POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

Czy to Twoja firma?

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE praca

Pruszków

W sercu naszej działalności leży przekonanie, że każdy człowiek zasługuje na wsparcie, szacunek i możliwość godnego życia. Jako POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE, z dumą służymy społeczności, oferując pomoc i wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Nasze działania koncentrują się na pomocy społecznej, wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Zaangażowanie w naszą pracę wyraża się poprzez specjalistyczne poradnictwo, które dostarczamy z głębokim zrozumieniem i empatią. Rozumiemy, jak ważne jest usamodzielnienie, dlatego oferujemy pomoc pieniężną nie tylko na ten cel, ale również na kontynuowanie nauki. Wierzymy, że edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości.

Jesteśmy także pośrednikiem w organizowaniu opieki w rodzinach zastępczych, dbając o to, aby każde dziecko miało szansę na wzrost i rozwój w bezpiecznym środowisku. Nasze programy korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie mają na celu nie tylko interwencję, ale i zapobieganie, edukując i zmieniając zachowania.

Nasze centrum nie ogranicza się do bezpośredniej pomocy. Zajmujemy się również doradztwem metodycznym dla pracowników pomocy społecznej, inwestując w ich rozwój poprzez szkolenia i doskonalenie zawodowe. Wspieramy również naszych podopiecznych w dostępie do turnusów rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego, co jest nieocenione w ich codziennym życiu.

Każdego dnia staramy się być blisko ludzi, słuchamy ich potrzeb i dostosowujemy nasze usługi, aby były jak najbardziej efektywne i skuteczne. Nasze centra, zlokalizowane w Rzeszowie, Tarnowie i Poznaniu, są otwarte dla każdego, kto potrzebuje naszej pomocy. Jesteśmy tutaj, aby wspierać, edukować i pomagać w budowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE najczęściej poszukuje kandydatów
- na stanowiskach:
Ekonomista Pruszków
- w kategoriach zawodowych:
księgowość / ekonomia

Oferty pracy POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

Oferty pracy, które mogą cię zainteresować

Mapa POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

Siedziba główna

Statystyki odwiedzin opublikowanych ogłoszeń i profilu pracodawcy

Odwiedziny w ostatnich 12 miesiącach

Profil firmy:
najczęściej odwiedzają kandydaci z miast:

  1. Pruszków
  2. Warszawa
  3. Bielsko-Biała

Data aktualizacji: 01.04.2024

Praca POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE - oferty archiwalne

  • Główny księgowy

    • Pruszków
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • praca od zaraz
    • Zakres obowiązków

      • sporządzanie planów budżetowych Centrum,
      • analiza wykonania planu finansowego Centrum,
      • zapewnienie środków finansowych w stopniu gwarantującym terminowe regulowanie zobowiązań Centrum oraz analiza wydatków budżetowych Centrum,
      • sporządzanie sprawozdań finansowych i budżetowych Centrum,
      • nadzór pod względem finansowym nad prawidłowością zawierających przez Centrum umów oraz przygotowywanych porozumień, decyzji administracyjnych,
      • zapewnianie prawidłowego i terminowego obiegu dokumentów księgowych, kierowanie pracą zespołu ds. finansowo-księgowego, w tym dokonywanie podziału obowiązków pomiędzy pracowników i nadzorowanie ich wykonywania,
      • nadzorowanie i weryfikacja całokształtu prac z zakresu rachunkowości, wykonywanych przez poszczególne zespoły centrum.

      Wymagania

      niezbędne:

      - obywatelstwo polskie;

      - zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;

      - kandydat nie może być prawomocnie skazany, za przestępstwo przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu, działalności instytucji państwowej oraz samorządu terytorialnego, wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa skarbowe;

      - kandydat spełnia jeden z poniższych warunków:

      • ukończył ekonomiczne studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
      • ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości
      • jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów
      • posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, lub świadectwo kwalifikacyjne wydawane na podstawie odrębnych przepisów;

      dodatkowe:

      - znajomość zagadnień rachunkowości budżetowej jednostek samorządowych;

      - znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i ustawy o finansach publicznych;

      - znajomość rozliczeń projektów unijnych;

      - znajomość zagadnień z zakresu kadrowo-płacowego oraz ubezpieczeń społecznych;

      - biegła obsługa komputera, w tym znajomość programów księgowych INFO-SYSTEM

      - umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, samodzielność, odpowiedzialność;

      - dodatkowym atutem będzie udokumentowany staż pracy w jednostkach budżetowych.

      Informacja dodatkowa:

      Informujemy, że w miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych, wynosi poniżej 6%.

      Wymagane dokumenty i oświadczenia:

      - CV oraz list motywacyjny;

      - kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje wymagane do zajmowanego stanowiska objętego konkursem (dyplomu, świadectwa pracy) oraz dokumentów o ukończonych kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje.

      - podpisane oświadczenia kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystania z pełni praw publicznych oraz o braku prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

      Kandydaci na ww. stanowisko powinni złożyć CV i list motywacyjny opatrzone klauzulą:

      „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Główny księgowy przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, zgodnie z art. 6 ust 1 lit b ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. RODO (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119.)”

      Wszystkie CV bez powyższych klauzuli informacyjnych nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji prowadzonej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie i będą usuwane z bazy administratora tj. Dyrektora PCPR w Pruszkowie.

      KLAUZULA INFORMACYJNA dotyczącą ochrony danych osobowych znajduje się na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie w zakładce RODO.

      Wymagane dokumenty winny być własnoręcznie podpisane i złożone osobiście lub doręczone listownie w terminie do dnia 7 lutego 2024 r. pod adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, ul. Prusa 88, 05-800 Pruszków, z dopiskiem na kopercie: Oferta pracy na stanowisko Główny księgowy w sekretariacie pok. nr 12, I piętro. Podstawą rekrutacji są rozmowy kwalifikacyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 720 63 00.

      Po upływie terminu na złożenie dokumentów, lista kandydatów którzy spełnili określone powyżej wymagania formalne podana będzie do publicznej wiadomości na:

      - stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie,

      - na tablicy ogłoszeń PCPR w Pruszkowie.

      O terminie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego kandydaci będą informowani telefonicznie.

      Oferujemy

      Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

Pracodawcy w Pruszkowie