5 powodów, dla których warto skorzystać z usług wirtualnego biura

5 powodów, dla których warto skorzystać z usług wirtualnego biura
Pierwsze wirtualne biura pojawiły się na rynku jako odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców. Zapotrzebowanie na tego typu usługi zaobserwował Ralph Gregory, który jako pierwszy otworzył pierwsze wirtualne biuro, działające zresztą do dziś. Jeżeli zastanawiasz się, czy skorzystać z usług takiego podmiotu, to poniżej prezentujemy 5 powodów, dla których warto powiedzieć „tak” i na dłużej związać się z wybranym podmiotem.

1) Nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności rocznie

Wyobraź sobie, że na rachunku bankowym twojej firmy co miesiąc zostaje spora suma pieniędzy. Składają się na nią kwoty, które musiałbyś przeznaczyć na opłacenie wynajmowanego lokalu, szkolenia personelu czy wynajem sal konferencyjnych na spotkania z klientami. Korzystając z usług wirtualnego biura możesz oszczędzać. Wysokość oszczędności będzie zależeć wyłącznie od tego, jaki wariant usług wybierzesz, czyli od twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli zamierzasz wynająć w wirtualnym biurze biurko, to przeczytaj artykuł: „A może współdzielenie biura? Coworking coraz popularniejszy!”.


2) Profesjonalna obsługa

Jako przedsiębiorca możesz wiele czasu tracić na sprawdzanie poczty, odbieranie telefonów czy ustalanie szczegółów. Tym z powodzeniem może zająć się pracownik wirtualnego biura. W ten sposób zaoszczędzisz czas, który możesz wykorzystać np. na wykonanie zleceń lub odpoczynek. Ważne jednak, by wybrać wirtualne biuro cieszące się uznaniem wśród klientów – w ten sposób zyskasz pewność, że formalną obsługą klientów zajmą się profesjonaliści. Skorzystanie z usług biura nastawionego wyłącznie na zysk i zatrudniającego przypadkowych pracowników, może spowodować problemy z komunikacją i tym samym odbić się na jakości świadczonych usług.


3) Pomoc w opracowaniu identyfikacji wizualnej

By znaleźć dobrze zlokalizowane wirtualne biuro, korzystasz m.in. z wyszukiwarki Google. Do skorzystania z oferty konkretnego biura powinny przekonać cię również dodatkowe usługi przez nie oferowane. Przykładem jest możliwość zamówienia profesjonalnej identyfikacji wizualnej. O tym, dlaczego powinieneś zadbać o ten aspekt, możesz przeczytać w artykule: „Dlaczego wizerunek firmy jest ważny?”.

To Cię powinno też zainteresować: Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty


4) Wsparcie księgowe i informatyczne

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez komputera czy specjalnego oprogramowania. Wsparcie informatyczne jest nieocenioną pomocą na każdym etapie prowadzenia działalności. Podobnie jest ze wsparciem księgowym – jako przedsiębiorca możesz skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego, możesz również zdecydować się na pomoc specjalistów zatrudnionych właśnie w wirtualnym biurze. Drugie rozwiązanie eliminuje konieczność kontaktu z kolejnym podmiotem i jednocześnie pozwala na poczynienie oszczędności. Decydując się na konkretny pakiet oferowany przez biuro, rachunek za usługi może być niższy niż ten, który zostałby wystawiony przez biuro rachunkowe.


5) Podwyższenie prestiżu firmy

Również o tym punkcie nie powinieneś zapomnieć. Rozpoznawalny adres pomaga w prowadzeniu biznesu, bo buduje zaufanie i prestiż. Jeżeli chcesz posługiwać się właśnie takim, to wcale nie musisz opłacać wysokich rachunków za wynajem pomieszczeń w centrum miasta. Skorzystanie z usług wirtualnego biura pozwala ci na korzystanie z jego adresu. Warto przy tym pamiętać, że zdecydowana większość biur jest zlokalizowana w atrakcyjnych dzielnicach miast.

Oceń ten wpis
5 powodów, dla których warto skorzystać z usług wirtualnego biura
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Korniszon
2019-12-11, 10:57
Ja sobie chwalę korzystanie z takich usług. Wszystko mam na czas oraz nie mam błędów w kwartalnych papierach pitach i całej reszcie. Tak więc jestem tego wielkim zwolennikiem.
Kmieć
2019-05-25, 13:26
5 powodów, dla których warto skorzystać z usług wirtualnego biura. Szczerze- nie znałem ich. 1) Nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności rocznie 2) Profesjonalna obsługa 3) Pomoc w opracowaniu identyfikacji wizualnej 4) Wsparcie księgowe i informatyczne 5) Podwyższenie prestiżu firmy
Etna
2019-05-03, 13:37
Pamiętaj, aby wykorzystać wirtualne biuro, musisz zacząć od celu. Twoja wizja jest podstawą transformacji Twojej firmy w wirtualną. To usługi warte by z nich skorzystać.
Maria Wolak
2019-04-18, 19:48
Przygotowanie podstawowych dokumentów księgowych (zlecenia płatnicze, dokumenty gotówkowe, raporty z wyprzedzeniem, inne dokumenty),prowadzenie bieżącej ewidencji (w tym: listy płac i kalkulacja składek, księga zakupów i księga sprzedaży, akty uzgadniania z kontrahentami, zamówienia dla personelu). Dużo tego.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.