Twoje wsparcie w rekrutacji

Nowa Zelandia praca

Nowa Zelandia praca
Chociaż Nowa Zelandia znajduje się na drugim końcu świata, to jest miejscem, które fascynuje i przyciąga emigrantów z Polski. Taki wyjazd to prawdziwa przygoda oraz szansa na całkiem nowe życie. Na jakie oferty pracy w Nowej Zelandii dla Polaków możemy liczyć? Jakie zarobki oferują pracodawcy oraz o jakich formalnościach należy pamiętać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Praca w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia praca to zagadnienie, które budzi wiele emocji wśród osób planujących wyjazd. Zanim podejmiesz decyzję o emigracji do Nowej Zelandii, musisz zdecydować się na wybór odpowiedniego programu emigracji. Warto sprawdzić listę zawodów poszukiwanych w Nowej Zelandii oraz zdobyć wiedzę na temat formalności, które pozwolą tam legalnie mieszkać i pracować.

Praca w Nowej Zelandii jest możliwa do znalezienia dla obcokrajowców, ale zanim to nastąpi, należy uzyskać pozwolenie na pracę. Tego rodzaju dokument przyznawany jest przez władze Nowej Zelandii osobom, których kwalifikacje są wysoko pożądane.

Najłatwiej uzyskać wizę z pozwoleniem na 3-miesięczną możliwość pobytu zarobkowego. Trzeba jednak spełniać następujące warunki:

 • być w wieku poniżej 30 lat;
 • jako dowód, że jesteśmy w stanie się utrzymać, przedstawić fakt, że na koncie mamy co najmniej 4200 dolarów nowozelandzkich (ok. 10 600 zł)
 • mieć pieniądze na zakup biletu powrotnego do Polski lub już kupiony bilet.

Najprostszym rozwiązaniem znalezienia pracy w Nowej Zelandii jest współpraca z konkretną firmą lub agencją, które pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności dotyczących pozwolenia na pracę.

Emigracja do Nowej Zelandii

Emigracja do Nowej Zelandii kusi przepięknymi widokami, atrakcjami turystycznymi, korzystnym wynagrodzeniem oraz dobrymi warunkami socjalnymi. Należy jednak pamiętać, że taki wyjazd nie odbędzie się bez wizy.

Wizy dostępne w Nowej Zelandii:

 • wiza turystyczna – przed wjazdem do Nowej Zelandii należy pokazać bilet oraz środki na przeżycie. Otrzymuje się ją na 3 miesiące, ale można ją przedłużyć na kolejne 3 w biurze migracyjnym;
 • wiza pracownicza – stanowi jednocześnie pozwolenie na pracę i jest wydawana na podstawie oferty pracy od pracodawcy;
 • wiza rodzinna/partnerska – to wiza, którą dostajemy, jeśli udowodnimy, że jesteśmy związani z osobą już przebywającą w Nowej Zelandii. Rodzaj tej wizy zależy od wizy tej osoby – jeśli, np. partner posiada wizę studencką, my także otrzymamy studencką partnerską i nie możemy wówczas pracować;
 • wiza rezydencka – zapewnia stały, legalny pobyt oraz prawa zbliżone do praw rodzimych Nowozelandczyków. Aby dostać tę wizę, musimy spełnić szereg wymagań, m.in. nasz zawód musi znajdować się na nowozelandzkiej liście zawodów pożądanych.

Nowa Zelandia zarobki

Kwestią, która najbardziej interesuje wielu poszukujących pracy na Antypodach, jest hasło „Nowa Zelandia zarobki”. Minimalna stawka godzinowa wynosi tutaj 16 dolarów nowozelandzkich. Wysokość zarobków zależy w głównej mierze od branży, doświadczenia, kwalifikacji oraz umiejętności pracownika. W zawodach niższego szczebla, np. przy sprzątaniu, na pomocy kuchennej, czy magazynie, można liczyć na zarobki ok. 20 dolarów na godzinę. Natomiast wysoko wyspecjalizowani pracownicy zarabiają nawet do ponad 100 dolarów na godzinę. Niezależnie od stanowiska, wynagrodzenie jest zazwyczaj na tyle wysokie, że wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, odłożenie oszczędności oraz umożliwia wydatki na przyjemności (np. zwiedzanie kraju). Zazwyczaj firmy wypłacają wynagrodzenie co dwa tygodnie, co jest szczególnie ważne, gdy dopiero zaczynasz pracę w Nowej Zelandii.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Holandia

Zawody poszukiwane w Nowej Zelandii

Urząd imigracyjny co roku przedstawia listę zawodów poszukiwanych w Nowej Zelandii. O ile posiada się odpowiednie kwalifikacje, ofert pracy jest mnóstwo, a szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska są naprawdę wysokie.

Szczególnie poszukiwani w Nowej Zelandii są:

 • inżynierowie,
 • specjaliści do spraw biznesu i finansów,
 • pracownicy służby zdrowia,
 • telemarketerzy,
 • pracownicy w branży turystycznej,
 • naukowcy,
 • mechanicy,
 • elektrycy,
 • specjaliści IT.

Nowa Zelandia praca dla Polaków

Czy w Nowej Zelandii można liczyć na pracę dla Polaków? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli posiadamy odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, które umożliwiają pracę w turystyce, informatyce, marketingu czy biznesie. Obecnie coraz częściej nowozelandzkie przedsiębiorstwa rekrutują swoich pracowników, zgłaszając się po kandydatów z Polski. Ważna jest jednak dobra znajomość języka angielskiego.

Formalności po przyjeździe do Nowej Zelandii

Emigrując na Antypody, nie możemy zapomnieć o niezbędnych formalnościach po przyjeździe do Nowej Zelandii. Do najważniejszych z nich należą:

 • Elektroniczna Autoryzacja Podróży (eTA) – to prostsza forma wizy. Aby ją uzyskać, należy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu, podać swoje dane oraz dokonać opłat (od 23 zł do 91 zł);
 • Wiza – chcąc pracować w Nowej Zelandii, musimy uzyskać wizę pracowniczą. Ważne są w tym przypadku kwalifikacje oraz umowa podpisana z pracodawcą. Podczas procesu oczekiwania na wizę, należy się uzbroić w cierpliwość, ponieważ może być on długi i żmudny (od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy).

Niezbędne dokumenty, które należy posiadać, ubiegając się o wizę:

 • aktualne badania lekarskie,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • dyplomy, szkolenia i inne dowody kwalifikacji,
 • paszport,
 • kopia umowy z pracodawcą.

W Nowej Zelandii nie ma obowiązku meldunkowego. Prawo do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego przysługuje wyłącznie osobom posiadającym nowozelandzkie obywatelstwo. Warto więc przed wyjazdem bądź, będąc już na miejscu, postarać się o dodatkową plisę ubezpieczeniową, która obejmie swoim zakresem koszty leczenia w Nowej Zelandii. Kolejne formalności po przyjeździe do Nowej Zelandii wiążą się przede wszystkim z wynajmem mieszkania czy podpisaniem umowy z pracodawcą.

Nowa Zelandia to kraj, który zachwyca swoim krajobrazem, zapewnia świetne warunki życia oraz korzystne wynagrodzenie dla obcokrajowców. Warto jednak pamiętać, że proces ubiegania się o wizę może być tutaj długi i bardzo trudny, a przy tym nie zawsze kończy się powodzeniem. Jeśli jednak emigracja jest Twoim marzeniem, warto się postarać, przeglądając liczne oferty pracy i podnosząc swoje kwalifikacje.

Oceń ten wpis
Nowa Zelandia praca
Ocena: 4.4, liczba głosów: 20

Opinie

Kacper
2020-10-19, 17:50
Witam, jakie studia najlepiej ukończyć aby łatwiej uzyskać wizę do Nowej Zelandii?
Michal Gondek
2020-08-20, 11:46
Dzień dobry, jestem na etapie spełnienia marzeń wyjazdu do Nowej Zelandii. Jestem inżynierem, oficerem elektroautomatykiem na statkach, projektantem instalacji morskich itd....w Nowej Zelandii, mógłbym być nawet pastrzem owiec na początku, jeśli opcja wyjazdu (Wiosnacz@wp.pl) jeśli ktoś ma jakieś wieści to jestem bardzo chętny :)
Hubert
2020-07-11, 21:08
Doświadczony glazurnik szuka pracy
Rafał Goździk
2020-02-22, 21:52
Zinon mam 49 lat i duży zapas mocy,jakie mam szanse ?
kuzyn
2019-12-17, 10:21
Fajne miejsce także w okolicy Australii - Mógłbym tam pracować więc dlatego wszelakie informacje z tym związane są dla mnie na wagę złota.
Zimon
2019-12-09, 14:18
W Nowej Zelandii pracę można znaleźć. Ale ten kraj jest daleko, potrzeba wizy aby tam się znaleźć.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.