Praca za granicą

Agencje pracy Chiny - biura pracy w Chinach

16 stycznia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 13 głosów

13 głosów

5 komentarzy
Agencje pracy Chiny - biura pracy w Chinach
Poszukiwanie pracy w Chinach może być dość skomplikowanym procesem. Większość działających lokalnie firm ogłasza rekrutację na chińskich stronach internetowych, co wymusza znajomość języka mandaryńskiego. Na międzynarodowych stronach również można znaleźć ogłoszenia o pracę w Chinach, ale jest ich mniej. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Rozwiązaniem dla osób zainteresowanych pracą w Chinach są agencje pośrednictwa pracy. Prywatne firmy zajmujące się rekrutacją pracowników posiadają dostęp do szerokiej bazy ofert pracy. Znają też charakterystykę rynku i potrafią sprawnie dopasować kandydata do danego stanowiska. Wiele przedsiębiorstw chętnie korzysta w Państwie Środka z pomocy agencji pracy.

Szukając odpowiedniego biura pracy, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych faktów. Znajomość zasad funkcjonowania pośredników pozwoli na uniknięcie pewnych nieprzyjemności po podjęciu współpracy.

Na co uważać szukając agencji pracy w Chinach?

Rynek pracy w Chinach prężnie się rozwija od wielu lat, a kolejne koncerny zagraniczne otwierające swoje placówki w kraju doprowadziły do dynamicznego wzrostu ilości agencji pracy. Doprowadziło to do sytuacji, w której zagraniczni pracownicy powinni szczególną uwagę zwracać na duże międzynarodowe biura pośrednictwa. Poszukując pośrednika w Państwie Środka łatwo trafić na początkującą firmę. Te często zatrudniają pracowników bez doświadczenia w rekrutacji, przez co nie zawsze dobrze dobierają kandydatów do stanowisk. W efekcie duże koncerny niechętnie współpracują z początkującymi agencjami. Znacznie łatwiej znaleźć atrakcyjne oferty cenionych firm w dużych agencjach.

Video

Szukasz pracy?
Dodana

Księgowa

Saxdor Shipyard Sp. z o.o.

  • 6 000-8 500 zł / mc
  • Ełk
Dodana

Specjalista w dziedzinie neurologii dziecięcej

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

  • Bielsko-Biała
Dodana

Mechanik Maszyn Produkcyjnych

PAULA Ingredients Sp. z o. o.

  • Kalisz
Dodana

Pracownik produkcji / Warszawa Jeziorki (przy stacji PKP)

AWEXIM Sp. z o.o.

  • 4 500-5 700 zł / mc
  • Warszawa
Dodana

Kolejną kwestią ważną przy poszukiwaniach biura pracy jest potwierdzenie legalności jego działania. Agencje najczęściej same chwalą się stosownymi certyfikatami oraz zgodami na prowadzenie działalności. Pośrednicy także chętnie chwalą się nagrodami potwierdzającymi ich skuteczność na rynku. W przypadku polskich agencji pośrednictwa pracy sprawa jest prosta i wystarczy sprawdzić rejestr KRAZ dostępny pod adresem: http://stor.praca.gov.pl.

Warto pamiętać, że biura pośrednictwa pracy nie pobierają opłat za swoją działalność od kandydatów poszukujących pracę. Rejestracja powinna być więc darmowa, a wszelkie opłaty za świadczone usługi oznaczają nieuczciwe praktyki. Oczywiście agencja może pobrać opłaty za pewne usługi jak choćby tłumaczenie dokumentów, czy badania lekarskie. Biura pracy w niektórych sytuacjach obciążają wynagrodzenie pracownika kosztami z tytułu zakwaterowania, transportu do miejsca pracy czy wyżywienia. Wszystkie dodatkowe koszta powinny być wyszczególnione w umowie z agencją. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej.

Jakie biura pracy znajdę w Chinach?

Nie sposób wskazać najlepsze agencje pracy funkcjonujące w Chinach. Można jednak przyjrzeć się kilku pośrednikom posiadającym dobre opinie w sieci. Od takich agencji warto zacząć poszukiwania zatrudnienia.

Talent Spot - agencja pracy z główną siedzibą w Szanghaju. Pośrednik od 2009 roku działa w całych Chinach i posiada bogate doświadczenie na rynku. Firma stawia na różne formy zatrudnienia od pracy tymczasowej po stałe zatrudnienie.

Video

China Executive Group - kolejna agencja posiadająca swoją sieć w całych Chinach. Pośrednik posiada szeroką ofertę ogłoszeń i działa w wielu branżach. Biuro poszukuje zarówno pracowników niższego szczebla jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Monroe Consulting Group - biuro pośrednictwa pracy działające w różnych sektorach rynku. W większości firma współpracuje z firmami na terenie Szanghaju.

Morgan Philips - międzynarodowa agencja pracy z siedzibami w całych Chinach. Firma stawia nacisk na nowoczesne formy rekrutacji i poszukuje specjalistów dla swoich klientów.

MTA Network - biuro pośrednictwa pracy z siedzibą w Qingdao. Agencja zajmuje się zarówno pracą tymczasową, jak i stałym zatrudnieniem osób o niższych kwalifikacjach oraz fachowców.

RGF Professional Recruitment - agencja pracy działająca w szerokim zakresie branż. Pośrednik rekrutuje pracowników dla firm z całych Chin i posiada oferty zarówno dla mniej wykwalifikowanych pracowników, jak i wysokiej klasy specjalistów.

First Tier Recruitment - biuro pośrednictwa pracy przeznaczone dla nauczycieli. Agencja współpracuje z placówkami edukacyjnymi państwowymi oraz prywatnymi i obejmuje nauczycieli całoroczną opieką.

ManpowerGroup Greater China Limited - międzynarodowy gigant rynku pośrednictwa pracy. Chiński oddział funkcjonuje na lokalnym rynku od lat 90-tych minionego stulecia, co oznacza bogate doświadczenie.

Video

Panda Recruiter - chińska agencja pośrednictwa pracy skupiająca się na edukacji. Biuro poszukuje nauczycieli dla lokalnych placówek edukacyjnych.

Gold Star TEFL Recruitment - kolejna agencja pracy rekrutująca nauczycieli z całego świata na potrzeby chińskich placówek edukacyjnych.

FESCO Adecco - chiński oddział jednej z największych agencji pracy na międzynarodowym rynku. Bogate doświadczenie i światowa renoma dają gwarancję jakości usług.

Robert Walters - międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy działająca w licznych sektorach rynku. Pośrednik poszukuje pracowników dla firm funkcjonujących na terenie największych chińskich miast.

Hudson - biuro pośrednictwa pracy działające w Azji od przeszło 15 lat. Firma posiada duże doświadczenie na lokalnych rynkach i współpracuje z licznymi azjatyckimi firmami.

RMG Selection - agencja rekrutacyjna funkcjonująca na rynku chińskim i korzystająca z doświadczenia zagranicznych partnerów. Firma rekrutuje specjalistów oraz zajmuje się zatrudnieniem do pracy tymczasowej. Firma działa w wielu branżach.

Tak się prezentuje kilka agencji pośrednictwa pracy funkcjonujących na terenie Chin. Osoby poszukujące pracy w Chinach nie muszą się ograniczać do jednego biura pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować się u kilku pośredników, co zwiększy zasięg poszukiwań.

To może Cię również zainteresować

Praca w Chinach

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Lucyna

Lucyna

Agencje pośrednictwa w Chinach umożliwiają szerokie znalezienie pracowników, zarówno wysoko wykwalifikowanych, jak i tych bez doświadczenia.
Dalia

Dalia

Nie zawsze łatwo jest znaleźć atrakcyjne oferty w początkujących agencjach pośrednictwa. Warto zdecydować się na współpracę z uznanej i znanej na rynku firmy.
Moon

Moon

Ważną kwestią jest potwierdzenie legalności działania agencji pośrednictwa w Chinach. Bez tego ryzykujemy nieuczciwe praktyki i problemy prawne.
yuma

yuma

Poszukiwanie pracy w Chinach może okazać się trudnym wyzwaniem, szczególnie dla osoby bez doświadczenia na rynku. Agencje pośrednictwa z pewnością ułatwią poszukiwania.
Peterko

Peterko

Warto zwrócić uwagę na ugruntowaną pozycję agencji pośrednictwa w Chinach. Duże, cenione pośrednictwa oferują najlepsze szanse na znalezienie atrakcyjnych ofert pracy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.