Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca W.KRUK - najstarsza marka jubilerska w Polsce

1 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 16 głosów

16 głosów

2 komentarze
Praca W.KRUK - najstarsza marka jubilerska w Polsce
W.KRUK jest marką jubilerską funkcjonującą na rynku od 1840 roku. Prawdopodobnie każdy Polak zna biżuterię tego przedsiębiorstwa. Dziś marka zrodzona z małej firmy rodzinnej jest częścią spółki VRG S.A. znanej do niedawna jako Grupa Vistula.

Niewątpliwie biżuteria W.KRUK jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn, a praca w butikach marki kusi miłośników eleganckich błyskotek. Marka funkcjonuje od 180 lat, ciągle umacniając swoją pozycję na rynku. Warto zapoznać się z obszerną historią przedsiębiorstwa oraz sprawdzić, co oferuje ono dla potencjalnych pracowników.

Historia marki W.KRUK

Dziś marka W.KRUK jest częścią potężnej Grupy Kapitałowej VRG S.A., ale jej historia zaczęła się od małego zakładu jubilerskiego założonego przez Leona Skrzetuskiego w Poznaniu na ulicy Wodnej 12. Warsztat rozpoczął działalność w 1840 roku i początkowo produkował głównie sprzęt liturgiczny oraz biżuterię na zamówienie Kościoła. W 1893 roku po śmierci właściciela warsztat przejął jego siostrzeniec Władysław Kruk.

Video

W latach 1927-1939 firmie przewodził Henryk Kruk, co przyniosło nowy rozdział w rozwoju. Ofertę W.KRUK poszerzyły szwajcarskie zegarki renomowanych marek pokroju Omega i Longines. Po okresie II Wojny Światowej przyszły czasy stabilizacji i w latach 1956-1974 w warsztacie rzemieślniczym pracowało kilku złotników produkujących biżuterię na potrzeby handlu uspołecznionego.

Od 1974 roku firmę poprowadził Wojciech Kruk, syn Henryka. Jego rządy przyniosły wprowadzenie nowych technologii i rozszerzenie działalności produkcyjnej. Prawdziwym przełomem dla marki W.KRUK było otwarcie pierwszego salonu jubilerskiego z biżuterią i zegarkami pod szyldem W.KRUK. Wydarzenie to miało miejsce w Poznaniu dopiero w 1990 roku.

Kolejnym krokiem w rozwoju było wykupienie zakładu jubilerskiego Rytosztuka i przeniesienie do niego całej produkcji. Zapoczątkowało to proces dynamicznego rozwoju sprzedaży detalicznej, aż w 2002 roku firma W.KRUK zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją ofertę o zegarki marki ROLEX oraz o kolekcje autorskie. Marka dynamicznie nabierała na znaczeniu.

Ostatnim wielkim krokiem naprzód dla marki okazała się fuzja ze spółką Vistula Wólczanka, co doprowadziło w 2008 roku do powstania Vistula Group S.A. znanej dziś jako VRG S.A. Następne lata to dynamiczny rozwój sieci salonów W.KRUK oraz sklepu internetowego www.wkruk.pl. Dziś według raportów spółki VRG marka W.KRUK posiada 140 butików w całej Polsce.

Szukasz pracy?

Zbrojarz - Betoniarz

POZ BRUK sp. z o.o. sp. j.

 • Rokietnica
Dodana

Spawacz MAG lub/i WIG

Balticpersonal GmbH

 • Niemcy
 • 10 000-14 000 PLN / mies.
Dodana

Specjalista ds. Logistyki

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana

Elektryk, Elektromechanik

POZ BRUK sp. z o.o. sp. j.

 • Rokietnica
Dodana

Pracownik Antykorozyjny, Lakiernik Przemysłowy, Piaskarz

Balticpersonal GmbH

 • Niemcy
 • 10 000-13 000 PLN / mies.
Dodana

Działalność marki W.KRUK

W.KRUK stał się częścią dużej Grupy Kapitałowej VRG i w zasadzie funkcjonuje teraz jako marka należąca do grupy. Działalność firmy skupia się na produkcji oraz sprzedaży detalicznej biżuterii i luksusowych zegarków renomowanych marek.

W ofercie W.KRUK można znaleźć piękne pierścionki, obrączki oraz inne elementy biżuterii. Marka poświęca dużo uwagi specjalnym kolekcjom projektowanym nierzadko przy współpracy ze znanymi osobistościami show-biznesu jak Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska czy Martyna Wojciechowska.

Video

Firma prowadzi sieć salonów markowych W.KRUK, w których można obejrzeć i zakupić biżuterię marki, a także wspomniane zegarki. W.KRUK stał się oficjalnym dystrybutorem najbardziej luksusowych zegarków świata, jakimi są czasomierze marki ROLEX. Oprócz nich w ofercie firmy znajdują się zegarki innych najbardziej cenionych manufaktur, jak choćby Tissot, Rado czy TAGHeuer.

W.KRUK nie tylko tworzy biżuterię, ale również realizuje zamówienia na diamenty. Na specjalne zamówienie marka może wybrać odpowiednie kamienie szlachetne i dostarczyć je klientom. W W.KRUK można również zamówić złoto odlane w specjalne miniaturowe sztabki.

Sukcesy branżowe marki W.KRUK

Marka W.KRUK opiera się o bogatą historię oraz doświadczenie w produkcji biżuterii. Firma może się pochwalić licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami zdobywanymi na przestrzeni lat. Wystarczy przyjrzeć się sukcesom z ostatnich dwóch lat, aby zobaczyć, że W.KRUK jest naprawdę silną marką na polskim rynku.

Wybrane nagrody i wyróżnienia marki W.KRUK:

 • Doskonałość Mody Twojego Stylu 2019 - nagroda dla marki Chopard, której dystrybutorem jest W.KRUK.
 • Top Avanti 2019 - nagroda w kategorii "Biżuteria" za kolekcję Ohelo.
 • Doskonałość Mody Twojego Stylu 2018 - nagroda w kategorii "Doskonała kampania reklamowa" za kampanię kolekcji Przyjaźń autorstwa Magdy Cieleckiej i Mai Ostaszewskiej.
 • Silver Effie Award 2018 - nagroda w ramach SAR Effie Awards Poland za kolekcję Freedom by Martyna.
 • Performance Marketing Diamonds CEE - nagroda w kategorii "The most effective sales campaign" za kampanię prowadzoną w 2018 roku.
 • Zegarki Roku 2018 - statuetka od miesięcznika Esquire w kategorii "Zegarki lotnicze" dla marki ROLEX za model GMT-Master II.

Struktura zatrudnienia w firmie W.KRUK

W.KRUK dzieli swoje działania na projektowanie i produkcję biżuterii oraz dystrybucję tych produktów. Trzon zatrudnienia w firmie stanowią doradcy klienta pracujący w salonach marki na terenie całej Polski. To właśnie na takie stanowisko najczęściej firma poszukuje pracowników. Na pracownikach salonów spoczywa ciężkie zadanie reprezentowania firmy bezpośrednio przed klientami oraz oczywiście sprzedaż produktów.

Osoby zainteresowane pracą dla tak uznanej marki mogą również próbować swoich sił w innych oddziałach firmy. Miejsca pracy czekają także w krakowskiej centrali, gdzie między innymi zatrudnienia mogą znaleźć osoby do obsługi sklepu internetowego czy infolinii.

W.KRUK zatrudnia także magazynierów i specjalistów od logistyki utrzymujących łańcuch dostaw. Nie da się jednak ukryć, że największym prestiżem cieszy się zatrudnienie na produkcji biżuterii marki W.KRUK. W tym wypadku firma prowadzi nabór między innymi do swoich zakładów w Komornikach. Producent poszukuje tak specjalistów, jak i początkujących pracowników do przyuczenia.

Video

Praca w firmie W.KRUK

Zgodnie z raportem rocznym spółki VRG S.A. sektor jubilerski zapewnił w 2019 roku niespełna 1000 miejsc pracy. Oznacza to, że marka W.KRUK zalicza się do grupy dużych pracodawców. Większość pracowników jest zatrudnianych w roli Doradców Klienta w salonach marki funkcjonujących na terenie całej Polski.

To nie jedyne stanowiska, jakie ma do zaoferowania W.KRUK, ale zdecydowanie w ten sposób najłatwiej stać się częścią najstarszej marki jubilerskiej w Polsce. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej: https://wkruk.pl/career

Na powyższej witrynie publikowane są ogłoszenia dotyczące wszystkich placówek należących do marki W.KRUK. Jeżeli ktoś nie znajdzie interesującej oferty, to może przesłać aplikację na adres mailowy: kariera@wkruk.pl. Należy pamiętać, aby w tytule podać nazwę stanowiska, jakim jest się zainteresowanym.

Opinie o firmie W.KRUK

Szukając pracy, zazwyczaj każdy chce poznać przed aplikowaniem potencjalnego pracodawcę. Czasem jest możliwa rozmowa z pracownikami danej firmy, ale zazwyczaj wszyscy posiłkują się opiniami znalezionymi w internecie. W sieci funkcjonują portale przeznaczone do wystawiania opinii pracodawcom i choć często trzeba potraktować publikowane wpisy z pewną dozą rezerwy, to da się z nich nierzadko wychwycić jakieś konkretne informacje.

W przypadku pracy w W.KRUK opinie są naprawdę zróżnicowane. Możemy znaleźć zarówno informacje o słabych wynagrodzeniach, jak i opinie chwalące warunki finansowe. Nie jest tajemnicą, że każdemu nie uda się dogodzić. Wiele osób za to podkreśla miłą atmosferę i dogodne godziny pracy. Tutaj sporo zależy od konkretnego salonu czy działu, ale najwyraźniej W.KRUK stawia na młodych ludzi potrafiących pracować w zespołach.

Z pewnością warto samemu wziąć udział w rekrutacji i przekonać się co W.KRUK ma do zaoferowania. Nawet jeżeli nie zabawi się na dłużej w tej firmie, to można zdobyć doświadczenie w jednej z największych marek jubilerskich w kraju.

Źródło: www.goldenline.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt do firmy W.KRUK

Kandydaci do pracy w W.KRUK mogą przesyłać swoje aplikacje za pośrednictwem podanego wyżej adresu mailowego. Natomiast w pozostałych sprawach można się kontaktować z firmą za pośrednictwem udostępnionej infolinii oraz ogólnie dostępnego adresu mailowego.

INFOLINIA W.KRUK:

pn-pt w godzinach 9:00-16:00

tel.: 12 345 1840

e-mail: bok@wkruk.pl

KLUB DLA PRZYJACIÓŁ:

e-mail: klubdlaprzyjaciol@wkruk.pl

W.KRUK jest marką premium, a więc dla firmy niezwykle ważne jest dbanie o wizerunek. Pomagają w tym oczywiście social media. Warto odwiedzić oficjalne profile marki, na których znajdziemy najnowsze informacje o działalności firmy oraz zapoznamy się z kolekcjami wprowadzanymi na rynek.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/WKRUK1840/

 

 

https://www.youtube.com/user/WKRUK1870

 

 

https://www.linkedin.com/company/wkruksa/

 

 

Dla wielu osób zainteresowanych branżą jubilerską W.KRUK jest jednym z pierwszych wyborów przy poszukiwaniu pracy. Marka przez niemal dwa stulecia mocno ugruntowała swoją pozycję na rynku. Nawet jeżeli pracując w W.KRUK, nie znajdzie się możliwości awansu, to z pewnością taka pozycja w CV pozytywnie wpłynie na ogólny rozwój kariery.

2 komentarze

eriksa

eriksa

To słabe:) Wolę być jednak związany z tematem złota i srebra niż z pozyskiwaniem ode mnie należności ;)
Aleksandra

Aleksandra

Cały artykuł faktycznie jest o W. KRUK, który działa w branży jubilerskiej... Jednak same opinie o pracy, które zostały załączone na zdjęciach dotyczą już KRUK S.A., a to jest całkiem inna branża, ponieważ to firma windykacyjna.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka