Twoje wsparcie w rekrutacji

Chcesz pomagać? Wybierz jeden z tych zawodów!

Chcesz pomagać? Wybierz jeden z tych zawodów!
Empatia to słowo, które jest znane wszystkim. W życiu codziennym okazujemy zrozumienie naszym najbliższym czy znajomym. Jeżeli poza tym wykazujesz się pokładami cierpliwości, umiesz i chcesz pomagać, to sprawdź, jaki zawód wybrać.

Zawody, w których pomaga się ludziom

Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, by w czasie godzin pracy nie móc pomagać innym. Nie każdy jednak musi zostać lekarzem, by służyć społeczeństwu – jest sporo zawodów, które nie są związane z medycyną, ale pozwalają nieść pomoc. Wśród jakich zawodów możesz wybierać, by pomagać innym? Lista jest długa i tylko od Ciebie zależy, co wybierzesz. Sprawdź, jakie przykładowe zawody pozwolą Ci nieść wsparcie i tym samym umożliwią realizację marzeń.

Nauczyciel – zawód z powołaniem

Praca nauczycieli na pewno nie jest łatwa, wymaga ogromu cierpliwości, umiejętności rozmowy z dziećmi w różnym wieku. Choć poświęcenie pedagoga jest doceniane przez jego wychowanków najczęściej po kilku, jeżeli nie kilkunastu latach, to z pewnością to, co on przekazuje, pozostaje w naszych umysłach do końca życia. Jeżeli chcesz związać swoją karierę z edukacją, to wcale nie będzie łatwo. Może się też okazać, że będziesz miał problem ze znalezieniem zatrudnienia – w Polsce z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. Najlepsi nauczyciele nie muszą jednak martwić się o miejsce pracy, zwłaszcza że zawód nauczyciela nie należy do najpopularniejszych. Zwykle też w szkołach są różne opcje dodatkowych działań, więc kto ma więcej zapału, może realizować swoje zawodowe ambicje.

Lekarz, ratownik medyczny, opiekun osób starszych

Każdy z wymienionych zawodów ma wpisaną w cele służbę innym. Wybranie jednej z tych profesji jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że poza możliwością pomocy tym, którzy tego potrzebują, wiąże się z innymi plusami. Wszystkie te zawody cieszą się dużym zaufaniem społecznym, zaś osoby, które je wykonują, są doceniane przez społeczeństwo. Warto też mieć na uwadze, że polskie społeczeństwo starzeje się, a zapotrzebowanie na specjalistów dbających o zdrowie będzie wzrastać z każdym rokiem – o miejsce pracy możesz być więc spokojny.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Oczywiście, w zależności od specyfiki zawodu, ścieżka kariery może być mniej lub bardziej złożona. Aby zostać lekarzem, musisz ukończyć studia i odbyć odpowiednie praktyki, co łącznie trwa ok. 6 lat i wymaga sporo intensywnej nauki. Nieco krótsze będzie kształcenie na ratownika medycznego lub opiekuna osób starszych – w tym pierwszym przypadku zwykle wystarczy dwuletnie studium, w drugim odpowiedni kurs.

Psycholog – by pomóc rozwiązać problem

Szybkie tempo życia, coraz wyższe wymagania zarówno w wychowaniu i rodzinie, jak i w życiu zawodowym sprawiają, że wiele osób czuje się zagubionych, przestaje widzieć sens codzienności. Psycholog to zawód, w który wpisana jest służba innym. Jeżeli zdecydujesz się skończyć psychologię, to pracę znajdziesz zarówno w państwowych ośrodkach zdrowia, jak i prywatnych gabinetach, a być może w kilku różnych placówkach. W każdym przypadku będziesz pomagał rozwiązać problemy zgłaszającym się do Ciebie pacjentom.

Jeżeli interesuje Cię zawód psychoterapeuty lub psychologa, posłuchaj wywiadu z osobą, która tym właśnie zajmuje się na co dzień:

Doradca finansowy – by stworzyć finansowe zaplecze

Bacznie obserwujesz zmiany na rynkach finansowych? Fascynuje Cię ekonomia? Interesujesz się zagadnieniem inwestowania? Po skończeniu np. ekonomii możesz pracować jako niezależny doradca finansowy. W społeczeństwie rośnie świadomość finansowa, coraz więcej osób decyduje się odkładać pieniądze z myślą o emeryturze czy stworzeniu solidnego zaplecza finansowego dla swoich dzieci. Jako doradca możesz pomóc im w podjęciu najlepszych decyzji. Może udzielanie tego rodzaju wsparcia nie należy do najpopularniejszych usług, ale wynagrodzenie zwykle jest zadowalające, a sama praca naprawdę pożyteczna i dająca satysfakcję.

Chcesz pomagać ludziom? Pamiętaj o swoich predyspozycjach

Wymienione zawody to tylko przykłady tych, w które jest wpisana służba innym. Zasadniczo masz możliwość pomagać na wiele sposobów, ważne jednak, byś wybrał zawód zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W przeciwnym razie może się okazać, że faktycznie nie będziesz w stanie wczuć się w sytuację swojego rozmówcy. Wówczas Twoje działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Jeżeli spełniasz się już zawodowo, ale w swojej pracy nie pomagasz innym, zostaje inna droga – wolontariat. Wiele fundacji poszukuje osób, które poświęcą swój czas.

Oceń ten wpis
Chcesz pomagać? Wybierz jeden z tych zawodów!
Ocena: 3.1, liczba głosów: 37

Opinie

Ada
2019-12-12, 15:15
Sporo zawodów jest z tym związanych i dla wszystkich czujących powołanie jest w czym wybierać. Gdyby nie było takich ludzi w tym pracujących to było by dużo gorzej.
nxkl;gdfvoupiogyg4tuhe5h
2019-11-04, 15:28
d,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y,y
żul
2019-11-04, 15:28
Wiecie gdzie Mietek spod monopolowego??
miki
2019-11-04, 15:27
i więcej dup
Miki
2019-11-04, 15:26
chuj i dupa
profesor
2019-05-19, 11:26
Lekarz, ratownik medyczny, opiekun osób starszych, nauczyciel, psycholog, doradca finansowy - macie racje, to zawody w których pomaga się ludziom. Może jeszcze są inne zawody???
Zablokowano
2019-02-10, 00:12
Komentarz został zablokowany przez administratora.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.