!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Wirtualne biuro. Pomysł na intratny biznes?

10 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 9 głosów

9 głosów

7 komentarzy

Wirtualne biuro. Pomysł na intratny biznes?
Skoro popularność wirtualnych biur rośnie, to osoby poszukujące intratnego pomysłu na biznes, mogą zastanawiać się, czy nie warto spróbować swoich sił właśnie w tym segmencie rynku. Rzeczywiście, prowadzenie takiej działalności może być sposobem na spełnienie zawodowych aspiracji i jednocześnie przynieść konkretny zarobek. Nie obejdzie się jednak bez inwestycji i sporej kwoty pieniędzy na start.

Wirtualne biuro -  co to?

Prowadzenie firmy jest wyzwaniem, bo jej właściciel musi zadbać o szereg szczegółów. Ponieważ większość przedsiębiorców szuka oszczędności na wszystkich płaszczyznach, część rozważa możliwość skorzystania z wirtualnych biur. Funkcjonują one w Polsce od niedawna, ale coraz głośniej o korzyściach, które mogą osiągnąć przedsiębiorcy, gdy zdecydują się na korzystanie z ich usług.

 

Wirtualne biuro. Ile to kosztuje?

Koszty otwarcia wirtualnego biura z pewnością nie należą do najmniejszych. Wszystko dlatego, że lokalizacja takiej działalności gospodarczej ma olbrzymie znaczenie dla potencjalnych klientów. Z tego też względu największym kosztem jest wynajem pomieszczeń w jednym z biurowców zlokalizowanych w centrum miasta. Lokal musi być przy tym odpowiednio duży, by można było z niego wydzielić np. strefę pracy. W tej umieścić można np. biurka, które będą mogli wynajmować zainteresowani przedsiębiorcy (więcej: „A może współdzielenie biura? Coworking coraz popularniejszy!”). Jeżeli wirtualne biuro ma spełniać oczekiwania również dużych firm, to powinno oferować również dobrze wyposażoną salę konferencyjną.

Ile kosztuje wynajem przestrzeni biurowej w centrum miasta? Ceny są zróżnicowane, bo od 24 do nawet 90 zł za metr kwadratowy. Wiele zależy od standardu wykończenia, część biur można wynająć już z niezbędnych wyposażeniem. Z tego też względu wynajem przestrzeni biurowej w centrum miasta stanowi najpoważniejszy wydatek.

 

Biuro wirtualne wymaga specjalistów

By wirtualne biuro działało sprawnie, niezbędne jest zatrudnienie pracowników. Nie mogą to jednak być przypadkowi pracownicy, tylko specjaliści. Zatrudnienie np. księgowej, nawiązanie współpracy z kancelarią radcowską czy agencją interaktywną, pozwala zaoferować szeroki wachlarz usług, co ma znaczenie – zdecydowana większość przedsiębiorców preferuje korzystanie z usług jednego podmiotu, czyli takiego, który oferuje kompleksowe usługi.

Zatrudnienie specjalistów wiąże się z konkretnymi kosztami. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne przemyślenie formy zatrudnienia – nie zawsze wybór umowy o pracę jest najlepszym rozwiązaniem, może się okazać, że zdecydowanie lepszym będzie podpisanie umów cywilnoprawnych. Umowa zlecenie czy umowa o dzieło to również niższe koszty dla przedsiębiorcy.

 

Jak rozpromować biuro wirtualne?

Nawet najlepiej wyposażone wirtualne biuro potrzebuje na starcie reklamy. Dzięki niej może zainteresować potencjalnych klientów swoją ofertą. Na jaką reklamę postawić, by była ona skuteczna? Przyda się zarówno tradycyjna, jak i internetowa. O tym, jak należy reklamować swoją firmę w internecie, zainteresowani mogą przeczytać w tym artykule.

Reklama przyda się zarówno w początkowej fazie prowadzenia firmy, jak i późniejszej. Dobrze, by właściciel biura pomyślał o reklamie również na zewnątrz budynku. Sprawdzą się flagi, banery czy potykacze zewnętrzne i wewnętrzne – każde rozwiązanie jest dobre, by zainteresować potencjalnych klientów i zachęcić ich do skorzystania z oferowanych usług.

 

Dla kogo wirtualne biuro?

Jakie firmy wynajmują biura wirtualne? Wbrew pozorom nie tylko średnie i większe przedsiębiorstwa. Wiele klientów biur wirtualnych to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, którym zależy na tym, aby mieć oddzielny adres korespondencyjny do załatwiania spraw biznesowych. Oddzielny adres to nie tylko korzyść z punktu widzenia typowo praktycznego, ale również niezbędny element wizerunku biznesowego w dzisiejszych czasach.

 

Dlaczego warto zdecydować się na usługi biur wirtualnych?

Biuro wirtualne to nie tylko miejsce, w którym odbierzemy korespondencję firmową. W większości przypadków to także przestrzeń do pracy w ramach coworkingu. Coraz więcej biur wirtualnych ma w swych zasobach także sale szkoleniowe, które można wynająć na konkretne godziny, np. w celu spotkania się z klientem i omówienia nowego zlecenia.

Biuro wirtualne dla przedsiębiorstw to doskonałe rozwiązanie, jeśli firma nie chce ponosić stale kosztów rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie związanych z wynajęciem tradycyjnego biura. W końcu wiele zawodów nie wymaga od nas tego, abyśmy każdego dnia siedzieli w nim po 8 godzin dziennie.

Wiele firm decyduje się na wirtualne biuro w centrum miasta, pod prestiżowym adresem. To również element budowania odpowiedniego wizerunku biznesowego.

Cena za wynajem biura wirtualnego zależy od tego, na jakie dodatkowe opcje się zdecydujemy. Czy skorzystamy tylko z adresu korespondencyjnego i do rejestracji działalności czy może również będziemy chcieli korzystać z przestrzeni coworkingowej, sal szkoleniowych, wsparcia informatycznego, pakietu usług biurowych itp.

Wirtualne biuro to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorcy, któremu zależy na posiadaniu oddzielnego adresu do spraw firmowych, który nie chce by urzędnicy odwiedzali go w domu, który woli zarejestrować działalność w innej miejscowości niż ta, w której na stałe mieszka lub który w ten sposób chce wykreować odpowiedni wizerunek swojej firmy.

 

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Podziel się

7 komentarzy

Olena

Olena

Do prowadzenia wirtualnego biura jakie PKD, oraz czy powinna firma być VATowcem? Z góry dziękuje za odpowiedz
Grzegorz Rzycki

Grzegorz Rzycki

W każdym miejscu gdzie danej opcji nie ma może to być dobre rozwiązanie. Trzeba tylko sprawdzić jaki byłby ew. popyt.
norbert

norbert

Prawda jest taka, że można z tego korzystać oraz tworzyć taką przestrzeń.
Filozof

Filozof

Wirtualne biura to obecnie bardzo przydatne usługi dla małych i nie tylko biznes-graczy. Kiedyś trzeba było przepłacać lub samemu tracić czas a tutaj za niewygórowane koszty można mieć full usługę.
Mucha Sebastian

Mucha Sebastian

Fajny artykuł. Wirtualne biuro. Pomysł na intratny biznes? Wirtualne biuro. Ile to kosztuje? Biuro wirtualne wymaga specjalistów. Dla kogo wirtualne biuro? Dlaczego warto zdecydować się na usługi biur wirtualnych? Wszystkie informacje mi potrzebne, zdobyłem z tego artykułu.
Alicja

Alicja

Niezależnie od wybranej usługi możesz mieć pewność, że doświadczony księgowy będzie miał kontrolę nad twoją sytuacją finansową. Taki interes też dobry jak się ma wiedzę.
Olga

Olga

Zapewniają naszym klientom szeroki zakres usług w zakresie rachunkowości i rachunkowości podatkowej, rejestracji przedsiębiorstw o ​​różnych formach własności, prowadzimy konsultacyjną recepcję w kwestiach prawnych i finansowych.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.