Twoje wsparcie w rekrutacji

Agencje pracy Włochy - biura pracy we Włoszech

Agencje pracy Włochy - biura pracy we Włoszech
Poszukiwania pracy za granicą nigdy nie są łatwe. W szczególności jeżeli osoba poszukująca chce pierwszy raz wyjechać z kraju, a do tego nie zna języka danego państwa. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się agencje pracy, które często pomagają w zorganizowaniu wyjazdu oraz zaaklimatyzowaniu się w miejscu docelowym.

Korzystanie z ofert biur pośrednictwa pracy jest popularną formą poszukiwania zatrudnienia, ale nie jedyną. Przyjrzyjmy się, jakie możliwości mają osoby chcące pracować we Włoszech oraz na co zwracać uwagę szukając agencji pracy. Przestrzeganie kilku zasad pozwoli na znalezienie pewnego partnera w poszukiwaniach zatrudnienia.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy we Włoszech?

Poszukując agencji pracy działającej we Włoszech, warto ustalić, czy dane biuro posiada wszystkie zezwolenia na działalność. Zarówno włoskie, jak i polskie agencje muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i być wpisane do rejestrów.

Informacje na temat włoskich biur pośrednictwa pracy można znaleźć na stronie ministerstwa pracy tego kraju: https://www.lavoro.gov.it. W przypadku polskich agencji można przejrzeć oficjalny rejestr KRAZ znajdujący się pod adresem: http://stor.praca.gov.pl. Wielu pośredników samych chwali się odpowiednimi certyfikatami oraz nagrodami potwierdzającymi legalność, oraz skuteczność ich działania.

To Cię powinno też zainteresować: Praca we Włoszech

Według obowiązującego prawa w obu krajach agencje pracy nie powinny pobierać żadnych opłat od pracownika za swoje usługi. Rejestracja musi być darmowa, ale pośrednik ma prawo do pobrania zapłaty między innymi z tytułu tłumaczenia dokumentów czy badań lekarskich. Po podjęciu pracy może także pobierać z wynagrodzenia pracownika opłaty za zakwaterowanie, transport do miejsca pracy czy wyżywienie.

Ważne, aby wszystkie koszta dodatkowe były uwzględnione w umowie między pracownikiem a pośrednikiem. Umowa powinna być możliwie, jak najbardziej szczegółowa i powinna zawierać wszystkie detale na temat współpracy.

Alternatywy dla prywatnych biur pracy we Włoszech

Dla wielu osób skorzystanie z pomocy agencji pracy będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak nie jest to jedyna skuteczna metoda na poszukiwanie pracy we Włoszech. Przede wszystkim znajdując się na miejscu, można odwiedzić lokalny urząd pracy. Tak zwane Centri per l`Impiego pomagają bezrobotnym w znalezieniu ofert pracy oraz w ewentualnym doszkalaniu się.

Publiczne służby nie ograniczają się tylko do Centri per l`Impiego. Włochy są objęte działaniem sieci EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia funkcjonują na terenie całej Europy i pomagają pracownikom w migracji między państwami. Doradcy EURES pomagają w określeniu kwalifikacji zawodowych oraz w znalezieniu ofert pracy w danym państwie. Sieć EURES zapewnia także niezbędne informacje potrzebne do sprawnego zorganizowania wyjazdu za granicę.

Znajomość języka włoskiego pozwoli także na skorzystanie z włoskich stron internetowych z ogłoszeniami, czy lokalnej prasy. Wykwalifikowani pracownicy mogą także samodzielnie aplikować do włoskich firm, które chętnie korzystają z usług polskich specjalistów.

Jakie agencje pracy działają we Włoszech?

Na rynku włoskim działa wiele prywatnych biur pracy i nie sposób wskazać najlepszych. Mimo to warto się przyglądnąć kilku pośrednikom, od których można zacząć poszukiwania. Sprawdźmy jakie agencje rekrutują pracowników na potrzeby włoskich przedsiębiorstw.

ETJCA - włoska agencja pracy obecna na lokalnym ryku od 1999 roku. Pośrednik ogranicza się tylko do Włoch, dzięki czemu wyspecjalizował się w pozyskiwaniu pracowników dla rodzimych przedsiębiorstw.

Hays - międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy funkcjonująca na wielu światowych rynkach. Pośrednik posiada swoje biura w największych włoskich miastach. Firma rekrutuje pracowników wielu branż i o różnych kwalifikacjach.

Randstad - kolejna agencja o międzynarodowym zasięgu. Pośrednik rekrutuje do pracy tymczasowej oraz stałej dla klientów reprezentujących różne gałęzie rynku.

AxL - włoskie biuro pośrednictwa pracy działające na rynku od 2004 roku. Firma ogranicza się do współpracy z włoskimi firmami, co pozwoliło jej dobrze poznać lokalny rynek.

Adecco - gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja znana na całym świecie oferuje szeroki wachlarz ofert dla specjalistów oraz niewykwalifikowanych pracowników.

Manpower - kolejna agencja pracy posiadająca międzynarodową renomę. Bogate doświadczenie i kontakty z licznymi przedsiębiorstwami pozwalają na sprawne znalezienie pracy za granicą.

Aeneas - włoska agencja pracy zajmująca się rekrutacją fachowców na wyższe stanowiska. Pośrednik poszukuje między innymi kadrę menadżerską i kierowniczą dla firm z różnych branż.

Niederdorf Italia - biuro pośrednictwa pracy działające od 1997 roku. Pośrednik zajmuje się rekrutacją wykwalifikowanego personelu na potrzeby włoskich firm.

Molza & Partners - biuro pośrednictwa pracy rekrutujące między innymi międzynarodowy personel dla włoskich firm. Firma skupia się na wykwalifikowanych fachowcach oraz pracownikach gotowych zająć wyższe stanowiska.

Gaetti e Associati - agencja pracy poszukująca zagranicznych specjalistów na potrzeby włoskich przedsiębiorstw produkcyjnych i nie tylko. Biuro posiada oferty dla wykwalifikowanych pracowników.

EHR - pośrednik prowadzący nabór wśród zagranicznych pracowników. Firma oferuje szereg ofert z różnych branż takich, jak nowe technologie, moda, handel, gastronomia czy opieka zdrowotna.

HR Services Net - włoska agencja pracy specjalizująca się w branży IT. Pośrednik poszukuje wykwalifikowanych specjalistów z szeroko pojętej branży informatycznej.

IQM selezione - duża agencja pracy działająca w wielu sektorach rynku. Firma poszukuje zarówno wykwalifikowanych, jak i niewykwalifikowanych pracowników. Bardzo szeroki zakres działania daje spory wybór ofert pracy.

Tak się prezentuje kilka z agencji działających na terenie Włoch. Osoby poszukujące pracy nie muszą się ograniczać do jednego pośrednika, więc warto sprawdzić ofertę kilku agencji. Taki ruch pozwoli zwiększyć zakres dostępnych ofert, a co za tym idzie podnieść szanse na szybkie i atrakcyjne zatrudnienie.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Włochy - biura pracy we Włoszech
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.