Twoje wsparcie w rekrutacji

Szukasz pracy w Katowicach? Zostań kierowcą Ubera!

Szukasz pracy w Katowicach? Zostań kierowcą Ubera!
Mieszkasz w Katowicach? Lubisz jeździć samochodem i poszukujesz aktualnie pracy? Być może zdecydujesz się zostać kierowcą Ubera? Jakie warunki musisz spełnić? Ile można zarobić?

Mimo jednak pojawiających się zarzutów, nie sposób wskazać, że klienci chętnie korzystają z usług kierowców Ubera, nie brakuje również chętnych, którzy chcą pracować za kierowcą. Wszystko z uwagi na warunki finansowe. Ale czy rzeczywiście są one tak dobre?
Jesteś mieszkańcem Katowic? Praca czeka na ciebie m.in. w charakterze kierowcy Ubera. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, sprawdź wymagania i oferowane warunki. Wówczas będziesz mógł podjąć rozsądną decyzję.


Jakie wymagania stawia potencjalnym kierowcom Uber?


Jeżeli chciałbyś pracować jako kierowca Ubera, musisz wiedzieć, że nie obejdzie się bez spełnienia kilku warunków. Musisz posiadać:

  • Prawo jazdy – to akurat powinno być dla ciebie oczywiste, bo będziesz woził pasażerów i w tym czasie odpowiadał za ich życie. Dobrze zatem, abyś nie był „świeżakiem”, ale posiadał co najmniej kilkumiesięczny staż za kierownicą – w ten sposób będziesz czuł się na drodze pewnie;
     
  • Własny samochód – nie wystarczy, że będziesz po prostu posiadał pojazd przystosowany do przewozu ludzi. Gdy mowa o tym punkcie, musisz pamiętać, że Uber wymaga dostosowania samochodu do standardów przez niego przyjętych. Może się zatem okazać, że nie obejdzie się bez nakładów finansowych. Równie ważne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wykupienie ubezpieczenia OC;
     
  • Zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o braku wykroczeń drogowych – w ten sposób firma ma pewność, że jesteś człowiekiem poważnym, który przestrzega przepisów ruchu drogowego i dba o bezpieczeństwo pasażerów.


Od lutego bieżącego roku każdy kierowca Ubera musi prowadzić własną działalność gospodarczą. Oznacza to, że faktycznie jest zobowiązany odprowadzać za siebie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, podatek i VAT.
Jako osoba zainteresowana pracą w Katowicach, musisz wiedzieć, że będziesz zobowiązana spotkać się osobiście z przedstawicielem firmy. Dopiero po takim spotkaniu i weryfikacji wszystkich dostarczonych dokumentów zapadnie decyzja, czy będziesz mógł jeździć jako kierowca Ubera. Jeżeli tak, to podpiszesz umowę z przedstawicielami firmy.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

użytkownicy ubera w Polsce - infografika

źródło: spidersweb.pl/2015/09/uber-w-polsce-rok.html 


Ile można zarobić?

Trudno mówić o konkretnych zarobkach, bo tę pracę możesz traktować zarówno jako pracę na cały etat, jak i pracę dorywczą. W drugim przypadku możesz oferować usługi przewozu np. tylko w weekendy. Jeżeli będziesz łączył pracę na etacie z pracą dorywczą na stanowisku kierowcy Ubera, to koszty związane z prowadzeniem firmy będą stosunkowo niewielkie. Gdy jednak biędzie to twoja jedyna praca, musisz liczyć się z tym, że już po 24 (maksymalnie 25) miesiącach, będziesz musiał odprowadzać ok. 1 200 zł tylko tytułem składek do ZUS-u. Do tego dochodzą wszelkie koszty związane z utrzymaniem pojazdu i zakup benzyny. Zanim podejmiesz decyzję, dokonaj skrupulatnej kalkulacji kosztów.

Chcąc utrzymać się z takiej pracy, powinieneś pamiętać, że na najwyższe zarobki będziesz mógł liczyć wówczas, gdy będziesz oferował przewozy w jednym z dużych miast. Tam zleceń jest najwięcej, zatem możesz liczyć na lepszy zarobek. Chcesz dowiedzieć się ile może zarobić kierowca w Katowicach? Zapoznaj się z naszym raportem: Zarobki mieszkańców Śląska w 2016 roku

 

Oceń ten wpis
Szukasz pracy w Katowicach? Zostań kierowcą Ubera!
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Adam
2019-12-12, 13:00
Uber fajna sprawa tylko pytanie jak to jest z bezpieczeństwem na mieście? Czy taksówkarze jakichś problemów w Katowicach nie będą robili?
kierowca z Gdyni
2019-05-18, 18:00
Ciekawa oferta. Osobiście nie znałem takiego pojęcia: kierowca Ubera.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.