!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca za granicą

Agencje pracy Wyspy Owcze - biura pracy na Wyspach Owczych

30 stycznia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

0 komentarzy

Agencje pracy Wyspy Owcze - biura pracy na Wyspach Owczych
Na rynkach pracy wielu krajów dużą rolę odgrywają agencje pracy. Wyspy Owcze niestety się do nich nie zaliczają, przez co obcokrajowcy poszukujący pracy mają utrudnione zadanie. Małe państwo o bardzo niskim bezrobociu jest mało przyjaznym polem do działalności agencji pracy.

Nie oznacza to, że osoby poszukujące pracy na Wyspach Owczych są skazane na odwiedzanie firm i składanie swoich CV bezpośrednio u nich. Rozwiązaniem pozostaje państwowy urząd pracy ALS bądź lokalne witryny internetowe oraz prasa. Warto także rozglądać się po ofertach biur pośrednictwa pracy działających w innych skandynawskich krajach. Szczególnie duńscy pośrednicy mogą czasem poszukiwać pracowników dla firm z Wysp Owczych. Te są terytorium zależnym od Danii, więc to najbliższy kierunek poszukiwań odpowiedniej agencji pracy. Przyjrzyjmy się kilku ważnym kwestiom przy poszukiwaniu pracy na Wyspach Owczych.

Na co uważać szukając agencji pracy działającej na Wyspach Owczych?

Najbardziej skuteczną metodą poszukiwania pracy w przypadku Wysp Owczych okazuje się samodzielne kontaktowanie się z pracodawcami. Jednak osoby poszukujące zatrudnienia w tym małym wyspiarskim państwie mogą próbować sił w agencjach pracy działających na terenie Skandynawii ze szczególnym naciskiem na Danię. Zdarza się, że firmy z Wysp Owczych poszukują pracowników właśnie za pośrednictwem takich biur.

Popularny portal pracy na Wyspach Owczych

Przed podjęciem współpracy z prywatnym biurem pracy warto zapoznać się z kilkoma kwestiami dotyczącymi zasad funkcjonowania pośredników. Przede wszystkim należy ustalić, czy dana agencja pracy działa legalnie. Zazwyczaj biura pracy muszą być zgłoszone w stosownych rejestrach bądź posiadać certyfikaty potwierdzające ich legalność. Najczęściej agencje same chwalą się certyfikatami oraz nagrodami nie tylko potwierdzającymi legalność działania, ale także jakość wykonywanych usług.

W przypadku polskich agencji pracy oraz pośredników działających na naszym rynku można sprawdzić oficjalny rejestr KRAZ znajdujący się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl.

Prywatne agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać od kandydatów opłat za swoją działalność. Rejestracja oraz usługa znalezienia pracy nie mogą za sobą nieść opłat. W przypadku pojawienia się takowych można podejrzewać, że pośrednik będzie stosował nieuczciwe praktyki. Nie oznacza to, że biura pracy nie mogą pobierać żadnych opłat.

Pośrednicy mają możliwość obciążenia kandydata takimi kosztami jak na przykład opłata za tłumaczenie dokumentów czy badania lekarskie. Także w przypadku zatrudnienia przez agencję pracy mogą się pojawić dodatkowe usługi z opłatami potrącanymi z wynagrodzenia. W skład takich usług może wchodzić zakwaterowanie, transport do miejsca pracy czy wyżywienie.

Wszystkie koszta powinny zostać uwzględnione w umowie podpisanej z agencją pracy. Pośrednicy mają obowiązek informowania o wszystkich należnościach. Co za tym idzie, umowę należy bardzo dobrze przeczytać. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej.

Alternatywy dla agencji pracy na Wyspach Owczych

Osoby poszukujące pracy na Wyspach Owczych nie mają wiele możliwości. Jak już wiemy, niewiele agencji pracy decyduje się na współpracę z lokalnymi firmami. W efekcie najlepsze skutki może dać przeszukiwanie portali internetowych zajmujących się ofertami pracy w krajach skandynawskich. Rozwiązaniem może też być skorzystanie z pomocy lokalnego urzędu pracy ALS. Ten posiada dostęp do lokalnych ofert pracy i może się okazać dobrym miejscem na start. Niestety skorzystanie ze strony ALS wymaga znajomości języka farerskiego. Witrynę znajdziecie pod adresem: https://www.als.fo.

Osoby przebywające na miejscu mogą się posiłkować lokalną prasą zawierającą rubryki z ogłoszeniami o pracę. Dobrym pomysłem wydaje się także osobiste odwiedzenie interesujących firm i złożenie w nich CV.

Urząd Pracy na Wyspach Owczych

Jakie agencje pracy mogą oferować zatrudnienie na Wyspach Owczych?

Poszukując pracy na Wyspach Owczych, można próbować szczęścia, współpracując z agencjami pracy funkcjonującymi na terenie Skandynawii ze szczególnym uwzględnieniem Danii. Taki dobór pośredników daje największe szanse na pojawienie się oferty pochodzącej z tego wyspiarskiego państwa. Nie sposób wskazać biur, które z pewnością będą posiadać w ofercie stanowiska na Wyspach Owczych. Mimo to warto sprawdzić, czy ich agenci są w stanie znaleźć wakaty w interesującej nas lokalizacji. Przyjrzyjmy się kilku agencjom działającym na terytorium Danii.

Video

ActivCare - prężnie działająca agencja pracy zajmująca się sektorem medycznym. Pośrednik rekrutuje pracowników na potrzeby placówek medycznych oraz do opieki.

Alletiders Vikar - duńska agencja pracy działająca w wielu sektorach. Firma zajmuje się zarówno poszukiwaniem pracowników na stałe, jak i organizacją pracy tymczasowej.

Back Up Vikar - biuro pośrednictwa pracy działające w całej Danii i skupiające się na przemyśle, ogrodnictwie i przemyśle spożywczym. Obsługuje także klientów z innych branż.

JKS - jedna z największych agencji pracy działających na terenie Danii. Pośrednik buduje swoje doświadczenie od 1995 roku i posiada kontakty w wielu gałęziach rynku.

Jobteam - agencja pracy tymczasowej zajmująca się ściąganiem zagranicznych fachowców do Danii. Pośrednik nie tylko wyszukuje oferty pracy, ale także pomaga w organizacji wyjazdu.

Proffice - agencja rekrutacyjna operująca głównie w branży administracji, marketingu oraz IT. Biuro stawia na zatrudnianie wykwalifikowanych fachowców.

Temp-team - agencja pracy posiadająca szeroką bazę ofert z różnych branż. Pośrednik oferuje zarówno rekrutację do stałych posad, jak i zajmuje się pracą tymczasową.

TeamVikaren.dk - prężnie działająca od 25 lat agencja pracy. Biuro rekrutuje pracowników z różnych branż i posiada szeroką bazę ofert.

Tak się prezentuje kilka agencji pośrednictwa pracy operujących w Danii. Skorzystanie z ich usług nie daje gwarancji znalezienia pracy na Wyspach Owczych, ale nawiązanie kontaktu może stanowić pierwszy krok w owocnych poszukiwaniach. Oprócz takich firm można również przeglądać oferty publikowane przez największe międzynarodowe agencje pracy. Na rynku duńskim działają tacy giganci, jak Adecco, Manpower, czy Randstad.

To może Cię również zainteresować

Wyspy Owcze praca

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.