!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Warszawie

21 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Warszawie
Poszukiwanie pracy często nie należy do procesów łatwych i szybkich. Nierzadko przedłużający się okres bez zatrudnienia staje się uciążliwy, ale nie należy się zniechęcać. Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać metodę szukania zatrudnienia. Warszawiacy chcący podjąć pracę mogą ją znaleźć na wiele różnych sposób.

Podejmując decyzję o aktywizacji zawodowej, warto najpierw się zastanowić w jaki sposób skutecznie szukać pracy. Mieszkańcy Warszawy mają kilka możliwości sprawnego prowadzenia poszukiwań. Sprawdźmy jaką drogą można pójść, chcąc znaleźć interesujące wakaty.

Urząd Pracy miasta stołecznego Warszawy

Zapewne każdy spotkał się z opinią, że w urzędzie pracy nie można znaleźć zatrudnienia, a służy on jedynie do rejestracji i uzyskania zasiłku. To bardzo krzywdząca opinia, ponieważ w takich miejscach, jak Urząd Pracy m.st. Warszawy można znaleźć zarówno oferty pracy, jak i szereg usług pomagających w aktywizacji zawodowej.

Urzędy pracy gromadzą oferty z całego regionu i w warszawskiej placówce można znaleźć wiele ogłoszeń. Faktycznie spora część wakatów to stanowiska niższego szczebla, ale nie brakuje także interesujących propozycji dla wykwalifikowanych pracowników. Wizyta w urzędzie pozwoli również trafnie określić kwalifikacje oraz preferencje zawodowe, a także pozwoli skorzystać z innych usług pomagających w poszukiwaniach pracy.

Video

Poszukiwanie pracy w Warszawie przez internet

Obecnie internet stał się platformą, na którą przeniosło się wiele aspektów życia społecznego. Ludzie załatwiają w sieci wiele spraw, a jedną z nich jest poszukiwanie pracy. Korzystanie z portali pokroju Aplikuj.pl jest faktycznie bardzo dobrym pomysłem i niesie za sobą wiele pozytywów.

Aplikuj.pl pozwala na przeglądanie ofert pracy z całej Polski. Osoby poszukujące zatrudnienia w Warszawie muszą tylko wybrać interesujące ich miasto i cieszyć się bogatym wyborem ogłoszeń we własnym domu. Bardzo dużym atutem takiej formy poszukiwań jest możliwość aplikowania on-line. W ten sposób w bardzo krótkim czasie można złożyć naprawdę dużo aplikacji. Wysyłanie CV drogą elektroniczną znacząco usprawniło proces rekrutacji, przez co przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z tej formy. Aktualne oferty pracy z Warszawy znajdziecie pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u warszawskich pracodawców

Dziś większość osób prowadzi poszukiwania pracy przez internet, ale jeszcze nie tak dawno główną metodą było osobiste składanie CV. Roznoszenie swoich dokumentów i aplikowanie osobiście nadal jest doceniane przez pracodawców, ponieważ pokazuje zaangażowanie u potencjalnego pracownika.

Roznoszenie CV po warszawskich firmach jest procesem czasochłonnym, ale też ma pewne zalety:

  • Osobiste odwiedzenie danego przedsiębiorstwa jest okazją do podpytania pracowników o warunki zatrudnienia. Można także samodzielnie ocenić jaka atmosfera panuje w zakładzie.
  • CV można zanieść nie tylko do firm prowadzących rekrutację, ale także do przedsiębiorstw niemających aktualnie wakatów. Takie złożenie CV z podaniem o pracę może w przyszłości przynieść owoce. Po zwolnieniu się wakatu pracodawca może w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na osobę, która wyraziła chęć pracy w jego firmie.
  • W wielu miejscach występuje duża rotacja pracowników. To oznacza, że samodzielne złożenie CV może się przerodzić w natychmiastową rozmowę kwalifikacyjną. Ta może zaowocować natychmiastowym zatrudnieniem.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Warszawie

Internet oraz urząd pracy to nie jedyne miejsca, w których są publikowane oferty pracy. Wielu przedsiębiorców ciągle bardzo chętnie korzysta z lokalnych mediów. Na etapie poszukiwań pracy warto śledzić bloki ogłoszeniowe w miejscowej prasie czy rozgłośniach radiowych. W tradycyjnych mediach można ciągle znaleźć interesujące propozycje pracy.

Na rynku pracy coraz większą rolę odgrywają agencje pośrednictwa pracy. Biura zajmujące się head-huntingiem oraz pracą tymczasową bardzo prężnie działają w Warszawie. Wiele korporacji oraz przedsiębiorstw produkcyjnych korzysta z oferty pośredników. W stolicy kraju można znaleźć filie największych agencji międzynarodowych, jak Adecco, Manpower czy Randstad oraz biura mniejszych pośredników.

Video

Warszawa to ogromne miasto, ale nie przeszkadza to w skuteczności najstarszej formy przewodnictwa informacji, jaką jest poczta pantoflowa. Rozmowa z ludźmi może przynieść cenne informacje na temat rekrutacji w warszawskich firmach. Znajomi mogą mieć wiedzę na temat wolnych miejsc pracy w okolicy bądź też w miejscach ich pracy mogą się znaleźć wakaty. Nierzadko ludzie otrzymują pracę po znajomości, ponieważ pracodawcy chętnie zatrudniają osoby z polecenia swoich zaufanych pracowników. Warto więc rozmawiać, ponieważ nigdy nie wiadomo jakie informacje może mieć potencjalny rozmówca.

Warszawa oferuje wiele ścieżek poszukiwania zatrudnienia. Bezrobotni ze stolicy mogą na różne sposoby znaleźć pracę, a biorąc pod uwagę niskie bezrobocie i deficyt wielu zawodów, poszukiwania mogą być krótkie i owocne.

To może Cię również zainteresować

Praca Warszawa

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.