Oferty pracy z Wadowic - jak napisać ogłoszenie, które zainteresuje pracowników?

Oferty pracy z Wadowic - jak napisać ogłoszenie, które zainteresuje pracowników?
Chcesz zatrudnić pracownika? W takim razie musisz poinformować osoby potencjalnie zainteresowane. Przyjęło się, że robi się to za pomocą ogłoszenia. Aby oferta znalazła się w centrum uwagi kandydatów, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Jakich?

Wydaje się, że zatrudnienie pracownika to żadne wyzwanie – wystarczy napisać ogłoszenie, umówić się na spotkanie i… gotowe. Właśnie – sporządzić ofertę. Okazuje się, że to sprawia jednak przedsiębiorcom spory problem. Dlaczego, skoro poszukują pracownika do firmy, którą sami zbudowali? W czym tkwi tajemnica dobrze przygotowanego ogłoszenia?


Jakie informacje zawrzeć w ogłoszeniu o pracę?

Zamknij oczy i pomyśl przez chwilę – jakie informacje powinny znaleźć się w ogłoszeniu o pracę, na które sam z chęcią byś odpowiedział? Z pewnością znasz już odpowiedź – im więcej szczegółów dotyczących stanowiska i firmy, tym lepiej. Tworząc ogłoszenie o pracę, powinieneś darować sobie oklepane zwroty, a skoncentrować się na najważniejszych informacjach. Tylko w ten sposób przekonasz do siebie kandydatów.

Oto, jakie informacje bezwzględnie musisz zawrzeć w ogłoszeniu:

 

  • Dane o firmie. Czy chciałbyś pracować w firmie, o której nic nie wiesz? Skoro nie, to daj się poznać. Wystarczy, że napiszesz choć kilka zdań o stworzonym przez siebie podmiocie. Zamiast jednak pisać o „dynamicznie rozwijającej się firmie”, napisz, od którego roku działa ona na rynku, ile osób zatrudnia i ile pracowników przyjąłeś do pracy w ostatnich 6 miesiącach. Przekaz ten sam, ale przyznasz, że odbiór zupełnie inny.
     
  • Praca szuka człowieka, czyli garść informacji o stanowisku. Załóżmy, że poszukujesz handlowca. Co będzie on sprzedawał – armaturę łazienkową czy może słodycze? Przyznasz, że działanie w każdej branży wymaga znajomości tematu. Nie każdy handlowiec zna się na armaturze łazienkowej, nie każdy ma pojęcie o słodyczach (choć z pewnością je lubi). Sprecyzuj zatem swoje oczekiwania, wskazując, z jakimi zadaniami będzie musiał się zmierzyć już jako pracownik. Możesz również poinformować o wynagrodzeniu czy dodatkowych benefitach wiążących się z pracą dla ciebie. Najlepiej, jeżeli dane te po prostu wypunktujesz – w ten sposób kandydat szybko znajdzie najważniejsze informacje.
     
  • Jakie masz wymagania? Poszukujesz osoby doświadczonej czy może takiej, która dopiero zaczyna swoją przygodę z rynkiem pracy? Chętnie zatrudnisz kandydata powyżej 50. roku życia? Wszystkie te informacje są bardzo istotne z punktu widzenia potencjalnego pracownika, dlatego też nie zapomnij o nich.
     
  • Dane kontaktowe. Podaj adres mailowy, na który należy przesłać dokumenty aplikacyjne. Dziś to standard – mając CV potencjalnych kandydatów, będziesz mógł zaprosić na rozmowy tych, których kandydatury cię zainteresowały.

Jeżeli zawrzesz powyższe informacje w ogłoszeniu, będzie ono atrakcyjne dla osób poszukujących zatrudnienia. A o to ci chodzi, prawda?


Czy promować ogłoszenie?

Chcesz, aby jak najwięcej osób zapoznało się z twoim ogłoszeniem? Musisz wiedzieć, że możesz promować swoje ogłoszenie. Jeżeli opublikujesz je na lokalnym portalu ogłoszeniowym, to możesz zdecydować się na wyróżnienie. Efekt? Twoje ogłoszenie będzie się wyświetlało na początku listy, a w efekcie z jego treścią zapozna się więcej osób.

Wyróżnienie ogłoszenia jest płatne. Pamiętaj jednak, że to nie kolejny koszt związany z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale inwestycja. Dobry pracownik będzie rozwijał twoją firmę. A skoro chcesz znaleźć takiego, musisz zainwestować.

Oceń ten wpis
Oferty pracy z Wadowic - jak napisać ogłoszenie, które zainteresuje pracowników?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Bazyl
2019-12-05, 16:34
Z pewnością profesjonalnie wyglądające ogłoszenie jest skuteczniejsze. osoby czytające takie ogłoszenia są wrażliwe na firmy wydmuszki.
Szymalski
2019-05-17, 10:15
Poszukiwanie pracy w Wadowicach nie należy do łatwych. Również pracodawcy maja z tym kłopoty, jak potrzebują specjalistę na konkretne stanowisko. Oferty pracy z Wadowic - jak napisać ogłoszenie, które zainteresuje pracowników? - fajne porady daliście w tym temacie.
jonw23
2019-05-02, 15:34
Aby w dzisiejszych czasach rozciągnąć budżety na rekrutację bez poświęcania jakości kandydatów, pracodawcy różnej wielkości idą online, aby szukać miejsc, w których mogą zamieszczać oferty pracy za darmo.
Pong
2019-04-16, 12:44
Wniosek powinien zawierać opis Twojej firmy, kierunek jej działalności, dział, w którym pracownik jest wymagany, listę kryteriów, które musi spełnić kandydat na to stanowisko (wszystko, co zostało podane powyżej), a na koniec kilka pytań zadanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które pomogą ci znal,eźć właściwego pracownika.
Etiop2
2019-04-06, 12:27
Wadowice chyba już podchodzą pod aglomerację krakowską? Stosunkowo duża konkurencja tutaj wymaga szukania pracy poza granicami Wadowic jak np. Kraków czy Bielsko.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.