Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Apator - lider produkcji aparatury pomiarowej

19 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

6 komentarzy
Praca Apator - lider produkcji aparatury pomiarowej
Apator jest polskim przedsiębiorstwem przemysłu elektromaszynowego z siedzibą w Toruniu. Firma stworzyła prężnie działającą Grupę Kapitałową złożoną ze spółek polskich oraz zagranicznych. Firma zasłynęła głównie z produkcji aparatury elektrycznej i pomiarowej.

Grupa Apator z roku na rok zwiększa swoje zyski i udziały w rynku, dzięki czemu sukcesywnie rośnie w siłę. Przedsiębiorstwo posiada również bogatą historię, która doprowadziła pojedynczą fabrykę do formy rozbudowanej grupy spółek. Dziś marka Apator jest bardzo dobrze znana i zwraca na siebie uwagę także osób chcących znaleźć atrakcyjne zatrudnienie.

Spółki wchodzące w skład Grupy Apator zatrudniają łącznie około 2700 osób, a więc możliwości budowania kariery wydają się być duże. Czy tak jest faktycznie? Sprawdźmy, czym się zajmuje Apator oraz jakie możliwości daje na rynku pracy.

Video

Historia firmy Apator

Za datę rozpoczęcia działalności firmy Apator uznaje się 1950 rok, gdy w Toruniu powstały Pomorskie Zakłady Wytwórcze Aparatury Niskiego Napięcia. To one z czasem zostały przekształcone w Apator. Jednak korzenie firmy sięgają nieco wcześniej, bo aż do 1897 roku gdy berliński przemysłowiec Herman Aron założył w Świdnicy fabrykę H. Aron Elektrizitätszähler-Fabrik GmbH. To ona z czasem przeistoczyła się w zakłady produkujące liczniki energii elektrycznej dla dzisiejszego Apatora.

W 1925 roku w Poznaniu wydzielono zespół pracowników, którzy stali się zalążkiem Warsztatów Wodomierzowych przekształconych później w Apator Powogaz. Rok 1948 przyniósł powstanie Pomorskiej Fabryki Gazomierzy znanej dziś jako Apator Metrix. Jak widać pierwsze struktury, które z czasem zostały częścią Grupy Apator, formowały się bardzo wcześnie. Sama marka zaś oraz jej znak graficzny zadebiutowały dopiero w 1957 roku.

Z czasem firma się rozrastała i w 1966 roku powstał dział konstrukcyjny aparatury napędowej. Apator jest znany także z systemów informatycznych. Spółka Apator Rector zaczęła działalność jako Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Rector w 1994 roku. Przełomowym momentem w historii marki był debiut Apator S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut nastąpił w 1997 roku, a akcje firmy w ciągu kolejnych 15 lat wzrosły o 1900%.

Kolejne lata przyniosły ekspansję na rynek rosyjski i niemiecki, a w 2004 roku wprowadzono nowy logotyp Apator i wprowadzono konsekwentną politykę budowy nowoczesnej grupy technologicznej. W 2012 roku Apator S.A. zbudowało nowoczesne centrum w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, które stało się jedną z wizytówek przedsiębiorstwa.

Działalność firmy Apator

Szukasz pracy?

Tokarz - frezer

Paged Meble Sp. z o.o.

 • Jasienica
Dodana

Stażysta/stażystka w dziale lean

Paged Meble Sp. z o.o.

 • Jasienica
Dodana

Konsultant , praca zdalna

Maurice Delbar Staffing Outsourcing Solutions Sp. z o. o.

 • Raszyn
Dodana

MYSŁOWICE - Kompletacja zamówień 30.00 zł/br. Spożywka

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Bieruń
 • 30-31 zł / h
Dodana

MYSŁOWICE - Kompletacja zamówień 30.00 zł/br. Spożywka

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Lędziny
 • 30-31 zł / h
Dodana

Firma Apator skupia swoje działania głównie na produkcji osprzętu pomiarowego. Spółki wchodzące w skład Grupy Apator produkują urządzenia pomiarowe energii elektrycznej, wody, ciepła oraz gazu. Oprócz tego marka tworzy całe instalacje, różne aparatury pomiarowe oraz obsługuje sieci mediów.

Działy IT grupy pracują między innymi nad zdalnym nadzorem przesyłu energii. Ważną częścią funkcjonowania marki Apator jest inżynieria zasilania i sterowania. Fabryki Apator produkują silniki i przekładnie oraz prowadzą serwisy urządzeń.

Obecnie struktura Grupy Apator składa się z ośmiu spółek:

 • Apator Mining Sp. z o.o. - początkowo producent sprzętu górniczego i aparatury przeciwwybuchowej. Obecnie spółka pełni działalność handlową oraz zarządza pakietem akcji Apator S.A.;
 • Apator S.A. - producent liczników energii elektrycznej oraz przeliczników elektronicznych do ciepłomierzy;
 • Apator Powogaz S.A. - jeden z wiodących producentów wodomierzy i ciepłomierzy;
 • Apator Metrix S.A. - producent gazomierzy miechowych domowych i przemysłowych oraz systemów pomiarowych zdalnego odczytu;
 • Apator Elkomtech S.A. - dostawca systemów komputerowych wspomagających pracę służb energetycznych;
 • Apator Rector Sp. z o.o. - producent oprogramowania. Od lat związany między innymi z technologią GIS;
 • FAP Pafal S.A. - producent i serwisant liczników energii elektrycznej - indukcyjnych oraz elektronicznych;
 • Apator GmbH - spółka odpowiadająca za dystrybucję produktów marki Apator w Niemczech.

Grupa Apator radzi sobie bardzo dobrze i mimo pewnych wahań co roku utrzymuje w miarę równy poziom zarobków. Przyjrzyjmy się danym z ostatnich lat.

Wybrane roczne dane finansowe grupy Apator (tys. zł):

  2017 2018 2019
Przychody netto ze sprzedaży ogółem 906 902 844 043 877 593
Zysk ze sprzedaży 72 129 98 274 74 534
EBITDA 103 893 134 311 126 288

 

Sukcesy branżowe firmy Apator S.A.

Grupa Apator nie bez powodu zajmuje miejsce w czołówce swojej branży. Firma prężnie się rozwija i dostarcza na rynek produkty wysokiej jakości. Działalność Apatora była wielokrotnie nagradzana przez organizatorów różnych plebiscytów. Media i organizacje zajmujące się gospodarką nie raz dostrzegły wartość Apatora.

Apator jest laureatem takich nagród, jak:

 • "Perły Polskiej Gospodarki" - nagroda przyznana w 2020 roku przez magazyn Polish Market i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
 • "Transparentna Spółka Roku 2017" - nagroda przyznana za m.in. sprawozdawczość finansową i raportowanie oraz jakość relacji inwestorskich i stosowanie ładu korporacyjnego.
 • "Inwestor bez granic" - Apator w 2019 roku znalazł się w gronie kilku firm wyróżnionych tym zaszczytnym tytułem, który przyznano podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 • "Firma Dobrze Widziana 2019" - nagroda za prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.
 • Tytuł ORŁA "Wprost" - tytuł przyznawany od 2016 roku dla przedsiębiorstw, które wnoszą szczególny wkład w rozwój regionalnej i krajowej gospodarki.

Jak widać, Apator zbiera na swoje konto liczne nagrody, a wspomniane wyróżnienia pochodzą jedynie z lat 2018-2020. Tymczasem przedsiębiorstwo otrzymywało wyróżnienia co roku przez całą minioną dekadę.

Praca w firmie Apator

Grupa Apator zrzesza kilka spółek posiadających liczne zakłady na terenie całej Polski. Nowoczesne zakłady produkcyjne potrzebują wykwalifikowanych fachowców. Między innymi poszukiwani przez przedsiębiorstwo są elektrycy, inżynierowie elektronicy czy technologowie produkcji.

Video

Oddziały firmy zajmujące się systemami komputerowymi oraz oprogramowaniami nierzadko oferują pracę dla programistów i fachowców IT. Wszystkie zakłady grupy potrzebują również pracowników administracji czuwających nad funkcjonowaniem biurowej części działalności.

Aktualne oferty pracy w Apatorze można znaleźć na stronie internetowej: http://www.apator.com/pl/grupa-apator/kariera/aktualne-oferty-pracy

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w przedsiębiorstwie Apator mogą aplikować bezpośrednio z poziomu ogłoszeń na stronie firmy.

Rekrutacja w firmie Apator odbywa się w kilku krokach. Najpierw publikowane są ogłoszenia, a następnie firma gromadzi aplikacje. Po wybraniu kandydatów są oni zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. W jej czasie kandydaci spotykają się z pracownikami HR i poznają szczegóły oferty.

Po pierwszym spotkaniu odbywają się testy językowe czy kompetencyjne. Dopiero po ich odbyciu zostaje przeprowadzone spotkanie z przełożonym wyższego stopnia. Proces kończy decyzja o zatrudnieniu i zaproszenie do współpracy wybranych osób.

Opinie o firmie Apator

Bardzo często przed aplikowaniem do konkretnej pracy kandydat sprawdza jakie opinie może znaleźć o danej firmie. Chyba każdy jest ciekaw, jaka atmosfera panuje w miejscu, gdzie chciałby pracować oraz czy warunki zatrudnienia są tak atrakcyjne, jak mówią ogłoszenia. Nie zawsze można dopytać pracowników firmy, ale można zawsze sprawdzić, co o firmie piszą ludzie w internecie.

W sieci można znaleźć kilka portali zajmujących się zbieraniem opinii o pracodawcach. Warto zawsze brać opinie z internetu z pewnym przymrużeniem oka, ale mimo to często można z nich wyciągnąć wnioski dające obraz ewentualnego przyszłego pracodawcy. Co o Apatorze piszą byli i obecni pracownicy?

Przede wszystkim można znaleźć sporo narzekań na płace, ale to dość uniwersalny temat do wyrażania opinii. W ostatnich latach wprowadzono różne benefity dla pracowników. Sporo osób podkreśla, że Apator nie daje zbyt wielu możliwości awansu i rozwoju kariery. Wygląda więc na to, że przedsiębiorstwo może być przede wszystkim miejscem do zdobycia doświadczenia przed pójściem dalej. Oczywiście najlepiej sprawdzić sytuację na własnej skórze.

Źródło: www.gowork.pl

Kontakt do firmy Apator

Osoby zainteresowane pracą w spółkach należących do Grupy Apator mogą się kontaktować z firmą za pomocą ofert pracy publikowanych na podanej powyżej stronie internetowej. W przypadku komunikacji w innych sprawach można skorzystać z bezpośrednich danych kontaktowych. Na stronie internetowej www.apator.com można znaleźć szczegółowe dane do wszystkich spółek i oddziałów Grupy Apator. W zależności od sprawy należy korzystać z innych kanałów.

W przypadku centrali Apator S.A. można skorzystać z danych kontaktowych:

Apator S.A.

ul. Gdańska 4a, lok C4

87-100 Toruń, PL

Adres do korespondencji:

Apator S.A. Centrum

Ostaszewo 57C

87-148 Łysomice, PL

e-mail: apator@apator.com

Telefon +48 (56) 61 91 111

Grupa Apator jest również obecna w mediach społecznościowych. Przedsiębiorstwo posiada swoje profile w serwisach Facebook, YouTube oraz LinkedIn:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/GrupaApator/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCD1iZAx9JALF25SNMlhyn7g

 

 

https://www.linkedin.com/company/apator-s-a-/

 

 

Apator znajduje się w grupie bardzo stabilnych spółek oferujących zatrudnienie wielu pracownikom. Spółki wchodzące w skład grupy mogą się okazać miejscem, w którym można zgromadzić cenne doświadczenie zawodowe.

Podsumowanie:
 • Grupa Apator zatrudnia około 2700 osób, a jej głównym obszarem działalności jest produkcja osprzętu pomiarowego oraz systemów informatycznych.
 • Firma ma bogatą historię sięgającą 1950 roku, a jej marka zadebiutowała dopiero w 1957 roku.
 • Grupa Apator odnosi liczne sukcesy, otrzymując wiele nagród i wyróżnień, a w ostatnich latach utrzymuje równy poziom zarobków.
 • Firma oferuje wiele możliwości pracy dla wykwalifikowanych fachowców, w tym dla elektryków, inżynierów, programistów i pracowników administracyjnych, a proces rekrutacji obejmuje kilka etapów.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Rec84

Rec84

Wiem, że Apator oferuje szeroką gamę ofert pracy dla wykwalifikowanych fachowców. Niestety, ja nie mam odpowiednich kwalifikacji, więc muszę szukać innej pracy.
Henryk Emmerich

Henryk Emmerich

Muszę przyznać, że rozwój Grupy Apator w ciągu ostatnich lat jest bardzo imponujący. Doceniam wysoką jakość i innowacyjność produktów, które są oferowane na rynku.
Nikt_nie_jest_sam

Nikt_nie_jest_sam

W ostatnim czasie zacząłem szukać pracy w branży IT i zainteresowałem się Apatorem. Muszę powiedzieć, że rozwijające się działania IT w przedsiębiorstwie są bardzo interesujące.
Antoni

Antoni

Bardzo ciekawy artykuł, dzięki niemu poznałem ofertę pracy w Grupie Apator. Mam odpowiednie kwalifikacje i planuję aplikować na jedną z ofert.
Ropa

Ropa

Jako pracownik Apatora mogę śmiało powiedzieć, że firma daje dużo możliwości kariery i umożliwia rozwój zawodowy. Pracuję tu od kilku lat i zawsze czuję się doceniany przez pracodawcę.
Edek

Edek

Apator znany z Torunia od lat chyba nie tylko dzięki firmie ale także żużlowemu wizerunkowi jaki tworzy klub sportowy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.