Praca lokalnie

Oferta Urzędu Pracy w Tychach

10 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 9 głosów

9 głosów

4 komentarze
Oferta Urzędu Pracy w Tychach
Aktywizacja zawodowa często nie jest procesem łatwym i bezrobotni, szczególnie Ci pozostający długo w bezczynności zawodowej mają problemy ze znalezieniem pracy. Osoby chcące się aktywizować na rynku pracy powinny skorzystać z usług publicznych służb zatrudnienia reprezentowanych w Tychach przez Powiatowy Urząd Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach nie jest tylko miejscem rejestracji bezrobotnych i pozyskiwania zasiłków. PUP oferuje szereg usług pomagających w aktywizacji zawodowej. Urząd oferuje nie tylko oferty pracy, ale także różne programy i szkolenia pomagające w rozpoczęciu kariery. Przyjrzyjmy się dokładniej ofercie PUP w Tychach.

Poradnictwo grupowe i indywidualne w tyskim Powiatowym Urzędzie Pracy

Poszukiwanie pracy może nie być łatwym zadaniem jeżeli nie posiada się pewnej wiedzy i umiejętności. Szczególnie osoby pozostające długo w bezczynności zawodowej powinny najpierw zdać sobie sprawę z pewnych kwestii, jak choćby to czy ich kwalifikacje są wystarczające na rynku pracy oraz w jaki sposób skutecznie szukać zatrudnienia. PUP w Tychach świadczy usługi z zakresu poradnictwa zawodowego, które pozwala nabyć pewne umiejętności i wiedzę. Taka forma pomocy dzieli się na dwa typy.

 • Poradnictwo grupowe - taka forma poradnictwa oznacza różnego rodzaju warsztaty oraz kursy, na których bezrobotni poznają tajniki sprawnego poszukiwania zatrudnienia czy planowania kariery. Specjaliści pomagają w określeniu preferencji zawodowych oraz kwalifikacji. Warsztaty pomagają w przygotowaniu do sprawnego przejścia przez proces rekrutacji, a także uczą przygotowania odpowiednich dokumentów. PUP przeprowadza również szkolenia dla bezrobotnych chcących założyć własną działalność gospodarczą. Bezrobotni zainteresowani poradnictwem grupowym muszą zgłosić chęć udziału w warsztatach w urzędzie pracy bądź w centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
 • Poradnictwo indywidualne - w tym wypadku bezrobotni oraz osoby chcące zmienić dotychczasowe miejsce pracy mogą liczyć na indywidualne spotkania bądź rozmowy telefoniczne z doradcami z urzędu. Takie spotkania pozwalają na określenie kwalifikacji oraz sposobów na ich podniesienie. Doradca może skierować na odpowiednie szkolenia i kursy zawodowe. Osoby zainteresowane poradnictwem indywidualnym powinny zgłosić się do swojego doradcy klienta.

Szczegółowe informacje na temat prowadzonych aktualnie warsztatów oraz świadczonych usług Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach można znaleźć na stronie: https://tychy.praca.gov.pl

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Tychy

Magazynier

Aluform Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana

Ślusarz narzędziowy

Aluform Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana

Asystent w dziale Finansów

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana

Montaż, 1 zmiana (6:00-14:00), Tychy

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana

Formy wsparcia osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach przygotował także różne formy wsparcia dla bezrobotnych. Osoby pozostające nieaktywnymi zawodowo mogą mieć problemy ze znalezieniem zatrudnienia z różnych powodów. Między innymi może to być brak kwalifikacji bądź właśnie zbyt długi czas bezczynności na rynku pracy.

Wsparcie osób bezrobotnych w Tychach:

 • PUP w Tychach między innymi organizuje prace interwencyjne, roboty publiczne oraz prace społecznie użyteczne. Takie zajęcia mają charakter tymczasowy i są finansowane przez kasy samorządów bądź z programów rządowych. Wzięcie udziału w pracach tego typu pozwala na zdobycie środków do życia oraz aktywizację na rynku pracy.
 • Osoby bezrobotne poniżej 30 roku życia mogą również skorzystać z bonu zatrudnieniowego. Taki bon udzielony przez tyski urząd pracy daje gwarancję częściowego zrefundowania kosztów zatrudnienia posiadacza bonu. Warunkiem oprócz wieku jest znalezienie pracodawcy zobowiązującego się do zatrudnienia posiadacza bonu na okres 18 miesięcy.
 • PUP w Tychach oferuje również bony na zasiedlenie przeznaczone dla bezrobotnych poniżej 30 roku życia, którzy z powodu zatrudnienia bądź założenia własnej działalności musieli się przeprowadzić. Bon jest gwarancją otrzymania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania. Warunkiem jest podjęcie pracy w miejscu odległym od miejsca zamieszkania o co najmniej 80 km.
 • Urząd pracy w Tychach ma w swojej ofercie także różne dofinansowania oraz pożyczki dla bezrobotnych otwierających własną działalność gospodarczą. W przypadku wszystkich środków pomocy należy mieć na uwadze, że są one zależne od budżetu, jaki posiada dany urząd. Ilość osób mogących skorzystać z pomocy jest więc ograniczona.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji osób bezrobotnych w Tychach

Niepowodzenia w poszukiwaniu pracy są najczęściej spowodowane brakiem odpowiednich kwalifikacji. Zdobycie odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia wymaga jednak czasu. Urząd pracy w Tychach oferuje kilka usług pozwalających na dokształcanie się zawodowe.

Jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w Tychach?

 • Powiatowy Urząd Pracy w Tychach pośredniczy między innymi w organizacji staży. Te dają możliwość zdobycia doświadczenia oraz kwalifikacji w konkretnym zawodzie. Staże mogą też się przerodzić w zatrudnienie u pracodawcy, u którego odbywało się staż.
 • Bezrobotni mogą także skorzystać z bonu stażowego pozwalającego opłacić staż u wybranego wcześniej pracodawcy.
 • PUP w Tychach zajmuje się także organizacją szkoleń i kursów zawodowych, a także może skierować na stosowne zajęcia u firm zewnętrznych. Takie kursy pozwalają zdobyć kwalifikacje oraz certyfikaty pozwalające na pełnienie pewnych funkcji.
 • Bezrobotni w wieku poniżej 30 lat mogą także wnioskować o bony szkoleniowe będące gwarancją opłacenia kursu zawodowego wybranego przez bezrobotnego.
 • W PUP w Tychach są także dostępne dofinansowania studiów podyplomowych oraz finansowanie kosztów egzaminów zawodowych i licencji.

Oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach

PUP w Tychach zajmuje się monitorowaniem lokalnego rynku pracy i gromadzeniem ofert pracy. Bezrobotni mogą znaleźć w urzędzie oferty pracy z całego regionu, a także z krajów europejskich dzięki przynależności Polski do sieci EURES (Europejskich Służb Zatrudnienia).

Oferty z Tychów i okolic dotyczą głównie stanowisk niższego szczebla. Na stronie urzędu można znaleźć propozycje pracy na produkcji, czy w roli mechaników, magazynierów i sprzedawców. Sporadycznie zdarzają się oferty dla specjalistów. Można też trafić na ogłoszenia kierowane do kierowców i pielęgniarek.

Bezrobotni w Tychach mający problemy z powrotem do życia zawodowego powinni odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy. W tej placówce można znaleźć pomoc w aktywizacji zawodowej i wykonać pierwsze kroki w rozwoju kariery.

Podsumowanie:
 • Powiatowy Urząd Pracy w Tychach oferuje usługi poradnictwa zawodowego w formie grupowej i indywidualnej dla osób poszukujących pracy lub zmieniających dotychczasowe miejsce zatrudnienia.
 • Poradnictwo grupowe składa się z warsztatów i kursów dotyczących poszukiwania pracy, planowania kariery oraz przygotowania dokumentów rekrutacyjnych, a także szkoleń dla chętnych do założenia własnej działalności gospodarczej.
 • Poradnictwo indywidualne obejmuje spotkania i rozmowy telefoniczne z doradcami, którzy pomagają w określeniu kwalifikacji oraz sposobów na ich podniesienie, oraz kierowaniu na odpowiednie szkolenia i kursy zawodowe.
 • PUP w Tychach oferuje także formy wsparcia dla bezrobotnych, takie jak możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz dostęp do ofert pracy z całego regionu i krajów europejskich.

To może Cię również zainteresować

Praca Tychy

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

lisptick

lisptick

Uważam, że Powiatowy Urząd Pracy w Tychach jest bardzo pomocny dla pracodawców. Często korzystamy z ich ofert pracy i zawsze otrzymujemy odpowiednio przygotowanych i wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzupełnić braki kadrowe w naszej firmie.
Natan

Natan

Bardzo miło mi słyszeć, że Powiatowy Urząd Pracy w Tychach oferuje takie wiele szkoleń i kursów umożliwiających zdobycie kwalifikacji. Jest to na pewno korzystne dla osób, które chcą się dokształcać i podnieść swoje umiejętności.
Witak

Witak

Byłam na kilku warsztatach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tychach i muszę powiedzieć, że były one bardzo pożyteczne. Nauczyłam się jak przygotować dobre CV, jak rozmawiać z rekruterami oraz jak skutecznie szukać pracy. Szkoda tylko, że nie mają one miejsca częściej.
Olszyna

Olszyna

Bardzo cieszy mnie fakt, że Powiatowy Urząd Pracy oferuje takie szerokie spektrum usług dla bezrobotnych. To bardzo pomocne, szczególnie dla osób, które długo pozostają bez pracy. Dzięki temu można zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do skuteczniejszego poszukiwania zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka