Jestem właścicielem tej firmy, chcę zarządzać swoimi danymi
Edycja danych i prowadzenie profilu jest darmowe.
Podaj swoje dane, opiekun skontaktuje się z Tobą.
Czy to Twoja firma?
Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk praca
Czy to Twoja firma?
W Krakowie, gdzie nauka i historia współistnieją, znajduje się Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk – ośrodek badawczy, który od 1974 roku prowadzi działalność w zakresie neuropsychofarmakologii, dziedziny istotnej dla zdrowia społeczeństwa. Jego korzenie sięgają 1954 roku, kiedy to podjęto badania nad mechanizmami działania leków oraz funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.
Instytut uznawany jest za jeden z wiodących ośrodków naukowych w Polsce, specjalizujący się w badaniach dotyczących wpływu substancji chemicznych na układ nerwowy. Nowoczesna infrastruktura badawcza umożliwia badaczom eksplorację szerokiego spektrum technik in vitro oraz ex vivo, a także projektowanie i syntezę innowacyjnych leków, które mają potencjał zrewolucjonizować współczesną farmakoterapię.
W Instytucie Farmakologii PAN kształcone są przyszłe pokolenia naukowców na poziomie doktoranckim, a przekazywana im wiedza opiera się na latach doświadczeń. Działalność edukacyjna ma dla niego znaczenie porównywalne z badawczą, gdyż wspólne dzielenie się wiedzą sprzyja postępowi i innowacjom.
Instytut współpracuje z wieloma wiodącymi ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą, a także z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi. Dzięki wsparciu krajowych i międzynarodowych agencji badawczych, podejmuje nowe wyzwania i angażuje się w różnorodne projekty. W szczególności, centrum rozwoju farmakoterapii zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego (CEPHARES), finansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, staje się miejscem innowacyjnych rozwiązań.
W instytucie znajduje się także Środowiskowe Laboratorium Proteomiki i Spektrometrii Mas, które odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu badań. Dodatkowo, jako wydawcy dwumiesięcznika naukowego "Pharmacological Reports", instytut aktywnie uczestniczy w popularyzacji wiedzy naukowej, dzieląc się swoimi odkryciami z szerokim gronem odbiorców.
Instytut działa z przekonaniem, że jego praca wpływa na poprawę jakości życia ludzi na całym świecie. Choć nie posiada jednoznacznie sformułowanej misji, podejmowane działania każdego dnia potwierdzają zaangażowanie w poszukiwanie nowych rozwiązań oraz lepszych przyszłości dla wszystkich. Zachęca się do śledzenia osiągnięć instytutu i do dołączenia do rozmów na temat przyszłości farmakologii. Współpraca i wymiana informacji mogą przynieść wymierne korzyści.
Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk najczęściej poszukuje kandydatów
Oferty pracy Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk
Praca alert - powiadomienia
Obecnie ten pracodawca nie posiada żadnych aktywnych ofert pracy.
Włącz powiadomienia, aby otrzymywać informacje o nowych ofertach jako pierwszy!
Firma najczęściej oferuje
-
Dofinansowanie wypoczynku
Podane powyżej benefity nie są oficjalnym elementem oferty pracy. Zostały wyselekcjonowane na podstawie historycznych ogłoszeń za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.
Data aktualizacji: 26.09.2024
Mapa Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk
Siedziba główna
Dane firmy z social mediów (LinkedIn)
Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk (IF PAN) w Krakowie, założony w 1974 roku (od 1954 roku Zakład Farmakologii PAN), jest obecnie wiodącym ośrodkiem naukowym w Polsce, specjalizującym się w dziedzinie neuropsychofarmakologii. Badania naukowe, prowadzone w 14 zakładach, pracowniach oraz na terenie nowoczesnej zwierzętarni, koncentrują się wokół zaburzeń funkcji układu nerwowego oraz poszukiwania nowych substancji biologicznie czynnych, które działają na ośrodkowy układ nerwowy i mogą znaleźć zastosowanie jako leki w terapii chorób psychicznych i neurologicznych. Do priorytetowych obszarów badań, realizowanych w Instytucie Farmakologii, należą depresja, schizofrenia, uzależnienia od narkotyków i naturalnych nagród oraz chroniczny ból. Prowadzone są tu również badania nad lękiem, stresem pourazowym, procesami neurodegeneracyjnymi i immunoendokrynnymi oraz w zakresie fitochemii. Realizowane kierunki badawcze wiążą się z poszukiwaniem nowatorskich strategii terapeutycznych oraz biomarkerów niektórych procesów patologicznych w ośrodkowym układzie nerwowym z wykorzystaniem genomiki, proteomiki i transkryptomiki.
- Miasto
- Kraków
- Siedziba główna
- Kraków, małopolskie
- Branża
- Usługi badawcze
Rok założenia
b.d.
Liczba pracowników
201-500
Liczba obserwujących
604