!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca za granicą

Agencje pracy Finlandia - biura pracy w Finlandii

10 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

2 komentarze

Agencje pracy Finlandia - biura pracy w Finlandii
Poszukiwania pracy w Finlandii większość osób zaczyna od skorzystania z usług agencji pośrednictwa pracy. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, szczególnie jeżeli nie posiada się znajomości języka fińskiego. Biura pracy są największą kopalnią ofert pozbawionych wymogu znajomości lokalnego języka.

Przed nawiązaniem współpracy z agencją warto zapoznać się z kilkoma sprawami, które pozwolą na znalezienie najlepszego pośrednika. Oczywiście ciężko wskazać idealnych pośredników, ale można zwrócić uwagę na kilka rzeczy pomagających w znalezieniu rzetelnego biura. Przyjrzyjmy się agencjom działającym na fińskim rynku pracy i przybliżmy kilka fundamentalnych spraw.

Na co zwracać uwagę szukając biura pracy w Finlandii?

Na rynku fińskim działają zarówno lokalne agencje, jak i biura z siedzibami w Polsce. Przed podjęciem współpracy warto sprawdzić, czy dany pośrednik działa legalnie. W przypadku polskich firm jest to dość proste i wystarczy przejrzeć rejestr agencji zatrudnienia (KRAZ), który znajdziecie na stronie: http://stor.praca.gov.pl

W przypadku fińskich agencji pracy informacje na temat ich funkcjonowania można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Agencji Pośrednictwa Pracy: https://hpl.fi

Bez względu na to, w jakim kraju zarejestrowano pośrednika, obowiązują go pewne reguły. Najważniejszą jest zakaz pobierania opłat za poszukiwanie pracy. Oznacza to, że rejestracja oraz usługi powinny być darmowe. Wyjątkiem są naliczane opłaty za poniesione koszta związane z transportem, zakwaterowaniem czy badaniami lekarskimi i tłumaczeniem dokumentów. Często tego typu opłaty są potrącane z wynagrodzenia.

Warto pamiętać, że wszystkie dodatkowe koszta powinny zostać ujęte w umowach z pracownikiem. Każdy powinien bardzo dokładnie zapoznać się z podpisywanymi dokumentami. Ogólna zasada jest taka, że umowa powinna być jak najbardziej szczegółowa, co pozwoli na uniknięcie ewentualnych nieporozumień.

Alternatywy dla agencji pracy w Finlandii

Korzystanie z usług agencji pracy to bardzo popularna i sprawdzona metoda poszukiwania zatrudnienia. W przypadku rynku fińskiego nie jest ona jednak jedynym sposobem na znalezienie ciekawej posady.

Dobrym pomysłem, szczególnie przy znajomości języka fińskiego jest skorzystanie z usług Centrów Zatrudnienia i Rozwoju Ekonomicznego. Fińskie urzędy pracy mają swoje placówki w każdym większym mieście. Osoby poszukujące pracy mogą znaleźć w państwowych placówkach liczne ogłoszenia o pracę oraz informacje na temat rynku pracy. Szczegółowe informacje na temat działalności urzędów można znaleźć na oficjalnej stronie: https://www.te-palvelut.fi

Video

Finlandia jest także objęta siecią EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia pomagają w rekrutacji oraz migracji pracowników na terenach Europy. Poszukiwania pracy za granicą warto zacząć od kontaktu z doradcą EURES. W ten sposób można sprawdzić swoje kwalifikacje oraz zapoznać się z rynkiem pracy i ciekawymi ofertami danego państwa.

Ostatnią metodą poszukiwań pracy jest przeglądanie ofert w internecie oraz prasie. Tak można nawiązać kontakt bezpośrednio z pracodawcami, choć najczęściej będzie wymagana znajomość języka fińskiego. Warto też mieć na uwadze, że spora część ofert może pochodzić od agencji pracy.

Jakie agencje pracy działają w Finlandii?

Wiemy już, na co uważać szukając agencji pracy w Finlandii oraz jakie są alternatywy. Teraz przyjrzyjmy się niektórym pośrednikom działającym na rynku fińskim. Nie sposób wskazać najlepszych biur pracy, ale można zwrócić uwagę na kilka firm, od których warto zacząć poszukiwania.

Kipinä Oy - fińska agencja pracy działająca w wielu sektorach rynku. Pośrednik specjalizuje się w ściąganiu zagranicznych pracowników i pomaga w organizacji wyjazdu oraz sprawach urzędowych na miejscu.

WorkPower - polska agencja działająca na rynku fińskim. Pośrednik zajmuje się rekrutacją zarówno pracowników niższego szczebla, jak i fachowców oraz kadry kierowniczej. Firma działa w wielu branżach od przemysłu przez budownictwo na usługach i logistyce kończąc.

Video

Talent Center - biuro pośrednictwa pracy zajmujące się zarówno rekrutacją dla fińskich firm, jak i leasingiem pracowników. Agencja głównie posiada oferty zakładów przemysłowych.

Bolt Works OY - fiński pośrednik posiadający liczne biura w Finlandii oraz w Krakowie. Agencja działa w branży budowlanej, przemysłowej oraz logistyce.

NEXT s.c. - agencja pracy rekrutująca pracowników dla przedsiębiorstw w całej Europie. Firma oferuje pracę dla fachowców w przemyśle i sporadycznie posiada oferty pracy w Finlandii.

Silverhand - duża agencja pracy współpracująca z firmami z całej Europy. Wśród ofert agencji znajdą się także propozycje dla osób szukających pracy w Finlandii.

Eastgate Recruitment - agencja pracy poszukująca pracowników sezonowych dla przedsiębiorstw w krajach skandynawskich. Pośrednik oferuje wakaty dla osób bez kwalifikacji oraz fachowców niższego stopnia.

Adecco - gigant na rynku pracy. Międzynarodowa agencja funkcjonująca niemal na całym świecie. Dzięki biurom w Polsce można już w kraju zaczerpnąć informacji o ofertach pracy w Finlandii oraz załatwić część formalności.

Manpower - kolejna potężna agencja pracy działająca na wielu światowych rynkach. Bogate doświadczenie i dostęp do szerokiego wachlarza ofert są kuszące dla osób szukających pracy.

D&D Invest Group - fińska agencja pracy działająca w krajach skandynawskich. Pośrednik operuje w wielu branżach i poszukuje specjalistów dla skandynawskich firm.

Barona Nordic Jobs - duża agencja działająca na rynkach państw skandynawskich. Pośrednik wyszukuje pracowników zagranicznych na potrzeby przedsiębiorstw skandynawskich, w tym oczywiście fińskich. Biuro nie tylko rekrutuje pracowników, ale też pomaga w całym procesie przeprowadzki i zaaklimatyzowania się w miejscu docelowym.

Tak się prezentuje kilka większych agencji pracy operujących na rynku fińskim. Ciężko wskazać najlepszy wybór, ale na początek można zapoznać się z ich ofertami. Poszukując pracy, warto zarejestrować się w kilku agencjach, aby móc przebierać w większej ilości ofert.

To może Cię również zainteresować

Praca Finlandia

Podziel się

2 komentarze

Mariusz

Mariusz

Witam serdecznie szukam osoby która się zajmuje prawem fińskim pracy dotyczące złożenie dokumentów niestety mój język jest słaby potrzebuję pomocy
Finland

Finland

Bardzo przydatne informacje dla wszystkich zainteresowanych obraniem takiego kierunku jakim jest skandynawska Finlandia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.