Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Selena - potęga zbudowana na chemii budowlanej

16 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 10 głosów

10 głosów

1 komentarz

Praca Selena - potęga zbudowana na chemii budowlanej
Szukając firm, które godnie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej można swobodnie zwrócić uwagę na spółkę Selena S.A. mającą swoje korzenie w 1992 roku. Wtedy we Wrocławiu powstała firma, która przebojem wdarła się na rynek chemii budowlanej.

Selena nie tylko wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązania z zakresu pian, silikonów oraz uszczelniaczy, ale także rozpoczęła edukację rynku w zakresie tych technologii. Dziś Grupa Selena święci sukcesy na całym świecie posiadając bogate zaplecze produkcyjne oraz badawcze. Selena jest firmą rozpoznawalną na całym świecie. Jak przedsiębiorstwo prezentuje się po bliższym poznaniu i czy warto podjąć w nim pracę? Dowiedzmy się nieco więcej o spółce zbudowanej na rewolucyjnych pianach.

Historia firmy Selena

Firma Selena powstała we Wrocławiu w 1992 roku. W tym czasie założono dwie spółki tworzące Grupę Selena: Selena S.A. oraz Selena FM S.A. Firmy rozpoczęły dynamiczny rozwój, a w 1996 roku grupa rozrosła się o spółkę Orion w Dzierżoniowie oraz zakład produkcyjny Carina w Siechnicach. W 2000 roku rozpoczęła działalność spółka Libra, a grupa wdrożyła na rynek pierwszą na świecie wysokowydajną pistoletową pianę TYTAN 65.

Video

Kolejny rok przyniósł pozyskanie certyfikatu ISO 9001:2000 dla fabryki Orion, co potwierdziło wysoką jakość produkcji. Równocześnie grupa powiększyła się o zagraniczne spółki poszerzające zasięg marki o nowe rynki zbytu. W 2003 roku Selena opracowała kolejny innowacyjny produkt, jakim była pierwsza na świecie wężykowa piana wysokowydajna TYTAN Lexy.

W 2005 roku certyfikat ISO 9001:2000 uzyskał producent klejów i uszczelniaczy Libra, co ponownie podniosło notowania spółki na świecie. Selena uruchamiała kolejne spółki i wdrażała na rynek coraz to nowsze innowacyjne produkty, co doprowadziło 18 kwietnia 2008 roku do pierwszego notowania akcji Selena FM S.A. na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Szukasz pracy?

Spawacz rur (MAG)

workconcept service GmbH

 • Niemcy
Dodana

Doradca Klienta - LEROY MERLIN - Kołobrzeg

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Kołobrzeg
Dodana
Polecana

Starszy Inspektor ds. Finansowo-Księgowych

Straż Miejska m. st. Warszawy

 • Warszawa
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Aplikant (w charakterze strażnika miejskiego)

Straż Miejska m. st. Warszawy

 • Warszawa
Dodana
Polecana

Dynamiczny rozwój i inwestycje w produkty oraz kolejne spółki przyniósł marce wielki sukces. Obecnie w skład Grupy Selena wchodzi 30 spółek krajowych i zagranicznych, w tym zakłady produkcyjne na trzech kontynentach. Produkty Seleny są dostępne na rynkach 70 państw. Grupa Selena może się pochwalić zatrudnieniem około 1700 osób na całym świecie.

Działalność firmy Selena S.A.

Selena S.A. oraz pozostałe spółki wchodzące w skład Grupy Selena zajmują się przede wszystkim produkcją, oraz dystrybucją chemii budowlanej. Firma zbudowała swoją potęgę na piankach i zaprawach poliuretanowych, ale to nie jedyne produkty, z jakich słynie Selena.

Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie:

 • piany i zaprawy poliuretanowe,
 • uszczelniacze,
 • kleje,
 • systemy podłogowe,
 • systemy do termoizolacji,
 • systemy do wykończenia ścian wewnętrznych,
 • systemy do płytek ceramicznych,
 • zaprawy budowlane,
 • materiały do hydroizolacji,
 • ekrany pól elektrycznych,
 • akcesoria budowlane.

Na przestrzeni lat Selena S.A. wprowadziła na polski rynek kilka cenionych przez budowlańców marek. Między innymi spod skrzydeł polskiej spółki wychodzą produkty z linii TYTAN, Artelit, Matizol, Cool-R oraz Praxa. Produkty firmy są użytkowane w praktycznie każdym obszarze wykończenia domów i mieszkań.

Sukcesy branżowe spółki Selena S.A.

Za podbojem rynku przez Grupę Selena podążały liczne nagrody potwierdzające zarówno perfekcyjne działania firmy, jak i wysoka jakość oferowanych produktów. Na przestrzeni lat firma zgromadziła wiele statuetek oraz dyplomów dających jasno do zrozumienia, że mamy do czynienia z przedsiębiorstwem będącym poważnym graczem.

Selena S.A. między innymi została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Trwały Sukces". Firma może się także pochwalić tytułem Teraz Polska w kategorii "Inwestycja Zagraniczna".

Lista nagród jest naprawdę długa i wystarczy przybliżyć wyróżnienia z samego 2019 roku, aby zdać sobie sprawę z ogromu sukcesu:

 • Kreator Budownictwa Roku - Nagroda dla Prezesa Seleny S.A. Andrzeja Ulfiga oraz nagroda dla firmy Selena S.A.
 • Builder Awards - Osobowość Branży dla Prezesa Seleny S.A. Andrzeja Ulfiga oraz Budowlana Firma Roku dla firmy Selena S.A.
 • Ambasador Sportowej Polski - Tytuł i certyfikat dla firmy Selena S.A.
 • Produkt Roku - Nagroda dla kleju TYTAN PROFESSIONAL FIX² GT, nagroda dla piany poliuretanowej TYTAN PROFESSIONAL ULTRA FAST 70 oraz nagroda dla piano-kleju TYTAN PROFESSIONAL do płyt G-K.

Praca w Grupie Selena

Grupa Selena skupia w swoich strukturach 30 spółek, w tym kilka zakładów produkcyjnych. W efekcie możliwości budowy kariery są naprawdę szerokie. Osoby zainteresowane pracą dla jednej ze spółek grupy mogą w samej Polsce wybrać jedną z kilku firm.

W skład Grupy Selena w Polsce wchodzą podmioty:

 • Selena S.A. - dystrybutor produktów grupy;
 • Selena Marketing Internationel Sp. z o.o. - spółka zarządzająca własnością intelektualną;
 • Orion Polyurethanes Sp. z o.o. - producent pian i klejów;
 • Libra Sp. z o.o. - producent uszczelniaczy i klejów;
 • Carina Sealants Sp. z o.o. - producent uszczelniaczy;
 • Tytan Eos Sp. z o.o. - producent materiałów sypkich;
 • PMI "Izolacja - Matizol" S.A. - producent pokryć dachowych i hydroizolacji;
 • Research Centre of Construction Technology Sp. z o.o. - badania i rozwój.

Rozbudowana struktura grupy sprawia, że spółki generują liczne miejsca pracy nie tylko związane bezpośrednio z produkcją chemii budowlanej. Kandydaci mogą szukać zatrudnienia w administracji, działach badawczych, finansowych czy IT. Nie bez znaczenia jest także logistyka tak dużej grupy. Zatrudnienie mogą znaleźć także handlowcy, którzy będą odpowiedzialni za ciągły rozwój rynków zbytu dla produktów Seleny.

Grupa Selena chwali się, że umożliwia pracownikom wpływ na rozwój firmy dzięki modelowi zarządzania przez cele (MBO - Management by Objectives). Taki model ma pokazywać, że każdy pracownik w firmie ma realny wpływ na jej rozwój i funkcjonowanie.

Aktualne oferty pracy dla spółek należących do Grupy Selena można znaleźć pod adresem: www.selena.pl/pl/kariera. W przypadku braku ofert firma zachęca do składania CV. Rekruterzy skontaktują się z wybranymi kandydatami.

Opinie o firmie Selena S.A.

Przed aplikowaniem do konkretnej firmy każdy chce najpierw zebrać jak najwięcej informacji o tym pracodawcy. Najlepszym sposobem zdaje się być zaczerpnięcie informacji od pracowników firmy, ale nie zawsze jest to możliwe. W efekcie najczęściej posiłkujemy się opiniami umieszczanymi w sieci.

Niestety opinie w internecie nie zawsze są wiarygodne, a co za tym idzie, należy umieć wyciągnąć z nich dobre wnioski. W przypadku Seleny S.A. ciężko też znaleźć konstruktywne świeże komentarze. Można za to prześledzić nieco starsze wpisy, które pozwalają wyciągnąć pewne wnioski.

Grupa Selena przybrała w dużej mierze charakter stereotypowej korporacji z jej wszystkimi zaletami i wadami. Szczególnie byli pracownicy podkreślają, że wiedza zdobyta w Selenie pozwoliła im się mocno rozwinąć i zaprocentowała w dalszym budowaniu kariery. Niestety sama spółka Selena S.A. nie do końca potrafi wykorzystać rozwój swoich pracowników. Trzeba jednak mieć na uwadze, że opinie w sieci nie zawsze mogą oddawać stan faktyczny. Najlepiej spróbować samemu swoich sił, a w razie braku satysfakcji z pracy można potraktować zatrudnienie w Selenie, jako przystanek na drodze rozwoju kariery.

Źródło: www.absolvent.pl

Źródło: www.goldenline.pl

Kontakt z firmą Selena S.A.

Powyżej możecie znaleźć link do strony, odpowiadającej za rekrutację pracowników dla spółki Selena S.A. W przypadku różnych pytań można się skontaktować z firmą za pośrednictwem kilku kanałów. Przede wszystkim można skierować zapytania pod adres mailowy: kontakt@selena.com

Oprócz tego można się posiłkować danymi kontaktowymi:

Selena S.A.

ul. Wyścigowa 56 E

53-012 Wrocław

tel. +48 71 78 38 301

Na stronie internetowej www.selena.pl można także wypełnić formularz kontaktowy. Ostatnią możliwością jest skorzystanie z social mediów. Firma funkcjonuje na nich pod adresami:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/Selena-FM-SA-1485896544961379/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCCdGccEV4iJsE2ppkPdl-Ag

 

 

https://www.linkedin.com/company/selena/

 

 

Grupa Selena jest jednym z liderów w swojej branży i może się okazać cennym przystankiem na drodze rozwoju kariery. Nawet jeżeli losy pracowników nie zwiążą się na dłużej z Grupą Selena, to doświadczenie zdobyte w jej spółkach może się okazać niezwykle cenne.

Podziel się

1 komentarz

Rochenio

Rochenio

Praca u potentatów jest bardzo korzystna. Rekrutacja może być zawsze łatwiejsza, gdy ma się takie informacje jak tutaj.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka