Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Enter Air - budowanie kariery w przestworzach

26 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 10 głosów

10 głosów

5 komentarzy
Praca Enter Air - budowanie kariery w przestworzach
Najczęściej na pytanie o polskie linie lotnicze ludzie wspomną o PLL LOT, ale na rynku działają inni przewoźnicy odnoszący duże sukcesy w branży. Jednym z nich jest Enter Air Sp. z o.o., czyli polska turystyczna linia lotnicza stawiana w roli lidera rynku turystycznego w Polsce.

Enter Air obsługuje rynek turystyczny w Polsce oraz największe rynki czarterowe Europy. Przedsiębiorstwo posiada siedem baz operacyjnych oraz flotę nowoczesnych samolotów pasażerskich. Praca w tych prywatnych liniach lotniczych jest interesującą drogą budowania kariery dla wszystkich osób chcących się związać z lotnictwem.

Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 2009 roku, ale w tym krótkim czasie zdecydowanie się rozrosło, tworząc rozbudowaną sieć połączeń turystycznych. Warto się przyjrzeć bliżej przewoźnikowi wprowadzającemu na rynek przewozów lotniczych zdrową konkurencję.

Historia firmy Enter Air

Enter Air zostało utworzone w 2009 roku przez Marcina Kubraka, Grzegorza Polanieckiego, Mariusza Olechno i Andrzeja Kobielskiego. Przedsiębiorstwo utworzono w wyniku przejęcia upadłej polskiej spółki słowackich linii lotniczych Seagle Air.

Video

Lot inauguracyjny odbył się 25 kwietnia 2010 roku z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie na lotnisko Enfidha w Tunezji. Firma rozpoczęła działalność z dwoma samolotami Boeing 737-400 i jeszcze w 2010 roku zakupiła kolejną taką maszynę. W kolejnym roku przedsiębiorstwo podwoiło flotę i z dniem 16 grudnia 2011 roku przewiozło swojego milionowego klienta.

Dynamiczny rozwój zaowocował uzyskaniem tytułu Najlepszej Linii Lotniczej 2011. Wyróżnienie wręczono za zbudowanie silnej linii lotniczej zarejestrowanej w Polsce. W 2014 roku Enter Air posiadało już 14 maszyn, a w 2015 roku ogłoszono wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut giełdowy miał pozwolić na zakup nowych samolotów i tak też się stało.

Rok 2019 przyniósł ważną inwestycję. Enter Air nabyło 49% udziałów w szwajcarskiej linii lotniczej Germania Flug AG. Ten ruch zainicjował budowę nowej marki lotniczej Chair Airlines z bazą w Zurychu.

Działalność firmy Enter Air

Enter Air jest obecne na rynku stosunkowo niedługo, ale dynamiczny rozwój pozwolił zbudować szeroką sieć połączeń i nowoczesną flotę maszyn. Linie lotnicze oferują przeloty indywidualne, czartery regularne oraz czartery AD-HOC.

Obecnie firma posiada siedem baz operacyjnych:

 • Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
 • Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice,
 • Port Lotniczy Poznań-Ławica,
 • Port Lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika,
 • Port Lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle,
 • Port Lotniczy London-Gatwick,
 • Port Lotniczy Ben Gurion International, Tel-Aviv.
Szukasz pracy?

Operator maszyn>Panie i Panowie> od zaraz> Żywiec

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Żywiec
 • 4 300-4 800 zł / mc
Dodana
Dodana

Monter ślusarskiego wyposażenia okrętowego

REMONTOWA SHIPBUILDING SPÓŁKA AKCYJNA

 • Gdańsk
Dodana

Pomoc laboratoryjna

Dr Green Sp. z o.o.

 • Chrzanów
Dodana

Dziewiarz, Operator maszyn STOLL

"LOMAN" Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
 • 5 500-8 000 zł / mc
Dodana

Samoloty Enter Air docierają także do innych polskich miast, jak: Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Bydgoszcz, Łódź, Lublin i Szczecin. Maszyny polskich linii lotniczych obsługują także połączenia z ponad 200 portami lotniczymi w Europie Zachodniej.

Flota Enter Air składa się z 21 Boeingów 737-800 oraz z dwóch Boeingów 737 MAX 8. Trzeba jednak zaznaczyć, że 737 MAX 8 ze względu na problemy konstrukcyjne zostały uziemione przez instytucje lotnicze na całym świecie. Aktualnie nie są one użytkowane zarówno przez Enter Air, jak i przez inne linie lotnicze.

Enter Air z roku na rok radzi sobie coraz lepiej notując dynamiczne wzrosty przychodów. To pokazuje, że przedsiębiorstwo zdaje się mieć przed sobą dobrą przyszłość, choć oczywiście obecna sytuacja przyniosła wiele strat wszystkim przewoźnikom.

Wybrane dane finansowe Enter Air z ostatnich lat (mln zł):

  2015 2016 2017 2018
Przychody ze sprzedaży 757 810 955 1 296
Zysk na działalności operacyjnej 56 62 64 119
EBITDA 77 97 90 159
Zysk przed opodatkowaniem 42,7 58 73 85
Zysk netto 33,8 46,2 58 66

 

Działalność Enter Air obejmuje również szkolenia lotnicze. Firma posiada certyfikat przyznany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, dzięki czemu może prowadzić szkolenia teoretyczne i praktyczne na samolotach B737 300-900. Szkolenia teoretyczne są prowadzone w warszawskiej siedzibie oraz częściowo w trybie zdalnym.

Szkolenia praktyczne dzielą się na trzy etapy:

 • sesje na symulatorze FSTD,
 • loty szkoleniowe na pustym samolocie,
 • loty szkoleniowe w lotach rejsowych.

Szkolący się piloci mogą również znaleźć zatrudnienie w Enter Air.

Struktura zatrudnienia w firmie Enter Air

Linie lotnicze potrzebują pracowników zarówno do obsługi swoich punktów na ziemi, jak i do operowania maszynami rejsowymi. Zgodnie z raportem finansowym za 2019 rok w przedsiębiorstwie zatrudniano 528 osób, co stanowiło wzrost względem 430 pracowników z roku 2018.

Większość zatrudnionych to personel operacyjny, czyli między innymi piloci oraz obsługa pasażerów na pokładzie samolotów. Zgodnie z raportem funkcje pracowników operacyjnych pełniło 340 osób. Natomiast 184 osoby pracowały w księgowości i administracji. Pozostałe cztery osoby w Enter Air to członkowie zarządu.

Praca w firmie Enter Air

Linie lotnicze pod względem pracy kojarzą się przede wszystkim z pilotami oraz stewardessami i stewardami. Jednak załogi samolotów to nie jedyne posady dostępne u przewoźników lotniczych. Linie lotnicze posiadają swoje punkty obsługi w portach lotniczych, a także mają swoje biura odpowiedzialne za kwestie administracyjne czy marketingowe.

Osoby zainteresowane pracą w Enter Air mogą poszukiwać aktualnych ofert zatrudnienia na stronie www.enterair.pl. Linie lotnicze ogłaszają sezonowo rekrutacje na swoich pracowników. Za pośrednictwem opublikowanych ogłoszeń można aplikować do Enter Air.

W przypadku pilotów można skorzystać ze strony https://pilot-career.enterair.pl/. Piloci mają możliwość aplikowania, a linie odezwą się do wybranych kandydatów. Można także zapisać się na kurs pilotażu Boeinga 737 w Enter Air i starać się o posadę podczas szkolenia.

Video

Opinie o firmie Enter Air

Przed aplikowaniem do nowej pracy każdy chce jak najlepiej poznać pracodawcę. Właśnie dlatego najczęściej sięga się po wypowiedzi pracowników publikowane na portalach zbierających opinie o pracodawcach. W takich serwisach można często uzyskać cenne informacje o danej firmie, choć nierzadko należy podchodzić do publikowanych treści z pewną dozą rezerwy.

W przypadku opinii o pracy w Enter Air zdania wydają się podzielone. Można znaleźć zarówno wpisy zadowolonych pracowników, jak i narzekania na wiele kwestii. Wśród negatywów wiele osób podaje spadek zarobków w ostatnim czasie oraz nie najlepszą atmosferę generowaną przez samych pracowników. W tej kwestii zapewne wiele zależy od zespołów, do jakich się trafi.

Nie da się ukryć, że praca na pokładzie samolotu jest specyficzna i niesie za sobą wiele stresu. Osoby zainteresowane pracą w Enter Air mogą spróbować swoich sił, a jeżeli praca okaże się daleka od wyobrażeń, zawsze można potraktować ją jako zdobycie doświadczenia i cenny wpis do CV.

Źródło: www.gowork.pl

Kontakt z firmą Enter Air

Kandydaci do pracy w Enter Air mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem publikowanych ogłoszeń rekrutacyjnych. W przypadku pozostałych interesantów można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej: www.enterair.pl.

Przedsiębiorstwo podało także dane kontaktowe pozwalające na komunikację z firmą.

Enter Air Sp. z o.o.

ul. Komitetu Obrony Robotników 74

02-146 Warszawa, Polska

e-mail: enterair@enterair.pl

Biuro czynne w godzinach 9:00 - 17:00

Numer KRS: 0000339408

Numer NIP: PL7010206959.

Dział sprzedaży rejsów czarterowych:

e-mail: sales@enterair.pl

Sklep internetowy:

e-mail: enterairshop@enterair.pl

Enter Air jest również obecne w social mediach, co jest dziś wręcz obowiązkowe dla każdego przedsiębiorstwa. Tym bardziej jeżeli mówimy o firmie zajmującej się turystyką. Warto odwiedzić profile Enter Air, aby zapoznać się z działalnością linii lotniczych.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/enterair

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCDE7LVz3PEGZkcezOSd2PCg/featured

 

 

https://www.linkedin.com/company/enter-air-sp.-z-o.o./

 

 

Enter Air prężnie się rozwija i poszerza swoje zasięgi. Ostatnie miesiące były ciężkie dla przewoźników, ale polskie linie lotnicze wydawały się mieć już mocno ugruntowaną pozycję. Praca w Enter Air nawet jeżeli nie okaże się spełnieniem marzeń o łączeniu zarabiania z magią podróży, to na pewno przyniesie cenne doświadczenie do wykorzystania w dalszym budowaniu kariery.

Podsumowanie:
 • Enter Air to polska linia lotnicza, która została założona w 2009 roku przez Marcina Kubraka, Grzegorza Polanieckiego, Mariusza Olechno i Andrzeja Kobielskiego.
 • Firma oferuje przeloty indywidualne, czartery regularne oraz czartery AD-HOC, obsługując połączenia z ponad 200 portami lotniczymi w Europie Zachodniej.
 • W 2019 roku Enter Air nabyło 49% udziałów w szwajcarskiej linii lotniczej Germania Flug AG i zainicjowało budowę nowej marki lotniczej Chair Airlines z bazą w Zurychu.
 • W firmie zatrudnionych jest 528 osób, większość to personel operacyjny, a także pracownicy księgowości i administracji.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Mazan

Mazan

Enter Air to pozytywnie zaskakujący przykład polskiej firmy, która w krótkim czasie zdobyła uznanie na rynku lotniczym. Zdecydowanie warto przyjrzeć się firmie jako potencjalny partner biznesowy.
Wacław Wacławski

Wacław Wacławski

Nie wiedziałem wcześniej o możliwości pracy w liniach lotniczych poza posadą pilota lub stewardessy. Jestem zaskoczony, że Enter Air ma tak dużo stanowisk umożliwiających zatrudnienie, będę szukał aktualnych ofert pracy.
Katarzyna

Katarzyna

Ciekawa firma, z dynamicznym rozwojem i poszerzającą ofertę lotniczą. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się znaleźć zatrudnienie w Enter Air.
Irek

Irek

Pracuję w Enter Air od kilku lat i muszę powiedzieć, że to świetna firma. Stawia na rozwój swoich pracowników, oferuje szkolenia i awanse. Atmosfera w pracy jest przyjazna, a zarząd zawsze służy pomocą.
Jeremy

Jeremy

Młodzi mają wielkie perspektywy, ale jak zawsze dotyczy to tych kilku procent. Jednak warto próbować by był ew. sukces.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka