Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 31146        SUBSKRYBUJE: 7477
Tematy, które interesują czytelników:  Systemy czasu pracy, Certyfikaty językowe, Ergonomia, Kiedy zus wypłaca chorobowe

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty
Coworking cieszy się dużą popularnością wśród freelancerów i osób prowadzących niewielkie firmy. Głównym powodem jest oczywiście możliwość obniżenie kosztów wynajmu przestrzeni biurowe. Dla niektórych osób znaczenie ma również możliwość pracy wśród innych osób.

Choć praca w domowym zaciszu może być przyjemna, to jednak czasem utrudnia skupienie się na wykonywanych zadaniach. Z tego względu wiele osób decyduje się na wynajem przestrzeni coworkingowej czy biurowej. Pierwsze rozwiązanie pozwala przy tym na poszerzenie biznesowych kontaktów. Jak?

 

Coworking – jak to wygląda?

 

Przestrzenie coworkingowe są dziś dostępne we wszystkich większych miastach Polski. Zainteresowani mają zatem spore możliwości – mogą wybierać wśród biur zlokalizowanych zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Na czym polega coworking? To możliwość pracy w wynajętej przestrzeni. Skoro biura coworkingowe są tak zaprojektowane z myślą o pracy, zainteresowani mogą poczuć się jak w firmie. Pozwala to skoncentrować się na wykonywanych zajęciach.

Przestrzenie coworkingowe znajdują się w centrum zainteresowania wielu przedsiębiorców i freelancerów. Nie brakuje również firm wynajmujących wydzielone przestrzenie, dzięki czemu mogą one obniżyć koszty związane z wynajem biura. Skorzystanie z oferty firm zajmujących się właśnie takim biznesem jest również korzystne z uwagi na możliwość nawiązania współpracy z innymi podmiotami.

 

Przestrzeń coworkingowa

 

Kogo można spotkać w przestrzeniach coworkingowych? Poza przedstawicielami wolnych zawodów, biura coworkingowe docenili również drobni przedsiębiorcy, freelancerzy czy blogerzy. Nie brakuje zatem programistów, pisarzy, dziennikarzy czy grafików. Biurka są chętnie wynajmowane przez projektantów wnętrz czy osoby zajmujące się tworzeniem stron internetowych. W praktyce możliwość przebywania w przestrzeni coworkingowej to świetny sposób na znalezienie nowych klientów – wystarczy poznać osoby siedzące przy biurkach obok, aby nawiązać kontakty biznesowe.

Jako osoba prowadząca działalność, z pewnością wiesz, że ze zleceniami jest różnie. Są okresy, gdy nowe zamówienia pojawiają się codziennie, są i takie, w których trudno pozyskać nowego klienta. Coworking może pomóc ci w ustabilizowaniu ilości spływających na twoją skrzynkę elektroniczną zleceń.

 

Spotkanie z klientem w prestiżowej lokalizacji

 

Biura coworkingowe pozwalają również na organizowanie spotkań z klientami lub nawet konferencji. Jeżeli masz w planach takie, powinieneś sprawdzić, czy wybrane przez ciebie biuro coworkingowe posiada sale konferencyjne. Jeżeli tak, to pozostaje tylko ustalenie odpłatności za wynajem. W takim przypadku również możesz liczyć na niższe ceny. Dodatkowym plusem jest fakt, że część właściciele biur coworkingowych przygotowuje rabaty dla stałych klientów.

Decydując się na coworking, możesz być spokojny, jeżeli chodzi o parking dla potencjalnych klientów. Właściciele biur coworkingowych pamiętają o tej kwestii, tworząc najczęściej parking nie tylko dla osób wynajmujących przestrzeń coworkingową, lecz także ich gości.

Oceń ten wpis
Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty
Ocena: 5.0, liczba głosów: 13

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.