Poszukiwanie pracownika

Jak wyróżnić swoją ofertę pracy?

27 grudnia 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 28 głosów

28 głosów

6 komentarzy
Jak wyróżnić swoją ofertę pracy?
Zdecydowałeś się dodać ofertę pracy, poszukujesz pracownika? Czy wiesz, że sama publikacja ogłoszenia może nie wystarczyć, aby znaleźć odpowiednią osobę? Sprawdź, jak podnieść swoje szanse.

Dla większości osób szukających pracy przeglądanie ofert jest monotonnym zadaniem. Większość ogłoszeń prezentuje podobne treści i brakuje im kreatywności, przez co trudno je zapamiętać. Warto więc zastanowić się, jak wyróżnić swoją ofertę pracy spośród setek innych konkurencyjnych ogłoszeń.

Co muszą zawierać oferty pracy?

Podstawowym elementem każdej oferty pracy jest dokładny opis stanowiska. Potencjalni kandydaci muszą wiedzieć, czego dokładnie oczekuje się od nich w nowej roli. Opis powinien być jasny, precyzyjny i zawierać informacje o kluczowych obowiązkach oraz wymaganiach.

Warto opowiedzieć o korzyściach, jakie przyniesie przyszłemu pracownikowi praca w Twojej firmie. Pokaż, dlaczego warto dołączyć do zespołu i jakie perspektywy rozwoju oferujesz.

Warto również podkreślić wartości i filozofię Twojej firmy. Potencjalni kandydaci szukają pracodawcy, który pasuje do ich osobowości i przekonań.

Video

Zanim wyróżnisz ofertę, zadbaj o employer branding

Kluczowym elementem wyróżniającym ofertę pracy jest employer branding. Marka pracodawcy to obraz firmy jako miejsca pracy. Zadbaj o to, aby Twoja firma była kojarzona z pozytywnymi wartościami. Wpływa to na to, czy potencjalni kandydaci będą chcieli dołączyć do Twojego zespołu.

Szukasz pracy?

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

 • Rawa Mazowiecka
Dodana

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

 • Radzyń Podlaski
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Pamiętaj, że budowanie marki pracodawcy to długotrwały proces, ale efektywna i atrakcyjna oferta pracy jest pierwszym krokiem w przyciągnięciu odpowiednich kandydatów.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Aplikuj.pl, świetnym elementem uzupełniającym Twoje employer brandingowe działania będzie przygotowanie profilu pracodawcy.

Treść oferty pracy – opowiedz ciekawą historię

Unikaj suchych i nudnych treści. Opowiedz historię Twojej firmy, przedstaw ciekawe projekty, z którymi będzie pracować nowy pracownik. Pokaż, jakie wyzwania i możliwości czekają na przyszłego członka zespołu.

Dobrze skonstruowana narracja może zainteresować kandydatów, którzy wcześniej nie mieliby ochoty aplikować na dane stanowisko.

Zastosuj kreatywne nagłówki i wizualizacje

Wyróżnij się na tle innych ofert pracy poprzez zastosowanie kreatywnych nagłówków i wizualizacji. Przykuwająca uwagę grafika lub ciekawy tytuł mogą sprawić, że oferta pracy zostanie zauważona przez więcej osób.

Pamiętaj, że większość osób przeglądających oferty pracy skanuje jedynie nagłówki. Warto więc zadbać o to, aby ta część ogłoszenia była interesująca i skłaniała do dalszego czytania.

Dodaj interaktywne elementy

Elementy interaktywne w ofercie pracy mogą zwiększyć zaangażowanie kandydatów. Możesz dodać krótki quiz lub test, który pozwoli kandydatom sprawdzić, czy spełniają wymagania stanowiska. To nie tylko angażujące doświadczenie, ale także pozwala kandydatom lepiej zrozumieć, czy są odpowiednią osobą do Twojej firmy.

Użyj kreatywnego języka

Korzystaj z kreatywnego języka, który wyróżni Twoją ofertę. Unikaj sztywnych i biurowych fraz. Pamiętaj, że Twoja oferta pracy powinna być skierowana do ludzi, więc zastosuj język, który jest zrozumiały i przystępny (chyba, że trudną terminologią chcesz odsiać tych, którzy nie mają eksperckiego doświadczenia).

Unikaj również nadmiernego używania skrótów i żargonu branżowego, ponieważ nie każdy kandydat może być zaznajomiony z terminologią używaną w Twojej firmie.

Czego unikać podczas pisania oferty pracy

Są rzeczy, których warto unikać podczas pisania oferty. Spróbuj wejść w buty kandydata i zastanowić się, czego sam potrzebujesz od ogłoszenia o pracę.

Lista najczęściej stosowanych błędów w konstruowaniu ogłoszeń o pracę znajduje się poniżej:

 • Nieprecyzyjny opis stanowiska: unikaj zamieszczania ogólnikowych opisów stanowiska. Określ konkretne umiejętności i doświadczenie, które są niezbędne dla danej pozycji.
 • Brak korzyści dla pracownika: nie zapomnij podkreślić korzyści, jakie oferuje Twoja firma. Pokaż, dlaczego warto z nią współpracować i jakie możliwości rozwoju oferuje pracownikom.
 • Nieczytelna i chaotyczna treść: zadbaj o czytelność ogłoszenia. Unikaj zbyt długich bloków tekstu i używaj klarownych nagłówków, aby ułatwić czytelnikom znalezienie potrzebnych informacji.
 • Ogłoszenie niezgodne z rzeczywistością: nie podawaj fałszywych informacji ani nie przekłamuj rzeczywistości. To może prowadzić do straty zaufania do firmy.
 • Brak informacji kontaktowych: upewnij się, że podałeś wystarczające dane kontaktowe, aby potencjalni kandydaci mogli skontaktować się z Tobą w sprawie oferty.
 • Brak wyróżników: nie zapomnij o budowaniu swojego wizerunku jako pracodawcy. Pokaż, dlaczego warto pracować w Twojej firmie i co ją wyróżnia na rynku.
 • Zbyt długi proces rekrutacji: unikaj zbyt skomplikowanych i długotrwałych procesów rekrutacyjnych, które mogą zniechęcić potencjalnych kandydatów.
 • Nieodpowiedni język i ton: dobierz odpowiedni język i ton ogłoszenia do grupy docelowej. Unikaj zbyt formalnych sformułowań lub zbyt luźnego stylu.
 • Brak odpowiedzi na pytania kandydatów: jeśli kandydaci zadają pytania dotyczące oferty, staraj się odpowiadać na nie w sposób rzetelny i w miarę możliwości jak najszybciej. 

Jak pomoże Ci Aplikuj.pl?

Nie napiszemy za Ciebie oferty pracy, ale umożliwimy jej opublikowanie na poczytnym portalu z ogłoszeniami. Jeżeli szukasz pracownika z Mysłowic i nie tylko, to dobrze trafiłeś.

Nasz portal jest płatny i jest to celowe rozwiązanie – w ten sposób możemy ustrzec osoby poszukujące zatrudnienia przed oszustami wyłudzającymi dane osobowe. Oszuści najczęściej zamieszczają fałszywe ogłoszenia na darmowych portalach – niewielu chce płacić za wystawienie oferty, której treść w zestawieniu z innymi będzie wydawać się podejrzana.

Video

Często szukasz pracowników? Wykup abonament

Mała firma na ogół przeprowadza rekrutację sporadycznie. Inaczej jest w przypadku korporacji, które poszukują pracowników cyklicznie. Twoja firma należy do tych drugich? Czas zatem rozważyć możliwość wykupienia abonamentu. Dzięki takiemu nie będziesz musiał płacić za każdorazowe wystawienie ogłoszenia. To oszczędność pieniędzy i czasu.

Jakie abonamenty przygotowaliśmy dla Ciebie?

 • Podstawowy,
 • Optymalny, 
 • Premium.

Wykupienie jednego z powyższych sprawi, że co miesiąc otrzymasz pewną pulę środków na publikowanie i promowanie ogłoszeń na naszym portalu. Chcesz zapoznać się z kosztem poszczególnych abonamentów? Zrobisz to tutaj.

Możemy promować Twoje ogłoszenie

Media społecznościowe to potęga, dlatego w naszej ofercie znajdziesz opcję promocji ogłoszenia poprzez kampanię Facebook Ads. Nasi specjaliści skonfigurują cały proces, a Ty będziesz otrzymywał od nas regularne raporty i cieszył się efektami. Dzięki temu Twoją ofertę zobaczą właściwi kandydaci.

Jeśli Facebook Ads to dla Ciebie za mało lub chcesz działać szerzej, oferujemy również rozszerzenie działań o kampanię Google Ads.

Podsumowanie

Wyróżnienie oferty pracy jest kluczowe w przyciąganiu odpowiednich kandydatów. Zastosowanie kreatywnych rozwiązań, employer brandingu, ciekawej treści i interaktywnych elementów może sprawić, że Twoja oferta będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych pracowników. Pamiętaj, że oferty pracy nie muszą być nudne i szablonowe – wykorzystaj kreatywność, aby przyciągnąć najlepszych kandydatów do swojej firmy.

Najczęściej zadawane pytania

Co powinna zawierać dobra oferta pracy?

Dobra oferta pracy powinna zawierać precyzyjny opis stanowiska, wymagania, korzyści dla pracownika oraz wartości firmy.

Jak wyróżnić ofertę pracy spośród konkurencji?

Możesz wyróżnić ofertę poprzez employer branding, kreatywne nagłówki, zastosowanie elementów interaktywnych oraz ciekawą treść.

Czy warto inwestować w abonamenty na portalach z ogłoszeniami?

Tak, abonamenty pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas, szczególnie jeśli zamieszczasz wiele ogłoszeń cyklicznie.

Jakie korzyści przynosi profil pracodawcy?

Profil pracodawcy pozwala przedstawić firmę w atrakcyjny sposób, zwiększając zaufanie i zainteresowanie kandydatów.

Jakie elementy employer brandingu są istotne?

Istotne elementy employer brandingu to opowieść o firmie, filozofia firmy, wartości i perspektywy rozwoju dla pracowników.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Anna Różak

Copywriterka, autorka głównie dla branży HR. Piszę o rekrutacji, benefitach pracowniczych, jestem na bieżąco ze zmianami w prawie pracy.

Prywatnie mnóstwo czytam i opiekuję się najpiękniejszym kundelkiem po tej stronie Wisły.

6 komentarzy

quman

quman

W każdym dobrym serwisie są darmowe i płatne ogłoszenia. Dzięki temu człowiek może wybrać co jest najbardziej skuteczne.
Limba

Limba

Liczy się zawsze skuteczność i jeżeli to jest skuteczne w zestawieniu z standardowymi ogłoszeniami to chyba warto. Muszę spróbować wreszcie do tego podejść.
Żwak Michał

Żwak Michał

Poszukiwanie odpowiednich pracowników na określone stanowiska, wbrew pozorom nie jest łatwe. Ja skorzystam z tego portalu i na pewno moje ogłoszenie wyróżnię.
lokaj

lokaj

Czasopisma branżowe i czasopisma zajmujące się twoją branżą lub zawodem są kolejnym źródłem reklam i warto subskrybować te publikacje, aby mieć oko na to, co jest dostępne.
Dema

Dema

Istnieje opinia, że ​​taki wniosek jest wymagany tylko dla specjalnych firm rekrutacyjnych, które określają odpowiednich kandydatów do niego, najbardziej kompetentnych spośród setek możliwych kandydatów na dane stanowisko.
Siemion

Siemion

Wizerunek pracodawcy jest ważny z punktu widzenia odbiorców ogłoszenia. Trzeba przyznać, że dzisiaj zwykłe ogłoszenie o prace nie przyciągnie specjalistów, pracodawcy muszą się także przyłożyć do tego.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.