Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca PKO BP S.A. - największa instytucja bankowa nad Wisłą

3 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

1 komentarz

Praca PKO BP S.A. - największa instytucja bankowa nad Wisłą
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, znana lepiej jako PKO BP S.A. jest największym bankiem uniwersalnym w Polsce i może się pochwalić bogatą historią. Wiele osób chcących zacząć karierę w bankowości zwraca swoją uwagę właśnie na to przedsiębiorstwo. Nie ma się co dziwić, ponieważ PKO BP mocno zakorzeniło się w świadomości Polaków.

PKO BP S.A. jest prawdziwym gigantem na rynku i przewodzi całej grupie kapitałowej działającej na rynku finansowym. Wystarczy wspomnieć, że polski bank znalazł się na 845. pozycji w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie "Global 2000" magazynu "Forbes". To pokazuje ogrom instytucji mającej swoją siedzibę nad Wisłą. Warto przyjrzeć się bliżej PKO BP S.A. i sprawdzić jak sobie radzi na rynku oraz co ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

Video

Historia banku PKO BP S.A.

PKO BP S.A. w 2019 roku świętowało swoje stulecie. Instytucja została powołana pierwotnie do życia 7 lutego 1919 roku dekretem naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego. Wtedy zrodziła się Pocztowa Kasa Oszczędności, której dyrektorem został mianowany Hubert Linde. Zadaniem nadrzędnym PKO było zastąpienie marki polskiej nowym złotym polskim. Centrala mieściła się w Warszawie, a szybko pierwsze placówki otwarto w Krakowie, Lwowie, Łodzi, Poznaniu oraz Katowicach.

Podczas II Wojny Światowej PKO działało pod zarządem niemieckim, a w 1945 roku wznowiono działalność PKO jako polskiej instytucji. Rok 1948 przyniósł dekret Rady Ministrów o reformie bankowej, która doprowadziła do zmiany Pocztowej Kasy Oszczędności w Powszechną Kasę Oszczędności. Oficjalne przekazanie aktywów nastąpiło w 1950 roku.

W 1975 roku PKO zostało włączone w struktury Narodowego Banku Polskiego, co trwało do 1987 roku, gdy PKO ponownie stało się samodzielnym bankiem. Nowe milenium przyniosło ważny krok w rozwoju banku. PKO w 2000 roku stało się jednoosobową spółką Skarbu Państwa pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna. W 2004 roku instytucja oficjalnie zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kolejne lata przyniosły dynamiczny rozwój oraz budowę silnej Grupy Kapitałowej pod przewodnictwem PKO BP S.A.

Video

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Specjalista ds. Utrzymania Dróg

ZABERD Sp. z o.o

 • Chodzież
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Działalność PKO BP S.A.

PKO Bank Polski jest tak zwanym bankiem uniwersalnym, czyli świadczy szeroko rozumiane usługi bankowe i finansowe dla klientów indywidualnych oraz dla przedsiębiorstw. PKO BP S.A. obsługuje klientów biznesowych zarówno w postaci małych i średnich firm, jak i wielkich korporacji.

Oferta PKO BP S.A. obejmuje między innymi konta osobiste i firmowe, karty płatnicze, pożyczki oraz ubezpieczenia. Dzięki rozbudowanej strukturze Grupy Kapitałowej PKO przedsiębiorstwo może rozszerzać swoje usługi o szereg usług branży finansowej. PKO BP S.A. jak przystało na współczesny bank, oferuje także rozbudowaną bankowość internetową.

Zgodnie z materiałami promocyjnymi PKO BP S.A. jest największym polskim bankiem posiadającym największe udziały w rynku. Spoglądając na dane opublikowane w raporcie finansowym za 2019, faktycznie możemy zobaczyć ogrom sukcesów.

Wybrane dane liczbowe o działalności PKO BP S.A. za 2019 rok:

 • 17,9% - udział w rynku kredytów
 • 18,4% - udział w rynku oszczędności
 • 1 115 - ilość oddziałów banku PKO BP S.A.
 • 538 - ilość agencji podległych PKO BP S.A.
 • 27 708 - liczba zatrudnionych pracowników na etatach
 • 3 100 - ilość bankomatów PKO BP S.A.
 • 348 044 mln zł - suma aktywów PKO BP S.A.
 • 4 031 mln zł - zysk netto PKO BP S.A.

Jak widać, PKO BP S.A. faktycznie jest gigantem na rynku bankowości w Polsce. Co więcej, instytucja, zatrudniając niemal 28 tysięcy osób, plasuje się w ścisłej czołówce największych polskich pracodawców.

Sukcesy branżowe PKO BP S.A.

PKO BP S.A. ma ponad stuletnie doświadczenie, co owocuje wysoką jakością usług. Przynajmniej na taki stan rzeczy wskazują liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane przez spółkę. Zarówno PKO BP S.A., jak i przedstawiciele Grupy Kapitałowej PKO wielokrotnie zdobywali cenne wyróżnienia. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym nagrodom zdobytym w ostatnim czasie.

Wybrane nagrody i wyróżniania dla PKO BP S.A. w 2020 roku:

 • Instytucja Roku 2020 - PKO BP S.A. otrzymało sześć statuetek w 5. edycji rankingu, między innymi za jakość obsługi czy wyznaczanie standardów w zakresie innowacji technologicznych oferowanych produktów i usług.
 • Byki i Niedźwiedzie - Piotr Łopaciuk z Biura Maklerskiego PKO BP S.A. zwyciężył w kategorii Analityk w konkursie magazynu "Parkiet".
 • Mobile Trends Awards - aplikacja mobilna IKO zdobyła dwie nagrody w 9. edycji konkursu. Statuetki otrzymała w kategorii "Bankowość Mobilna" oraz "Nagroda Specjalna w plebiscycie internetowym".
 • Badanie relacji inwestorskich - trzecie miejsce w rankingu spółek giełdowych przygotowanym przez magazyn "Parkiet" oraz Izbę Domów Maklerskich.
 • Mobility Trends Awards - statuetka "Złoty Bell" za zwycięstwo w kategorii "Mobilna aplikacja B2C roku 2019".
 • Najlepsza Bankowość Prywatna - najwyższa ocena 5 gwiazdek w dorocznym rankingu miesięcznika "Forbes".
 • Pożądany Pracodawca - drugie miejsce w rankingu najbardziej pożądanych Pracodawców Roku 2019 z branży finansowej. Ranking przygotowany przez organizację studencką AIESEC.

Tak się prezentuje kilka wyróżnień przyznanych tylko w tym roku. PKO BP S.A. odnosi wiele branżowych sukcesów, co dodatkowo przyciąga klientów oraz potencjalnych pracowników.

Praca w PKO BP S.A.

PKO BP S.A. jest obecnie jednym z największych pracodawców na polskim rynku pracy. Cała Grupa Kapitałowa PKO kusi kolejne pokolenia pracowników chcących budować swoją karierę w bankowości i finansach. Instytucja przyciąga kandydatów obietnicami możliwości rozwoju kariery oraz udziałem w innowacyjnych projektach.

Pracownicy PKO BP S.A. mogą liczyć na prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenia grupowe, udział w systemie kafeteryjnym MyBenefit czy zniżki pracownicze. Osoby będące w rodzinie pracowników PKO mają też możliwości korzystania z kredytów i produktów bankowych na preferencyjnych warunkach.

Rekrutację do PKO BP S.A. otwiera aplikowanie online. Następnie bank kontaktuje się z kandydatami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje. Sama rozmowa kwalifikacyjna może być prowadzona dwuetapowo. Proces rekrutacji kończy wybór pracowników.

Aktualne oferty pracy oraz szczegóły na temat polityki wobec pracowników można znaleźć na stronie internetowej: https://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/kariera/

Zainteresowani pracą w Grupie Kapitałowej PKO mogą podjąć zatrudnienie w placówkach podległych bezpośrednio pod główną spółkę PKO BP S.A. bądź też w jednym z podmiotów grupy.

Spółki należące do Grupy Kapitałowej PKO BP S.A.:

 • PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (zarządzanie funduszami inwestycyjnymi, Warszawa);
 • PKO BP Bankowy Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA (zarządzanie funduszami emerytalnymi, Warszawa);
 • PKO Leasing SA (działalność leasingowa, Łódź);
 • PKO BP Finat Sp. z o.o. (działalność usługowa, w tym usługi agenta transferowego oraz outsourcing specjalistów IT, Warszawa);
 • PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA (ubezpieczenia na życie, Warszawa);
 • PKO Towarzystwo Ubezpieczeń SA (pozostałe ubezpieczenia osobowe i majątkowe, Warszawa);
 • PKO Bank Hipoteczny SA (działalność bankowa, Gdynia);
 • PKO Finance AB (usługi finansowe, Sztokholm, Szwecja);
 • Kredobank SA (działalność bankowa, Lwów, Ukraina);
 • Merkury – fizan (lokowanie środków zebranych od uczestników funduszu, Warszawa);
 • NEPTUN – fizan (lokowanie środków zebranych od uczestników funduszu, Warszawa);
 • Zencard sp. z o.o. (spółka technologiczna zajmująca się usługami i produktami z zakresu IT, Warszawa);
 • PKO VC - fizan (lokowanie środków zebranych od uczestników funduszu).

Opinie o pracy w PKO BP S.A.

Wszystkie firmy, szczególnie te duże są obiektem dyskusji w sieci. Portale gromadzące opinie na temat pracodawców zbierają wypowiedzi byłych i obecnych pracowników takich przedsiębiorstw, jak PKO BP S.A. Dzięki temu osoby szukające pracy mogą zapoznać się z atmosferą oraz warunkami pracy.

Należy jednak pamiętać, że do wielu opinii trzeba podchodzić z pewną dozą rezerwy. Tak jest w przypadku wypowiedzi na temat pracy w PKO BP S.A. Sieć zalewają negatywne opinie zwracające przede wszystkim uwagę na niemożliwe do zrealizowania plany sprzedażowe oraz atmosferę niezdrowego wyścigu szczurów. Czytając takie wypowiedzi, można jednak dojść do wniosku, że praca w PKO BP S.A. ma po prostu wszystkie naleciałości dużej korporacji, a nie każdy potrafi się odnaleźć w takim środowisku.

Wśród opinii można też odnaleźć bardziej pozytywne wpisy. Głównie chodzi o możliwości poznania branży i zdobycie cennego doświadczenia. Pracownicy również mogą liczyć na odpowiednie benefity. Biorąc pod uwagę, że PKO BP S.A. jest jednym z największych banków działających w Polsce, to warto spróbować w nim swoich sił.

Źródło: www.goldenline.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z centralą PKO BP S.A.

Osoby zainteresowane pracą w PKO BP S.A. mogą kontaktować się ze spółką za pośrednictwem publikowanych ofert pracy bądź skorzystać z dostępnych kanałów komunikacji. Na oficjalnej stronie internetowej banku: www.pkobp.pl można znaleźć stosowne formularze kontaktowe.

Dane kontaktowe PKO BP S.A.

Centrala PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski Spółka Akcyjna - Centrala

ul. Puławska 15

02-515 Warszawa

NIP: 5250007738

Regon: 016298263

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Klienci mogą skorzystać z całodobowej infolinii:

tel. 800 302 302

tel. 801 363 363 - dla korporacji i samorządów

PKO BP S.A. szczyci się nowoczesnymi i innowacyjnymi technologiami. Bank zdaje sobie więc sprawę, jak ważne są social media i że nie należy ich lekceważyć. Warto odwiedzić oficjalne profile spółki w najpopularniejszych serwisach.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/PKOBankPolski

 

 

https://www.youtube.com/user/pkobp?feature=results_main

 

 

https://www.linkedin.com/company/pko-bp

 

 

PKO BP S.A. jako jeden z największych banków w Polsce oraz największych pracodawców w kraju przyciąga uwagę ludzi chcących budować karierę w bankowości i finansach. Na pewno praca w PKO BP S.A. nie jest dla każdego i trzeba być przygotowanym na korporacyjny wycisk. Jednak osoby chcące związać swoje życie z bankowością muszą być na to gotowe.

Podziel się

1 komentarz

jordan

jordan

Czy każdy pracujący wcześniej np. w różnych bankach bez problemu znajdzie przy wakacie pracę u was?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka