Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Grupa Kęty - od zakładu przetwórstwa aluminium po międzynarodową spółkę

6 lipca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 19 głosów

19 głosów

1 komentarz

Praca Grupa Kęty - od zakładu przetwórstwa aluminium po międzynarodową spółkę
Grupa Kęty S.A. stanowi dominującą spółkę dla rozbudowanej Grupy Kapitałowej działającej w trzech segmentach biznesowych. Grupa składa się obecnie z 25 spółek krajowych i zagranicznych, dzięki czemu stała się jednym z większych pracodawców w Polsce.

Przedsiębiorstwo generuje ponad 4500 miejsc pracy i stało się znaczącym producentem komponentów aluminiowych obecnym na 55 rynkach świata. Grupa Kęty posiada bogatą historię i ma na swoim koncie serię sukcesów. Odpowiednie inwestycje i strategia rozwoju sprawiły, że warto zainteresować się tą firmą pod kątem budowania kariery zawodowej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej przedsiębiorstwu, które wyrosło z zakładów leżących pomiędzy sercami Śląska i Małopolski.

Historia firmy Grupa Kęty S.A.

Dziś Grupa Kęty to potężne przedsiębiorstwo składające się z wielu spółek, ale początki firmy nie były kolorowe. Decyzja o utworzeniu Zakładów Metali Lekkich zapadła już w 1949 roku i po długich poszukiwaniach lokalizacji zdecydowano się na budowę fabryki właśnie w Kętach. Produkcja stopów odlewniczych ruszyła dopiero w 1953 roku, ale na początku praca zakładu była prawdziwym chaosem. Hale produkcyjne ukończone w 25 procentach i niewykwalifikowana kadra nie były w stanie dostarczyć produktów o odpowiedniej jakości. Kolejne lata przyniosły finalizację budowy i otwarcie nowych działów. Zespół ZML "Kęty" zebrał doświadczenie, a przedsiębiorstwo weszło na odpowiednie tory.

Video

Lata 70-te minionego stulecia przyniosły poważną rozbudowę zakładów. Powstała między innymi nowa Walcownia Folii II oraz uruchomiono Oddział Przerobu Złomu. Współpraca z włoską firmą Inocennti pozwoliła zdobyć nowe technologie i otworzyć się na świat. W 1978 roku powstała Prasownia II, a przedsiębiorstwo pozyskało austriackie know-how na projektowanie i wytwarzanie narzędzi prasowniczych. W tym okresie wprowadzono do oferty autorskie grzejniki, które zapewniły firmie większą rangę w zjednoczeniu i ministerstwie. W efekcie znalazły się środki na nowe inwestycje.

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana

Tapicer meblowy

Beskidzkie Fabryki Mebli Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana
Dodana
Polecana

Doradca Klienta

Credit Agricole Bank Polska S.A.

 • Wałbrzych
Dodana

MENADŻER SPRZEDAŻY

ULTER-SPORT

 • Węgierska Górka
Dodana
Polecana

Przemiany systemowe w latach 80-tych i 90-tych prowadziły do marazmu w przemyśle. Na szczęście inwestycje z wcześniejszej dekady pozwoliły ZML "Kęty" na wprowadzanie nowego asortymentu. Rok 1989 przyniósł częściowe uwolnienie się od kurateli państwa, co pozwoliło na zakup zachodnich maszyn. W 1992 roku ZML zostaje przekształcony w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Rok później rozpoczęła się restrukturyzacja firmy i procesy prywatyzacji.

Prywatyzacja postępowała dynamicznie i już w 1996 roku rozpoczęto budowę Grupy Kapitałowej. W tym roku ZML "Kęty" zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zakupiła udziały w Metalplast-Bielsko oraz Interbell Lublin. Niedługo po tym powstały kolejne spółki wchodzące w skład nowo powstającej Grupy.

Wiele inwestycji zostaje przekierowanych na strefę ekonomiczną w Tychach. W 2000 roku ostatecznie ZML "Kęty" zmienia nazwę na Grupa Kęty S.A. Od 2000 do 2020 roku spółka przeznaczyła 2,5 mld zł na inwestycje w rozwój swoich podmiotów.

Video

Działalność Grupy Kęty S.A.

Grupa Kęty wywodzi się z niewielkich zakładów metali lekkich, które na początku zmagały się z wieloma problemami. Szczęśliwie odpowiednie inwestycje doprowadziły do powstania silnej Grupy Kapitałowej o ugruntowanej pozycji na rynku. Obecnie przedsiębiorstwo zrzesza 25 spółek, z czego 15 to podmioty zagraniczne.

Firma działa obecnie w trzech głównych segmentach biznesowych. Wszystkie opierają się o produkty wykorzystujące metale lekkie z naciskiem na stopy aluminium.

Segment Wyrobów Wyciskanych (SWW) - produkcja profili oraz komponentów aluminiowych.

Segment Systemów Aluminiowych (SSA) - projektowanie i produkcja systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych. Usługi budowlano-montażowe z zakresu fasad aluminiowych, a także produkcja akcesoriów do montażu okien i drzwi.

Segment Opakowań Giętkich (SOG) - projektowanie i produkcja tak zwanych opakowań giętkich.

Grupa Kęty wprowadza na rynek produkty pod trzema głównymi markami:

 • Grupa Kęty S.A. - pod tą marką kryją się cenione w wielu krajach profile aluminiowe oraz elementy komponentów prefabrykowanych na urządzeniach CNC. Firma sprzedaje rocznie produkty aluminiowe o łącznej wartości ponad 150 mln euro.
 • Aluprof S.A. - jeden z wiodących europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa. Przedsiębiorstwo oferuje między innymi systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, rolet i bram oraz stalowe. Przedsiębiorstwo dzięki zapleczu Grupy posiada pełną niezależność i elastyczność rynkową.
 • Alupol Packing - ceniony na rynku europejskim producent opakowań giętkich. Wiele produktów znajdujących się w sklepach posiada opakowania pochodzące właśnie z zakładów Grupy Kęty.

Grupa Kęty w liczbach na koniec 2019 roku:

 • 25 - liczba spółek zależnych
 • 15 - liczba spółek zagranicznych
 • 4 500 - liczba odbiorców Grupy Kęty
 • 92 000 ton - ilość przerabianego rocznie aluminium
 • 1,5 mld zł - wartość eksportu
 • 55 - liczba krajów eksportu
 • 4 900 - przybliżona liczba pracowników

Grupa Kęty S.A. posiada również społeczną twarz w postaci "Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia". Organizacja powstała w 2011 roku niesie przede wszystkim pomoc wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych w pozyskiwaniu wykształcenia, wiedzy oraz kwalifikacji. Dzięki temu fundacja pomaga w lepszym starcie w dorosłe, samodzielne życie. Firma bierze także udział w wielu akcjach charytatywnych.

Jak widać Grupa Kęty prężnie działa na rynku. Dzięki temu jest liderem branży na rynku krajowym i z roku na rok staje się coraz większym graczem w Europie. Taki stan rzeczy przyciąga uwagę nowych klientów oraz potencjalnych pracowników.

Sukcesy branżowe Grupy Kęty

Grupa Kęty w czasie swojej działalności nie tylko pozyskiwała nowych klientów i rozbudowywała swoją infrastrukturę. Przedsiębiorstwo zdobywało również ważne nagrody oraz wyróżnienia świadczące o jakości produktów, oraz sprawnym funkcjonowaniu firmy.

Najważniejsze tytuły i wyróżnienia Grupy Kęty:

 • Diament Forbesa 2014;
 • Innowator Wprost;
 • Nagroda za jakość komunikacji z rynkiem kapitałowym;
 • Certificate of Recognition dla Alupol Packing
 • II miejsce w Konkursie "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej";
 • Perła Polskiej Gospodarki;
 • Mecenas Kultury.

Praca w Grupie Kęty S.A.

Grupa Kęty posiada rozbudowaną sieć spółek i zakładów produkcyjnych. W ten sposób generuje liczne stanowiska pracy. Przedsiębiorstwo obiecuje bezpieczne stanowiska dające możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Firma wspiera także aktywności prospołeczne i wolontariat pracowniczy.

Osoby zainteresowane pracą w Grupie Kęty mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronie internetowej spółki www.grupakety.com. Wystarczy wejść w zakładkę Kariera, gdzie są publikowane aktualne oferty. Ogłoszenia dotyczące pracy w poszczególnych spółkach Grupy Kęty można znaleźć także w serwisach z ofertami pracy, jak np. Aplikuj.pl.

Aplikowanie jest możliwe za pośrednictwem opublikowanych ofert. Niestety na stronie grupy nie ma wzmianki o możliwości składania spontanicznego CV.

Opinie o Grupie Kęty S.A.

Rozpoczynając poszukiwania pracy, większość osób nie tylko sprawdza oferty, ale także stara się dowiedzieć jak najwięcej na temat konkretnych pracodawców. Bardzo często sięga się po opinie pracowników publikowane w sieci.

Na portalach zbierających opinie o pracodawcach można znaleźć wiele wypowiedzi, które bardzo często przybierają formę wylewanych żalów. Nie inaczej jest w przypadku wypowiedzi na temat Grupy Kęty S.A. oraz poszczególnych spółek. Przeglądając wpisy, można jednak wyciągnąć pewne wnioski.

Wiele wskazuje na to, że zarobki w Grupie Kęty należą do przeciętnych, ale zdarzają się też głosy zadowolenia. Wygląda jednak na to, że praca w tym przedsiębiorstwie jest raczej kierowana do osób chcących zdobyć doświadczenie i wzbogacić swoje CV.

Jak się skontaktować z Grupą Kęty?

Kandydaci do pracy w Grupie Kęty muszą się posiłkować danymi kontaktowymi udostępnianymi w ofertach pracy. W przypadku innych spraw kierowanych do spółki można skorzystać z ogólnodostępnych kanałów komunikacji.

Dane kontaktowe Grupy Kęty S.A.:

Grupa Kęty S.A.

ul. Kościuszki 111

32-650 Kęty

tel. (33) 844 60 00

e-mail: kety@grupakety.com

www.grupakety.com

Grupa Kęty S.A.

Sekretariat Zarządu w Bielsku-Białej

ul. Warszawska 153

43-300 Bielsko-Biała

tel. (33) 819 54 75

Grupa Kęty działa również w social mediach, co w obecnych czasach jest praktycznie obowiązkiem. Warto odwiedzić oficjalne profile firmy, co pozwoli na zapoznanie się z działalnością przedsiębiorstwa i jego produktami.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/GrupaKetySA

https://www.facebook.com/FundacjaGrupaKetyDzieciomPodbeskidzia

 

https://www.youtube.com/channel/UCLPUyXSKkroak6mohVnLfzQ

 

 

https://www.linkedin.com/company/grupa-k%C4%99ty-sa/

 

 

Wiele osób interesuje się pracą w Grupie Kęty. Wygląda na to, że praca w tym przedsiębiorstwie może być przede wszystkim cennym doświadczeniem i możliwością do rozpoczęcia kariery w branży.

Podziel się

1 komentarz

tomala

tomala

Aluprof w grupie Kety jest tak? Tutaj siedziba jest w Bielsku-Białej. W ogóle grupa bardzo angażująca się w sport.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka