Praca Sportowiec

Znaleźliśmy 6 ofert pracy

Praca alert - powiadomienia

Sportowiec

Zapisz wyszukiwanie, a my powiadomimy Cię mailowo o nowych ofertach gdy się pojawią

Praca zawód sportowiec

Zawód sportowca

Sportowiec to osoba, która regularnie uprawia sport i występuje na zawodach sportowych. Sport jest zorganizowany według określonych reguł, to aktywność ludzi, polegająca na porównaniu ich fizycznych i intelektualnych zdolności, a także przygotowanie do tego działania i relacji międzyludzkich, które występują w jego procesie. Sport jest specyficznym rodzajem aktywności fizycznej i intelektualnej, wykonywanym w celu współzawodnictwa, a także celowym przygotowaniem się do nich poprzez rozgrzewkę, trening, w połączeniu z odpoczynkiem, pragnienie stopniowego poprawiania zdrowia fizycznego, zwiększania formy, zdobywania satysfakcji moralnej, dążenia do perfekcji, doskonalenia rekordów osobistych, grupowych, sława, poprawa swoich fizycznych zdolności i umiejętności. Sport jest integralną częścią kultury fizycznej. Jest to rzeczywiście działalność konkurencyjna i przygotowanie do niej. Wyraźnie pokazuje chęć wygrywania, osiągania wysokich wyników, mobilizacji fizycznych, mentalnych i moralnych cech danej osoby. Masowy sport daje milionom ludzi szansę na poprawę ich cech fizycznych i motorycznych, wzmocnienie ich zdrowia.

Jak zostać sportowcem?

Sport o najwyższych osiągnięciach jest jedynym modelem aktywności, w którym dla wybitnych rekordzistów funkcjonowanie niemal wszystkich układów ciała może objawiać się w strefie absolutnych fizycznych i praktycznych granic zdrowego człowieka. Celem sportów najwyższej klasy jest osiągnięcie jak najwyższych wyników sportowych lub zwycięstw na najważniejszych zawodach sportowych. Dla każdego sportowca ważna jest wytrzymałość fizyczna i chęć pokonania siebie i swoich możliwości. Ambicja jest ich nieodłączną cechą. Chęć ustanowienia rekordu lub wygranej prowadzi każdego sportowca. Jest kilka sportów, w których nie tylko obecność rywala jest konieczna, ale także chęć nawiązania bezpośredniego kontaktu z nim, aby walczyć o zwycięstwo.

Oczywiście jest to boks, zapasy i inne rodzaje sztuk walki. Istnieją sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, hokej, piłka wodna. Ważne jest, aby pracować w zespole. W niektórych dyscyplinach sportowych ważne są odpowiednie ruchy, rozciąganie, koordynacja, a nawet słuchanie muzyki (na przykład gimnastyka w stylu rytmicznym lub pływanie synchroniczne, taniec sportowy, łyżwiarstwo figurowe). Konieczne jest zrozumienie, że każdy profesjonalny sport wiąże się z urazami i wcześniejszym przejściem na emeryturę. Kariera sportowca trwa średnio około 10 lat. Szczyt osiąga 18-30 lat w zależności od sportu.

Sportowiec - wymagania

Zawodnicy muszą:

  • być zgodni z wymogami bezpieczeństwa podczas uczestnictwa w zajęciach fizycznych i imprezach sportowych, działaniach edukacyjnych i szkoleniowych oraz podczas pobytu w obiektach sportowych;
  • nie stosować środków dopingujących;
  • przestrzegać norm etycznych w dziedzinie sportu;
  • przestrzegać przepisów dotyczących aktywności fizycznej i zawodów sportowych, w których biorą udział, oraz wymagań organizatorów takich zawodów;
  • spełniać wymagania sanitarne i higieniczne, wymagania medyczne, regularnie poddawać się badaniom medycznym w celu zapewnienia bezpieczeństwa sportu dla zdrowia;
  • wykonywać inne obowiązki zgodnie z ustawodawstwem państwa.

W rzeczywistości sportowiec ma znaczący segment praw i obowiązków ustanowiony nie tylko przez prawo pracy, ale także przez przepisy dotyczące kultury fizycznej i sportu. Tryb sportowy dotyczy nie tylko czasu pracy sportowca, taki system może być określony w umowie o pracę, lokalnych działaniach pracodawcy i zawiera konkretne ograniczenia dla sportowca, takie jak: dieta, utrzymanie masy ciała, ćwiczenia w domu, zakaz palenia, zakaz picia alkoholu, nawet zakaz związków intymnych, na przykład podczas obozu treningowego lub w dniu zawodów. Obowiązek zawodnika, aby nie stosować środków zabronionych w sporcie (doping), poddanie się kontroli antydopingowej, a także obowiązek trenerski do podjęcia środków, aby uniemożliwić sportowcowi (sportowcom) korzystania z narzędzi dopingowych jest zapisany w dokumentach międzynarodowych. Wyraźnie określono, że pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia sportowcom i trenerom sprzętu na własny koszt. Pracodawca zapewnić musi dodatkowy urlop dla sportowców, a także gwarancję, że w razie urazu sportowego będzie on nadal otrzymywać pełne wynagrodzenie w okresie leczenia i nie będzie płacił za leczenie.

Ile zarabia sportowiec?

Zarobki sportowców są bardzo zróżnicowane ze względu na różnice płac między dyscyplinami, a także poziomem sportowym zawodników. Piłkarze w niemieckiej lidze zarabiają więcej niż w polskiej. Zawodnicy trzecioligowi zarabiają więcej niż A-klasowi. Inne zarobki będzie miała gwiazda światowa w danej dyscyplinie, a inne regionalny sportowiec. Ciężko jest więc sprecyzować zarobki. Przede wszystkim na ich wysokość mają wpływ umiejętności sportowca. Im lepszy sportowiec w danej dziedzinie tym większe możliwości się przed nim otwierają. W niektórych dyscyplinach nie bywa tak, że poza Polską zarabia się więcej (np. skoki narciarskie, tenis, sporty walki). Tutaj zarabia się głównie na zawodach międzynarodowych oraz pobiera się wynagrodzenie za uczestnictwo w reklamach i reklamując konkretne marki sponsorskie.

Dbamy o Twoją prywatność

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka