!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

7 komentarzy

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty
Coworking cieszy się dużą popularnością wśród freelancerów i osób prowadzących niewielkie firmy. Głównym powodem jest oczywiście możliwość obniżenie kosztów wynajmu przestrzeni biurowe. Dla niektórych osób znaczenie ma również możliwość pracy wśród innych osób.

Choć praca w domowym zaciszu może być przyjemna, to jednak czasem utrudnia skupienie się na wykonywanych zadaniach. Z tego względu wiele osób decyduje się na wynajem przestrzeni coworkingowej czy biurowej. Pierwsze rozwiązanie pozwala przy tym na poszerzenie biznesowych kontaktów. Jak?

 

Coworking – jak to wygląda?

 

Przestrzenie coworkingowe są dziś dostępne we wszystkich większych miastach Polski. Zainteresowani mają zatem spore możliwości – mogą wybierać wśród biur zlokalizowanych zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Na czym polega coworking? To możliwość pracy w wynajętej przestrzeni. Skoro biura coworkingowe są tak zaprojektowane z myślą o pracy, zainteresowani mogą poczuć się jak w firmie. Pozwala to skoncentrować się na wykonywanych zajęciach.

Przestrzenie coworkingowe znajdują się w centrum zainteresowania wielu przedsiębiorców i freelancerów. Nie brakuje również firm wynajmujących wydzielone przestrzenie, dzięki czemu mogą one obniżyć koszty związane z wynajem biura. Skorzystanie z oferty firm zajmujących się właśnie takim biznesem jest również korzystne z uwagi na możliwość nawiązania współpracy z innymi podmiotami.

 

Przestrzeń coworkingowa

 

Kogo można spotkać w przestrzeniach coworkingowych? Poza przedstawicielami wolnych zawodów, biura coworkingowe docenili również drobni przedsiębiorcy, freelancerzy czy blogerzy. Nie brakuje zatem programistów, pisarzy, dziennikarzy czy grafików. Biurka są chętnie wynajmowane przez projektantów wnętrz czy osoby zajmujące się tworzeniem stron internetowych. W praktyce możliwość przebywania w przestrzeni coworkingowej to świetny sposób na znalezienie nowych klientów – wystarczy poznać osoby siedzące przy biurkach obok, aby nawiązać kontakty biznesowe.

Jako osoba prowadząca działalność, z pewnością wiesz, że ze zleceniami jest różnie. Są okresy, gdy nowe zamówienia pojawiają się codziennie, są i takie, w których trudno pozyskać nowego klienta. Coworking może pomóc ci w ustabilizowaniu ilości spływających na twoją skrzynkę elektroniczną zleceń.

 

Spotkanie z klientem w prestiżowej lokalizacji

 

Biura coworkingowe pozwalają również na organizowanie spotkań z klientami lub nawet konferencji. Jeżeli masz w planach takie, powinieneś sprawdzić, czy wybrane przez ciebie biuro coworkingowe posiada sale konferencyjne. Jeżeli tak, to pozostaje tylko ustalenie odpłatności za wynajem. W takim przypadku również możesz liczyć na niższe ceny. Dodatkowym plusem jest fakt, że część właściciele biur coworkingowych przygotowuje rabaty dla stałych klientów.

Decydując się na coworking, możesz być spokojny, jeżeli chodzi o parking dla potencjalnych klientów. Właściciele biur coworkingowych pamiętają o tej kwestii, tworząc najczęściej parking nie tylko dla osób wynajmujących przestrzeń coworkingową, lecz także ich gości.

Podziel się

7 komentarzy

Nanera

Nanera

Jak widać takie rozwiązania są coraz bardziej popularne i praktyczne.
albin

albin

Znajdź rozwiązanie problemu, a nie pozwól, by cię to powstrzymywało. Coworking jak widać ma konkretne koryści.
Patryk

Patryk

Kontakty mają wielkie znaczenie w tych czasach, dzięki temu można wiele zyskać. Dobre kontakty i dbanie o nie uważam za kluczowe w działalności w branży.
Głuptas

Głuptas

Coworking to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów. Możliwość coworkingu pozwala im na większy komfort pracy niż w domu. Podałem definicję, bo pojęcie jest mało znane. Poczytajcie ten artykuł, bo chyba mało kto zna pojęcia " Coworking cieszy się dużą popularnością wśród freelancerów "....
Metal

Metal

Jeśli chcesz włożyć wysiłek w budowanie biznesu, będziesz chciał poznać kroki niezbędne do osiągnięcia celów. Coworking jest dla małych podmiotów dobrym rozwiązaniem.
Nana

Nana

Każdy przedsiębiorca ma inną sytuację życiową, różne zainteresowania i inną wiedzę. Jeśli ktoś lubi sprzedawać zabawki, a drugi lubi sprzedawać garnitury męskie, to nie będą mogli wymieniać się doświadczeniami i odnosić sukcesy.
House

House

Dobre kontakty warto mieć. To procentuje w prowadzeniu swojej firmy ale także może być przydatne. Poza tym znanie się w branży daje dużo szerszych możliwości.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.