Praca za granicą

Agencje pracy Gibraltar - biura pracy na Gibraltarze

13 marca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

5 komentarzy
Agencje pracy Gibraltar - biura pracy na Gibraltarze
Poszukiwanie pracy za granicą bardzo często rozpoczyna się od kontaktu z agencjami pośrednictwa pracy. Takie postępowanie wydaje się być słuszną drogą. Biura pracy nie tylko wyszukują atrakcyjnych ofert zatrudnienia, ale też często pomagają w całym procesie przeprowadzki i zaaklimatyzowania się w obcym państwie.

Na Gibraltarze rola agencji pracy jest bardzo ważna. W tym niewielkim państwie jest duże zapotrzebowanie na fachowców z dziedziny IT, finansów czy też iGamingu, czyli obsługi hazardu w sieci. Przedsiębiorstwa chętnie zlecają poszukiwanie pracowników agencjom specjalizującym się w head-huntingu. Z drugiej strony przemysł turystyczny generuje szerokie pole do popisu dla agencji pracy tymczasowej.

O ile nawiązanie współpracy z prywatną agencją pośrednictwa jest dobrym pomysłem, o tyle nie warto wybierać pośrednika pochopnie. Przed skorzystaniem z usług danego biura warto się zapoznać z pewnymi faktami. Dzięki znajomości zasad funkcjonowania agencji pracy można uniknąć pewnych nieprzyjemności w przyszłości.

Video

Na co zwracać uwagę szukając biura pracy na Gibraltarze?

Najważniejszą kwestią zdaje się być ustalenie, czy dana agencja pracy działa legalnie. Większość pośredników sama publikuje na swoich stronach internetowych informacje o wpisie do stosownych rejestrów oraz posiadaniu odpowiednich certyfikatów. W razie niepewności można spróbować kontaktu z gibraltarskim urzędem pracy, w którym urzędnicy powinni udzielić informacji na temat legalności działania konkretnej agencji.

Sprawa z pośrednikami działającymi na terenie Polski i posiadającymi biura nad Wisłą jest nieco prostsza. Wystarczy sprawdzić Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia (KRAZ) znajdujący się pod adresem internetowym: http://stor.praca.gov.pl. Nie trzeba też mieć obaw względem największych międzynarodowych agencji zatrudnienia. Firmy o globalnej renomie nie mogą sobie pozwolić na nielegalne działania w żadnym z państw.

Szukasz pracy?

(PS) Pracownik produkcji - gastronomia

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

( PS ) Pracownik gospodarczy

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

(PS) Sprzedawca do cukierni

SGP APT Sp. z o.o.

 • Poznań
Dodana

**Sortowanie paczek** - TYGODNIÓWKI - Warszawa

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Radzymin
 • 30-30 zł / h
Dodana
Aplikuj bez CV

( PS) Sprzedawca do cukierni

SGP APT Sp. z o.o.

 • Słubice
Dodana

Bardzo ważną kwestią są ewentualne opłaty, a w zasadzie ich brak.

Pamiętaj!

 • Zgodnie z prawem prywatne agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać opłat od osób poszukujących pracy za świadczenie swoich usług.
 • Oznacza to, że rejestracja oraz sam proces rekrutacji powinien być darmowy.
 • W przypadku naliczania kosztów za podstawowe usługi można założyć, że agencja stosuje nieuczciwe praktyki.

Warto wiedzieć, że biura pracy mają prawo pobierać pewne opłaty. Przede wszystkim agencja może zażądać zwrotu kosztów za takie usługi, jak tłumaczenie dokumentów czy badania lekarskie. Także po zatrudnieniu w przypadku pracy tymczasowej z pensji mogą być odprowadzane pewne opłaty. Agencja ma prawo do zwrotu kosztów na przykład za zakwaterowanie, transport do pracy czy wyżywienie.

Ważne, aby wszystkie koszty ponoszone przez pracownika były wyszczególnione na umowie z agencją. Zasadniczo im bardziej obszerna umowa, tym lepiej. Uwzględnienie w dokumentach wszystkich ewentualności pozwoli uniknąć nieprzyjemności w przyszłości. Oczywiście należy pamiętać o dokładnym przeczytaniu dokumentów przed podpisaniem.

Alternatywy dla agencji pracy na Gibraltarze

Korzystanie z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy jest bardzo dobrym pomysłem, choć nie jedynym. Trzeba jednak przyznać, że na Gibraltarze to biura pracy wiodą prym w procesach rekrutacji. Mimo to można się pokusić o skorzystanie z pomocy publicznych służb zatrudnienia.

Lokalny urząd pracy na Gibraltarze bada na bieżąco stan rynku i gromadzi informacje o wakatach. Urzędnicy mogą także pomóc w określeniu kwalifikacji czy przejściu przez wszystkie formalności związane z przeprowadzką.

Osoby poszukujące zatrudnienia mogą się posiłkować ogłoszeniami w lokalnych mediach. Często w gazetach czy radiu można znaleźć oferty pracy, choć nie będą to raczej stanowiska dla specjalistów celujących w lepiej płatne posady. Oczywiście spora część osób zacznie poszukiwania od przeglądania stron internetowych z ofertami pracy. Warto jednak mieć na uwadze, że najczęściej ogłoszenia w takich miejscach są publikowane przez agencje pośrednictwa pracy.

Video

Jakie biura pracy działają na terenie Gibraltaru?

Gibraltar jest niewielkim krajem, w którym działa dość sporo prywatnych agencji pośrednictwa pracy. Ciężko wskazać najlepsze, ale można przejrzeć kilka biur, od których warto zacząć poszukiwania pracy.

CRS Recruitment - brytyjska agencja pośrednictwa pracy działająca między innymi na Gibraltarze. Firma specjalizuje się w rekrutacji specjalistów dla przedsiębiorstw z branży finansowej oraz IT.

Beta Service Recruitment - biuro pośrednictwa pracy poszukujące pracowników z lekkiego przemysłu. Pośrednik rekrutuje zarówno osoby na niższe stanowiska, jak i fachowców na produkcję.

Live Love Laugh - agencja pracy działająca na rynku brytyjskim i gibraltarskim. Pośrednik specjalizuje się obsłudze prywatnej i publicznej służby zdrowia.

Elite Recruitment International - prężnie funkcjonująca agencja pracy specjalizująca się w rekrutacji talentów dla firm finansowych oraz iGamingowych.

Video

Eyespy Recruitment - biuro pośrednictwa pracy poszukujące pracowników dla przedsiębiorstw zajmujących się głównie iGamingiem, tradycyjnymi grami oraz IT.

Zestrill Ltd - pośrednik specjalizujący się w rynku gibraltarskim. Biuro zajmuje się rekrutacją na potrzeby firm iGamingowych oraz finansowych. Nie brakuje także ofert dla specjalistów ubezpieczeniowych.

SRGEurope - agencja pośrednictwa pracy działająca na Gibraltarze, Malcie, Hiszpanii oraz w Wielkiej Brytanii. Pośrednik skupia się na współpracy z firmami reprezentującymi branżę finansową, iGaming, IT oraz ubezpieczenia.

Quad Consultancy Ltd - kolejna agencja specjalizująca się w rekrutacji pracowników głównie na potrzeby przedsiębiorstw finansowych oraz IT.

Video

First Choice Recruitment - agencja pracy poszukująca pracowników do pracy stałej oraz tymczasowej. Biuro posiada oferty między innymi dla pracowników budowlanych czy fachowców od marketingu.

Recruit Gibraltar Ltd - biuro pośrednictwa pracy działające w szerszym zakresie branż. Mimo to większość ofert stanowią propozycje dla osób związanych z finansami, IT oraz iGamingiem.

Tak się prezentuje kilka agencji pośrednictwa pracy działających na terenie Gibraltaru. Osoby poszukujące zatrudnienia nie muszą się ograniczać do jednego biura i swobodnie mogą sprawdzić ofertę wielu biur. Warto też mieć na uwadze, że wielu pośredników hiszpańskich również współpracuje z firmami działającymi na Gibraltarze.

Podsumowanie:
  • Prywatne agencje pośrednictwa pracy na Gibraltarze są dobrym rozwiązaniem, ale trzeba uważać na wybór pośrednika.
  • Podstawową kwestią jest sprawdzenie, czy agencja działa legalnie i czy nie pobiera zbyt wysokich opłat.
  • Można również poszukać pomocy w publicznych służbach zatrudnienia lub skorzystać z ofert pracy w lokalnych mediach.
  • Na Gibraltarze działa sporo prywatnych agencji pośrednictwa pracy, specjalizujących się w różnych branżach.

To może Cię również zainteresować

Praca Gibraltar

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Daniela

Daniela

Jako pracodawca na Gibraltarze, zawsze staram się współpracować z renomowanymi agencjami pośrednictwa pracy, aby mieć pewność, że moje wymagania zostaną spełnione. Artykuł przypomina o kwestii opłat pobieranych przez agencje, co jest ważne zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy.
Bagiennik Łukasz Krzan

Bagiennik Łukasz Krzan

Rzeczywiście, ważne jest dokładne przyjrzenie się umowie z agencją pracy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Ciekawe, że na Gibraltarze działa tyle prywatnych agencji pośrednictwa pracy, ale trzeba uważać na nielegalne działania.
LKumia

LKumia

Interesujące informacje na temat poszukiwania pracy na Gibraltarze. Nie wiedziałem, że lokalny urząd pracy może pomóc w znalezieniu pracy i przejściu przez wszystkie formalności związane z przeprowadzką. Na pewno skorzystam z tej alternatywy.
Harnik

Harnik

Bardzo przydatne informacje dla kogokolwiek, kto szuka pracy na Gibraltarze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każde biuro pracy działa legalnie i może to powodować nieprzyjemności w przyszłości, dlatego zawsze warto sprawdzić reputację agencji i ich legalność.
Leszek

Leszek

Spoko, że opisany jest ten temat. Mały kraj, więc można to dobrze streścić, a brakuje takich informacji gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.