Twoje wsparcie w rekrutacji

Agencje pracy Francja - biura pracy we Francji

Agencje pracy Francja - biura pracy we Francji
Poszukiwanie pracy we Francji jest możliwe na kilka sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod jest korzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Takie firmy nie tylko wyszukują ogłoszenia o pracę, ale także pośredniczą w zatrudnieniu i nierzadko pomagają w zorganizowaniu całego wyjazdu.

Biur pracy znajdziemy na rynku wiele, dlatego przed wyborem jednej z nich warto się dowiedzieć, na co zwracać uwagę. Oczywiście osoby znające język francuski mogą się posłużyć źródłami ofert dostępnymi bezpośrednio we Francji. Skorzystanie z usług agencji pracy jest metodą najprostszą, ale nie jedyną skuteczną. Przyjrzyjmy się metodom poszukiwania pracy we Francji. Odpowiadamy na pytania gdzie zajrzeć i na co zwracać uwagę przy wyborze agencji pracy.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy we Francji?

Najważniejszą sprawą przy szukaniu agencji pracy jest sprawdzenie, czy działa ona legalnie. W przypadku polskich biur pośrednictwa pracy sprawa jest dość prosta i wystarczy sprawdzić, czy dane biuro widniejie w oficjalnym rejestrze agencji zatrudnienia (KRAZ). Spis pośredników znajdziecie pod adresem: http://stor.praca.gov.pl

Ustalenie legalności nie będzie problemem w przypadku największych agencji działających międzynarodowo. Zawsze warto sprawdzić, czy dane biuro chwali się jakimiś certyfikatami i nagrodami, które mogą potwierdzać wysoką jakość funkcjonowania agencji.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Francja

Podejmując współpracę z agencją pośrednictwa pracy bądź agencją pracy tymczasowej należy upewnić się jakie warunki oferuje oraz jakie nałoży na pracownika koszta. Przede wszystkim agencje pracy nie powinny pobierać żadnych opłat za rejestrację. Wszelkie opłaty naliczane przed podjęciem pracy mogą oznaczać nieuczciwe praktyki. Natomiast biuro pracy może pobierać z wynagrodzenia pracownika inne obciążenia. Najczęściej z wypłaty potrącane są opłaty za zakwaterowanie czy transport do miejsca pracy.

Przed podpisaniem umowy należy ją bardzo dokładnie przeczytać. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej, ponieważ nie zostawi ona miejsca na ukryte koszta i niedomówienia.

Alternatywy dla agencji pracy we Francji

Udanie się do agencji pośrednictwa pracy jest sprawną metodą poszukiwania zatrudnienia we Francji. Nie jest to jednak jedyna skuteczna metoda. Gdzie jeszcze możemy szukać ofert pracy na francuski rynek?

Polacy jako obywatele Unii Europejskiej mają prawo do skorzystania z usług francuskiego urzędu pracy (Pôle emploi). Odpowiednie placówki można znaleźć w większych francuskich miastach. Poszukujący pracy mogą skorzystać z bazy ofert pracy urzędu oraz otrzymać pomoc w wielu formalnościach.

Poszukiwania pracy warto też zacząć od kontaktu z doradcą EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia działają na terenie całej Unii Europejskiej i pomagają obywatelom UE w migracji zawodowej. Doradcy pomogą w znalezieniu ofert oraz udzielą informacji na tematy związane z migracją.

Znając język francuski, można również poszukiwać pracy na własną rękę za pośrednictwem portali internetowych z ogłoszeniami o pracy. Warto jednak pamiętać, że część z tych ogłoszeń, może być ofertami agencji pracy.

Jakie agencje oferują pracę we Francji?

Pracę we Francji oferuje wiele agencji. Nie sposób stwierdzić, które są najlepsze i z jakich najbardziej warto korzystać. Mimo to przyjrzyjmy się kilku biurom pracy posiadającym przychylne opinie pracowników.

Page Personnel - międzynarodowa agencja pracy działająca w wielu krajach świata. Firma posiada szeroki wachlarz ogłoszeń z wielu branż. Pośrednik poszukuje zarówno pracowników niższego szczebla, jak i bardziej wykwalifikowanych fachowców.

Adsearch - francuska agencja pracy posiadająca kilka biur w całym kraju. Pośrednik skupia się w dużej mierze na pracownikach wyższego szczebla. Dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań pracy przez osoby zainteresowane stanowiskami kierowniczymi i menadżerskimi.

Randstad Search - sieć agencji pracy zajmująca się rekrutowaniem pracowników każdego szczebla dla wielu branż. Pośrednik posiada swoje biura także w Polsce, więc można już na miejscu znaleźć ciekawe oferty. Agencja pomoże w wyjeździe i zapewni odpłatne zakwaterowanie.

Selescope - agencja pośrednictwa pracy oferująca w dużej mierze stanowiska dla kadry kierowniczej i menadżerskiej oraz posady dla fachowców.

De Graët Consulting - duża francuska agencja pracy działająca w wielu sektorach rynku. Pośrednik rekrutuje pracowników na stanowiska różnej rangi zarówno dla małych firm, jaki dużych korporacji i przedsiębiorstw.

NDRH Recrutement - biuro pośrednictwa pracy skupiające się na działaniach w księgowości i finansach. Agencja przeznaczona dla fachowców znających się doskonale na rachunkach i prawie finansowym.

Vidal Associates Consulting & Search - pośrednik pracy rekrutujący kadrę zarządzającą dla firm z branży IT, bankowości, finansów czy przemysłu winiarskiego. Agencja oferuje ciekawe posady dla wykształconych i wykwalifikowanych osób szukających zatrudnienia na wyższym szczeblu.

Adénine Human Resources - agencja pracy specjalizująca się w rekrutacji pracowników produkcyjnych między innymi dla branży motoryzacyjnej, aeronautyki i przemysłu zbrojeniowego.

Uptoo - biuro pracy działające głównie w branżach IT, technologii, przemysłu i handlu. Agencja z bogatym doświadczeniem na rynku francuskim. Firma posiada dostęp do bogatej bazy ogłoszeń.

Aterima Work - agencja pracy rekrutująca Polaków do pracy we Francji. Pośrednik pracy tymczasowej oferuje posady w branży budowlanej, turystyce czy opiece nad osobami starszymi. Firma oferuje między innymi częściowe pokrycie kosztów podróży.

Poland Workforce - biuro pracy działające w branży budowlanej, przemysłowej, turystycznej oraz gastronomicznej. Pośrednik poszukuje Polaków do pracy na terenie Francji. Firma pomaga w organizacji wyjazdów oraz we wszystkich formalnościach.

InterKadra - agencja pracy poszukująca pracowników niższego szczebla dla francuskich firm. Biuro posiada wiele siedzib na terenie Polski i zajmuje się wszelkimi formalnościami.

INTERIMAX APT Sp. z o.o. - biuro pośrednictwa pracy działające między innymi na rynku francuskim i belgijskim. Firma poszukuje przede wszystkim fachowców z branży budowlanej, jak i pracowników przemysłowych. Firma oferuje opiekę koordynatora oraz zakwaterowanie.

IPF 2 Sp. z o.o. - agencja pracy tymczasowej poszukująca głównie pracowników niższego szczebla do Francji i Niemiec. Pośrednik zapewnia między innymi transport do pracy oraz zakwaterowanie.

Tak się prezentuje kilka wybranych agencji pracy oferujących zatrudnienie na rynku francuskim. Podobnych firm można znaleźć o wiele więcej. Wystarczy wspomnieć międzynarodowych gigantów jak Adecco czy Manpower. Nie sposób wskazać najlepszej agencji, dlatego należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez danego pośrednika.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Francja - biura pracy we Francji
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Pelikan
2019-12-17, 09:36
Duży kraj to i dużo takich miejsc. Wiele ludzi w każdym kraju ma możliwości korzystania z podobnych ofert ale czy to zawsze jest związane z sukcesem w pracy?
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.