Twoje wsparcie w rekrutacji

Chcesz pomagać? Wybierz jeden z tych zawodów!

Chcesz pomagać? Wybierz jeden z tych zawodów!
Empatia to słowo, które jest znane wszystkim. W życiu codziennym okazujemy zrozumienie naszym najbliższym czy znajomym. Jeżeli poza tym wykazujesz się pokładami cierpliwości, umiesz i chcesz pomagać, to sprawdź, jaki zawód wybrać.

Zawody w których pomaga się ludziom

Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, by w czasie godzin pracy nie móc pomagać innym. Nie każdy jednak musi zostać lekarzem, by służyć społeczeństwu – jest sporo zawodów, które nie są związane z medycyną, ale pozwalają nieść pomoc innym. Wśród jakich zawodów możesz wybierać, by pomagać innym? Lista jest długa i tylko od ciebie zależy, co wybierzesz. Sprawdź, jakie przykładowe zawody pozwolą ci pomagać innym i tym samym umożliwią ci realizację marzeń.


Lekarz, ratownik medyczny, opiekun osób starszych

Każdy z wymienionych zawodów ma wpisaną służbę innym. Wybranie jednej z tych profesji jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że nie tylko możesz pomagać tym, którzy tego potrzebują. Wszystkie wskazane zawody cieszą się dużym zaufaniem społecznym, zaś osoby, które je wykonują, są doceniane przez społeczeństwo. Zapomnieć nie można też o tym, że polskie społeczeństwo starzeje się, a zapotrzebowanie na specjalistów dbających o zdrowie będzie wzrastać z każdym rokiem – o miejsce pracy możesz być spokojny.


Nauczyciel – zawód z powołaniem

Praca nauczycieli na pewno nie jest łatwa, wymaga ogromu cierpliwości, umiejętności rozmowy z dziećmi w różnym wieku. Choć poświęcenie pedagoga jest doceniane przez jego wychowanków najczęściej po kilku, jeżeli nie kilkunastu latach, to z pewnością to, co przekazuje on, pozostaje w naszych umysłach do końca życia. Jeżeli chcesz związać swoją karierę z edukacją, to wcale nie będzie łatwo. Może się również okazać, że będziesz miał problem ze znalezieniem zatrudnienia – w Polsce z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. Najlepsi nauczyciele nie muszą jednak martwić się o miejsce pracy, mogą również realizować swoje zawodowe ambicje.


Psycholog – by pomóc rozwiązać problem

Szybkie tempo życia, coraz wyższe wymagania zarówno na studiach, jak i w życiu zawodowym sprawiają, że wiele osób czuje się zagubionych, przestaje widzieć sens codzienności. Psycholog to zawód, w który jest wpisana służba innym. Jeżeli zdecydujesz się skończyć psychologię, to pracę znajdziesz zarówno w państwowych ośrodkach zdrowia, jak i prywatnych gabinetach. W każdym przypadku będziesz pomagał rozwiązać problemy zgłaszającym się do ciebie pacjentom.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

 


Doradca finansowy – by stworzyć finansowe zaplecze

Bacznie obserwujesz zmiany na rynkach finansowych? Fascynuje cię ekonomia? Interesujesz się zagadnieniem inwestowania? Po skończeniu np. ekonomii, możesz pracować jako niezależny doradca finansowy. W społeczeństwie rośnie świadomość finansowa, coraz więcej osób decyduje się odkładać pieniądze z myślą o emeryturze czy stworzeniu solidnego zaplecza finansowego dla swoich dzieci. Jako doradca możesz pomóc im w podjęciu najlepszych decyzji.

 

Chcesz pomagać ludziom? Wybierzesz zgodnie ze swoimi zainteresowaniami

Wymienione zawody to tylko przykłady tych, w które jest wpisana służba innym. Zasadniczo masz możliwość pomagać na wiele sposobów, ważne jednak, byś wybrał zawód zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W przeciwnym razie może się okazać, że faktycznie nie będziesz w stanie wczuć się w sytuację swojego rozmówcy. Wówczas twoje działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Jeżeli spełniasz się już zawodowo, ale w swojej pracy nie pomagasz innym, zostaje inna droga – wolontariat. Wiele fundacji poszukuje osób, które poświęcą swój czas.

Oceń ten wpis
Chcesz pomagać? Wybierz jeden z tych zawodów!
Ocena: 3.4, liczba głosów: 30
Tematy, które interesują czytelników:  Kontrahent, Stres w pracy, Work-life balance, Praca w soboty

Zobacz inne porady

Opinie

profesor
2019-05-19, 11:26
Lekarz, ratownik medyczny, opiekun osób starszych, nauczyciel, psycholog, doradca finansowy - macie racje, to zawody w których pomaga się ludziom. Może jeszcze są inne zawody???
Zablokowano
2019-02-10, 00:12
Komentarz został zablokowany przez administratora.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.