Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Koleje Mazowieckie - przewoźnik transportujący ludzi wokół stolicy Polski

16 czerwca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 16 głosów

16 głosów

1 komentarz

Praca Koleje Mazowieckie - przewoźnik transportujący ludzi wokół stolicy Polski
Powszechny dostęp do samochodów sprawił, że coraz więcej osób nie docenia transportu publicznego. Mimo to przewoźnicy dbający o przewóz osób stanowią nadal jeden z najważniejszych trybów w funkcjonowaniu państwa. Szczególnie w mocno zurbanizowanych rejonach, gdzie jazda samochodem często staje się męką w korkach, transport publiczny nabiera na znaczeniu. Koleje Mazowieckie działają w województwie mazowieckim od 2004 roku i od tego czasu zapewniają sprawny przepływ ludzi między Warszawą i okolicznymi miejscowościami.

Koleje Mazowieckie są jednym z najważniejszych trybów w komunikacji wokół stolicy Polski. Nie ma się więc co dziwić, że stały się popularne wśród mieszkańców Mazowsza. Zarówno tych szukających transportu kolejowego, jak i poszukujących pracy w tej branży. Czym zajmują się Koleje Mazowieckie, jaką mają historię oraz czy łatwo znaleźć w nich pracę? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi.

Historia spółki Koleje Mazowieckie

Dbanie o odpowiednią sieć komunikacyjną jest niezwykle ważne, szczególnie w okolicach tak wielkiego miasta jak Warszawa. W celu usprawnienia komunikacji w regionie samorząd województwa mazowieckiego oraz PKP Przewozów Regionalnych zdecydowały o powołaniu spółki Koleje Mazowieckie. Założenie spółki miało miejsce oficjalnie 29 lipca 2004 roku, natomiast działalność przewozową rozpoczęto z dniem 1 stycznia 2005 roku.

Bardzo szybko samorząd województwa postanowił odkupić udziały od PKP. Początkowo Koleje Mazowieckie dzierżawiły tabor od PKP, ale z czasem zdecydowano się na usamodzielnienie. Początkowo PKP Przewozy Regionalne sprzedało swoje udziały, pozostawiając sobie 5%. W 2007 roku samorząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o wykupieniu całości udziałów oraz taboru od PKP PR. W efekcie w 2008 roku Koleje Mazowieckie stały się w pełni własnością samorządu oraz taboru liczącego 184 egzemplarzy elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Video

Dziś Koleje Mazowieckie chwalą się, że posiadają najnowocześniejszy tabor wśród regionalnych przewoźników. Zgodnie z publikacją na oficjalnej stronie spółki Koleje Mazowieckie użytkują 119 zupełnie nowych sztuk pojazdów oraz 184 egzemplarze po szczegółowej modernizacji. Firma chce utrzymać pozycję lidera w tej kategorii i zapowiada kolejne inwestycje.

Działalność spółki Koleje Mazowieckie

Szukasz pracy?

Pracownik do obsługi brykieciarki do styropianu

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej

  • Bielsko-Biała
Dodana

Stażysta Działu Logistyki

Hutchinson Poland Sp.z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Pracownik linii produkcyjnej Wilkowice

ASK Poland Sp. z o.o.

  • Wilkowice
Dodana
Polecana

Technik Utrzymania Ruchu

Hutchinson Poland Sp.z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana
Dodana

Koleje Mazowieckie zajmują się przede wszystkim transportem kolejowym pasażerów w rejonie województwa mazowieckiego oraz miasta Warszawy. Firma prowadzi również sprzedaż biletów różnego rodzaju pozwalających na korzystanie z usług KM. Warto podkreślić, że pasażerowie posiadający bilety ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego) mają prawo korzystać z pociągów Kolei Mazowieckich na terenie Warszawy.

Warto mieć na uwadze, że Koleje Mazowieckie nie tylko użytkują tabory, ale także dbają o ich stan techniczny. Również zajmują się utrzymaniem linii kolejowych, co oznacza, że spółka potrzebuje fachowców i inżynierów znających się na ogólnie pojętym przemyśle kolejowym obejmującym serwisowanie pociągów oraz utrzymanie linii kolejowych i organizację transportu.

Schemat linii kolejowych obsługiwanych przez KM

 

Źródło: www.mazowieckie.com.pl

Liczba podróżnych przewiezionych przez KM w latach 2005-2018 (w mln)

Źródło: www.mazowieckie.com.pl

Struktura zatrudnienia spółki Koleje Mazowieckie

Przewoźnicy regionalni muszą kompleksowo dbać o organizację transportu oraz swój tabor i linie kolejowe. Wymaga to zatrudnienia pracowników posiadających różne kwalifikacje. Zgodnie z ostatnim raportem zawierającym dane za 2018 rok Koleje Mazowieckie zatrudniały 2 882 osoby.

Struktura zatrudnienia w spółce Koleje Mazowieckie na dzień 31.12.2018:

do 35 roku życia 849 osób
między 36 i 45 rokiem życia 511 osób
między 46 i 55 rokiem życia 860 osób
powyżej 56 roku życia 602 osoby

 

Ten sam raport informuje o strukturze zatrudnienia ze względu na grupy zawodowe:

Grupy Zawodowe Procent pracowników
Stanowiska administracyjno-biurowe 10,2%
Zespół drużyn konduktorskich 18,4%
Kasjerzy i informatorzy 8,8%
Zespół drużyn trakcyjnych 21,3%
Eksploatacja i utrzymanie taboru 24,8%
Dyżurni ruchu, zwrotniczy, manewrowi 2,5%
Obsługa dodatkowa 6,0%
Oddział usług utrzymania 8,0%

 

Przegląd struktury zatrudnienia spółki Koleje Mazowieckie pokazuje jaką karierę można robić w jej szeregach. Tym bardziej że firma regularnie poszukuje pracowników chcących współtworzyć mazowiecką sieć transportową.

Praca w spółce Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie prężnie funkcjonują w Warszawie i jej okolicach, przez co regularnie spółka poszukuje fachowców. Firma nie tylko działa w zakresie przewozu osób, ale także dba o linie kolejowe, które użytkuje oraz o tabor. W efekcie spółka oferuje pracę dla specjalistów z różnych dziedzin, od pracowników administracji przez kasjerów po maszynistów i inżynierów potrafiących utrzymywać w pełnej sprawności pojazdy kolejowe.

Aktualne oferty pracy w Kolejach Mazowieckich można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/oferty-pracy. Spółka publikuje oferty pracy na konkretne stanowiska. Wśród ofert można znaleźć między innymi wakaty dla Inspektorów ds. torowych, manewrowych, ustawiaczy, dyżurnych ruchu czy maszynistów i elektromechaników.

Praca w Kolejach Mazowieckich może być bardzo interesująca oraz może stanowić ważny krok w rozwoju kariery. Szczególnie reprezentanci zawodów technicznych mają okazję do zdobycia cennego doświadczenia w obsłudze nowoczesnego taboru. Takie doświadczenie może bardzo zaprocentować w przyszłości.

Video

Opinie o spółce Koleje Mazowieckie

Każda osoba chcąca podjąć pracę w jakiejś firmie chciałaby przed aplikowaniem poznać warunki zatrudnienia oraz dowiedzieć się jaka panuje atmosfera w danym miejscu. Najlepszym w takiej sytuacji byłaby rozmowa z pracownikiem firmy. Niestety to nie zawsze jest możliwe. Z pomocą przychodzą często strony z opiniami na temat pracodawców. Jednak i w tym wypadku nie zawsze znajdziemy pomoc.

Opinie na temat pracy w spółce Koleje Mazowieckie są dość szczątkowe. Przede wszystkim można trafić na przepychanki polityczne pracowników, co jest charakterystyczne dla spółek będących własnością struktur samorządowych. Wśród nielicznych merytorycznych opinii da się znaleźć informacje o raczej niskich zarobkach i sporych cięciach dodatków w ostatnim czasie. Mimo to praca w Kolejach Mazowieckich nie wypada najgorzej na tle innych spółek kolejowych. Niewątpliwie najlepiej przekonać się na własnej skórze i w razie potrzeby potraktować zatrudnienie w Kolejach Mazowieckich jako przystanek w rozwoju kariery.

Kontakt ze spółką Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie prowadzą rekrutację za pośrednictwem swojej strony internetowej www.mazowieckie.com.pl. Dokładny link do ofert pracy możecie znaleźć powyżej i to za pośrednictwem opublikowanych ofert można się kontaktować z rekruterami.

Pozostałe osoby chcące zaczerpnąć informacji bądź skontaktować się w innych celach ze spółką mogą skorzystać z danych kontaktowych:

„Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.

ul. Lubelska 26

03-802 Warszawa

Sekretariat Dyrektora Generalnego, Dyrektora Handlowego, Dyrektora Finansowego, Dyrektora Eksploatacyjnego

tel. +48 22 47 38 716

mail: sekretariat@mazowieckie.com.pl

Sekretariat Dyrektora Biura Administracyjnego, Dyrektora Biura Handlowego, Dyrektora Biura Rzecznika Prasowego

tel. +48 22 47 38 651

Sekretariat Dyrektora Biura Eksploatacyjno-Technicznego, Dyrektora Biura Spraw Pracowniczych

tel. +48 22 47 38 652

Sekretariat Dyrektora Biura Finansowo-Ekonomicznego

tel. +48 22 47 37 255

Sekretariat Dyrektora Biura Strategii i Rozwoju

tel. +48 22 47 37 390

Osoby zainteresowane działalnością KM oraz taborem spółki mogą również obserwować profil firmy na Facebooku i YouTube:

Facebook ikona
YouTube ikona

 

https://www.facebook.com/KolejeMazowieckieKM

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCPw9EnF60LDDLhhpy_UtFUQ/videos

 

 

Koleje Mazowieckie odpowiadają za transport publiczny w województwie mazowieckim i starają się utrzymać w czołówce najnowocześniejszych przewoźników regionalnych w kraju. Opinie na temat firmy sugerują, że nawet jeżeli nie będzie to miejsce pracy na całe życie to mimo wszystko firma może być cennym przystankiem na drodze rozwoju kariery.

Podziel się

1 komentarz

Koleś

Koleś

Wskazane jest aby konkretnie na dany okres czasu przedstawić średnie zarobki. To by ułatwiło nam sens aplikacji na oferty...

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka