Praca za granicą

Agencje pracy Rosja - biura pracy w Rosji

9 stycznia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

4 komentarze
Agencje pracy Rosja - biura pracy w Rosji
Poszukiwania pracy w Rosji nie są sprawą prostą. Rosyjski rynek pracy chłonie przede wszystkim fachowców, co daje małe pole do popisu agencjom pracy działającym w sektorach poszukujących głównie pracowników niższego szczebla.

Fachowcy zainteresowani pracą w Rosji najczęściej są rekrutowani przez same firmy, ale nie oznacza to, że nie można posiłkować się agencjami pracy. W Rosji działa wiele firm tego typu i zajmują się one także rekrutacją zagranicznych pracowników. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób można szukać pracy na rynku rosyjskim oraz na co zwracać uwagę przy wyborze biura pośrednictwa pracy.

Video

Na co zwracać uwagę szukając biura pracy w Rosji?

Niestety polskie agencje pracy bardzo rzadko oferują stanowiska pracy na terenie Rosji. Jeżeli uda się znaleźć takiego pośrednika to warto sprawdzić, czy działa on legalnie na rynku. Rejestr polskich biur pracy (KRAZ) można znaleźć na stronie: http://stor.praca.gov.pl

Szukasz pracy?

Order picker w Lidlu – NOWA OFERTA! Jedna zmiana

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

  • 13-15 € / h
  • Holandia
Dodana
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji w Kędzierzyn Koźle

SGP APT Sp. z o.o.

  • 4 800-5 000 zł / mc
  • Kędzierzyn-Koźle
Dodana

Sortowanie pustych skrzynek - Bez angielskiego

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

  • 13-15 € / mc
  • Holandia
Dodana

Przeglądając oferty rosyjskich agencji pracy, warto również sprawdzić, czy dane biuro działa legalnie. Najczęściej biura pośrednictwa same chwalą się stosownymi certyfikatami oraz nagrodami potwierdzającymi ich legalność, oraz jakość oferowanych usług.

Uznane agencje pracy nie pobierają opłat za rejestrację i nie obciążają osób poszukujących pracy przed znalezieniem dla nich zatrudnienia. Najczęściej pośrednicy otrzymują wynagrodzenie od pracodawców, ale dodatkowo potrącają z wypłaty pewne należności. Wiele biur oferuje zakwaterowanie czy zapewnia dojazdy do pracy, co jest płatną usługą. Ważne, aby dobrze zapoznać się z umową podpisywaną z pośrednikiem. Powinny na niej zostać ujęte wszystkie ewentualne obciążenia. Zasada jest taka, aby umowa była możliwie jak najbardziej rozbudowana. To pozwoli uniknąć nieporozumień w czasie współpracy.

Alternatywy dla agencji pracy w Rosji

Pracę w Rosji można poszukiwać nie tylko z pomocą agencji pracy, ale także na własną rękę. W tym celu najlepiej skorzystać z portali zawierających ogłoszenia o pracę. Często ogłaszają się na nich bezpośrednio pracodawcy, co pozwala wyeliminować rolę pośredników. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z wymogu znajomości języka rosyjskiego. Nie tylko firmy rosyjskie wymagają znajomości rodzimego języka, ale także jest on potrzebny do uzyskania zezwolenia na podjęcie pracy w Rosji.

Video

Dobrym pomysłem może być także składanie CV w międzynarodowych korporacjach posiadających filie w Rosji. Takie firmy chętnie pozyskują fachowców dla swoich rosyjskich oddziałów. Korzystanie z urzędów pracy może owocować znalezieniem ofert dla pracowników niższego szczebla, co w przypadku emigracji zarobkowej do Rosji jest po prostu nieopłacalne.

Jakie biura pracy znajdę w Rosji?

Na rynku rosyjskim działa wiele lokalnych pośredników pracy. Ciężko określić, które z nich będą najlepszym wyborem. Poszukiwania ofert pracy warto zacząć od zwrócenia się do międzynarodowych agencji o światowej renomie. Przyjrzyjmy się kilku biurom pośrednictwa pracy działającym na rosyjskim rynku.

Adecco - agencja pracy działająca niemal na całym świecie. Pośrednik ten posiada nie tylko duże doświadczenie, ale na terenie Rosji wykupił także kilka sieci pośrednictwa pracy. W efekcie oferuje zatrudnienie dla osób w wielu branżach.

Manpower - kolejny gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja działa w Rosji od wielu lat, poszerzając ciągle zakres swoich kooperantów. Biuro pozwala znaleźć pracę w wielu gałęziach rynku.

Rospersonal - duża agencja pośrednictwa pracy rekrutująca pracowników dla firm rosyjskich oraz zagranicznych. Firma posiada biura w całej Rosji, ale wszystkie formalności można załatwiać on-line.

Analyst Center - rosyjskie biuro pośrednictwa pracy działające na rynku od przeszło 20 lat. Agencja rekrutuje pracowników dla klientów z różnych branż.

Persona Grata - agencja pracy prowadząca nabór menadżerów średniego i wyższego szczebla dla dużych i średnich firm. Biuro posiada kilkunastoletnie doświadczenie.

Contact Service - pośrednik pracy działający w St. Petersburgu. Agencja poszukuje między innymi fachowców dla swoich klientów, co jest szansą dla zagranicznych pracowników.

Kadrovoye Agentstvo Aspekt - moskiewska agencja poszukująca pracowników wyższego i średniego szczebla dla firm z rosyjskiej stolicy i okolic. Pośrednik skupia się na fachowcach gotowych objąć poważne stanowiska.

Trudovyye Rezervy - agencja pracy tymczasowej. Biuro skupia się na pracach sezonowych oraz wynajmie pracowników na krótkotrwałe okresy. Dla polskich pracowników oferta nie należy do atrakcyjnych, ale może okazać się ciekawa dla studentów.

Inter-HR - pośrednik pracy zajmujący się rekrutacją specjalistów i kierowników. W dużej mierze agencja działa w branży IT, choć znajdą się także oferty z innych branż. Biuro często realizuje niecodzienne zlecenia na fachowców.

StaffLine - wielokrotnie nagradzana agencja pracy zajmująca się naborem fachowców i specjalistów o wysokich kwalifikacjach. Biuro działa na terenie Moskwy, ale realizuje nabór dla firm z całej Rosji.

RATIONAL GRAIN - biuro pośrednictwa pracy rekrutujące menadżerów wyższego i średniego szczebla. Agencja działa w takich branżach jak finanse, edukacja, logistyka czy budownictwo.

HR Partner - agencja pracy poszukująca pracowników w wielu branżach. Pośrednik przede wszystkim zajmuje się pracą tymczasową.

Tak się prezentuje kilka wybranych agencji pracy działających na rynku rosyjskim. Biura pośrednictwa pracy zyskują w Rosji ciągle na popularności, co prowadzi do ciągłego powiększania się ilości firm tego typu. Ciężko wskazać uczciwe i skuteczne agencje, ale można się posiłkować nieoficjalnym rosyjskim rejestrem agencji pracy. Stosowne informacje o poszczególnych biurach znajdziecie pod adresem: https://person-agency.ru

To może Cię również zainteresować

Praca w Rosji

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

4 komentarze

Zosia

Zosia

Korzystałem już z usług biur pośrednictwa pracy w Rosji i uważam, że warto korzystać z tej formy rekrutacji. Warto jednak zachować ostrożność i wybierać wiarygodnych pośredników.
wacłąw

wacłąw

Przydatne wskazówki. Cieszy mnie, że istnieją alternatywne sposoby na znalezienie pracy w Rosji, a nie tylko agencje pośrednictwa.
Harek

Harek

Interesujący artykuł. Mam nadzieję, że skorzystanie z wskazanych agencji pracy w Rosji przyniesie pozytywne efekty w mojej karierze zawodowej.
Londzin

Londzin

Dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania pracy w Rosji. Zawsze stresowałem się, że trafię na oszusta, ale teraz będę miał narzędzia, aby tego uniknąć.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.