Twoje wsparcie w rekrutacji

Agencje pracy Australia - biura pracy w Australii

Agencje pracy Australia - biura pracy w Australii
Poszukiwania pracy w Australii nie należą do najłatwiejszych. Przede wszystkim potencjalny pracownik musi najpierw uzyskać wizę pozwalającą na pracę w tym kraju. Australijscy pracodawcy cenią sobie także konkretne umiejętności i kandydatowi na dane stanowisko nie pomoże CV pełne różnych osiągnięć. Konieczne jest wykazanie doświadczenia na konkretnym stanowisku bądź w branży. Można próbować bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i odpowiedzi na ogłoszenia w internecie, ale bez doświadczenia na australijskim rynku często nie przynosi to efektów.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Takie firmy same przeprowadzają rekrutację pracowników i później poświadczają za nich przed konkretnym pracodawcą. Mylne jest też przekonanie, że praca poprzez agencję pracy to tylko stanowiska najniższego szczebla. Na świecie zatrudnienie za pośrednictwem agencji jest bardzo popularne także w przypadku wyższych stanowisk. Pośrednicy nie tylko kierują do prac tymczasowych, ale często pełnią funkcję czysto rekrutacyjną i headhunterską.

Przed podjęciem współpracy z agencją pracy warto poznać kilka szczegółów na temat ich funkcjonowania. To pozwoli lepiej ocenić potencjalnego pośrednika i uniknąć nieprzyjemności po nawiązaniu współpracy.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Australii?

Przed zgłoszeniem się do konkretnej agencji pracy warto sprawdzić, czy działa ona legalnie. W przypadku wielkich międzynarodowych biur pośrednictwa sprawa jest dość oczywista. W przypadku małych biur powinny one się legitymować stosownymi certyfikatami. Często pomocne w ocenie danego pośrednika mogą być uzyskane przez niego nagrody potwierdzające jakość pełnionych usług. Polskie agencje pracy oferujące zatrudnienie w Australii można sprawdzić w oficjalnym rejestrze KRAZ dostępnym na stronie: http://stor.praca.gov.pl.

To Cię powinno też zainteresować: Praca w Australii

Należy mieć świadomość, że legalnie działające agencje pracy nie mogą pobierać opłat za swoje usługi dotyczące rekrutacji od kandydatów. Rejestracja nie może być płatna, a wynagrodzenie za znalezienie pracownika biuro pobiera od pracodawcy. Nie oznacza to, że pośrednik nie pobierze innych opłat. Agencja może wymagać zwrotu poniesionych kosztów z tytułu badań lekarskich czy tłumaczeń dokumentów. Także w czasie świadczenia pracy mogą się pojawić opłaty za na przykład zakwaterowanie, transport do miejsca pracy czy wyżywienie.

Ważne, aby pośrednik poinformował o wszystkich opłatach. Powinny się one znaleźć w umowie, która im bardziej szczegółowa, tym lepiej. Ujęcie wszystkich zagadnień w umowie pozwoli uniknąć przykrych sytuacji w przyszłości.

Jakie agencje pracy działają w Australii?

Na rynku australijskim działa wiele agencji pracy. W tak rozległym kraju biura pracy pozwalają na sprawną rekrutację personelu z różnych zakątków kraju oraz z zagranicy. Nie da się wskazać najlepszych pośredników na rynku, ale można rzucić okiem na kilka firm pojawiających się najczęściej w rankingach najlepszych agencji pracy.

Robert Half - prężnie działająca agencja pracy ciesząca się dużym uznaniem. Firma poszukuje głównie pracowników na potrzeby firm z branż finansów, bankowości, administracji oraz IT.

Morgan Consulting - australijska agencja pracy z bogatym doświadczeniem. Pośrednik zajmuje się rekrutacją fachowców z wielu branż, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Hudson Australia - biuro pracy poszukujące pracowników z różnych branż o różnym stopniu kwalifikacji. W ofercie agencji znajdą się oferty zarówno dla osób szukających zatrudnienia na stanowisku niższego szczebla, jak i wyższych pozycji.

Smaart Recruitment - agencja pracy funkcjonująca od 2005 roku. Pośrednik poszukuje pracowników zarówno do pracy tymczasowej, jak i stałej. Biuro pełni szeroki zakres usług rekrutacyjnych.

Horner Recruitment - pośrednik rekrutujący pracowników na potrzeby australijskich przedsiębiorstw z różnych gałęzi rynku. Firma posiada kilka oddziałów w Kraju Kangurów.

Hays Recruiting Experts - międzynarodowa agencja pracy funkcjonująca w wielu zakątkach globu. Firma ma swoje biura także w Polsce, więc można zacząć poszukiwania od wizyty w stacjonarnym punkcie.

Dixon Appointments - biuro pośrednictwa pracy poszukujące fachowców w takich branżach, jak finanse, marketing, IT czy edukacja. W dużej mierze biuro dla osób lubiących pracę za biurkiem.

Manpower Australia - gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja bardzo dobrze znana choćby z polskiego rynku pracy.

Michael Page - kolejna międzynarodowa agencja prężnie działająca na całym świecie. Firma poszukuje osób do pracy tymczasowej oraz stałej w różnych gałęziach rynku.

Adecco - jedna z największych sieci pośrednictwa pracy. Firma bardzo dobrze znana wśród polskich pracowników. Agencja posiada dostęp do wielu ofert.

Randstad - agencja pracy z biurami na całym świecie, w tym na terenie Polski. Kolejny pośrednik mający dostęp do szerokiej oferty stanowisk w różnych branżach.

Superior People Recruitment - australijskie biuro pracy poszukujące wykwalifikowanych kandydatów dla firm z wielu branż. Firma szuka zarówno pracowników niższego szczebla, jak i wyżej postawionych specjalistów.

First Personnel - agencja pracy skupiająca się głównie na pracy tymczasowej i niższych stanowiskach. W ofercie biura można znaleźć stanowiska w zakładach produkcyjnych, gastronomii czy transporcie.

Tak się prezentują jedne z najlepiej ocenianych agencji pracy w Australii. Nie można wskazać najlepszego wyboru, ale na szczęście kandydat nie musi korzystać z usług wyłącznie jednego pośrednika. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić oferty kilku agencji.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Australia - biura pracy w Australii
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.