Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Wipasz - polski lider produkcji pasz i świeżego mięsa z kurczaka

30 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 17 głosów

17 głosów

5 komentarzy
Praca Wipasz - polski lider produkcji pasz i świeżego mięsa z kurczaka
Wipasz S.A. stał się bardzo solidną i cenioną marką w branży spożywczej. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją pasz oraz świeżego mięsa z kurczaka urosło do pozycji lidera rynku dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój swoich struktur.

Przedsiębiorstwo produkuje rocznie ponad milion ton paszy, co stawia je w roli lidera rynku. Dotychczas pasze wytwarzano w pięciu zakładach, ale właśnie trwa budowa szóstej wytwórni. Wipasz chwali się nowoczesnymi technologiami produkcji oraz wysoką jakością produktów. Najważniejsze, że zakłady firmy są miejscem pracy dla wielu osób. Warto się przyjrzeć nieco bliżej firmie o tak wysokiej pozycji na rynku.

Historia firmy Wipasz

Wipasz S.A. jest dziś wiodącym producentem pasz zarządzającym kilkoma dużymi wytwórniami. Historia firmy rozpoczęła się od jednej wytwórni pasz w Wadągu otwartej przez Józefa Wiśniewskiego w 1994 roku. Tym samym na rynku zadebiutowała firma Wipasz S.A. i zaczęła swój marsz w stronę sukcesu.

Zakłady w Wadągu produkują paszę dla bydła, zaś w 2000 roku otwarto wytwórnię w Morągu, która zajęła się produkcją pasz dedykowanych dla kurczaków, indyków oraz trzody chlewnej. Podobną specjalizację otrzymała wytwórnia w Krośnie otwarta w 2004 roku. Dwa lata później przedsiębiorstwo wzbogaciło się o wytwórnię paszy dla kurczaków i trzody chlewnej w Międzyrzeczu Podlaskim.

Rok 2007 przyniósł otwarcie własnego punktu skupu zbóż w Gałwunach, zaś rok później spółka wzbogaciła się o wytwórnię w Kole, która oprócz pasz dla drobiu i trzody chlewnej wzbogaciła ofertę firmy o pasze dla królików i ślimaków.

W roku 2009 w Wadągu firma Wipasz otworzyła nowoczesny biurowiec, w którym swoją siedzibę ma do dziś zarząd przedsiębiorstwa. W centrali firmy zatrudnienie znajduje niespełna 180 pracowników biurowych. Kolejne przełomowe inwestycje dla Wipasz S.A. przyniósł 2015 rok. W Małachowie Kępym otwarto punkt skupu zboża, a w Międzyrzeczu Podlaskim otwarto bocznicę kolejową usprawniającą logistykę przedsiębiorstwa. Okazało się, że inwestycje w Międzyrzeczu Podlaskim były znacznie większe. Niedługo po otwarciu bocznicy rozpoczęto budowę zakładów drobiarskich, które oddano do użytku w 2019 roku. W tym samym roku Wipasz S.A. otwarło Biuro Sprzedaży w Warszawie.

Video

Szukasz pracy?

Mechanik przy pociagach Berlin Charlottenburg

IK Hofmann GmbH

 • 10 000-15 000 zł / mc
 • Niemcy
Dodana

(PS) Sprzedawca / Ekspedientka

SGP APT Sp. z o.o.

 • 4 700-5 000 zł / mc
 • Skwierzyna
Dodana
Dodana

Spawacz TIG nierdzewka

IK Hofmann GmbH

 • Niemcy
Dodana
Dodana

Działalność firmy Wipasz

Wipasz S.A. słynie z produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych. Jednak działalność przedsiębiorstwa jest nieco szersza. Firma nie tylko produkuje pasze, ale także zajmuje się pozyskiwaniem surowców na nie oraz logistyką. Nowe zakłady drobiarskie produkują również świeże mięso z kurczaków, co znacząco rozszerzyło ofertę firmy.

Pasze marki Wipasz są produkowane w pięciu wytwórniach zlokalizowanych w Kole, Morągu, Krośnie, Wadągu oraz Międzyrzeczu Podlaskim. W ostatniej miejscowości trwa budowa drugiej wytwórni pasz i od 2021 roku Wipasz będzie posiadać sześć takich zakładów.

Skup zbóż na potrzeby produkcji pasz jest prowadzony przez siedem placówek należących do spółki. Przedsiębiorstwo stara się opierać większość swojej produkcji o zboża dostarczane przez polskich rolników. Ważną częścią działalności Wipasz S.A. jest kontraktacja drobiu i trzody chlewnej. Przedsiębiorstwo zawiera umowy z hodowcami na współpracę w zakresie dostarczania i odbierania zwierząt. Za kontraktację drobiu odpowiada zakład drobiarski firmy w Mławie oraz w Międzyrzeczu Podlaskim. Kontraktacja trzody hodowlanej i bydła jest prowadzona z pomocą zewnętrznych ubojni.

Wipasz S.A. ma w swojej ofercie świeże mięso z kurcząt, które jest produkowane przez wspomniane wyżej zakłady drobiarskie. Przedsiębiorstwo dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym osiągnęło wydajność ubojową na poziomie ok. 3 mln kurcząt tygodniowo. Zakłady Wipasz produkują zarówno mięso świeże, jak i mrożone oraz mięsne dania gotowe.

Wipasz S.A. w liczbach:

 • 1 mln ton - ilość paszy produkowanej rocznie
 • 1000 ton - ilość mięsa kurczaka produkowanego dziennie
 • 3 mln - zdolność uboju ptaków tygodniowo
 • 600 tys. ton - ilość zboża w magazynach firmy
 • 3 000 - liczba zatrudnionych osób
 • 6 -ilość wytwórni pasz
 • 1,3 mln ton - ilość surowców skupowanych rocznie
 • 7 - własne punkty skupu

Firma prowadzi również Akademię Wipasz, czyli cykl spotkań z hodowcami, rolnikami i ekspertami mające na celu wymianę doświadczeń i naukę najnowszych branżowych rozwiązań. Oprócz tego przedsiębiorstwo wydaje również Magazyn Hodowcy zawierający aktualne informacje branżowe.

W 2010 roku założyciel firmy zdecydował się na utworzenie Fundacji "Wipasz Pomocna Dłoń". Impulsem do założenia organizacji była fala klęsk powodziowych w Polsce. Firma starała się pomóc środowiskom rolniczym. Ostatecznie powstała fundacja niosąca pomoc najmłodszym. Instytucja wspiera między innymi placówki edukacyjne, starając się wyrównać szanse edukacyjne i rozwojowe dzieci ze środowisk wiejskich.

Wipasz jest rozwiniętym przedsiębiorstwem zajmującym pozycję lidera w swojej branży. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób interesuje się pracą w tej firmie.

Praca w firmie Wipasz

Wipasz S.A. zatrudnia około 3 000 osób, z których większość pracuje w zakładach produkcyjnych. Przedsiębiorstwo najczęściej poszukuje osób do pracy na liniach produkcyjnych, ale również często potrzebuje osób do swoich magazynów. Znacznie rzadziej zdarzają się oferty pracy w centrali, gdzie skupiają się handlowcy oraz pracownicy administracji.

Video

Osoby zainteresowane pracą w spółce Wipasz mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronie internetowej: https://wipasz.pl/kariera. Przedsiębiorstwo nie tylko publikuje oferty, ale również zachęca do spontanicznej aplikacji pod adres mailowy: kadry@wipasz.pl. W ten sposób kandydaci zostaną wzięci pod uwagę, gdy tylko zwolni się miejsce pracy odpowiadające ich kompetencjom.

Wipasz obiecuje stabilną pracę, możliwości awansu oraz wsparcie w szkoleniach. Na pracowników mają czekać profity socjalne oraz benefity pozapłacowe.

Rekrutacja do firmy Wipasz odbywa się w pięciu etapach:

 1. Weryfikacja - rekruterzy zapoznają się z nadesłanymi aplikacjami.
 2. Rozmowa kwalifikacyjna - spotkanie z komisją rekrutacyjną z działu HR.
 3. Testy kompetencyjne - sprawdzian kwalifikacji pod kątem konkretnego stanowiska.
 4. Rozmowa z przełożonym - spotkanie z bezpośrednim przełożonym
 5. Powitanie - w razie pomyślnego przejścia przez proces rekrutacji następuje przyjęcie i powitanie w zespole.

Opinie o firmie Wipasz

Podczas poszukiwania pracy warto się dobrze rozeznać w sytuacji panującej w danym zakładzie. Kandydaci do pracy najczęściej sprawdzają wypowiedzi pracowników publikowane na portalach zbierających opinie o pracodawcach. Takie miejsca w sieci często stają się platformą do wylewania żalów, więc do wypowiedzi należy podchodzić z pewnym dystansem. Mimo to da się wyciągnąć pewne wnioski.

W przypadku firmy Wipasz w sieci można znaleźć przede wszystkim nieco wypowiedzi na temat zakładów drobiarskich. Większość komentarzy to przepychanki między pracownikami, ale da się z nich wyczytać, że osoby sumiennie pracujące mogą liczyć na nie najgorsze zarobki, choć ogólnie nie należą one do zbyt wysokich. Sama praca jest ciężka, co wynika ze specyfiki pracy ze świeżym mięsem.

Ogólnie opinie są zróżnicowane i w zależności od prywatnego podejścia do pracy każdego pracownika zatrudnienie w Wipasz jest chwalone lub nie. Najlepiej przekonać się samemu na rozmowie kwalifikacyjnej co ma do zaoferowania pracodawca.

Źródło: www.gowork.pl

Kontakt z firmą Wipasz

Kandydaci do pracy w firmie Wipasz mogą korzystać z podanego wyżej adresu mailowego oraz z danych kontaktowych w ofertach pracy. Pozostałe osoby w sprawach biznesowych i nie tylko mogą skorzystać z poniższych dróg komunikacji.

Wipasz S.A.

Wadąg 9, 10-373 Olsztyn

tel.: +48 89 543 56 50

fax: +48 89 543 56 52

e-mail: info@wipasz.pl

Biuro Obsługi Klienta (pasze):

tel.: +48 89 543 56 56

kom.: +48 669 56 56 56

fax: +48 89 543 56 53

e-mail: zamowienia@wipasz.pl

Biuro Obsługi Klienta (mięso):

tel.: +48 23 654 06 50

fax: +48 23 654 06 52

e-mail: sekretariat.mlawa@wipasz.pl

Na stronie internetowej firmy pod adresem: www.wipasz.pl można znaleźć szczegółowe dane kontaktowe wszystkich punktów i zakładów firmy Wipasz. Warto również odwiedzić oficjalne profile przedsiębiorstwa w social mediach, skąd można się dowiedzieć więcej na temat działalności Wipasz S.A.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/Wipasz/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCEFcuKVDLo6mK3HWX2yRG6w

 

 

https://www.linkedin.com/company/wipasz-s.a./

 

 

Wipasz S.A. w swojej przeszło 25-letniej historii stał się liderem polskiego rynku pasz. Przedsiębiorstwo jest dziś dużym pracodawcą, któremu warto dać szansę szczególnie na początku kariery. Doświadczenie zdobyte w takiej firmie może się okazać bezcenne, zaś wpis w CV będzie atrakcyjny dla kolejnych pracodawców.

Podsumowanie:
 • Wipasz S.A. is a leading animal feed producer in Poland, operating several large production plants and engaging in sourcing raw materials and logistics.
 • The company started with one livestock feed plant in Wadąg in 1994 and has since opened several more plants specializing in feed production for cattle, poultry, pigs, rabbits, and snails.
 • In addition to producing animal feed, Wipasz S.A. contracts poultry and pig breeders for the supply and transportation of livestock to its plants.
 • The company also produces fresh and frozen poultry meat, ready-made meat dishes, and runs an academy for farmers and breeders, while its charity foundation focus on supporting educational institutions in rural areas.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Bober

Bober

Jako pracodawca działający w branży hodowlanej, podziwiam Wipasz za ich różnorodne podejście do produkcji. Widać, że firma nie zostaje w miejscu i wciąż się rozwija. Bardzo cieszy mnie również fakt, że firma angażuje się w pomoc społeczną i działa na rzecz lokalnych społeczności.
Julek

Julek

Interesuje mnie praca w Wipasz ze względu na ich ofertę szkoleń. Chciałbym rozwijać swoją wiedzę w branży i znaleźć pracę, którą polubię. Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie kursy są oferowane i w jaki sposób firma pomaga swoim pracownikom?
Brak slow

Brak slow

Jako osoba bezrobotna zastanawiam się nad aplikacją do Wipasz. Oczywiście, to firma zna swoją branżę, ale czy też zatrudnia osoby bez doświadczenia? Czy miałby na mnie ktoś czas, aby mnie nauczyć?
Klaudia

Klaudia

Pracuję w Wipasz od wielu lat i szczerze polecam tę firmę. Panuje tutaj przyjemna atmosfera, a praca na liniach produkcyjnych jest dobrze zorganizowana. Firma zawsze stara się dbać o swoich pracowników, oferując im dodatki socjalne i szkolenia.
Damian

Damian

Praca w firmie, jaka jest pewna na rynku daje każdemu bardzo wiele luksusu psychicznego. To jest prawda na maksa.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.