Praca za granicą

Agencje pracy Nowa Zelandia - biura pracy w Nowej Zelandii

28 stycznia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

4 komentarze
Agencje pracy Nowa Zelandia - biura pracy w Nowej Zelandii
Poszukiwania pracy w Nowej Zelandii nie są sprawą łatwą. Zanim w ogóle rozpocznie się przeglądanie ofert, trzeba zdobyć stosowną wizę. Polacy mogą się ubiegać o wizę z zezwoleniem na stałą pracę oraz tak zwaną Working Holiday. Ta druga jest łatwiejsza do zdobycia, choć roczny limit dla obywateli Polski wynosi zaledwie 100 wiz.

W zależności od rodzaju wizy będzie się można ubiegać o pracę stałą bądź tymczasową. W obu przypadkach znalezienie zatrudnienia może być trudne, ale w pracach tymczasowych zdecydowanie pomogą agencje pośrednictwa pracy. Nowozelandzcy pracodawcy cenią sobie przede wszystkim doświadczenie na rodzimym rynku. Oznacza to, że wypchane do granic możliwości CV może być niewystarczające jeżeli pracownik nie będzie się mógł pochwalić zatrudnieniem w Nowej Zelandii. Duże znaczenie w rekrutacji ma także polecenie pracownika. Ponownie osoba pierwszy raz szukająca pracy w kraju nie będzie miała nikogo, kto potwierdzi jej umiejętności.

Agencje pracy pozwalają ominąć te niedogodności i odsyłają pracowników na zlecenia według ich CV. To doskonała opcja na znalezienie pierwszej pracy i budowę doświadczenia bądź szukanie prac tymczasowych na wizie Working Holiday. Ta zabrania pracy dłuższej u jednego pracodawcy niż 3 miesiące. Przyjrzyjmy się agencjom pracy w Nowej Zelandii i kilku ważnym kwestiom z nimi związanymi.

Video

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Nowej Zelandii?

Biura pracy w Nowej Zelandii dzielą się na firmy funkcjonujące tylko on-line oraz posiadające także swoje placówki. W obu przypadkach zasady ich działania są identyczne. Najczęściej agencje pośrednictwa pracy zajmują się zatrudnieniem tymczasowym, choć istnieje możliwość znalezienia za ich pośrednictwem pracy na stałe.

Szukasz pracy?

Pracownik magazynowy

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Pniewy
Dodana

Pracownik produkcji

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Kędzierzyn-Koźle
  • 5 200-6 200 zł / mc
Dodana

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Zabrze
Dodana

Sortowanie paczek** Czechowice-Dziedzice ** Tygodniówki

TWG Polska Sp. z o.o.

  • Czechowice-Dziedzice
  • 28-30 zł / h
Dodana
Dodana

Przed podjęciem współpracy warto sprawdzić, czy dane biuro działa legalnie. Najczęściej same agencje chwalą się stosownymi certyfikatami oraz nagrodami potwierdzającymi ich legalność i osiągnięcia. Najwięksi pośrednicy funkcjonujący w Nowej Zelandii zostali ujęci na stronie rządowej dotyczącej poszukiwań pracy: https://www.careers.govt.nz/job-hunting/finding-work/job-vacancy-and-recruitment-websites.

W przypadku polskich agencji oferujących pracę w Nowej Zelandii legalność biura można sprawdzić w rejestrze KRAZ znajdującym się na stronie: http://stor.praca.gov.pl.

Warto wiedzieć, że agencja pośrednictwa pracy nie ma prawa pobierać opłat za swoją działalność. Rejestracja musi więc być darmowa. Oczywiście nie oznacza to, że pośrednik nie może pobrać żadnych opłat. Koszta badań lekarskich czy tłumaczenia dokumentów ponosi aplikant. Po znalezieniu pracy mogą dojść koszta zakwaterowania bądź transportu do miejsca pracy. Ważne, aby wszystkie dodatkowe koszta zostały ujęte w umowie. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej i dokładne zapoznanie się z warunkami pozwoli uniknąć ewentualnych nieprzyjemności w późniejszym czasie.

Alternatywy dla agencji pracy w Nowej Zelandii

Obcokrajowcy przybywający do Nowej Zelandii w poszukiwaniu pracy mogą skorzystać z pomocy agencji pracy, ale to nie jedyny sposób na znalezienie zatrudnienia. Alternatywą dla pośredników jest kontakt bezpośredni. Najważniejszą rzeczą jest przygotowanie odpowiedniego CV zgodnego z nowozelandzkimi standardami. Następnie osoba poszukująca pracy powinna odwiedzić interesujące ją firmy i osobiście spytać o wolne stanowiska i przekazać CV.

Ogłoszenia o pracę można wyszukiwać w internecie za pośrednictwem portali zajmujących się rynkiem pracy. Popularne są także tablice ogłoszeniowe umieszczane w hostelach czy hipermarketach. Także lokalna prasa dostarcza informacji o wakatach.

Video

Jakie agencje pracy funkcjonują w Nowej Zelandii?

W Nowej Zelandii funkcjonuje wiele agencji pracy zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Ciężko wskazać najlepsze, ale można zwrócić uwagę na kilka biur, od których warto rozpocząć poszukiwania. Przyjrzyjmy się niektórym agencjom działającym na terenie największego państwa Oceanii.

Adecco - gigant branży rekrutacji. Agencja znana na całym świecie, w tym także w Polsce. Międzynarodowa renoma oraz dostęp do szerokiego wachlarza ofert zdaje się być dobrym wyborem na start.

Drake New Zealand - agencja będąca częścią międzynarodowej grupy. Firma posiada liczne biura w Nowej Zelandii i zajmuje się wyszukiwaniem pracowników dla firm z niemal wszystkich sektorów rynku.

Fosterra - biuro pośrednictwa pracy operujące na Wyspie Południowej. Agencja poszukuje fachowców dla firm zaawansowanych technologicznie oraz zakładów produkcyjnych.

Madison - agencja pracy oferująca zarówno pracę tymczasową, jak i stanowiska na stałe. Pośrednik działa także w zakresie prac na kontrakty.

Agoge Recruitment - duża agencja działająca w praktycznie każdym sektorze rynku. Firma poszukuje zarówno pracowników tymczasowych, jak i osób do stałego zatrudnienia.

Video

Advanced Personnel - biuro pośrednictwa pracy poszukujące fachowców dla sektora budowlanego, przemysłowego bądź transportu. Agencja działa także w innych branżach, ale głównie skupia się na wspomnianych gałęziach rynku.

Beyond Recruitment - agencja pracy wyszukująca wykwalifikowanych pracowników dla firm z branży IT, księgowości czy telekomunikacji. Biuro zajmuje się także rekrutacją na potrzeby placówek rządowych.

Frog Recruitment - pośrednik współpracujący z firmami działającymi w branży IT, human resources oraz handlu. Głównie poszukuje wykwalifikowanych pracowników.

HQ Recruiting - agencja pracy obsługująca firmy IT oraz placówki edukacji wczesnoszkolnej. Oprócz tego poszukuje także pracowników dla firm transportowych.

Hudson - biuro pośrednictwa pracy działające w wielu sektorach. Agencja poszukuje zarówno pracowników mniej wykwalifikowanych, jak i posiadających duże kwalifikacje na wyższe stanowiska.

Manpower - jeden z liderów na międzynarodowym rynku pośrednictwa pracy. Agencja posiada dostęp do szerokiego wachlarza ofert w większości branż.

Michael Page - kolejna agencja o globalnym zasięgu. Pośrednik nawiązuje współpracę z licznymi firmami o różnych profilach działalności, więc każdy może znaleźć w tym biurze oferty dla siebie.

Salt - agencja pracy poszukująca pracowników od niższego szczebla po kadrę kierowniczą. Na oferty pracy mogą liczyć osoby o różnym stopniu kwalifikacji.

The Recruitment Company - biuro pośrednictwa pracy rekrutujące głównie mniej wykwalifikowanych pracowników dla przemysłu, transportu oraz logistyki. Agencja skupia się na pracach tymczasowych.

Tak się prezentuje kilka większych agencji pracy działających na terenie Nowej Zelandii. Osoby poszukujące pracy nie są ograniczone do tylko jednego biura i mogą sprawdzić oferty kilku agencji naraz. W ten sposób zwiększając swoje szanse, na pomyślne znalezienie interesującej posady.

To może Cię również zainteresować

Nowa Zelandia praca

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

praciownik

praciownik

Jako pracodawca, uważam że agencje pracy są korzystne dla obu stron, ponieważ pozwala to na szybkie i łatwe znalezienie pracowników o określonych umiejętnościach. Jednakże, ważne jest aby wybrać renomowane i legalne biuro.
Irenka

Irenka

Cieszy mnie fakt, że istnieje tak wiele agencji pracy w Nowej Zelandii, jak również duża różnorodność w zakresie sektorów, dla których biura rekrutują pracowników. To daje nam wiele możliwości znalezienia pracy dopasowanej do naszych umiejętności.
Olek

Olek

Alternatywa dla agencji pracy wydaje się ciekawa, ale wymaga wiele pracy związanej z przygotowaniem dobrego CV i bezpośrednim kontaktem z firmami. Dla początkujących może to być trudne, stąd moim zdaniem agencje pracy są dobrym rozwiązaniem.
Radek

Radek

Zgadzam się, że agencje pracy są dobrą opcją dla osób poszukujących pierwszej pracy lub prac tymczasowych. Jednakże, musimy być ostrożni i sprawdzić legalność działania biura, a także uważać na dodatkowe koszta, takie jak te związane z zakwaterowaniem czy transportem.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.