Praca za granicą

Nowa Zelandia praca

12 lutego 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 19 głosów

19 głosów

17 komentarzy

Nowa Zelandia praca
Chociaż Nowa Zelandia znajduje się na drugim końcu świata, to jest miejscem, które fascynuje i przyciąga emigrantów z Polski. Taki wyjazd to prawdziwa przygoda oraz szansa na całkiem nowe życie. Na jakie oferty pracy w Nowej Zelandii dla Polaków możemy liczyć? Jakie zarobki oferują pracodawcy oraz o jakich formalnościach należy pamiętać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Praca w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia praca to zagadnienie, które budzi wiele emocji wśród osób planujących wyjazd. Zanim podejmiesz decyzję o emigracji do Nowej Zelandii, musisz zdecydować się na wybór odpowiedniego programu emigracji. Warto sprawdzić listę zawodów poszukiwanych w Nowej Zelandii oraz zdobyć wiedzę na temat formalności, które pozwolą tam legalnie mieszkać i pracować.

Video

Praca w Nowej Zelandii jest możliwa do znalezienia dla obcokrajowców, ale zanim to nastąpi, należy uzyskać pozwolenie na pracę. Tego rodzaju dokument przyznawany jest przez władze Nowej Zelandii osobom, których kwalifikacje są wysoko pożądane.

Szukasz pracy?

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY / DORADCA KLIENTA

Jordan matcon sp. z o.o.

 • Środa Wielkopolska
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Mechanik samochodowy

SILTRUCK SP. Z O.O.

 • Opolskie
Dodana
Polecana

Najłatwiej uzyskać wizę z pozwoleniem na 3-miesięczną możliwość pobytu zarobkowego. Trzeba jednak spełniać następujące warunki:

 • być w wieku poniżej 30 lat;
 • jako dowód, że jesteśmy w stanie się utrzymać, przedstawić fakt, że na koncie mamy co najmniej 4200 dolarów nowozelandzkich (ok. 10 600 zł)
 • mieć pieniądze na zakup biletu powrotnego do Polski lub już kupiony bilet.

Najprostszym rozwiązaniem znalezienia pracy w Nowej Zelandii jest współpraca z konkretną firmą lub agencją, które pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności dotyczących pozwolenia na pracę.

Emigracja do Nowej Zelandii

Emigracja do Nowej Zelandii kusi przepięknymi widokami, atrakcjami turystycznymi, korzystnym wynagrodzeniem oraz dobrymi warunkami socjalnymi. Należy jednak pamiętać, że taki wyjazd nie odbędzie się bez wizy.

Wizy dostępne w Nowej Zelandii:

 • wiza turystyczna – przed wjazdem do Nowej Zelandii należy pokazać bilet oraz środki na przeżycie. Otrzymuje się ją na 3 miesiące, ale można ją przedłużyć na kolejne 3 w biurze migracyjnym;
 • wiza pracownicza – stanowi jednocześnie pozwolenie na pracę i jest wydawana na podstawie oferty pracy od pracodawcy;
 • wiza rodzinna/partnerska – to wiza, którą dostajemy, jeśli udowodnimy, że jesteśmy związani z osobą już przebywającą w Nowej Zelandii. Rodzaj tej wizy zależy od wizy tej osoby – jeśli, np. partner posiada wizę studencką, my także otrzymamy studencką partnerską i nie możemy wówczas pracować;
 • wiza rezydencka – zapewnia stały, legalny pobyt oraz prawa zbliżone do praw rodzimych Nowozelandczyków. Aby dostać tę wizę, musimy spełnić szereg wymagań, m.in. nasz zawód musi znajdować się na nowozelandzkiej liście zawodów pożądanych.

Nowa Zelandia zarobki

Kwestią, która najbardziej interesuje wielu poszukujących pracy na Antypodach, jest hasło „Nowa Zelandia zarobki”. Minimalna stawka godzinowa wynosi tutaj 16 dolarów nowozelandzkich. Wysokość zarobków zależy w głównej mierze od branży, doświadczenia, kwalifikacji oraz umiejętności pracownika. W zawodach niższego szczebla, np. przy sprzątaniu, na pomocy kuchennej, czy magazynie, można liczyć na zarobki ok. 20 dolarów na godzinę. Natomiast wysoko wyspecjalizowani pracownicy zarabiają nawet do ponad 100 dolarów na godzinę. Niezależnie od stanowiska, wynagrodzenie jest zazwyczaj na tyle wysokie, że wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, odłożenie oszczędności oraz umożliwia wydatki na przyjemności (np. zwiedzanie kraju). Zazwyczaj firmy wypłacają wynagrodzenie co dwa tygodnie, co jest szczególnie ważne, gdy dopiero zaczynasz pracę w Nowej Zelandii.

Zawody poszukiwane w Nowej Zelandii

Urząd imigracyjny co roku przedstawia listę zawodów poszukiwanych w Nowej Zelandii. O ile posiada się odpowiednie kwalifikacje, ofert pracy jest mnóstwo, a szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska są naprawdę wysokie.

Szczególnie poszukiwani w Nowej Zelandii są:

 • inżynierowie,
 • specjaliści do spraw biznesu i finansów,
 • pracownicy służby zdrowia,
 • telemarketerzy,
 • pracownicy w branży turystycznej,
 • naukowcy,
 • mechanicy,
 • elektrycy,
 • specjaliści IT.

Nowa Zelandia praca dla Polaków

Czy w Nowej Zelandii można liczyć na pracę dla Polaków? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli posiadamy odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, które umożliwiają pracę w turystyce, informatyce, marketingu czy biznesie. Obecnie coraz częściej nowozelandzkie przedsiębiorstwa rekrutują swoich pracowników, zgłaszając się po kandydatów z Polski. Ważna jest jednak dobra znajomość języka angielskiego.

Formalności po przyjeździe do Nowej Zelandii

Emigrując na Antypody, nie możemy zapomnieć o niezbędnych formalnościach po przyjeździe do Nowej Zelandii. Do najważniejszych z nich należą:

 • Elektroniczna Autoryzacja Podróży (eTA) – to prostsza forma wizy. Aby ją uzyskać, należy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu, podać swoje dane oraz dokonać opłat (od 23 zł do 91 zł);
 • Wiza – chcąc pracować w Nowej Zelandii, musimy uzyskać wizę pracowniczą. Ważne są w tym przypadku kwalifikacje oraz umowa podpisana z pracodawcą. Podczas procesu oczekiwania na wizę, należy się uzbroić w cierpliwość, ponieważ może być on długi i żmudny (od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy).

Niezbędne dokumenty, które należy posiadać, ubiegając się o wizę:

 • aktualne badania lekarskie,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • dyplomy, szkolenia i inne dowody kwalifikacji,
 • paszport,
 • kopia umowy z pracodawcą.

W Nowej Zelandii nie ma obowiązku meldunkowego. Prawo do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego przysługuje wyłącznie osobom posiadającym nowozelandzkie obywatelstwo. Warto więc przed wyjazdem bądź, będąc już na miejscu, postarać się o dodatkową plisę ubezpieczeniową, która obejmie swoim zakresem koszty leczenia w Nowej Zelandii. Kolejne formalności po przyjeździe do Nowej Zelandii wiążą się przede wszystkim z wynajmem mieszkania czy podpisaniem umowy z pracodawcą.

Nowa Zelandia to kraj, który zachwyca swoim krajobrazem, zapewnia świetne warunki życia oraz korzystne wynagrodzenie dla obcokrajowców. Warto jednak pamiętać, że proces ubiegania się o wizę może być tutaj długi i bardzo trudny, a przy tym nie zawsze kończy się powodzeniem. Jeśli jednak emigracja jest Twoim marzeniem, warto się postarać, przeglądając liczne oferty pracy i podnosząc swoje kwalifikacje.

To może Cię również zainteresować

Praca Holandia

Najczęściej zadawane pytania

Czy w Nowej Zelandii jest praca dla Polaków?

Rynek pracy w Nowej Zelandii coraz częściej oczekuje na pracowników z Polski. Jednak myśląc o emigracji do Nowej Zelandii, warto posługiwać się płynnie językiem angielskim.

Czy do Nowej Zelandii potrzebna jest wiza?

Jeśli chcemy pracować w Nowej Zelandii, konieczne będą starania o uzyskanie wizy pracowniczej. Aby ją uzyskać, trzeba przygotować szereg dokumentów i uzbroić się w cieprliwość - proces może trwać nawet do kilku miesięcy.

Podziel się

17 komentarzy

Darius

Darius

Witam , mam zamiar przeprowadzić sie do NZ na stałe , jestem z żoną . Jestem inżynierem IT ale bardzo dobrze się również czuje w elektryce . Mam doświadczenie duże , dobra znajomość niemieckiego , angielskiego. Może ktos mi w tym temacie pomoże , cięzko podjąć decyzję gdzie nie byłm w NZ ale mi sie ten kraj podoba , mam 53 lata . Może przydadzą się moje doświadczenie w pracy .... Z zamiłowania jestem żeglarzem . Może podam mail do kontaktu
janusz

janusz

n.z. 90% kraju nie ma zasiegu. zasieg tylko w miastach i na glównych drogach. czasem trzeba przejechac 100 km zeby miec zasieg. leje. nie mozna WOGÓLE wysiadac z auta bo meszki. zawsze i wszedzie. leje. nazi department of tourism zabrania wszystkiego, wszedzie. spanie na dziko to bullshit – albo masa niemców, albo o 6tej rano przychodzi nazi i daje mandat. leje. depresja. kilo baraniny w sklepie 40 dolarów. surowej. gotowej do jedzenia nie ma. kilo czeresni 40 dolarów. leje. benzyna w cenie europy, dwa razy wiecej niz w australii. 4 razy wiecej niz US. leje. meszki. cale fjordy nie maja dróg, sa niedostepne. meszki. leje. komary i baki w arktyce to zero w porównaniu do meszek. leje. zeby znalezc miejsce na noc, trzeba pojezdzic ze 2-3 godziny, wszedzie ploty i zakazy. wszedzie!!!!! aplikacje z miejscami do spania wysylyja wzystkich niemców na malutkie parkingi na 5 aut, stoi sie drzwi w drzwi, jak przed supermarketem. jak sie stanie z boku, to mandat. leje. meszki. nie mozna zagotowac
Jestem magistrem fizjoterapii mam 55 lat 5-7 lat.

Jestem magistrem fizjoterapii mam 55 lat 5-7 lat.

Szukam pracy w NZ Mam 16 letnią córkę
Tomasz

Tomasz

Mam 43 lata pracuję przy Energi odnawialnej np pompy ciepła, fotowoltaika oraz wszelkie instalacje hydrauliczne, czy jest szansa dla takich jak ja w Nowej Zelandji.
Marcin

Marcin

Marcin 21 lat Elektryk doświadczenie w prefabrykacji szaf praca w elektryce przemysłowej jako łączeniowiec
Adam

Adam

Witam, Ogólnie z zawodu lakiernik z dużym doświadczeniem nie tylko samochodowym ale również przemysłowym. Jeśli chodzi o mechanikę to też żaden problem. W obecnej chwili korzystam z kursów na przekształcenie się na pracę online. Szybko się uczę i żadna praca nie stanowi dla mnie problemu. Język angielski komunikatywny i nadal dokształcam do osiągnięcia perfekcji. Kontakt: ±
Piotr

Piotr

Wraz z rodzina (Piotr 25 lat, Wiktoria 23lata, Adas 4 lata, Oliwia 2 lata) planujemy wyjazd do NZ. Jestem kierowca CE, zona masazystka, jesli by sie cos dla nas znalazlo, prosze o kontakt . Pozdrawiam, Piotr.
Kalina

Kalina

Krawcowa szuka pracy w Nowej Zelandii
Mercury

Mercury

Poszukuję pracy jako doświadczony pracownik kosmetyki samochodowej.
Od razu

Od razu

Kierowca CE. Wypadam z tego bajzlu najszybciej jak się da. Jesli się przydam i ktoś na starcie poprowadzi to... Paweł
Radoslaw Guraj

Radoslaw Guraj

Stolarz obecnie żyjący i pracujący w UK od 16 lat, wiek 46 lat . Jakie mam szanse ?
Sylwia

Sylwia

Może ktoś szuka kucharza ? Sushimaster z doświadczeniem 8 letnim
Kacper

Kacper

Witam, jakie studia najlepiej ukończyć aby łatwiej uzyskać wizę do Nowej Zelandii?
Hubert

Hubert

Doświadczony glazurnik szuka pracy
Rafał Goździk

Rafał Goździk

Zinon mam 49 lat i duży zapas mocy,jakie mam szanse ?
kuzyn

kuzyn

Fajne miejsce także w okolicy Australii - Mógłbym tam pracować więc dlatego wszelakie informacje z tym związane są dla mnie na wagę złota.
Zimon

Zimon

W Nowej Zelandii pracę można znaleźć. Ale ten kraj jest daleko, potrzeba wizy aby tam się znaleźć.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka