Praca lokalnie

Oferta Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach

6 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 17 głosów

17 głosów

3 komentarze
Oferta Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach
Osoby bezrobotne chcące się aktywizować na rynku pracy powinny zacząć od wizyty w lokalnym urzędzie pracy. Publiczne służby zatrudnienia są nie tylko od rejestrowania bezrobotnych i wydawania zasiłków, ale także świadczą usługi pozwalające znacznie łatwiej znaleźć zatrudnienie. Nie inaczej jest z placówką w Czechowicach-Dziedzicach.

W Czechowicach-Dziedzicach funkcjonuje filia Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej. Bezrobotni mogą korzystać z programów aktywizacyjnych oraz pomocy takiej, jaką oferuje PUP w stolicy powiatu bielskiego. Warto więc przyjrzeć się bliżej ofercie urzędu pracy oraz możliwościom, jakie daje osobom bezrobotnym.

Poradnictwo grupowe i indywidualne w czechowickiej filii Powiatowego Urzędu Pracy

Osoby pozostające długotrwale bezrobotnymi przed rozpoczęciem poszukiwań zatrudnienia powinny sobie zdać sprawę z kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim powinny określić swoje kompetencje oraz dobrze obrać ścieżkę ewentualnej kariery. W tym i w kilku innych kwestiach pomoże usługa poradnictwa zawodowego występująca w dwóch formach.

 • Poradnictwo grupowe - takim pojęciem określa się warsztaty i szkolenia, podczas których bezrobotni mogą nabyć pewne cenne umiejętności. Doradcy z czechowickiej filii urzędu pracy przedstawią między innymi techniki sprawnego poszukiwania pracy czy planowania kariery. Takie spotkania pomagają w określeniu kwalifikacji i preferencji zawodowych. Petenci z Czechowic-Dziedzic mogą się dowiedzieć, w jaki sposób sprawnie przebrnąć przez proces rekrutacji oraz w jaki sposób przygotować poprawnie dokumenty. PUP organizuje również szkolenia dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą. Chęć wzięcia udziału w warsztatach należy zgłosić w urzędzie pracy bądź w centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
 • Poradnictwo indywidualne - to pojęcie skrywa indywidualne spotkania oraz rozmowy telefoniczne z doradcami z urzędu. Pracownicy PUP w Czechowicach-Dziedzicach pomagają w konkretnych przypadkach. Poradnictwo indywidualne zostało przygotowane zarówno dla osób bezrobotnych, jak i czynnych zawodowo, które chcą zmienić miejsce pracy. Doradca może między innymi pomóc w wyborze pracy oraz wskazać środki pozwalające zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Osoby zainteresowane skorzystaniem z poradnictwa indywidualnego muszą zgłosić ten fakt swojemu doradcy klienta.

Informacje na temat prowadzonych warsztatów oraz szczegółowych usług Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej można znaleźć na stronie: https://bielsko-biala.praca.gov.pl

Szukasz pracy?
Dodana

Sprzedawca samochodów nowych

Carolina Toyota Bielsko

 • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Wulkanizator

Carolina Toyota Bielsko

 • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Pracownik Sortowni Paczek Czechowice **TYGODNIÓWKi ** ul.Beskidzka 8

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Czechowice-Dziedzice
 • 24-25 zł / h
Dodana

Brygadzista linii galwanicznej - do przyuczenia

NEW ZINC Sp. z o.o.

 • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Formy wsparcia osób bezrobotnych

Bezrobotni będący długo nieczynnymi zawodowo mogą popaść w pewne problemy. Tymczasem przedłużający się okres bezczynności zmniejsza ich atrakcyjność dla pracodawców. Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej oraz jego filia w Czechowicach oferują pewne usługi pozwalające przetrwać trudny czas, a także pomóc w uzyskaniu zatrudnienia.

Jak urząd pracy w Czechowicach-Dziedziach pomaga bezrobotnym?

 • Urząd pracy w Czechowicach-Dziedzicach przede wszystkim organizuje prace interwencyjne, roboty publiczne oraz prace społecznie użyteczne. Takie zajęcia mają charakter tymczasowy i są finansowane zazwyczaj przez kasy samorządów oraz z programów rządowych.
 • Kolejną formą pomocy czechowickiej filii PUP w Bielsku-Białej są bony zatrudnieniowe dające gwarancję częściowego zrefundowania kosztów zatrudnienia osoby posiadającej bon. O taką formę pomocy może się starać osoba w wieku poniżej 30 roku życia, która znalazła pracodawcę zainteresowanego jej zatrudnieniem na okres 18 miesięcy.
 • Osoby bezrobotne z Czechowic-Dziedzic poniżej 30 roku życia mogą również skorzystać z bonu na zasiedlenie. Taki bon ma gwarantować otrzymanie środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania wynikających z podjęcia pracy lub rozpoczęcia działalności gospodarczej poza miejsce zamieszkania. Warunkiem otrzymania bonu jest podjęcie pracy w miejscu odległym o co najmniej 80 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Urząd pracy organizuje także dofinansowania oraz pożyczki dla bezrobotnych zakładających własną działalność gospodarczą. Należy jednak pamiętać, że te nie są dostępne przez cały rok i zależą głównie od przyznanego urzędowi budżetu. Wszystkie formy wsparcia są zależne od środków, jakimi dysponuje dany urząd.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji

Wiele osób nie może znaleźć pracy, ponieważ nie dysponują odpowiednimi kwalifikacjami. Tych nie da się zdobyć w jeden dzień i wymagają one zaangażowania w odpowiednie czynności. Urząd pracy posiada w ofercie usługi pomagające w dokształcaniu zawodowym.

Pomoc urzędu pracy w Czechowicach-Dziedzicach w podnoszeniu kwalifikacji:

 • Czechowicka filia PUP między innymi pośredniczy w organizacji staży. Te dają możliwość dokształcenia się w zawodzie oraz zdobycia doświadczenia, co później będzie punktowało w procesie rekrutacji. Co więcej, staż może się też często przerodzić w stałe zatrudnienie.
 • Urząd pracy w Czechowicach-Dziedzicach przewiduje także bony stażowe pozwalające na odbycie stażu w firmie wybranej przez bezrobotnego.
 • PUP organizuje również szereg szkoleń i kursów zawodowych, a także może oddelegować na stosowne kursy organizowane przez zewnętrzne firmy. W ten sposób bezrobotni mogą zdobyć certyfikaty podnoszące ich wartość na rynku pracy.

Osoby bezrobotne w wieku poniżej 30 lat mogą się starać o bony szkoleniowe gwarantujące opłacenie kursu zawodowego wybranego przez bezrobotnego. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania studiów podyplomowych oraz finansowania kosztów egzaminów zawodowych i licencji.

Oferty pracy w czechowickiej filii Powiatowego Urzędu Pracy

PUP analizuje na bieżąco sytuację na lokalnym rynku pracy i gromadzi oferty od przedsiębiorców. W placówkach urzędu oraz na jego stronie internetowej można znaleźć ogłoszenia z całego regionu, ale także oferty pracy z państw objętych Europejską Służą Zatrudnienia EURES.

W przypadku Czechowic-Dziedzic można znaleźć stosunkowo niewiele ogłoszeń o pracę. Przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy poszukują sprzedawców oraz operatorów ciężkiego sprzętu budowlanego. Najwyraźniej rotacja pracowników w Czechowicach-Dziedzicach nie jest duża, a przynajmniej w obecnym okresie niewiele firm poszukuje nowych pracowników.

Osoby bezrobotne powinny skorzystać z oferty urzędu pracy w Czechowicach. W ten sposób mogą uzyskać pomoc w rozwinięciu swoich kwalifikacji oraz aktywizacji na rynku pracy.

Podsumowanie:
 • Powiatowy Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach oferuje poradnictwo zawodowe w dwóch formach - grupowej i indywidualnej, mającej na celu pomóc osobom długotrwale bezrobotnym w określeniu swoich kwalifikacji i preferencji zawodowych oraz planowaniu kariery.
 • Urząd pracy posiada również ofertę wsparcia dla bezrobotnych, w tym dofinansowania i pożyczki dla osób zakładających własną działalność gospodarczą, a także usługi pomagające w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, takie jak bony szkoleniowe czy dofinansowanie studiów podyplomowych i kosztów egzaminów zawodowych i licencji.
 • Na stronie internetowej urzędu pracy można znaleźć oferty pracy z całego regionu, w tym z państw EURES, jednak w przypadku Czechowic-Dziedzic ofert pracy jest stosunkowo mało, w większości poszukuje się sprzedawców i operatorów ciężkiego sprzętu budowlanego.
 • Osoby bezrobotne w Czechowicach-Dziedzicach mogą skorzystać z oferty urzędu pracy, aby uzyskać pomoc w rozwinięciu swoich kwalifikacji i aktywizacji na rynku pracy.

To może Cię również zainteresować

Praca Czechowice-Dziedzice

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

3 komentarze

Utyl

Utyl

Warto skorzystać z poradnictwa zawodowego, które oferuje PUP w Czechowicach-Dziedzicach. Dzięki temu można określić swoje kompetencje oraz plan kariery zawodowej. Polecam!
Antek Wilczek

Antek Wilczek

Bardzo cieszy mnie fakt, że PUP w Czechowicach-Dziedzicach oferuje darmowe szkolenia oraz dofinansowanie do badań i egzaminów. To niesamowita pomoc dla osób, które chcą się dokształcić i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.
kodi

kodi

Bardzo dobry artykuł, który w prosty i przejrzysty sposób przedstawia ofertę PUP w Czechowicach-Dziedzicach. Jestem zadowolony, że jako pracodawca mogę korzystać z zalet, jakie oferuje urząd pracy, taki jak łatwiejszy dostęp do kwalifikowanej siły roboczej.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka