Praca za granicą

Agencje pracy USA - biura pracy w USA

5 grudnia 2019

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

7 komentarzy
Agencje pracy USA - biura pracy w USA
Osoby zainteresowane pracą w Stanach Zjednoczonych Ameryki mogą skorzystać z wielu sposobów poszukiwań. Część z nich pozwala na znalezienie interesującego stanowiska jeszcze będąc w Polsce. Takie rozwiązanie pozwoli na spokojną podróż za ocean będąc pewnym zatrudnienia.

Ogłoszenia o pracę można znaleźć w internecie, ale też popularnym sposobem będzie skorzystanie z pomocy odpowiednich organizacji i agencji pracy. Jakie instytucje będą nam pomocne w poszukiwaniach pracy oraz na co zwrócić uwagę? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Instytucje i agencje zajmujące się zatrudnieniem w USA

W przypadku osób poszukujących pracy na niższych stanowiskach dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań od Stanowych Centrów Zatrudnienia. Na terenie Stanów Zjednoczonych działa przeszło 2000 lokalnych ośrodków zatrudnienia. Centra tego typu są obsługiwane przez US Employment Service i oprócz bogatej bazy ogłoszeń o pracę oferują również szkolenia, doradztwo oraz pomoc w niektórych kwestiach związanych z życiem w USA. Trzeba jednak pamiętać, że w tych ośrodkach znajdziemy głównie ogłoszenia dla niewykwalifikowanych pracowników.

Prywatne agencje rekrutujące oraz headhunterzy pełnią niezwykle ważną rolę na amerykańskim rynku pracy. Te biura skupiają się głównie na wykwalifikowanych pracownikach i szukają ich na zlecenie pracodawców. Większość agencji rekrutujących specjalizuje się w konkretnych branżach i stawia na poszukiwanie osób na wyższe stanowiska. Warto zaznaczyć, że najbardziej renomowane agencje pobierają opłatę od pracodawców za znalezienie pracowników. Zdarzają się jednak biura wymagające opłaty od potencjalnego pracownika. W tym wypadku warto się dobrze zapoznać z umową i tym, co otrzymamy za opłatę. Generalnie jednak zaleca się korzystanie z agencji rozliczających się tylko z pracodawcą.

Video

Szukasz pracy?

Operator maszyn produkcyjnych

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • 5 900-7 000 zł / mc
  • Krapkowice
Dodana

Operator maszyn produkcyjnych

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • 5 900-7 000 zł / mc
  • Gogolin
Dodana

Operator maszyn produkcyjnych

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • 5 900-7 000 zł / mc
  • Opole
Dodana

Operator wózka widłowego

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • 5 100-6 500 zł / mc
  • Gogolin
Dodana

Operator wózka widłowego

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • 5 100-6 500 zł / mc
  • Krapkowice
Dodana

Agencje pośrednictwa pracy skupiają się najczęściej na zatrudnianiu pracowników i wynajmowaniu ich swoim klientom. W USA tacy pośrednicy pracy pobierają zazwyczaj od 10 do 20 procent wynagrodzenia jako swoją marżę. W tym wypadku także nie zaleca się wnoszenia żadnych opłat przed podjęciem zatrudnienia.

Przed nawiązaniem współpracy z jakimikolwiek prywatnymi agencjami pośrednictwa pracy warto się zapoznać z ich regulaminem oraz sprawdzić, czy posiadają licencję stanową bądź lokalną.

Jakie biura pracy znajdę w USA?

Szukając agencji pracy zajmującej się zatrudnieniem w USA, można znaleźć sporo ofert. Przyjrzyjmy się kilku z nich, od których można zacząć poszukiwania pracy.

Kelly Services - uznana agencja pracy działająca na rynku od 1946 roku. Pośrednik zapewnia kompleksowe usługi dla osób szukających pracy. Firma może się pochwalić wieloma nagrodami oraz znalezieniem zatrudnienia dla przeszło miliona osób w czasie swojej działalności. Biuro oferuje bardzo szeroką gamę ofert z różnych branż.

KNF&T - pośrednik działający od 1983 roku. Agencja poszukuje pracowników dla firm oraz zajmuje się zatrudnianiem osób i ich wypożyczaniem pracodawcom. KNF&T działa głównie w sektorach administracji, finansów, opieki zdrowia czy marketingu.

Randstad - potężna agencja pracy operująca w 39 krajach. Jest to jedno z największych biur zatrudnienia na terenie USA. Agencja działa na licznych polach i posiada potężną bazę kooperantów, co daje szanse na szybkie znalezienie wymarzonej posady.

Adecco - gigant wśród agencji pracy działający w 60 krajach na świecie. Tego pośrednika dobrze znamy z polskiego rynku i w USA zalicza się do grupy największych firm poszukujących pracowników. Dla wielu Polaków może to być doskonały wybór do znalezienia pierwszej pracy za oceanem.

Aerotek - agencja pracy powstała w 1983 roku w Baltimore. Firma szybko zyskała światową sławę, zgarniając liczne nagrody za swoją działalność. W ofercie biura znajdziemy między innymi posady w finansach, przemyśle, biurach czy w firmach medycznych.

Robert Half - biuro pośrednictwa pracy założone w 1948 roku do dziś prężnie działa na rynku. Agencja posiada ponad 400 oddziałów na całym świecie i oferuje kompleksową pomoc w znalezieniu pracy. Pośrednik działa w branżach administracji, finansów, marketingu, czy designu.

Roth Staffing - amerykańska agencja działająca od 1994 roku. Biuro zajmuje się zatrudnianiem pracowników oraz poszukiwaniem specjalistów na zlecenie. W ostatnich latach Roth Staffing zgarnął liczne nagrody potwierdzające jakość pełnionych usług.

Integrity Staffing Solutions - od 1997 roku agencja działa na polu lekkiego przemysłu, finansów oraz administracji. Biuro zapewnia oferty na różne formy zatrudnienia.

HH Staffing - biuro z siedzibą główną na Florydzie zapewnia kompleksową obsługę pracowników. Agencja przeprowadza procesy rekrutacyjne i dopasowuje pracowników do konkretnych potrzeb klientów.

Insight Global - uznane biuro pośrednictwa pracy zaliczające się do czołówki agencji działających w USA i Kanadzie. Pośrednik prowadzi angaż pracowników z sektora IT, finansów oraz inżynierii. Na ciekawe oferty mogą liczyć także osoby zainteresowane pracą w sektorze publicznym.

Spherion - kolejna agencja pracy powstała tuż po II Wojnie Światowej. Biuro działa w szerokim zakresie rynku, poszukując zarówno specjalistów, jak i duże grupy pracowników niższego szczebla.

Creative Circle - szukając kreatywnej posady, w której można się wykazać ciekawymi pomysłami, warto zajrzeć do tej agencji. Firma poszukuje specjalistów do pracy w kreatywnych zawodach. Agencja chwali się także kompleksową pomocą dla obsługiwanych osób.

CornerStone Staffing - agencja pracy założona w Dallas zajmuje się rekrutacją pracowników dla szerokiego wachlarza branży. Wśród ofert można znaleźć zarówno propozycje dla specjalistów, jak i coś dla niewykwalifikowanych pracowników.

Video

Atrium - biuro pracy założone w 1995 roku zakwalifikowało się do najszybciej rozwijających się firm w USA prowadzonych przez kobiety. W swojej stosunkowo krótkiej historii posiada wiele sukcesów. Agencja działa na wielu gałęziach rynku pracy, w tym oferuje zawody kreatywne oraz posady dla specjalistów wielu branż.

Artisan - osoby szukające pracy w projektowaniu, grafice komputerowej czy efektach specjalnych mogą skorzystać z usług tej agencji. Artisan współpracuje z ponad 2000 firm w USA i rekrutuje dla nich specjalistów.

Primary Services - agencja założona w 1988 roku szczyci się kompleksową współpracą z osobami poszukującymi pracy. O jakości świadczyć może fakt, że spora część pracowników jest związanych z agencją nawet po kilkanaście lat.

SNI Companies - biuro założone przez jednego z kierowników agencji Robert Half. Firma specjalizuje się w rekrutacji pracowników IT. Obecnie jest to jeden z największych pośredników pracy dla branży informatycznej w USA.

Powyżej możecie się zapoznać z kilkoma z najbardziej cenionych agencji pracy w USA. Trzeba zaznaczyć, że jest to kropla w oceanie pośredników działających na terenie USA. Szukając agencji dla siebie, pamiętajcie, aby sprawdzić, czy posiada ona licencję stanową na działalność oraz, czy nie pobiera dodatkowych opłat za samą rejestrację. Warto też zobaczyć czy na swoim koncie biuro zapisało jakieś nagrody. Te pokazują, że mamy do czynienia z cenionym pośrednikiem na rynku amerykańskim.

To może Cię również zainteresować

Praca w USA

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

7 komentarzy

Włodek

Włodek

Fajnie, że artykuł podaje tak duży wybór agencji rekrutacyjnych. Teraz mam w czym wybierać i znaleźć najlepszego kandydata do pracy.
Jakub

Jakub

Dla mnie najciekawsze były informacje o poszczególnych agencjach rekrutacyjnych. Cieszę się, że wiem już gdzie rozpocząć swoje poszukiwania pracy.
stud. prac. Marian

stud. prac. Marian

To jest dokładnie to, czego szukałam. Mam nadzieję, że skorzystanie z usług agencji pośrednictwa będzie równie skuteczne jak opisano w artykule.
Roksana

Roksana

Bardzo cenne informacje dla pracodawców poszukujących wykwalifikowanych pracowników. Agencje rekrutujące mogą odciążyć nas w procesie poszukiwania idealnego kandydata. Jednak trzeba uważać na te nieuczciwe, które pobierają opłaty od pracowników.
Hasiok

Hasiok

Bardzo przydatny artykuł dla osób, które szukają pracy w USA. Dzięki niemu dowiedziałem się, że centra zatrudnienia są dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań, a prywatne agencje rekrutujące mogą pomóc mi w znalezieniu wymarzonej posady.
LoLo2003

LoLo2003

Praca w USA jak w każdym kraju związana jest z korzystaniem z z wielu biur i agencji pośrednictwa pracy. Poza tym to bardzo duży kraj.
Norbert

Norbert

Podaliście w tym artykule agencje pracy znajdujące się w USA, które mogą pomóc w znalezieniu pracy. Bardzo fajnie. Chyba też a agencje w naszym kraju, które oferują pracę w USA?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.