Biurko - jak powinno wyglądać twoje?

Biurko - jak powinno wyglądać twoje?
Pracownicze biurko to dla wielu pracowników przestrzeń, która musi być dostosowana do ich potrzeb. Nic dziwnego – to właśnie przy nim spędzają co najmniej 8 godzin dziennie. By na biurku dobrze się pracowało, powinno ono być nie tylko solidne, lecz także dobrze wyposażone. Co koniecznie musi znaleźć się na biurku? Jak wybrać idealne biurko?

O tym, jakie biurka znajdą się w biurowej przestrzeni najczęściej decyduje pracodawca. O ile w początkowej fazie tworzenia firmy meble najczęściej pochodzą z tej samej linii produktów, o tyle im bardziej firma się rozrasta i im więcej pracowników, tym różniejsze biurka znajdują swoje miejsce w biurze. W efekcie poszczególne biurka często znacząco się od siebie różnią, np. wysokością czy budową – część jest wyposażona w szuflady i dodatkowe szafki, część nie.

Biurko do biura
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pracowniczego biurka? Przede wszystkim ważna jest wielkość roboczego blatu. Im ten większym, tym lepiej, bo wówczas więcej rzeczy może się na nim znaleźć. Dobrze, by biurko było wyposażone w szuflady czy szafki – te pozwalają na utrzymanie porządku na biurku – można do nich schować aktualnie niepotrzebne dokumenty.

Praca przy biurku powinna być wygodna. Dobrze, by biurko nie posiadało dodatkowych półek w miejscu, gdzie kładziemy nogi. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele tanich biurek, które jednak nie nadają się do pracy – można przy nich spędzać czas jedynie sporadycznie.

Jeżeli na biurku znajdzie się komputer, to warto przemyśleć zakup biurka zaprojektowanego pod taki sprzęt. Czym różnią się one od klasycznych biurek? Przede wszystkim mają dodatkowe półki, np. na klawiaturę czy jednostkę centralną.


Biurka pracownicze - urządza pracownik
 

Jeżeli nie miałeś wpływu na to, przy jakim biurku pracujesz, to i tak możesz je dostosować do własnych wymagań. Część pracodawców dba o to, by pracownik znalazł na biurku wszystko to, czego potrzebuje. Szczególnie istotne są produkty pozwalające na poukładanie dokumentów, długopisów czy pozostałych przyborów biurowych.

Jak urządzić biurko, by pracowało się przy nim wygodnie? Pierwszego dnia pracy nie bój się poprzestawiać rzeczy, które znajdują się na biurku, przy którym będziesz pracował – od tego może zależeć twoja efektywność. Sprawdź również, czy pod ręką masz wszystkie niezbędne produkty, które pozwolą ci na wykonywanie pracy.


Czyste biurko to podstawa
 

Bałagan może skutecznie zakłócać pracę. W pierwszym dniu pracy powinieneś dowiedzieć się, czy jesteś zobowiązany sam zadbać o porządek na biurku, czy może firma zatrudnia ekipę sprzątającą (więcej w artykule: „A kto sprząta twoje biurko?”). Drugie rozwiązanie jest bardzo często spotykane – wielu pracodawców decyduje się nawiązać współpracę z wyspecjalizowaną firmą, bo w ten sposób mogą zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.

Jeżeli musisz zadbać o biurko samodzielnie, to dowiedz się, gdzie znajdziesz niezbędne środki czyszczące. Czyste biurko, na którym wszystkie rzeczy są poukładane nie tylko lepiej się prezentuje, lecz także świadczy o Tobie.

Oceń ten wpis
Biurko - jak powinno wyglądać twoje?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Zuzanna
2019-12-11, 11:44
Organizacja pracy ma znaczenie w każdych warunkach. Przede wszystkim właściwie wszystko zorganizowane na biurku powoduje, że człowiek lepiej się czuje i jest wydajniejszy.
Ania
2019-05-20, 07:10
Biurko jak ktoś przy nim pracuje 8 godzin, jak wygląda ma wielkie znaczenie dla naszego zdrowia. Można je dostosować do swojego wzrostu. Wiadomo stanowisko musi być czyste, zadbane...
Szpak
2019-05-07, 16:51
Stanowisko pracy musi być zadbane, ergonomiczne i powinno ułatwiać dobrą organizację pracy i w ogóle pracownikowi dobrze i konkretnie pracować. Zasady są tez powiązane z BHP.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.