Praca za granicą

Agencje pracy Belgia - biura pracy w Belgii

10 grudnia 2019

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

5 komentarzy
Agencje pracy Belgia - biura pracy w Belgii
Poszukując pracy za granicą jedną z najczęściej wybieranych metod jest korzystanie z usług agencji pracy. Pośrednicy oferują nie tylko wiele ofert pracy, ale także pomagają w wyjeździe, organizują zakwaterowanie oraz transport do pracy. Jednak nie wszystkie firmy zapewniają kompleksowe usługi, a zdarzają się także nieuczciwe biura pośrednictwa pracy.

Zanim skorzystamy z usług agencji, warto się zapoznać z zasadami ich pracy. Dowiedzieć się, na co zwracać uwagę oraz jakie istnieją alternatywy dla prywatnych pośredników pracy. Osoby zainteresowane belgijskim rynkiem pracy mają sporo możliwości.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Belgii?

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie, czy agencja pracy działa legalnie. Zanim odwiedzimy biuro, warto sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana. W kwestii pośredników działających na terenie Polski sprawa jest o tyle prosta, że spis wszystkich zarejestrowanych agencji znajdziemy na stronie: http://stor.praca.gov.pl

W przypadku największych międzynarodowych agencji możemy być spokojni o legalność działania. Firmy takie, jak Adecco, Manpower czy Hudson mają światową renomę i nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek wizerunkowe wpadki związane z niejasnym traktowaniem pracowników.

Należy także pamiętać, że renomowane agencje pracy nie pobierają opłat za rejestrację. Wszelkie należności ściągają w oparciu o umowę z wynagrodzenia pracownika. Ewentualnie czerpią dochód bezpośrednio od pracodawcy za znalezienie pracownika. W przypadku wymagania opłat przed znalezieniem pracy można być niemal pewnym, że agencja stosuje nie do końca uczciwe praktyki.

Agencje pracy mają w zwyczaju organizować dla pracowników zakwaterowanie oraz transport do miejsca pracy. Nie rzadko pośrednik oferuje dopłaty do wyżywienia oraz liczne kursy. Częściowy koszt może ponosić pracownik, co nie jest niczym nadzwyczajnym. Najczęściej jest to rozwiązanie bardziej opłacalne niż organizowanie samemu wszystkiego. Jednak przed podpisaniem umowy należy bardzo szczegółowo sprawdzić kwoty opłat oraz warunki, jakie ma zapewnić agencja. Nierzadko warunki zakwaterowania i opłaty stają się punktem zapalnym między pracownikiem i agencją. Pamiętaj, im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej.

Alternatywy dla agencji pracy w Belgii

Agencje pracy to nie jedyne miejsca, w których można znaleźć zatrudnienie. Na terenie Belgii działają państwowe instytucje zajmujące się sprawami zatrudnienia. Główną instytucją jest Narodowe Biuro Zatrudnienia (ONEM, Office National de l’Emploi). Odpowiednik polskiego urzędu pracy funkcjonuje na terenie całego kraju. Informacje na temat jego pracy można znaleźć na witrynie: https://www.onem.be/fr

Oprócz ONEM w kraju funkcjonują jeszcze cztery placówki publiczne oferujące pracę w różnych regionach Belgii:

  • Actiris  w Brukseli i obsługuje osoby ze znajomością języka flamandzkiego i francuskiego: http://www.actiris.be
  • Le Forem  w Walonii i obsługuje osoby ze znajomością języka francuskiego: http://www.leforem.be
  • VDAB  we Flandrii i obsługuje osoby ze znajomością języka flamandzkiego: http://www.vdab.be
  • ADG  we wschodnich częściach Belgii i obsługuje osoby ze znajomością języka niemieckiego: http://www.adg.be

Belgia jako członek Unii Europejskiej wspiera inicjatywę EURES, czyli Europejskie Służby Zatrudnienia. Osoby poszukujące zatrudnienia w państwach europejskich mogą się skontaktować z doradcami EURES i z ich pomocą znaleźć interesujące posady. W ten sposób można także pozyskać pomoc w zaaklimatyzowaniu się na terenie obcego państwa.

Szukasz pracy?
Dodana

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

  • Rawa Mazowiecka
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Ostatnimi alternatywami dla osób szukających pracy w Belgii są ogłoszenia w internecie oraz prasie. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę, że spora ich część to oferty publikowane właśnie przez agencje pracy.

Jakie biura pracy działają w Belgii?

Na rynku belgijskim działa wiele agencji pracy rekrutujących pracowników z całego świata. Nie sposób wskazać najlepszych pośredników oraz najbardziej uczciwych. Mimo to możemy się przyjrzeć kilku biurom zbierającym przyzwoite opinie wśród zatrudnionych przez nie osób.

Adecco - gigant na rynku agencji pracy. Pośrednik posiada swoje biura na całym świecie, także w Polsce. W efekcie informacje o zatrudnieniu w Belgii można zaczerpnąć jeszcze na miejscu. Bogata baza firm, z jakimi współpracuje ta agencja, zapewnia dostęp do wielu ofert pracy.

Manpower - jeden z liderów wśród biur pośrednictwa pracy. Bogata baza ofert pracy oraz duże doświadczenie i biura na całym świecie zachęcają do podjęcia współpracy.

Hudson - międzynarodowa agencja pracy prężnie działająca także na rynku belgijskim. Firma rekrutuje pracowników dla firm z wielu branż. Pośrednik pozwala znaleźć pracę zarówno osobom szukającym stanowisk na produkcji, jak i fachowcom IT czy pracownikom służby zdrowia.

Link2Europe - polsko-belgijska agencja pracy poszukująca pracowników dla różnych sektorów rynku. Biuro poszukuje głównie pracowników produkcyjnych, budowlanych czy mechaników. Pośrednik zapewnia między innymi zakwaterowanie oraz transport do pracy i pomaga w formalnościach na terenie Belgii.

Video

Derksen - biuro pracy działające w Polsce od 2007 roku. Pośrednik oferuje zatrudnienie w naszym kraju i za granicą. Posiada oferty pracy między innymi z Belgii. W ofercie agencji znajduje się odpłatne zakwaterowanie.

European Active Projects Ltd. - agencja pracy działająca na rynku europejskim. Pośrednik posiada wiele oddziałów w całej Unii Europejskiej. Osoby poszukujące pracy mogą liczyć przede wszystkim na stanowiska niższego szczebla w branży produkcyjnej czy gastronomicznej. Biuro posiada szeroką ofertę i zapewnia wsparcie koordynatorów. W ofercie posiada także odpłatne zakwaterowanie.

Eurokontakt Serwis Sp. z o.o. - polska agencja pracy działająca na rynkach europejskich od 1995 roku. Biuro pośredniczy w zatrudnieniu oraz zapewnia zakwaterowanie i pomoc w organizacji transportu do pracy. Pośrednik oferuje wsparcie koordynatorów.

KBTI Poland - biuro pracy rekrutujące pracowników dla firm z branży logistyki, automotive, ogrodnictwa, przemysłu mięsnego, telekomunikacji czy budownictwa. Agencja zapewnia pracownikom wsparcie podczas wyjazdów za granicę.

iDEACOMPLEX - polsko-holenderska agencja pracy funkcjonująca także w Belgii. Biuro poszukuje głównie specjalistów z branży spawalniczej, elektrycznej i budowlanej. Pośrednik zapewnia zakwaterowanie oraz dojazdy do pracy.

NEXT s.c. - agencja pracy rekrutująca fachowców i personel techniczny do pracy za granicą. Pośrednik posiada między innymi oferty pracy w Belgii. Biuro posiada koordynatorów polskojęzycznych oraz odpłatnie organizuje zakwaterowanie.

SILVERHAND - grupa pośredników wywodzących się z Europy Środkowo-Wschodniej. Agencja poszukuje głównie pracowników na stanowiska niższego szczebla i zapewnia zakwaterowanie oraz pomoc w aklimatyzacji.

Pauwels Consulting - belgijska agencja pośrednictwa pracy szukająca specjalistów z branży IT, nauki i nowych technologii. Biuro działa na terenie zachodniej Europy i współpracuje z największymi firmami najnowocześniejszych branż.

Video

iSTORM - agencja pracy operująca na rynku IT. Pośrednik rekrutuje specjalistów z szeroko rozumianej branży informatycznej. Biuro posiada oferty dla grafików, deweloperów i programistów.

European Affairs Recruitment - biuro pośrednictwa pracy zajmującego się rekrutowaniem pracowników na potrzeby korporacji i placówek publicznych. Agencja przede wszystkim dla osób chcących się realizować w zawodach biurowych.

Tak się przedstawia lista kilku agencji pracy oferujących zatrudnienie oraz pomoc w znalezieniu pracy na terenie Belgii. Oczywiście firm tego pokroju jest znacznie więcej. Osoby chcące rozpocząć karierę zawodową w Belgii nie będą miały większego problemu ze znalezieniem pośredników gotowych do pomocy. Oczywiście znajomość języków oraz wysokie kwalifikacje pozwolą na szukanie zatrudnienia bezpośrednio u pracodawców.

To może Cię również zainteresować

Praca Belgia

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Specjalista ds. marketingu, redaktor, copywriter i dziennikarz. Ma ponad 10 lat doświadczenia. Poza pisaniem i korektą zajmuje się zarządzaniem i optymalizacją treści, a także planowaniem i realizacją kampanii marketingowych oraz projektów link outreach na potrzeby SEO.

5 komentarzy

Loona

Loona

Renomowane agencje pracy w Belgii, takie jak Adecco czy Manpower, to bezpieczny wybór dla pracodawców. Zapewniają profesjonalną obsługę, a także pozwalają na znalezienie pracowników z różnych dziedzin i branż.
Michał

Michał

Link2Europe wydaje się być ciekawym wyborem dla osób szukających pracy w Belgii. Agencja oferuje pomoc w formalnościach, jak również zapewnia zakwaterowanie i transport do miejsca pracy.
Waldemar Musiał

Waldemar Musiał

Alternatywą dla agencji pracy w Belgii jest Narodowe Biuro Zatrudnienia (ONEM). Jest to odpowiednik polskiego urzędu pracy, dzięki czemu osoby szukające pracy mogą skorzystać z podobnych usług.
Martha

Martha

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze agencji pracy w Belgii jest legalność jej działania. Dlatego warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana na stronie stor.praca.gov.pl
Jason

Jason

Sporo tego jest teraz tylko sprawdzić opinie na ten temat w ichniejszej lokalnej sieci i można wykorzystać to jeszcze bardziej w praktyce.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.