj bez CV

Należy też pamiętać o ewentualnych dodatkowych usługach jak zakwaterowanie czy transport do pracy. W przypadku pracy tymczasowej takie usługi mogą być pobierane z wynagrodzenia. Prawo Dubaju wymaga od pracodawców zapewnienia środków na zakwaterowanie oraz transport, więc w większości przypadków te opłaty nie powinny zaistnieć. Agencje mają obowiązek uwzględnienia wszystkich kosztów w umowie, więc należy bardzo dokładnie zapoznać się z podpisywanymi dokumentami.

Jakie agencje pracy działają w Dubaju?

Dubaj dzięki sporej rotacji pracowników jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla agencji pracy. W efekcie na terenie tego Emiratu i samego miasta działa cała masa biur pośrednictwa pracy. Nie sposób wskazać najlepszych, ale warto przejrzeć kilku pośredników cieszących się uznaniem na lokalnym rynku.

Michael Page - międzynarodowa agencja działająca w wielu branżach i poszukująca pracowników o różnym poziomie kwalifikacji. Firma posiada szeroki wachlarz ofert.

Jivaro Partners - biuro rekrutacyjne poszukujące fachowców w dziedzinie marketingu, PR oraz reklamy. Agencja prężnie działa na rynkach Bliskiego Wschodu.

Future Tense - agencja pracy z siedzibą w Dubaju. Pośrednik posiada sporo ofert z zakresu edukacji oraz opieki.

Charterhouse Dubai - agencja pracy funkcjonująca w Dubaju od 2004 roku. Pośrednik poszukuje pracowników o różnych kwalifikacjach dla firm działających w rozmaitych branżach.

Bayt - nie jest to fizyczna agencja pracy, ale największa sieć rekrutacyjna online na Bliskim Wschodzie. To dobre miejsce, aby dotrzeć do rekruterów.

Video

Careerjet - prężnie działająca agencja rekrutacyjna obsługująca rynki Bliskiego Wschodu. Firma cieszy się sporym uznaniem i posiada duży wachlarz ofert z różnych branż.

Hays - duża agencja pracy zbierająca doświadczenie na całym świecie. Firma rekrutuje specjalistów dla przedsiębiorstw z różnych branż.

NADIA - biuro pracy funkcjonujące od 1983 roku zajmujące się wyszukiwaniem pracowników o unikatowych kwalifikacjach. Bogate doświadczenie gwarantuje jakość usług.

BAC - agencja pracy założona w 1979 roku. Firma skupia się w Dubaju na poszukiwaniu pracowników kadry kierowniczej średniego oraz wyższego szczebla.

Adecco Middle East - oddział jednej z największych agencji pracy na rynkach międzynarodowych. Adecco jest prawdziwym gigantem tej branży posiadającym liczne kontakty na całym świecie.

Be Discovered - agencja pracy funkcjonująca w Dubaju od przeszło dekady. Pośrednik współpracuje zarówno z małymi startupami, jak i z wielkimi korporacjami.

Cassia - agencja pracy chwaląca się nie tylko rekrutacją, ale także objęciem pracowników pomocą w emigracji. Obecnie pośrednik skupia się na opiece zdrowotnej oraz edukacji.

Education 1st Recruitment - międzynarodowa agencja pracy skupiająca się na sektorze edukacji. Pośrednik poszukuje wykwalifikowanych nauczycieli na potrzeby prywatnych i publicznych placówek edukacyjnych.

Manpower - kolejny gigant branży pośrednictwa pracy. Agencja działająca na wielu rynkach międzynarodowych i posiada bogate doświadczenie.

Tak się prezentuje kilka z agencji pracy działających na terenie Dubaju. Ciężko stwierdzić, od jakich najlepiej zacząć poszukiwania pracy. Na szczęście osoba poszukująca zatrudnienia nie musi się ograniczać do jednego biura pośrednictwa pracy. Warto zarejestrować się w kilku agencjach, co zwiększy szanse na znalezienie interesującej posady.

To może Cię również zainteresować

Praca w Dubaju

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

11 komentarzy

Zoda

Zoda

Cieszę się, że artykuł poruszył temat dodatkowych usług jak zakwaterowanie czy transport. Teraz wiem, że agencja może pobierać opłaty z wynagrodzenia tylko w przypadku pracy tymczasowej i zawsze musi to być zawarte w umowie. Dzięki temu uniknę nieporozumień.
Mateuszek

Mateuszek

Bardzo przydatny artykuł dla osób szukających pracy w Dubaju. Dzięki temu, że wymieniono wiele agencji pracy, mam szerszy wybór, gdzie zacząć szukać pracy. Polecam każdemu, kto jest w trakcie szukania zatrudnienia.
Wietrzyk Ewa

Wietrzyk Ewa

Pilnie poszukuje pracy w serwisie sprzątającym.
.Wikaaa.

.Wikaaa.

Cieszę się, że artykuł pokazuje, jak pracodawcy mają obowiązek zapewnić środki na zakwaterowanie i transport. To ułatwia mi odpowiadanie na pytania kandydatów i oszczędza czas w procesie rekrutacji.
Basia

Basia

Nie byłbym w stanie znaleźć tak wielu agencji pracy bez tego artykułu. Teraz wiem, gdzie szukać i jakie biura są godne zaufania. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę dzięki tym wskazówkom.
Roksi

Roksi

Dzięki za podanie linku do oficjalnego rejestru agencji pośrednictwa pracy. Na pewno sprawdzę, czy wybrane przez mnie biura są tam zarejestrowane i działają legalnie. To ważne, aby chronić swoje interesy i uniknąć oszustów.
Nissan

Nissan

Cieszę się, że artykuł wymienił tak wiele agencji pracy działających w Dubaju. Teraz wiem, gdzie szukać pracy w różnych branżach. Dzięki temu będę miał większe szanse na znalezienie pracy odpowiadającej moim kwalifikacjom.
Kris

Kris

Jako pracodawca doceniam fakt, że agencje pośrednictwa pracy muszą zapewnić kandydatom bezpłatne usługi. Dobrze, że artykuł to podkreśla, ponieważ firmy, które naruszają te przepisy, szkodzą całej branży.
Aldona

Aldona

Cieszę się, że artykuł omówił legalność biur pośrednictwa pracy. Wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy i miałem obawy związane z korzystaniem z tych usług. Teraz jestem bardziej świadomy i pewny swoich wyborów.
Elif11

Elif11

Nie wiedziałem, że agencji pracy działa tak wiele w Dubaju. Dzięki za wskazówki, z pewnością zacznę szukać pracy również poprzez te agencje. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dobrą pracę.
Lux

Lux

Bardzo dobry artykuł! Cieszy mnie fakt, że omówiono potencjalne problemy związane z szukaniem pracy w Dubaju oraz zwrócono uwagę na legalność biur pośrednictwa. Z pewnością zastosuję się do tych rad w moim poszukiwaniu pracy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.