Praca za granicą

Zarobki Dubaj - ile można zarobić w Dubaju?

28 sierpnia 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 14 głosów

14 głosów

6 komentarzy
Zarobki Dubaj - ile można zarobić w Dubaju?
Większość Polaków decydujących się na emigrację zarobkową obiera kierunek na Europę Zachodnią bądź Skandynawię. Jednak wśród atrakcyjnych rynków pracy znajduje się pewna perła wyróżniająca się pod wieloma względami. Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się ciekawym rynkiem pracy dla Polaków, a w szczególności Dubaj będący miastem wielu kontrastów.

W ZEA to właśnie Dubaj stanowi najatrakcyjniejszy cel emigracji zarobkowej. To imponujące miasto przyszłości kusi niesamowitymi krajobrazami, imponującymi budowlami, wysokimi zarobkami i zerowymi podatkami. Prawdziwy raj mlekiem i miodem płynący. Czy faktycznie Dubaj jest współczesnym Eldorado dla osób szukających wielkich zarobków?

Bez płacy minimalnej i z zerowymi podatkami w Dubaju

Patrząc na różne materiały z Dubaju, możemy zobaczyć uśmiechniętych ludzi cieszących się życiem w rajskim mieście. Nie ma się co dziwić, bowiem firmy działające w tym niezwykłym miejscu obiecują fantastyczne zarobki. Co więcej, z wynagrodzenia nie pobiera się podatków, ani składek na ubezpieczenia społeczne. Każdy dostaje tyle, ile zarobi. W takim razie, czy praca w Dubaju może mieć minusy?

Pierwszą kwestią dającą do myślenia jest brak płacy minimalnej. To oznacza, że realny wpływ na wysokość średnich zarobków mają umiejętności pracowników i to jakie pensje wynegocjują. Niestety taka sytuacja ma swoją mroczną stronę. Nie od dziś się mówi o robotnikach wyzyskiwanych przy budowie Dubaju. Faktycznie Polacy chcący pracować fizycznie w tym mieście powinni zainteresować się rynkami Europy Zachodniej. W Dubaju siła robocza jest ściągana z krajów azjatyckich. Pensje robotników i pracowników najniższego szczebla są znacznie niższe niż w Polsce. Praca w Dubaju jest atrakcyjna tylko dla fachowców i specjalistów związanych z branżami będącymi filarami współczesnej gospodarki. Nowoczesne technologie, IT czy finanse to wiodące sektory w Dubaju.

Video

Szukasz pracy?

Projektant / Projektantka - LEROY MERLIN - Zgorzelec

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Zgorzelec
Dodana

Pracownik produkcji

SGP GROUP

 • Nowa Sól
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji montażu -> 2 zmiany!

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana
Dodana

Średnie zarobki i charakter pracy w Dubaju

Osoby zatrudnione w Dubaju muszą się przyzwyczaić do innego tygodnia pracy niż w większości pozostałych krajów. Zwyczajowo dni robocze trwają od niedzieli do czwartku, a więc weekendem jest piątek i sobota. Wiele firm ze względu na gorący klimat w czasie dnia organizuje trzygodzinną przerwę pozwalającą przetrwać okres południa. Nie jest to jednak standard. Podobnie, jak trzymanie się wspomnianych dni roboczych. Firmy działające w handlu lokalnym czy międzynarodowym przyjmują uniwersalne standardy. Wiele korporacji zagranicznych wprowadza zwyczaje ze swoich krajów pochodzenia przez co, w niektórych firmach pracuje się tak, jak w Europie. Przed podjęciem zatrudnienia warto poznać szczegóły pracy danego przedsiębiorstwa.

Osoby pracujące w Dubaju donoszą także o różnicach w praktykach różnych pracodawców. Generalnie prawo pracy ZEA nie chroni zbyt dobrze pracowników. W efekcie lokalni przedsiębiorcy czasami wymagają pracy w sporych ilościach nadgodzin i mają bardziej szorstkie podejście do pracowników. Korporacje zagraniczne trzymają się zazwyczaj praktyk ze swoich lokalnych rynków. Warto więc poszukiwania pracy zacząć od dużych firm międzynarodowych.

Wiemy już, że o wysokości zarobków decydują negocjacje między pracownikami i pracodawcami. Ile więc można zarobić w Dubaju? Średnie zarobki miesięczne w Dubaju wynoszą według statystyk 16 775 AED, zaś rozrzut wynagrodzeń zawiera się w przedziale od 2 271 AED do 74 282 AED. Przyjrzyjmy się średnim zarobkom z 2023 roku w różnych zawodach publikowanym przez firmy analityczne:

 • Księgowy - 11 393 AED(dirham)/mies.
 • Architekt - 15 009 AED/mies.
 • Kasjer - 9 932 AED/mies.
 • Szef kuchni - 13 605 AED/mies.
 • Technik komputerowy - 13 205 AED/mies.
 • Dentysta - 39 123 AED/mies.
 • Programista - 14 916 AED/mies.
 • Inżynier - 15 770 AED/mies.
 • Nauczyciel - 11 185 AED/mies.
 • Menadżer hotelu - 24 447 AED/mies.
 • Pielęgniarka - 13 852 AED/mies.
 • Farmaceuta - 18 418 AED/mies.
 • Pilot - 20 688 AED/mies.
 • Recepcjonistka - 9 340 AED/mies.
 • Kelnerka - 10 067 AED/mies.

Tak się prezentują średnie miesięczne zarobki w Dubaju dla kilku wybranych zawodów. Warto podkreślić, że odpowiednie kwalifikacje mogą znacząco windować pensje w górę. Osoby pracujące na wyższych stanowiskach w korporacjach handlowych czy zajmujących się IT mogą liczyć na kilkadziesiąt tysięcy dirham miesięcznie.

Trzeba też wiedzieć, że wynagrodzenia dzielą się na dwie części. Pierwszą jest podstawowa płaca za wykonywaną pracę, zaś druga to różne obowiązkowe dodatki. Pracodawcy mają obowiązek zapewnić zakwaterowanie dla pracowników oraz zadbać o transport czy nawet sfinansować raz w roku podróż do ojczyzny. Wszystkie bonifikaty są wypłacane w postaci dodatków do pensji. Dodatki pozwalają często opłacać wynajem mieszkania oraz raty na samochód.

Czy praca w Dubaju się opłaca?

Wynagrodzenia pracowników w Dubaju są naprawdę wysokie. Wystarczy wspomnieć, że kurs dirham lawiruje w okolicach 1:1 względem polskiego złotego. Łatwo więc sobie zobrazować, ile więcej zarabia się w Dubaju. Czy takie zarobki wystarczą na swobodne życie w Dubaju? Mamy w końcu obraz miasta ociekającego luksusem dla bogaczy. Okazuje się, że koszty życia są zaskakująco niskie.

Video

Nie można powiedzieć, że Dubaj jest miastem tanim. Jednak wiele cen jest niższych niż w Polsce. Zacznijmy jednak od najwyższego kosztu, czyli wynajmu mieszkania. Dwupokojowe lokum to koszt około 83 000 AED rocznie i niestety zazwyczaj trzeba zapłacić za rok z góry. Szczęśliwie większość firm zapewnia zakwaterowanie swoim pracownikom.

Wydatki na produkty spożywcze ciężko określić mianem wysokich, bądź niskich. Sklepy w Dubaju oferują bardzo szeroką ofertę produktów. Ceny żywności produkowanej lokalnie są bardzo niskie, a najdrożej wypadają owoce czy warzywa importowane z zagranicy. Generalnie Polacy mogą spokojnie wydawać na jedzenie tyle, ile wydają nad Wisłą. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

Taniej wypadają koszta transportu, ponieważ ceny paliwa są o połowę niższe niż w Polsce. Podobnie samochody są znacznie tańsze i oferują wyższy poziom wyposażenia. Okazuje się, że życie w Dubaju może być dość tanie, patrząc na zarobki.

Dubaj jest faktycznie atrakcyjnym miejscem do pracy. Zarobki zachęcają do wyjazdu, ale trzeba pamiętać o jednym. Pracodawcy ponoszą spore koszta zatrudnienia, dlatego rekrutację pozytywnie przejdą tylko wykwalifikowani specjaliści i naprawdę wyróżniający się pracownicy. Prace niższego szczebla nie wypadają zaś zbyt atrakcyjnie nawet w porównaniu do Polski.

To może Cię również zainteresować

Praca w Dubaju

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

6 komentarzy

gość

gość

W Dubaju znajdzie się dużo potencjalnych pracowników, którzy chcą zarobić dużo pieniędzy, ale trzeba pamiętać o etycznym traktowaniu pracowników. Warto też zwrócić uwagę na specjalizacje i umiejętności poszukiwanych pracowników.
Lidzia

Lidzia

Wzmianki o wyzysku pracowników w Dubaju budzą moje obawy, ale jednocześnie zachęcają mnie wysokie zarobki. Trzeba jednak dokładnie przebadać rynek pracy i firmy, zanim podejmę decyzję o wyjeździe.
marian

marian

Z jednej strony, zarobki w Dubaju są kuszące i można się łatwo wzbogacić, a z drugiej strony, brak płacy minimalnej może zmusić do pracy za niskie stawki. Czy warto ryzykować i szukać pracy w Dubaju?
Bulubulu

Bulubulu

Cieszy mnie, że w Dubaju można liczyć na takie wysokie zarobki i zwolnienie z podatków. Jednak brak minimalnej płacy oraz przypadki wyzysku pracowników powinny wzbudzić niepokój i skłonić do zastanowienia się, czy praca w Dubaju jest dla każdego.
Mirek

Mirek

Henry 22.06.2021 "...Podajcie ceny w kanałach, byle kebab kosztuje 90zl, pizza za 80 minimum. Piwa nie kupisz prawie nigdzie. Masakra..." Cóż za debil pisze takie bzdury ?!
Henry

Henry

Podajcie ceny w kanałach, byle kebab kosztuje 90zl, pizza za 80 minimum. Piwa nie kupisz prawie nigdzie. Masakra.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.