Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 27905        SUBSKRYBUJE: 7141
Tematy, które interesują czytelników:  Systemy czasu pracy, Certyfikaty językowe, Ergonomia, Coworking, Kiedy zus wypłaca chorobowe

Czego od pracodawcy oczekują młodzi?

Czego od pracodawcy oczekują młodzi?
Młodzi ludzie wkraczający obecnie na rynek pracy są bardziej wymagający niż poprzednie pokolenia. Nie wystarczy już tylko dobre wynagrodzenie czy renoma firmy, ale coraz więcej osób oczekuje dodatkowych benefitów. Sprawiają one, że pracownicy mają większą motywację do pracy i czuja się docenieni przez pracodawcę. Jak czerpać z tego korzyści dla obu stron?

Chwal i doceniaj

Oczywiście wtedy, kiedy pracownik na to zasłuży. Dostrzegaj postępy w pracy, wyrażaj swoje uznanie dla osiąganych sukcesów i chwal. Na wiele osób metoda marchewki działa lepiej niż metoda kija. Kiedy młody pracownik dostrzeże, że pracodawca widzi jego starania i właściwie je docenia, sam będzie chciał się rozwijać i starać jeszcze bardziej. Jeśli nawet najmniejsze sukcesy zawodowe są dostrzegane, wzrasta motywacja do dalszej, bardziej intensywnej pracy.
 

Nagradzaj właściwie

Słowa to nie wszystko. Dobrze pamiętać o nagradzaniu swoich pracowników, chociażby za pomocą kuponów i kart podarunkowych Sodexo. Weź pod uwagę, że lepiej sprawdza się system, w którym nagradzasz wszystkich pracowników, a nie tylko tych najlepszych. Dzięki temu mają oni jeszcze większy zapał do pracy, ale też nikt nie czuje się niedoceniony i zapomniany. Możesz też wybrać kartę Lunch Pass, dzięki której Twoi pracownicy zawsze będą mieli możliwość zjedzenia dobrego posiłku, lub kartę Flexi Pass zapewniającą stały dostęp do atrakcyjnych zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Te benefity na pewno przyciągną uwagę młodych pracowników podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 

Motywuj sprawdzonymi sposobami

Dobry system motywacyjny dla osób zatrudnionych w firmie to kolejny klucz do sukcesu i zbudowania odpowiedniej więzi z pracodawcą. Jeśli jeszcze system ten jest tak skonstruowany, że pomaga rozwijać kreatywność pracownika, to mamy dodatkową zaletę. Dobry program motywacyjny powinien być skierowany do wszystkich zatrudnionych osób – tak jak Sodexo Select. Umożliwia on dostęp do różnego rodzaju świadczeń pozapłacowych w ramach przyznanych przez pracodawcę środków. Świadczenia te związane są z różnymi dziedzinami życia, dzięki temu każdy pracownik może wśród nich znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie.

To Cię powinno też zainteresować: Motywowanie pracowników - dlaczego warto to robić?

Zmotywowany pracownik nie tylko rzetelniej i bardziej kreatywnie wypełnia swoje obowiązku, ale też nie odczuwa tak częstej potrzeby zmiany pracy – zatrzymujemy go dłużej. Potwierdza to badanie Millward Brown „Drogowskaz Motywacyjny 2016” wykonane na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, z którego wynika, że aż 60% pracowników przyznaje, że jeżeli czują się zadowoleni z pracy, są bardziej wydajni, a ponad połowa jest bardziej skoncentrowana.

Jeśli więc chcesz, by Twoja firma przyciągała jak najwięcej młodych ludzi, postaw na sprawdzone rozwiązania, jakimi są dobrze sprofilowane benefity pozapłacowe oraz programy motywacyjne obejmujące wszystkich pracowników. Takie rozwiązania się sprawdzają!

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oceń ten wpis
Czego od pracodawcy oczekują młodzi?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 19

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.