Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Wipasz - polski lider produkcji pasz i świeżego mięsa z kurczaka

30 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 17 głosów

17 głosów

1 komentarz

Praca Wipasz - polski lider produkcji pasz i świeżego mięsa z kurczaka
Wipasz S.A. stał się bardzo solidną i cenioną marką w branży spożywczej. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją pasz oraz świeżego mięsa z kurczaka urosło do pozycji lidera rynku dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój swoich struktur.

Przedsiębiorstwo produkuje rocznie ponad milion ton paszy, co stawia je w roli lidera rynku. Dotychczas pasze wytwarzano w pięciu zakładach, ale właśnie trwa budowa szóstej wytwórni. Wipasz chwali się nowoczesnymi technologiami produkcji oraz wysoką jakością produktów. Najważniejsze, że zakłady firmy są miejscem pracy dla wielu osób. Warto się przyjrzeć nieco bliżej firmie o tak wysokiej pozycji na rynku.

Historia firmy Wipasz

Wipasz S.A. jest dziś wiodącym producentem pasz zarządzającym kilkoma dużymi wytwórniami. Historia firmy rozpoczęła się od jednej wytwórni pasz w Wadągu otwartej przez Józefa Wiśniewskiego w 1994 roku. Tym samym na rynku zadebiutowała firma Wipasz S.A. i zaczęła swój marsz w stronę sukcesu.

Zakłady w Wadągu produkują paszę dla bydła, zaś w 2000 roku otwarto wytwórnię w Morągu, która zajęła się produkcją pasz dedykowanych dla kurczaków, indyków oraz trzody chlewnej. Podobną specjalizację otrzymała wytwórnia w Krośnie otwarta w 2004 roku. Dwa lata później przedsiębiorstwo wzbogaciło się o wytwórnię paszy dla kurczaków i trzody chlewnej w Międzyrzeczu Podlaskim.

Rok 2007 przyniósł otwarcie własnego punktu skupu zbóż w Gałwunach, zaś rok później spółka wzbogaciła się o wytwórnię w Kole, która oprócz pasz dla drobiu i trzody chlewnej wzbogaciła ofertę firmy o pasze dla królików i ślimaków.

W roku 2009 w Wadągu firma Wipasz otworzyła nowoczesny biurowiec, w którym swoją siedzibę ma do dziś zarząd przedsiębiorstwa. W centrali firmy zatrudnienie znajduje niespełna 180 pracowników biurowych. Kolejne przełomowe inwestycje dla Wipasz S.A. przyniósł 2015 rok. W Małachowie Kępym otwarto punkt skupu zboża, a w Międzyrzeczu Podlaskim otwarto bocznicę kolejową usprawniającą logistykę przedsiębiorstwa. Okazało się, że inwestycje w Międzyrzeczu Podlaskim były znacznie większe. Niedługo po otwarciu bocznicy rozpoczęto budowę zakładów drobiarskich, które oddano do użytku w 2019 roku. W tym samym roku Wipasz S.A. otwarło Biuro Sprzedaży w Warszawie.

Video

Szukasz pracy?

Projektant - LEROY MERLIN - Olsztyn

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Olsztyn
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Handlowiec IT

Incom Group S.A.

 • Bielsko-Biała
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji

CD S.A.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Działalność firmy Wipasz

Wipasz S.A. słynie z produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych. Jednak działalność przedsiębiorstwa jest nieco szersza. Firma nie tylko produkuje pasze, ale także zajmuje się pozyskiwaniem surowców na nie oraz logistyką. Nowe zakłady drobiarskie produkują również świeże mięso z kurczaków, co znacząco rozszerzyło ofertę firmy.

Pasze marki Wipasz są produkowane w pięciu wytwórniach zlokalizowanych w Kole, Morągu, Krośnie, Wadągu oraz Międzyrzeczu Podlaskim. W ostatniej miejscowości trwa budowa drugiej wytwórni pasz i od 2021 roku Wipasz będzie posiadać sześć takich zakładów.

Skup zbóż na potrzeby produkcji pasz jest prowadzony przez siedem placówek należących do spółki. Przedsiębiorstwo stara się opierać większość swojej produkcji o zboża dostarczane przez polskich rolników. Ważną częścią działalności Wipasz S.A. jest kontraktacja drobiu i trzody chlewnej. Przedsiębiorstwo zawiera umowy z hodowcami na współpracę w zakresie dostarczania i odbierania zwierząt. Za kontraktację drobiu odpowiada zakład drobiarski firmy w Mławie oraz w Międzyrzeczu Podlaskim. Kontraktacja trzody hodowlanej i bydła jest prowadzona z pomocą zewnętrznych ubojni.

Wipasz S.A. ma w swojej ofercie świeże mięso z kurcząt, które jest produkowane przez wspomniane wyżej zakłady drobiarskie. Przedsiębiorstwo dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym osiągnęło wydajność ubojową na poziomie ok. 3 mln kurcząt tygodniowo. Zakłady Wipasz produkują zarówno mięso świeże, jak i mrożone oraz mięsne dania gotowe.

Wipasz S.A. w liczbach:

 • 1 mln ton - ilość paszy produkowanej rocznie
 • 1000 ton - ilość mięsa kurczaka produkowanego dziennie
 • 3 mln - zdolność uboju ptaków tygodniowo
 • 600 tys. ton - ilość zboża w magazynach firmy
 • 3 000 - liczba zatrudnionych osób
 • 6 -ilość wytwórni pasz
 • 1,3 mln ton - ilość surowców skupowanych rocznie
 • 7 - własne punkty skupu

Firma prowadzi również Akademię Wipasz, czyli cykl spotkań z hodowcami, rolnikami i ekspertami mające na celu wymianę doświadczeń i naukę najnowszych branżowych rozwiązań. Oprócz tego przedsiębiorstwo wydaje również Magazyn Hodowcy zawierający aktualne informacje branżowe.

W 2010 roku założyciel firmy zdecydował się na utworzenie Fundacji "Wipasz Pomocna Dłoń". Impulsem do założenia organizacji była fala klęsk powodziowych w Polsce. Firma starała się pomóc środowiskom rolniczym. Ostatecznie powstała fundacja niosąca pomoc najmłodszym. Instytucja wspiera między innymi placówki edukacyjne, starając się wyrównać szanse edukacyjne i rozwojowe dzieci ze środowisk wiejskich.

Wipasz jest rozwiniętym przedsiębiorstwem zajmującym pozycję lidera w swojej branży. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób interesuje się pracą w tej firmie.

Praca w firmie Wipasz

Wipasz S.A. zatrudnia około 3 000 osób, z których większość pracuje w zakładach produkcyjnych. Przedsiębiorstwo najczęściej poszukuje osób do pracy na liniach produkcyjnych, ale również często potrzebuje osób do swoich magazynów. Znacznie rzadziej zdarzają się oferty pracy w centrali, gdzie skupiają się handlowcy oraz pracownicy administracji.

Video

Osoby zainteresowane pracą w spółce Wipasz mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronie internetowej: https://wipasz.pl/kariera. Przedsiębiorstwo nie tylko publikuje oferty, ale również zachęca do spontanicznej aplikacji pod adres mailowy: kadry@wipasz.pl. W ten sposób kandydaci zostaną wzięci pod uwagę, gdy tylko zwolni się miejsce pracy odpowiadające ich kompetencjom.

Wipasz obiecuje stabilną pracę, możliwości awansu oraz wsparcie w szkoleniach. Na pracowników mają czekać profity socjalne oraz benefity pozapłacowe.

Rekrutacja do firmy Wipasz odbywa się w pięciu etapach:

 1. Weryfikacja - rekruterzy zapoznają się z nadesłanymi aplikacjami.
 2. Rozmowa kwalifikacyjna - spotkanie z komisją rekrutacyjną z działu HR.
 3. Testy kompetencyjne - sprawdzian kwalifikacji pod kątem konkretnego stanowiska.
 4. Rozmowa z przełożonym - spotkanie z bezpośrednim przełożonym
 5. Powitanie - w razie pomyślnego przejścia przez proces rekrutacji następuje przyjęcie i powitanie w zespole.

Opinie o firmie Wipasz

Podczas poszukiwania pracy warto się dobrze rozeznać w sytuacji panującej w danym zakładzie. Kandydaci do pracy najczęściej sprawdzają wypowiedzi pracowników publikowane na portalach zbierających opinie o pracodawcach. Takie miejsca w sieci często stają się platformą do wylewania żalów, więc do wypowiedzi należy podchodzić z pewnym dystansem. Mimo to da się wyciągnąć pewne wnioski.

W przypadku firmy Wipasz w sieci można znaleźć przede wszystkim nieco wypowiedzi na temat zakładów drobiarskich. Większość komentarzy to przepychanki między pracownikami, ale da się z nich wyczytać, że osoby sumiennie pracujące mogą liczyć na nie najgorsze zarobki, choć ogólnie nie należą one do zbyt wysokich. Sama praca jest ciężka, co wynika ze specyfiki pracy ze świeżym mięsem.

Ogólnie opinie są zróżnicowane i w zależności od prywatnego podejścia do pracy każdego pracownika zatrudnienie w Wipasz jest chwalone lub nie. Najlepiej przekonać się samemu na rozmowie kwalifikacyjnej co ma do zaoferowania pracodawca.

Źródło: www.gowork.pl

Kontakt z firmą Wipasz

Kandydaci do pracy w firmie Wipasz mogą korzystać z podanego wyżej adresu mailowego oraz z danych kontaktowych w ofertach pracy. Pozostałe osoby w sprawach biznesowych i nie tylko mogą skorzystać z poniższych dróg komunikacji.

Wipasz S.A.

Wadąg 9, 10-373 Olsztyn

tel.: +48 89 543 56 50

fax: +48 89 543 56 52

e-mail: info@wipasz.pl

Biuro Obsługi Klienta (pasze):

tel.: +48 89 543 56 56

kom.: +48 669 56 56 56

fax: +48 89 543 56 53

e-mail: zamowienia@wipasz.pl

Biuro Obsługi Klienta (mięso):

tel.: +48 23 654 06 50

fax: +48 23 654 06 52

e-mail: sekretariat.mlawa@wipasz.pl

Na stronie internetowej firmy pod adresem: www.wipasz.pl można znaleźć szczegółowe dane kontaktowe wszystkich punktów i zakładów firmy Wipasz. Warto również odwiedzić oficjalne profile przedsiębiorstwa w social mediach, skąd można się dowiedzieć więcej na temat działalności Wipasz S.A.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/Wipasz/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCEFcuKVDLo6mK3HWX2yRG6w

 

 

https://www.linkedin.com/company/wipasz-s.a./

 

 

Wipasz S.A. w swojej przeszło 25-letniej historii stał się liderem polskiego rynku pasz. Przedsiębiorstwo jest dziś dużym pracodawcą, któremu warto dać szansę szczególnie na początku kariery. Doświadczenie zdobyte w takiej firmie może się okazać bezcenne, zaś wpis w CV będzie atrakcyjny dla kolejnych pracodawców.

Podziel się

1 komentarz

Damian

Damian

Praca w firmie, jaka jest pewna na rynku daje każdemu bardzo wiele luksusu psychicznego. To jest prawda na maksa.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka