Zawody i ich potencjał

Jak zostać aktorem?

17 grudnia 2019

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 20 głosów

20 głosów

54 komentarze
Jak zostać aktorem?
Aktorzy to osoby zawodowo zajmujące się graniem w filmach, na deskach teatrów czy w reklamach. Część aktorów pracuje również w charakterze modeli. By zostać aktorem nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, bo potrzebni są zarówno aktorzy odgrywający role dziecięce, jak i aktorzy, którzy wcielą się w seniorów. Również predyspozycje fizyczne nie są szczególnie istotne – najważniejsza jest bowiem umiejętność odgrywania ról i bycia przekonującym przed kamerą. Sprawdź, jak zostać aktorem lub aktorką oraz na jakie zarobki możesz liczyć w tym zawodzie.

Długa historia zawodu aktora

W odróżnieniu od wielu współczesnych zawodów aktorzy byli znani już w starożytności. Pierwsza wzmianka o nich pochodzi już z 534 r. p.n.e. Wystarczy przywołać choćby grecki teatr, by uświadomić sobie, że aktorzy od zawsze spełniali istotną rolę w społeczeństwie. Trzeba jednak pamiętać, że samo pojęcie „aktor” przez długi czas odnosiło się wyłącznie do mężczyzn. Początkowo bowiem to wyłącznie oni odgrywali role na scenie. W przeszłości kobieta, która parała się aktorstwem, była spychana na margines społeczeństwa. Sytuacja zaczęła zmieniać się dopiero pod koniec XVII w.

Początkowo aktorzy występowali wyłącznie na scenie. Rozwój kinematografii sprawił, że obok aktorów scenicznych pojawili się również aktorzy filmowi. Dziś podział ten wciąż jest stosowany, choć wielu aktorów łączy pracę w teatrze z pracą na planie filmowym – występowanie przez kamerami zazwyczaj zapewnia lepsze wynagrodzenie finansowe.

Jak zostać aktorką lub aktorem?

Z punktu widzenia osób zainteresowanych wykonywaniem pracy w charakterze aktora, pytanie o konieczność posiadania wykształcenia kierunkowego jest kluczowe. Przyszli aktorzy nie zawsze muszą kończyć szkołę policealną czy studia wyższe – zdarza się, że udział w castingu wystarcza, by móc zaistnieć w świecie filmu. Ci, którzy jednak myślą poważnie o wykonywaniu tego zawodu, powinni pamiętać, że mogą zdawać do jednej ze szkół aktorskich. Poza szkołami policealnymi nie można zapomnieć o najbardziej prestiżowej, czyli Szkole Filmowej w Łodzi.

By dostać się do Szkoły Filmowej w Łodzi, konieczne jest nie tylko złożenie dokumentów, lecz także zdanie egzaminów wstępnych. Te mają za zadanie dowieźć, czy potencjalni kandydaci poradzą sobie w przyszłości w zawodzie aktora.

Kariera czeka tylko niektórych, czyli jak być dobrym aktorem

Na błyskotliwą karierę aktorską nie może liczyć każdy. Warto przy tym dodać, że samo wykształcenie nie gwarantuje stabilnego zatrudnienia czy dobrych zarobków – w tym zawodzie ważna jest również odrobina szczęścia. Jedna, wybitnie odegrana rola może spowodować, że aktor zostanie zasypany propozycjami pracy i będzie mógł podpisać intratne kontrakty. Kolejna kwestia to doświadczenie i stałe rozwijanie umiejętności.

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Aktor

Animator czasu wolnego

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Arłamów
Dodana

Animator czasu wolnego

HEALTH RESORT & MEDICAL SPA PANORAMA MORSKA

  • Jarosławiec
Dodana

Akrobata

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Rzeszów
Dodana

Animator czasu wolnego / animator sportowy

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Hiszpania
Dodana

Artysta, tatużysta

DEVILS INK LAB Piotr Oczepa

  • Powidz
Dodana

Czy możesz być aktorem bez szkoły aktorskiej?
W zawodzie aktora talent jest bez wątpienia najważniejszy. Aby zostać aktorem bez szkoły aktorskiej, trzeba zdobywać doświadczenie, uczestnicząc w wielu castingach, które mogą okazać się szansą do zagrania roli. Warto wykorzystać każdą okazję, która może poszerzyć naszą sieć kontaktów lub wzbogacić nas o nowe umiejętności zawodowe.

Większość aktorów decyduje się grać w filmach różnego gatunku. Takie rozwiązanie wynika z praktycyzmu – dzięki niemu możliwe jest wykonywanie opłacalnej pracy zgodnie ze swoimi umiejętnościami, predyspozycjami i zainteresowaniami. Potencjalnych pracodawców warto szukać w internecie, korzystając m.in. z portali ogłoszeniowych. Często pojawiają się tam oferty nawet dla amatorów czy propozycje ról epizodycznych. Nawet te drobne role pomogą w zbudowaniu doświadczenia, warsztatu, a także portfolio, co może zaprocentować w przyszłości.

Ile zarabia aktor?

Na pytanie, ile zarabia aktor, nie ma jednej odpowiedzi. Wynagrodzenia są bardzo zróżnicowane, przy czym na pewno kwoty te nie są tak duże, jak np. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zdecydowanie najwięcej można zarobić w reklamie – największe gwiazdy rocznie mogą zainkasować z tego tytułu ponad milion złotych, a nawet więcej. Najtrudniejsze są zawsze początki – młody aktor może liczyć góra na 1,5 tys.-2 tys. złotych brutto – często za takie sumy pracują także doświadczeni aktorzy, zatrudnieni na etacie. Oczywiście w przypadku znanych aktorów jest to tylko tzw. podstawa, ponieważ mają oni wiele innych źródeł dochodów. Kwestia tego, ile zarabia aktor w teatrze, zależy od rodzaju sceny – w teatrach prywatnych zarobki wynoszą 5-6 tysięcy złotych.

Video

Zarobki aktorów telewizyjnych są jeszcze inne – w tym wypadku aktorzy bez szkoły mogą liczyć na nie więcej niż 1000 zł za jeden dzień zdjęciowy, podczas gdy większe gwiazdy zarabiają nawet 5-7 tysięcy za dzień zdjęciowy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że jest to praca nieregularna – na planie zwykle spędza się nie więcej niż kilka dni zdjęciowych. Dłuższe i bardziej znane seriale mają ok. 15 dni zdjęciowych w miesiącu – w tym wypadku można więc zarobić znacznie więcej. Najwyższe stawki za dniówki przyznawane są aktorom najbardziej znanym. Mogą one sięgać nawet 12 tysięcy złotych. O wiele mniej zarabia się w tzw. etiudach studenckich, które są wymagane dla studentów chcących ukończyć studia aktorskie. Wymagania są podobne jak dla doświadczonych aktorów, a zarobki nie przekraczają 200-700 zł za dzień zdjęciowy.

Jednak żaden polski aktor nie zarobi na filmie czy serialu tyle, co za udział w reklamie. Co więcej, płaci się nie tylko za udział w realizacji, ale również za prawo do wizerunku. W 2013 Robert Więckiewicz na samych reklamach zarobił pół miliona złotych, a Marta Żmuda-Trzebiatowska 750 tysięcy złotych. Około miliona rocznie na reklamach zarabia m.in. Marek Kondrat, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Najbardziej zaradni aktorzy średnio zarabiają od 10 tysięcy do nawet 100 tysięcy złotych miesięcznie. Na pytanie, jak zostać aktorką dobrze opłacaną, odpowiedź jest jedna – trzeba zyskać rozpoznawalność i zacząć grać w reklamach.

Jak zostać aktorem dubbingowym?

Profesjonaliści, którzy doradzają, jak zostać aktorem głosowym, często proponują podjęcie szkoły aktorskiej, która wdraża studentów w świat aktorstwa, ucząc pracy nad głosem i podpowiadając, jak wyobrażać sobie sceny, które musimy odegrać. Należy pamiętać, że głos w pracy dubbingera jest jego najważniejszym narzędziem – dlatego warto o niego odpowiednio zadbać. Aby nie niszczyć swojego głosu, zaleca się odstawić palenie papierosów, zapewnić sobie odpowiednią wilgotność powietrza, unikać stresu oraz nie przesilać głosu.

Obecnie organizowane są różne zajęcia i kursy, podczas których można dowiedzieć się jak zostać aktorem dubbingowym oraz jak odpowiednio modulować głos i jakie ćwiczenia wykonywać w tym celu. Osoby, które zawodowo zajmują się pracą nad głosem, potrafią trafnie dobrać treningi, które należy wykonywać codziennie lub podczas prób i castingów.

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Najczęściej zadawane pytania

Jak zostać aktorem?

Można wykonywać pracę aktora amatorsko lub zawodowo. Brak ukończonej szkoły aktorskiej nie przekreśla szans na karierę w reklamie lub teatrze.

Ile zarabia aktor?

Wiele zależy od tego, w jakich produkcjach występuje. Znani aktorzy występujący w filmach i reklamach mogą zarobić dziesiątki tysięcy złotych.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

54 komentarze

Ss

Ss

Nie mam szczęścia do losu, ale może uda mi się jako aktor? To zabrzmi dziwnie, ale może właśnie w tym zawodzie czeka na mnie szansa. W końcu jak mówią – trzeba walczyć o swoje marzenia. Czytam informacje o szkołach i ciągnie mnie do łódzkiej Szkoły Filmowej.
Justyna

Justyna

Ciekawe, jak to jest dla aktora, kiedy musi grać w reklamie, która niekoniecznie mu odpowiada. To musi być wyzwanie dla umiejętności i kreatywności. Ale z drugiej strony, jak widzę, to właśnie reklamy przynoszą najwięcej pieniędzy.
filipek

filipek

Nie wiedziałem, że tak dużą rolę odgrywa tu szczęście. Z jednej strony to trudno, ale z drugiej – daje nadzieję, że każdy może odgrywać role swojego życia. Muszę wykorzystać swoją szansę i zacząć korzystać z internetowych portali.
Filip z konopii

Filip z konopii

Ciekawe, że najlepiej zarabia się na reklamach. To może być inspiracją dla wielu początkujących aktorów. Dobrze byłoby też korzystać z internetowych portali ogłoszeniowych – może właśnie stamtąd pojawi się szansa na dobrze płatną pracę.
Dr.Naplet

Dr.Naplet

Nie trzeba szkoły.Ja np.jestem ginekologiem -specjalność palcowa- pacjentek mam na kopy
MAGDA

MAGDA

ja studiowałam za granicą bo masz większe szanse na sławę którą zasmakowałam w mediach społecznościowych
MAGDA

MAGDA

Moi drodzy aktorem może być każdy jeśli chce. Najlepsze jest to, że wcale nie trzeba umieć angielskiego ani ukończyć dobrej szkoły. Żeby zostać aktor/em/ką trzeba chodzić na castingi bez nich nie zostaniesz nikim sławnym, na pewno zostaniesz jakimś tam aktorem ale będziesz zarabiać grosze. Zależy kto co chce.:) Milli Bobby Brown powie ci to samo ona ma zaledwie 17 lat i już zarabia miliony. Tak młoda aktorka a ma takie doświadczenie tylko że ona skończyła 2 letnią szkołę policealną. Widocznie same castingi jej nie wystarczyły. Ja poszłam w jej ślady i jestem aktorką teraz czekam aż będę mogła wystąpić w jakimś serialu albo filmie, czekam już 2 lata.
Oli456

Oli456

Odpowiednia szkoła to podstawa a umiejętności to kolejna rzecz nie każdy się nadaje.
Jaga

Jaga

Napewno nie warto porzucać szkoły i iść na studia aktorskie bo to daje najwięcej możliwości.
Jaga

Jaga

Jeśli ktoś ma jakiś dobry pomysł to proszę piszcie
Jaga

Jaga

Jak zostać aktorką?
gghjkkkk

gghjkkkk

Nazywam się Natalia Pykało, chcę zarobić trochę więcej pieniędzy. Więc jeśli szukacie piętnastoletniej blondynki o błękitnych oczach, to zadzwońcie pod numer
Anonim

Anonim

Też chce zostać aktorką
Jaga

Jaga

Jeśli ktoś szuka młodej aktorki do roli w serialu jestem chętna
Jaga

Jaga

Moim największym marzeniem jest zostanie aktorką i zagrać w serialu Stranger Things. Mam 10 lat i chodzę do 4 klasy podstawówki
Amelka L

Amelka L

Mam 15 lat rocznie 16 i zawsze marzyłam aby być aktorką, lecz nie umiem zbytnio języka angielskiego i trudno mi przechodzi uczenie się jego a w Polsce nie ma takich dobry filmów jak podajmy w USA. Nie wiem czy próbować nauczyć się bardzo dobrze języka angielskiego i zaczac ćwiczyć aby umieć robić salta itp. Czy poprostu z tego zrezygnować.
Nikola

Nikola

Bardzo mojim marzeniem jest być aktorką i mam nadzieję że się spełni mam 10 lat mieszkam w Świnoujściu jeżeli ktoś szuka aktorki to ja chętna
Rajmund Walkowiak

Rajmund Walkowiak

Zapraszam wszystkie osoby które chą się dowiedzieć czegoś nowego na temat aktorstwa to zapraszam na yt kanał Rajmundo wszystko zostanie tam wyjaśnione jeśli chodzi o aktorstwo wytłumaczę wszystko od a do z chyba łatwiej mówić
Kropka

Kropka

Mam 15 lat. Od lat dziecięcych coś ciągnęło mnie do aktorstwa. Na przedstawieniach w szkole często byłam zła na swoich kolegów i koleżanki, że w ogóle nie wczuwają się w swoje role. Jednak byłam bardzo nieśmiałym dzieckiem... Teraz ta nieśmiałość trochę mi przeszła i mam nadzieję, że nauczę się otwierać do ludzi. Bardzo lubię wolnymi chwilami odgrywać jakieś scenki, staram się panować nad mimiką, ćwiczyć dykcję, ale wątpię, żeby w przyszłości przyjęli mnie do szkoły aktorskiej. Nie potrafię śpiewać (ponoć niektóre szkoły przymykają na to oko, za to wtedy profesorzy zwracają baczniejszą uwagę na kontrolowanie głosu) ani tańczyć (mimo że rodzice mówią, iż mam do tego dryg, szczerze w to wątpię. A gdyby nawet, pochodzę z małej miejscowości i nauka tańca jest niemożliwa). Chciałabym, aby to moje aktorskie marzenie się kiedyś spełniło... Nie zależy mi na sławie ani pieniądzach, po prostu to mnie "kręci". Może coś z tego będzie...
Rajmund Walkowiak

Rajmund Walkowiak

Według mnie my wszyscy powinniśmy zacząć robić to co tak naprawdę nas interesuje nauczyć się języka i mieć wszystko w dupie za przeproszeniem zostawić szkołe i robić to co dla nas jest ważne ❕ lepjej teraz albo wogule bo nie wyobrażam sobie żeby utknąć za cyferkami za biurkiem.
ktoś

ktoś

marzę o karierze aktorskiej.. jednak w polsce wydaje się to dość niemożliwe. Chciałabym wyjechać do ameryki i tam sprobowac swoich sil. Trenuję pojedyncze sceny po angielsku. Chcę nauczyć się tego języka i wyjechać. Chciałabym mieć tyle szczęścia jak np. Dylan O'brien, który nagrywał śmieszne filmiki na aplikacja youtube. Teraz jest aktorem i ma za sobą wiele wspaniałych chwil. Zazdroszczę.
Nadia

Nadia

Oraz tez nie mam pojęcia jakie musze mieć wyniki na egzaminie
Nadia

Nadia

Ogòlnie to mam 13 lat i bardzo marze o zostanie aktorka ale niestety nie pochodzenia z rodziny bogatej anie tez nie należę do rodziny biednej . Śpiewam od około 4 lat bylam na konkursach i występowałam kilka razy na szkolnych przedstawieniach. Najbliższą szkole aktorska mam w Krakowie . Jestem teraz w siódmej klasie i za niedlogo będę szła do liceum i nwm do jakiego i gdzie się wybrać? Możecie mi coś zaradzić?
Rita

Rita

Cześć, jestem Rita, mam dopiero 11 lat. Marzę o karierze aktorskiej. Na coodzien, kiedy tylko moge wczuwam sie w jakies role-przykladowo idac na spacer udaje ze nestem na kogos wsciekla, lub placze. Wydaje mi sie ze mam talent, ale nwm od czego zaczac. Castingi wydaja sie dobrym rozwiazaniem, jednak w Polsce nest ich malo w internecie, a ja mam szkole w ktorej nie moge narobic sobie zaleglosci
Marcin

Marcin

Nie trzeba mieć ukończonej szkoły aktorskiej Karolu Z
Mr Somebody

Mr Somebody

A ja mam już 24lata , od dziecka czuję artystyczna duszę. Nie marzyłem ani o sławie, ani o popularności , ale bycie aktorem to zawsze było moim marzeniem. Dlaczego ? Chciałem się wcielać w różne role, zostawić siebie poza sceną i wczuć się w postać , pokazać siebie w innym wymiarze, albo wcielić się w czyjeś cechy.. odkrywać siebie.. rozwijać się, spełniać marzenia i pisać scenariusze, do których mógłby być produkowany film. Nigdy nie próbowałem do żadnych szkół aktorskich: dlaczego ? 1. Nie umiem śpiewać. We wszystkich szkołach trzeba śpiewać powyżej przeciętnie. Ja natomiast nie śpiewam nawet przeciętnie. Śpiewam zachrypniętym , zarwanym głosem , mimo słuchu przez ciężkość w strunach głosowych nie mogę trafić na dźwięk tak, żeby się nie zarywał. 2. Nie jestem jakoś wysportowany, nie umiem zrobić salta itp.. 3. Nie umiem tańczyć. 4. Nie umiem rozpychać się łokciami wśród tłumu. Nieważne jakbym wczuwał się w rolę, bez tych umiejętności jestem przegrany
...

...

Hej jeśli mam 12 lat i moim marzeniem jest zostać w przyszłośći aktorką, to w jakim kierunku iść tzn. gdzie można na przykład zacząć grać ?
Zuzia

Zuzia

Jak zostać aktorką? Jestem Zuzia i mam 11 lat chciałabym zostać aktorką ale nie wiem jaką szkołę wybrać, a co najgorsze nie wiem od czego zacząć. Polecicie mi coś? Pozdrowionkaaa :P
Szymon Magiera

Szymon Magiera

Ja też maże o zostaniu aktorem ale Najważniejsze jest to aby mieć talent Artystyczny i pokorę nie można wręcz Nie wolno myśleć o tym zawodzie jako maszynce do zarabiania pieniędzy Czy sławie trzeba to traktować jako Poważny zawód ćwiczyć dykcję Oraz umiejętności recytatorskie I prawdziwy aktor powinien umieć Zagrać wszystko duże i małe role
Paulina

Paulina

Hej mam na imię Paulina i mam 11 lat. Gdy kończy się pandemia tata mnie zapisze a zajęcia Wit Wit w Gliwicach. Moja wychowawczyni mówi że mam naprawdę wielki talent. Zagrałam np w przedstawieniu rolę śpiącej królewny. Uwielbiam tańczyć i śpiewać i oczywiście aktorzyć i jestem w tym naprawdę dobra.mam jakieś szanse żeby mnie zauważył jakiś scenazysta?
Anonim

Anonim

Ja marzę o zostaniu aktorem. Takie poradniki mogą być pomocne dla wielu ludzi zarówno bez wykształcenia aktorskiego, jak i doświadczonych aktorów.
~wika~

~wika~

aktorskich*
~wika~

~wika~

Nie umiem powiedzieć ,, R " czy mam jakieś szanse? Nie umiem angielskiego i w moim mieście nie mam raczej dobrej szkoły filmowej
Karolina

Karolina

Ja mam 11 lat bardzo chce być aktorka. Czasami umiem się popłakać bez powodu i inne emocje. Ale problem jest taki że nie umiem zapamiętywać tekstu ,a to jest bardzo ważne w aktorstwie.
Oliwka

Oliwka

Chciałabym zostać aktorką ale mam wadę wymowy z R :(
Nikt

Nikt

Ja teraz myśle o tym zawodzie xD
Karolina

Karolina

Właśnie myślałam nad szkołą w Łodzi ale bliżej mam do Krakowa :)
Tfuj szpieg

Tfuj szpieg

@Karolina jestem w podobnej sytuacji na studia najlepiej udać się na studia do szkoły aktorskiej w Łodzi. Jednak nie mam pojęcia do jakie liceum mam wybrać.
Anonimowy

Anonimowy

Skończyłem szkołe technik elektryk, czy jeszcze moge zostać aktorem?
Adam Pulkowski

Adam Pulkowski

Ja też nie potrafię wymówić „R”,mam 62 lata i tego już się nigdy nie nauczę,a zawsze chciałem zostać aktorem
.Wikaaa.

.Wikaaa.

Ostatnio obejrzałam właśnie dużo seriali i filmów i ostatni to był stranher things i po tym najbardziej bym chciała zostać aktorką. Ale jestem pewna że mi się to nie uda bo tak jak pisałam w poprzednim komentarzem nie umiem powiedzieć ,, R "
.Wikaaa.

.Wikaaa.

A jak nie umiem powiedzieć ,, R " to i tak mam szansę dostać fajną rolę? Pewnie nie ale chciałabym wiedzieć. I mieszkam w Polsce więc trudno jak bym mieszkała za granicą np. w miejscu gdzie nagrywają : riverdale, STRANGER things itp. to miałabym większe szanse
Oziss

Oziss

Zuzalek123 możesz ważny jest talent w filmach są dzieci będziesz tylko mniej godzin pracował
aaaaa

aaaaa

tak jest przemondra
Bartek

Bartek

weronika jesteś cudowna i mądra!
basia

basia

tak masz racje weronika
2222

2222

Masz racje
Weronika W

Weronika W

Hej ja już studiuje aktorstwo i mam taką rade Liczy się talent i wytrzymałość, cierpliwość Jak grasz jakąś roli i się pomylisz to musisz to poprawiać i cała scena od nowa
Karolina

Karolina

Ja bym chciała być aktorką mam 13-14 lat Tylko nie wiem do jakiego liceum pójść i nie wiem gdzie studiować. Może wy mi doradzicie ?
Zuzulek123

Zuzulek123

A jak mam 10-13 lat, to jak mogę zagrać w filmie?
Jadłospis

Jadłospis

Serafin

Serafin

Aktorem by zostać w większości przypadków liczy się talent - oczywiście dumnie aktorami nazywają się osoby grające w słabych telenowelach ale nie o tym teraz mowa.
Joker

Joker

Joker
Karol Z

Karol Z

Jak zostać aktorem? Nie jet tak łatwo zostać aktorem. Należy mieć ukończoną odpowiednią szkołę aktorską i talent w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka