Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1096        SUBSKRYBUJE: 7273
Tematy, które interesują czytelników:  Porzucenie pracy, Urząd pracy, Franczyza w Polsce, Umowa o dzieło, Medycyna pracy

Zawody, w których się podróżuje

Zawody, w których się podróżuje
Uwielbiasz podróżować? Hotele i pensjonaty to twój drugi dom? Może czas pomyśleć o zdobyciu takiego ...

Praca polegająca na podróżowaniu

Podróże – któż z nas ich nie lubi? Słoneczna Hiszpania czy egzotyczny Egipt – zarówno te bliższe, jak i dalsze podróże mogą być fascynującą przygodą, dają również możliwość poznania nowych kultur czy języka. Jeżeli szukasz zawodu dla siebie lub chcesz się przekwalifikować, to weź pod uwagę swoje zainteresowania. W ten sposób możesz spełniać się zawodowo i to niezależnie od pracodawcy, dla którego będziesz pracował. Oto lista zawodów, które pozwolą ci podróżować i poznawać nowe kraje.


Przewodnik turystyczny

Po wejściu w życie tzw. ustawy deregulacyjnej, znacznie łatwiej zostać przewodnikiem turystycznym. Osoby zainteresowane nie muszą zdawać egzaminu. Mimo obaw wielu specjalistów z branży, nie słychać, by zainteresowanie wykonywaniem tego zawodu szczególnie wzrosło. To wynik m.in. licznych kryzysów, które przechodzi branża turystyczna – w miesiącach wakacyjnych w mediach często pojawiają się informacje o biurach podróży, które upadły.

Jeżeli uwielbiasz podróżować i – co najważniejsze – jesteś kontaktowy, nie masz problemu z zainteresowaniem swojego rozmówcy, to z powodzeniem możesz starać się o zatrudnienie u jednego z touroperatorów. Firmy organizujące wakacyjne wyjazdy chętnie zatrudniają osoby z pasją, które znają języki obce i same chętnie podróżują. Tacy pracownicy mogą bowiem opowiedzieć turystom znacznie więcej niż ci, którzy, co prawda, zdali egzamin, ale potrafią jedynie powtórzyć informacje zawarte w przewodnikach dla turystów.


Nauczyciel języka angielskiego

Największe szanse na to, by uczyć języka angielskiego – i przy okazji zwiedzać świat – mają native speakerzy. Nie oznacza to jednak, że dla pozostałych nauczycieli droga jest zamknięta. Władając biegle językiem angielskim i mając uprawnienia do nauczania, możesz podróżować po całym świecie, bo na rynku nie brakuje prywatnych szkół językowych. Takie, by urozmaicić zajęcia i przyciągnąć uczniów właśnie do siebie, chętnie zatrudniają cudzoziemców.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Gdzie szukać pracy? Możliwości masz kilka – możesz samodzielnie napisać do zagranicznych szkół językowych z pytaniem o możliwość zatrudnienia, możesz również sprawdzić, czy wybrane przez ciebie podmioty prowadzą strony internetowe. Na takich najczęściej widnieje zakładka „współpraca”, „kariera” lub „praca”. Tam firma dokładnie określa, jakie wymagania musi spełnić osoba zainteresowana pracą.

Praca na statkach i zawody związane z morzem

Luksusowe jachty czy statki pasażerskie – na czas rejsu każdy z nich potrzebuje wykwalifikowanej załogi. Poza pracownikami maszynowni, nie można zapomnieć o barmanach, kelnerach, pokojówkach czy muzykach. Wykonując jeden z wymienionych zawodów, możesz pracować i zwiedzać świat. W zależności od warunków znajdujących się w kontrakcie, możesz liczyć na to, że w poszczególnych portach będziesz miał dzień lub dwa do swojej dyspozycji.

Choć praca na statkach jest przyjemna i pozwala zwiedzać, pamiętaj, że każdy twój potencjalny pracodawca będzie wymagał od ciebie znajomości co najmniej jednego języka obcego – angielskiego. Ważne zatem, byś podszkolił swoje umiejętności jeszcze przed wysłaniem pierwszych dokumentów aplikacyjnych.

Zawody, w których się podróżuje
5
12 głosów

Zobacz inne porady dla pracowników

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.