Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4229        SUBSKRYBUJE: 7516
Tematy, które interesują czytelników:  Wypowiedzenie umowy zlecenia, Katalog zawodów

Co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną?
Przed rozmową kwalifikacyjną możesz być bardzo zdenerwowany. Aby nie okazało się, że nie masz przy sobie rzeczy, która jest istotna i może zaważyć na wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, powinieneś zapoznać się z naszymi wskazówkami.

Podpowiadamy, co warto zabrać na rozmowę w sprawie pracy.


Referencje
 

Odpowiadając na ofertę pracy, z pewnością wysłałeś CV i być może list motywacyjny. A co z referencjami? Pracodawca nie dowie się o nich, jeżeli mu o nich nie wspomnisz. Rozmowa kwalifikacyjna to doskonały moment, aby uzmysłowić potencjalnemu pracodawcy, że ma przed sobą kandydata, którego docenili poprzedni pracodawcy. Zabierz zatem listy polecające i – w momencie, gdy nadarzy się okazja – poinformuj osobę siedzącą przed tobą, że twoi poprzedni pracodawcy wystawili ci dobre opinie.

Co zyskasz, pokazując referencje podczas spotkania w sprawie pracy? Po pierwsze wyróżnisz się wśród pozostałych kandydatów, bo nie każda osoba umówiona na rozmowę tego dnia będzie takie posiadała. Po drugie potwierdzisz informacje zawarte w przesłanych dokumentach aplikacyjnych.


CV i list motywacyjny
 

Każdy profesjonalny rekruter powinien przygotować się do rozmowy z potencjalnym pracownikiem, ale… Właśnie, można wymienić setki powodów, dla których osoba, która będzie z tobą rozmawiać nie przyniesienie twojego CV czy listu motywacyjnego. Z tego względu powinieneś mieć przy sobie takie dokumenty. Nie zawsze muszą ci się one przydać, ale może zdarzyć się tak, że będzie konieczne ich okazanie rozmówcy.

CV, które wysłałeś, korzystając z poczty elektronicznej, nie musi dobrze wyglądać na kartce papieru. Powinieneś o tym pamiętać, gdy wysyłasz aplikację. Drukując CV, zwróć uwagę, czy jest ono czytelne. Jeżeli nie, masz ostatnią okazję, aby je poprawić.


Pytania do rekrutera
 

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przychodzi taki moment, gdy to ty możesz zadać pytania osobie, która siedzi przed tobą. Powodów, dla których warto zadać choć jedno pytanie, jest bardzo dużo. Zdarza się jednak, że będąc pod wpływem stresu, nie wiemy, co powiedzieć, mimo że odpowiednio wcześniej przygotowaliśmy sobie listę pytań. Zamiast denerwować się, spisz pytania na kartce, a następnie posiłkuj się nią w odpowiedniej chwili.

Być może zastanawiasz się, czy korzystanie z kartki w czasie rozmowy kwalifikacyjnej jest właściwie. Specjaliści uważają, że to może zostać dobrze odebrane przez rekrutera, gdyż może świadczyć o tym, że przygotowałeś się do rozmowy kwalifikacyjnej.


Butelkę wody
 

Mimo świetnego przygotowania do rozmowy możesz zdarzyć się tak, że zaschnie ci w gardle. W takim przypadku przyda się pod ręką mała butelka z wodą. Zabierz ją ze sobą i najlepiej od razu postaw na biurku. Jeżeli będzie konieczność sięgnięcia po nią, nie będziesz musiał wyjmować jej np. z plecaka.

A czy Ty zabrałbyś coś jeszcze na rozmowę kwalifikacyjną?

Oceń ten wpis
Co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 6

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.